Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 97417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #210 : 06 Haziran 2020, 22:56:39 »
İsrail Hava Kuvvetleri, S-400 ve S-300 bataryalarına yaklaşık 7km mesafede, Masyaf'ın kuzeyindeki bir tesisi bombalamış.
Suriye haber ajansı SANA, hava savunma bataryalarının devreye girdiğini duyurdu.Ama yine fiyasko vurulan uçak yok.....

Forumlarda millet S-400'e fena sallıyor... Yine fiyasko... F-35'ler füzeleri sallayıp geçmiş... S-400'ler elimizde patlayacak isyanları var...

Tabi bu fiyaskoyu görmek istemeyenler yine aynı bahaneyle "Yok kardeşim , S-400'ler devrede değildir/ Gizli İsrail-Rus anlaşması var birbirlerinin uçak ve HSS'lerine ateş etmiyorlar / S-400'leri Suriyeliler kullanıyordur , eğer Ruslar kullansa bütün İsrail uçaklarını düşürürlerdi"
S-400'cülerin bahanelerini görseniz gülmekten ölürsünüz.... 8) 8) 8)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #211 : 07 Haziran 2020, 00:29:53 »
F-35'lerle mi saldırmışlar?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #212 : 07 Haziran 2020, 10:54:55 »
F-35'ler ile vurmuşlarsa büyük ihtimalle göremez zaten diye biliyorum.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #213 : 07 Haziran 2020, 11:23:08 »
S-300/S-400 İsrail F-16 , F-15 'lerini bile vuramıyor , F-35'i vurması nasıl beklensin?

Ruslara kalsa balistik füze bile vuruyor... Yersen tabii ???

Miller S-400'e sallarken onlara kızıyordum. Artık benim kafamda da soru işaretleri doldu...

Elimizde patladı galiba...  Youtubeda her türlü füzenin vuruş görüntüleri var bir tek S-400 ne hikmetse yok...
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2020, 11:26:54 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #214 : 07 Haziran 2020, 11:28:43 »
Yavaştan Rusların silahları beş para etmez olduğunu anlıyoruz tabi hepsi değil.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #215 : 07 Haziran 2020, 11:41:54 »
Arkadaşlar böyle peşin peşin atıyoruz ama hava savunma gerçekten çok katmanlı ve çok değişkenli bir olaydır. Keza israil de son yüzyılın modern anlamda hava alanları ve modern hava savunma sistemlerine karşı en çok taarruz eden hava kuvvetlerinden birisidir. S-400'den bahsediyoruz 250-400 km menzillerden bahsediyoruz, ancak bu füzeler genelde büyük awacs uçakları ve balistik sistemlere karşı füzeler. Birde genelde bu sistemler yüksek irtifalara ve uzun menzillere karşı tedbir almışlardır. Orta ve alçak irtifayı emniyete almayan taramayan ew dayanımı yüksek olmayan sistemlerle s-400'lerde birşey yapamaz.

Eğer ortada S-400-Buk-Pantsir 'den ve açık alan bırakmayacak şekilde 3 irtifayı da tarayan radar ağı olmadan bunların ew dayanımı yüksek olmadan , awacs desteği olmadan ve ileri bir komuta kontrol sistemi olmadan başarılı olmaları çok zor. Her türlü aşarsınız, alçak irtifadan gidersiniz, sistemin zayıf halkasına ew'yi dayarsınız ordan hareket edersiniz, mald, itald gibi sahte hedefleri kullanır şaşırtırsınız, menzil dışından satürasyon saldırısı yaparsınız . Her türlü aşarsınız yani. Kaldı ki üstte bahsettiğimiz kademeli sisteminde suriye de olmadığı çok açık.

