Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 97440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #40 : 12 Nisan 2018, 16:57:17 »
Direkt Rus anakarasına saldırılmadığı sürece bir şey olmaz. Sıcak çatışmada kan gövdeyi götürür çok çok. Rusya ekonomik olarak sıkışır, herkes sıkışır vs vs.

3. Dünya Savaşı da çıkamaz, zira zaten çıkmış durumda! 11 Eylül 2001 itibarı ile başladı. Suriye sadece bir parantez burada...
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 16:58:08 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 12 Nisan 2018, 17:09:48 »
Arkadaşlar birde elektronik savaş var unutmayın 1000 füze atabilirler fakat kaçı adam gibi  noktasal etkide bir yer vurur tartışılır.  Destroyerin üzerindeki savunma sistemi filan denmiş  istedikden

sonra çok rahat vurulur. İş karaya inmeden istediğiniz kadar havadan saldırı yapın nükleer ve kimyasala girmeden hep belli bir noktada da kalırsınız. Savaşın kara unsurları ne alem de orası önemli ?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 12 Nisan 2018, 17:27:55 »
Arkadaşlar birde elektronik savaş var unutmayın 1000 füze atabilirler fakat kaçı adam gibi  noktasal etkide bir yer vurur tartışılır.  Destroyerin üzerindeki savunma sistemi filan denmiş  istedikden

sonra çok rahat vurulur. İş karaya inmeden istediğiniz kadar havadan saldırı yapın nükleer ve kimyasala girmeden hep belli bir noktada da kalırsınız. Savaşın kara unsurları ne alem de orası önemli ?
Hocam, nasıl istedikten sonra gemi vurulur ? En bilindik Tf-2000'den yola çıkalım, üzerinde; 32 Sm-2 block 4 , 64 ESSM, Ciws 3 katman hava savunma şemsiyesi. 1 gemi için konuşuyoruz. Kim bilir kaç adet füze atılması gerekir. Şimdi sen bu sayıları en az 10 ile çarp. Ortaya mükemmel bi savunma çıkıyor.

Karada ise boşuna mı Ypg'ye o kadar yatırım yaptılar. Zaten Suriyede ki kritik üsler, askeri karargâhlar, silah depoları vs vurulduktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir. Israil'de işin içinde.

Not; ben Rusyayı küçümsemiyorum. Bölgede ki var olan gücü yetersiz diyorum. Yoksa yarın 10 frkatein, 10 denizaltı 50 uçak ilave S400 getirir. O zaman Amerikanın karşısına çıkar. Ama şuan ki Suriyede ki askeri varlığı Amerika karşısında zayıf.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 13 Nisan 2018, 02:28:56 »
Şu konuda bazı şeyler söylemek istiyorum yakın bir zamanda bölgeye yoğun bir rus yığınağı olur kanaatindeyim wolfman 87 ye de hak veriyorum elektronik savaş konusunda unutmayın bundan 3-4 sene önce karadenizde bir abd destroyerine ruslar EH ile silah sistemlerini devre dışı bırakmıştı bu bir testi aradan uzun bir zaman geçti sistemi dahada gelştirmiş olabilirler ki bu durumda savunma sistemleri devre dışı kalmış bir arleigh burke sınıfı destroyerin yok edilmesi 3 anti gemi füzesine bakar hatta dediğim olaydan sonra mürettebat istifa etmişti hatırlarsanız  ve skywolfa katılıyorum kimse 1000 tomahawk atmaz zaten atılırsada bilinki 3. dünya savaşı çıkmış demektir ben olsam anadolunun ücra yerlerine gidip hazırlık yapıcak olurdum birde şu var çin donanmasının akdenizde ne kadar bir gücü var bilmiyorum ama rus donanmasına katıldılar onuda hesaba katmak lazım tabi birde akdenizdeki rus denizaltılarıda var bu işin içine dahil edilmesi gereken
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 13 Nisan 2018, 10:25:20 »
Savunma ne kadar mükemmel olursa olsun  bir tek hataya bakar. Savunmayı aşmak için bir kombinasyon ilaki bulunur. Sonuç da ruslardan bahsediyoruz. 1000 tane toma havkdan bahsedilmiş siz

sanıyormusunuz ki  ütün mühimmat topluca vurulmayı beklemek için bir arada bir tomahawkın maliyetinden çok daha aşşağıda partiler hallinde sahaya yayılmışdır bile.  Kalakan ilk rokette aynı

sekilde karşıdanda yanıt alırsınız. Savunmalar devereye girer yuzde 60 başarı sağlasa da  yüzde 40 hedefe gider. Her zamana karada olan avantajlıdır. Denizden bu şekilde savaş yürütemezsiniz.

Bu capta bir gerilimde 100 kişi 300 kişi 1000 kişi ölmüş bunlar başarı değildir. Bana birşey çımayacakmış gibi geliyor. Rusya ya bir saldırı alacağını sanmıyorum adamlar isdediğini aldı zaten  onları

artık ordan çıkartamazsınız. Ruslarda esadda daha fazla diretmez  suriye bölünür herkesin elinde kalır aldığı. Bana boş geliyor olanlar.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 13 Nisan 2018, 13:06:41 »
Rus yayın kuruluşu Sputnik Türkiye'de yer alan habere, gazetecilerin Türkiye'ye S-400 sevkiyatının ne zaman başlayacağı yönündeki sorusunu yanıtlayan Kojin "2019 sonuna yaklaşırken" ifadesini kullandı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri ve teknik işbirliğinden sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, sevkiyatın 2019 ortasında yapılabileceği iddialarını ise doğrulamadı.
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, S-400 sistemi temini için Rusya ile imzalanan sözleşmedeki teslimat tarihinin öne çekilerek Temmuz 2019'a alındığını belirtmişti.

https://www.f5haber.com/dunya/s-400-lerin-teslim-tarihi-belli-oldu-haberi-1027032/

belirlenmemis bir tarih var ne olduda  bu haber geldi  yoksa ruslar korktuda  önce bize nasim dedi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 13 Nisan 2018, 13:29:46 »
Rus yayın kuruluşu Sputnik Türkiye'de yer alan habere, gazetecilerin Türkiye'ye S-400 sevkiyatının ne zaman başlayacağı yönündeki sorusunu yanıtlayan Kojin "2019 sonuna yaklaşırken" ifadesini kullandı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri ve teknik işbirliğinden sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, sevkiyatın 2019 ortasında yapılabileceği iddialarını ise doğrulamadı.
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, S-400 sistemi temini için Rusya ile imzalanan sözleşmedeki teslimat tarihinin öne çekilerek Temmuz 2019'a alındığını belirtmişti.

https://www.f5haber.com/dunya/s-400-lerin-teslim-tarihi-belli-oldu-haberi-1027032/

belirlenmemis bir tarih var ne olduda  bu haber geldi  yoksa ruslar korktuda  önce bize nasim dedi

Nasim nedir? Anlayamadım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 13 Nisan 2018, 13:51:48 »
nasim- önce bizim ihtiyacimis var  demek 

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 13 Nisan 2018, 13:57:05 »
Besbelli doğru demiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #49 : 13 Nisan 2018, 14:35:01 »
nasim- önce bizim ihtiyacimis var  demek 

Ooovvvv.  :o :o
Türkçeniz kötü anlaşılan. Lazım olmasın o kelime!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com