Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 97405 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cabri6108

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #250 : 29 Haziran 2020, 18:39:29 »
Geçen hafta çıkan
"Trump Türkiye ile ticareti 100milyara çıkarmada istekli"
"Bazı üretimleri Çin'den Türkiyeye kaydırmayı düşünebiliriz"
"Trump Halbank davası savcısı Bergmanı görevden aldı"

haberlerinden sonra bu haber yeni bir yem. Malesef bizim S400 restinden sonra işler  ekonomi cephesinde iyi gitmedi. Özellikle yüksek dolar ihtiyaç problemimizi çözemedik ve COVİD19 da ekonominin biberi oldu. Adamlar bizim zorda olduğumuzu görüyorlar ve sürekli yem atıyorlar. Ya da çıkış stratejisi için anlaştık. Yoksa kararlı olsak şu zamana kadar S400ler çoktan aktifti.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2020, 18:40:32 Gönderen: cabri6108 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #251 : 29 Haziran 2020, 19:19:54 »
Arda mevlütoğlu'nun paylaştığı bu haberin doğru olmadığı sadece bir öneri olduğu söyleniyor...
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2020, 19:48:49 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #252 : 29 Haziran 2020, 19:55:19 »
Ben size  haftalar önce söyledim.S-400'lerin aktive edilmemesi hala kapalı kapılar ardında pazarlıkların döndüğünün kanıtı , Türk yetkililerin ağzından F-35 işi bitti sözü duymadan acele karar vermeyin dedim....

Allah kahretsin ki yine haklı çıktım
...Yok Pandemi dolayısıyla S-400'ler aktive edilmiyormuş yok benim Ankara'da adamlarım mı varmış da böyle kesin konuşuyormuşum.... Size kırıntıları takip edin demiştim...

Tayyip'in ağzıdan F-35 işi bitti lafını duymadan F-35 işi bitmez dedim ve adamlar anlaştıklarını açıklamış oldular...

Nah hakli ciktin.

Tüm denemler ve testler tamamlandi. Aktive edilmenin yolu iyice kisaldi. Asker seni yatisman icin her sirrini seninle paylasmaya mecbur degil.

Benim F-35´e olan askimi herkez biliyor tahmin edersem. Bu sartlar altinda " yolun acik olsun ve baba evine dön" derim. O gerizekali kongre üyelerine gelince canlari cehenneme ve o karektersiz teklifinizi.....

Kongre üyelerin beyni Küba krizinde stop etti anlasilan. Kibirlikleri icin kabullenmesi zor.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #253 : 29 Haziran 2020, 20:06:47 »
Bakalım bu sefer kim beyin ölümünü gerçekleştircek

Abd f35 lerin bu sisteme göre fersah fersah iyi olduğunu idda etmesine ve bu yönde fikirler vermesine rağmem

S400 alıp ne yapıcak ne işine yarıyacak

Önce bunu sorgulamak lazım

Maksat türkiye -rusya bağını mı kopartmak

Yoksa bizi hiçbiryerden silah alamaz konumama sokmak istiyorlar

Öyle basite indirmeyin

İlk niyet görüşmemiz çin fd2000 sistemi ile olmuştu

G20 zirvesi sonrası çin sistemi konusunda birden u dönüşü yaptık çin ile ihaleyi iptal ettik.

Niye çin ile anlaşmıştık cevabı müttefiklerimiz vermediği için

iradesiz bir ülke konumuna düşeriz

Artık her bir şey satan ülke ürünü satmadan önce sorar abd size bu ürünü almanıza izin verecek mi?

Gidin öğrenin izin alın ondan sonra gelip sipariş edin der

Ruslar ile biraz aramız bozuk olabilir suriye özelinde çıkar çatışması olabilir.

Ama bu abd ile her yönde her alanda böyle hangisini birden sayabiliriz ki

Fetö liderini barındırma
 15 temmuz
Pyd/pkk

Rusya ile ise

Esad rejimi ve suriye politikası sadece

Libyadaki wagner güçleri denkleme girmez bence

Öyle aman aman kırılma yok

S400'leri abd'ye gemi ile mi gönderelim yoksa rusyadan an124 kiralayıp mı gönderelim abd nin isteği hangisi

O zaman için Bizimde aslında f35 leri alıp rusya ya satmamız lazım ki

Böylecelikle ruslar ile de sorun olmaz s400 rövanşı olur .

