Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 97443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
Ynt: Rus S-400 hava savunma sistemi
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2013, 09:00:41 »
 ;D ;D bilmeyenler vardır diye yazdım

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Rus S-400 hava savunma sistemi
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2013, 13:05:38 »
 :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Çin S-400 Sistemini İki Yıla Kadar Teslim Alacak
« Yanıtla #12 : 13 Kasım 2015, 12:59:18 »
Çin S-400 Sistemini İki Yıla Kadar Teslim Alacak

Çin, bu yılın başlarında S-400 Triumph uzun menzilli hava savunma füze sistemi temini için bir anlaşma imzalamıştı. Rus Sistem Askeri-Teknik İşbirliğinen bir kaynağın Tass haber ajansına verdiği bilgiye göre, Çin ilk S-400 füze sistemlerini 1 veya 1,5 yıl içerisinde teslim alacak.

S-400 Triumph 400 kilometreye kadar (248,5 mil) uzaklıktaki tüm modern ve gelişmiş havacılık hedefleri yok etmek için tasarlanmış bir Rus yapımı uzun ve orta menzilli hava savunma füze sistemidir.

S-400 Triumph (NATO rapor adı: SA-21 Growler) yüzey-havaya füze sistemi, S-300 serisi füze sisteminden geliştirilmiştir. Sistem ilk 2007 yılı Nisan ayında hizmete girdi ve Ağustos 2007'de resmen göreve başladı. Rusya; Moskova bölgesi, Kaliningrad, Baltık bölgesi ve Doğu Askeri Bölgesinde ulusal hava sahasını savunmak için dört S-400 alayı kurdu.

Hindistan da 12 S-400 hava savunma füze sistemi satın almak istiyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Rusya Hazar'ın kıyısında S-400'leri test etti
« Yanıtla #13 : 04 Aralık 2015, 17:02:08 »
Rusya, Hazar Denizi kıyısındaki Astrahan Bölgesi'nde düzenlenen tatbikatta S-400 füze savunma sistemlerini test etti.

Rusya Merkezi Askeri Bölgesi 2. Komutanı Yaroslav Roşupkin, S-400 sistemlerindeki füzelerin Astrahan'daki Kapustin Yar poligonundan ateşlendiğini kaydetti.

Rus askeri yetkili, ateşlenen 2 füzenin radyo-elektronik etkiye ve engellere rağmen 'Kaban' reaktif hedefini başarıyla vurduğunu ifade etti.

HAZAR FİLOSU, TERÖRLE MÜCADELE TATBİKATI YAPTI

Öte yandan Rusya'nın Hazar Filosu, Astrahan Bölgesi'nde terörle mücadele tatbikatı gerçekleştirdi. Güney Askeri Bölgesi'nden yapılan açıklamada, deniz taburu birliklerinin tatbikat sırasında askeri bir kasabaya düzenlenen terör saldırısını püskürtme ve askeri birimler arasında iletişim kurma provası yaptığı belirtildi. Tatbikatta 200 asker ve 20 askeri ekipmanın hazır bulunduğu ifade edildi.

Hazar Filosu, 7 Ekim'de Rusya'nın Suriye'de düzenlediği hava operasyonlarına dahil olmuştu. Filo, Hazar Denizi'nden yaptığı atışlarla Suriye'deki terörist hedefleri başarıyla imha etmişti.

http://www.haber7.com/asya/haber/1687080-rusya-hazarin-kiyisinda-s-400leri-test-etti
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2015, 17:03:41 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı maverick

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #14 : 04 Aralık 2015, 20:32:27 »
çin kopma mopya s300 klonladı istedigi verimide alamayınca tekrar rus sistemlerine yöneldi. ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 07 Aralık 2015, 13:36:39 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hindistan S-400 Triumf Savunma Sistemi Satın Alıyor
« Yanıtla #16 : 20 Aralık 2015, 19:04:14 »
Hindistan S-400 Triumf Savunma Sistemi Satın Alıyor

Hindistan hükümeti beş ünite Rus yapımı S-400 Triumf hava savunma sistemlerinin satın alınmasını onayladı. Hindustan Times'a göre onay, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Rusya ziyareti ile bağlantılı.

S-400; 250 mil mesafeye kadar havadaki hedefleri yok etmek için tasarlanmıştır. Sistem; düşman uçakları, füzeleri ve insansız hava araçları da dahil olmak üzere aynı anda altı hedefi imha edebilir.

Rusya'dan füze sistemi satın almak için planlarının hayata geçirilmesi, Hindistan’ın kendi geliştirmeye çalıştığı  yüksek irtifa için Prithvi Hava Savunma sistemi ve alçak irtifa için İleri Hava Savunma sistemi çalışmalarının sonu anlamı olarak yorumlanıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
RUSYA, 3 ADET S-400'Ü DAHA BÜNYESİNE KATACAK
« Yanıtla #17 : 11 Ocak 2016, 10:52:50 »
RUSYA, 3 ADET S-400'Ü DAHA BÜNYESİNE KATACAK

Rusya Savunma Bakanlığı Basın Merkezi'nden alınan bilgiye göre Rusya Hava ve Uzay Kuvvetleri, üç adet S-400 hava savunma füze sistemini daha bünyesine katacak.

HAVADAKİ 36 HEDEFİ VURABİLİYOR

S-400, orta menzilli hava savunma sistemi S-300'den geliştirilmiş yeni nesil kısa-orta-uzun menzilli hava savunma füze sistemi olarak biliniyor. S-400 füzeleri 400 kilometre mesafedeki hedefleri, yarı aktif-aktif güdüm sistemini kullanarak vurabiliyor. S-400'ler aynı anda 72 füzeyi aktif hale getirerek havadaki 36 hedefi vurabiliyor.

http://www.haberler.com/rusya-savunma-bakanligi-16-kitalar-arasi-8049599-haberi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 29 Haziran 2016, 09:51:41 »
Son haberlere göre Rusya altı yeni S-400 sistemini daha bu yıl kullanıma almayı planlıyor.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 12 Ağustos 2016, 23:49:10 »
S400 modeli kapıda
Erdoğan-Putin görüşmesi, iki ülke ilişkilerinde yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Türk Akımı, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali gibi projelere hız verilmesi kararının alındığı zirvede, dikkat çeken başlıklardan en önemlisi ise şüphesiz 'savunma' oldu.

İki ülke savunma sanayiinde işbirliği adımı attı. Bu doğrultuda Türkiye, acil ihtiyacı olan uzun menzilli hava savunma sistemini Rusya ile birlikte geliştirecek. Türkiye hava sahasını, sözünü tutmayarak savunmasız bırakan NATO'nun tutumuna karşı uzun menzilli hava savunma sistemi ihtiyacının hızla karşılanması için gerekli adımlar atılacak. Daha önce Çin'e ihale edilen proje, NATO'nun itirazları üzerine iptal edilmiş ve Türkiye kendi sistemini 'milli imkanlarla' üretme kararı almıştı. Ancak milli sistemlerin üretimi uzun süreç gerektirdiğinden, Rusya ile 'S400' temelli ortak üretim modeli konusunda işbirliği yapılması planlanıyor. İlk etapta konu üzerinde detaylı bir çalışma başlatılacak.

http://www.yenisafak.com/gundem/s400-modeli-kapida-2509140

Bu isi bir türlü halletemedik