Belki rusya o zaman s400 lerin abd ye transferine bir şey demez

Sonuç bizim için kötü olur

Ya böyle ilginç acayip uçuk bir öneriyi anca abd yapabilir di ki yaptılar

Bakalım bizim stokholm sendromu gibi cellatına aşık olan karar vericiler

Abd ye ne cevap vericekler

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #254 : 29 Haziran 2020, 20:21:44 »
Ben size  haftalar önce söyledim.S-400'lerin aktive edilmemesi hala kapalı kapılar ardında pazarlıkların döndüğünün kanıtı , Türk yetkililerin ağzından F-35 işi bitti sözü duymadan acele karar vermeyin dedim....

...Yok Pandemi dolayısıyla S-400'ler aktive edilmiyormuş yok benim Ankara'da adamlarım mı varmış da böyle kesin konuşuyormuşum.... Size kırıntıları takip edin demiştim...

Tayyip'in ağzıdan F-35 işi bitti lafını duymadan F-35 işi bitmez dedim ve adamlar anlaştıklarını açıklamış oldular...

Nah hakli ciktin.

Tüm denemler ve testler tamamlandi. Aktive edilmenin yolu iyice kisaldi. Asker seni yatisman icin her sirrini seninle paylasmaya mecbur degil.

Benim F-35´e olan askimi herkez biliyor tahmin edersem. Bu sartlar altinda " yolun acik olsun ve baba evine dön" derim. O gerizekali kongre üyelerine gelince canlari cehenneme ve o karektersiz teklifinizi.....

Kongre üyelerin beyni Küba krizinde stop etti anlasilan. Kibirlikleri icin kabullenmesi zor.

Sayın Tigerfish yukarıda bu haberin yanlış olduğu , önerinin kabul edilmediğini yazdım... Ayrıca bana karşı kullandığınız  "Nah" kelimesi için de sizden bir özür bekliyorum...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #255 : 29 Haziran 2020, 20:23:30 »

Nah hakli ciktin.

Sayın Tigerfish yukarıda bu haberin yanlış olduğu , önerinin kabul edilmediğini yazdım... Ayrıca bana karşı kullandığınız  "Nah" kelimesi için de sizden bir özür bekliyorum...

Kabahat sizin. Gec kalindi.Kusura bakmayin.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #256 : 29 Haziran 2020, 20:32:53 »
 :) :) :)

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #257 : 29 Haziran 2020, 20:36:17 »
Amerikanın teklifininin getiri ve götürülerini bir kenara atalım. Rusya ile anlaşmamız nasıl? Adam demez mi “bunu sana sattım sen de en büyük düşmanıma çözsün diye veriyorsun. Böyle mi konuştuk?!”
Ticari itibar düşüren bir hareket. Azerbaycana konuşlandırsak uygun olur mu diye düşünürken gelinen yola bak.

Amerikanın bunun karşılığında tüm kulvarlarda katiyen pürüz çıkarmama garantisi vermesi lazım ki Amerikayı tanıyoruz. Yarın çıkar YPG’ye vs yardım eder veya askerine çuval geçirir. Yau biz evet dedik ama kongre hayır dedi. Temsilciler meclisi laf söyledi, lobiler ağladı vs vs

Sorsunlar bakalım Fetöyü teslim edecekler mi? Amerika bizimle eğleniy :))

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #258 : 29 Haziran 2020, 20:51:25 »

Simdiye kadar Fetoyu istermis gibi yapip gelmemesi icin elimizden geleni yaptigimiz icin , gercekten istekli oldugumuz bir sey istemek daha dogru olur sanki ;D

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #259 : 30 Haziran 2020, 00:30:58 »

Simdiye kadar Fetoyu istermis gibi yapip gelmemesi icin elimizden geleni yaptigimiz icin , gercekten istekli oldugumuz bir sey istemek daha dogru olur sanki ;D
+1
Çok güzel teşhis