Burada birine suç atılacaksa suç 250-400 km menzilli füzelerde değil s-400 sistemindeki 9M96E2 ve 9m96E füzelerinde olmalı kaldı ki o an bataryalarda bu füze yüklümüydü bilmiyoruz, radar ağına da suç atılabilir kaldı ki orda da sıkıntı yoksa buk ve pantsirlere de atılabilir. Hatta başka bir bakış açısıyla suçu ruslara değilde övgüyü israillilere de atabilirisiniz. Hava platformlarında dünya kadar farkındalık, ew sistemi ve çok çeşitli mühimmat aileleri var. Ayrıca bu tarz saldırı senaryolarını senelerdir s-300'ler üzerinde tatbik ediyorlar .
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2020, 11:42:50 Gönderen: BATTLESTAR »
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #216 : 07 Haziran 2020, 12:14:36 »
Hava savunma sistemleri etkili sistemler değil. Kör noktaları çok. Aģ savunması çok önemli. Tam yapamazsanız sistem ne kadar iyi olsa bile delikler mevcut. Dolayısıyla uçaklar çok rahatlıkla HSS sistemlerini imha edebiliyor. Eğer o S-400 görseydi ve müdahale etseydi o zaman uçakların doğrudan hedefi olurdu. Anti-Radyasyon füze ve satüre saldırılarla. Bir çırpıda HSS sistemleri imha edilirdi. Yıllardır yazıyoruz. Savaş uçağı ile uçak kıyas dahi edilmez. ABD ve batılı ülkeler HSS sistemlerini balistik füze için ciddi yatırım yapıyorlar. Iran, Rusya, Çin bunlar ciddi anlamda balistik füze kasıyor. Bize de balistik savunması iyi olan savunma sistemleri gerekliydi. Bizde o konusa en kötü olanı tercih ettik. İroniye bak. E ben balistik füze engelleyemeyeceksen Ankaraya ne diye koydum ? Yunan uçağı Ankaraya gelirse onu mu düşurücez ? Zaten bu S-400 alımı başından beri belli. Darbe için alındı. Ülke savunma için değil. 1 sistem alındı 2. Sistem muhtemelen alınmayacak. La 1 sistem neyine yarayacak. Darbe olursa Ankara üzerinde F-16'lar rahat hareket edemez tabi ona yarar işte. Tabi bütün bunlara karşılık Ağ savunmasına enteğre edebileceğimiz ve balistik füze savunması sağlayacakmış batılı HSS den olduk. Tabi en kötüsü tam bir Game changer olan F-35'ten olduk. 1 kazandıysak 10 kaybettik. Hepsi olsaydı tamam güzel olurdu. S-400, Patriot veya Samp-T(ben Samp-t alırdim) F-35 Hepsi olsa tamam. Olmuyorsa niye insan S-400 diye zorlar ki. İnat işte. CB bi ara ABD orta sahada top çeviriyor eninde sonunda F-35 verecekler diyordu. Biz olmazsak F-35 çokecek diyordu. 😁 evde ki hesap çarşiya uymadı. O dönemler Rusya ile muttefik olma planları yapıyorduk idlibde bombalar yağınca o işte yattı. Şimdi kırım'ı, Suriye'si, Libya'sı heryerde Rusya ile çıkar çatışması yaşıyoruz. Bir zamanlar muttefikimizdi. Nato'ya falan meydan okuyacaktık. Ah ah. Ama bunlar hep bilindik şeylerdi. Hep diyorsun Rusyadan müttefik olmaz. Osmanlı Rus savaşlarına bakın. Petro dan itibaren sıcak deniz hayallerinden vazgeçmezler. Onların kızıl elması. Kendi ırkdasina bile acımadı. Ukraynayı paramparça etti. Ukrayna ile müttefik iken kirim ilhak planları yapmış adamlar. Heryerde çıkar çatişmaşi yaşıyoruz. Hem askeri hemde ekonomik olarak batıya alternatif değil. Ihracatimizin yarısını AB ye yapıyoruz. İsraile bile Rusyadan daha fazla ihracat yapıyoruz. Rusya italya kadar bir ekonomi. ABD veya AB anca karşına terörist çıkartır Rusya öyle değil bombaları yağdırır. Adamlar kendi ülkesinde rehine krizlerinde teröristlerle birlikte rehinelerde havaya uçuruyor böyle bir kafa yapıları var. Hele bide bir kaç gün önce Rus büyükelçiye bizim gazeteci soruyor Libya da Rus uçağı var mı diye cevap, orada okullar hastaneler vuruluyor ki demiş. Yakında idlib ısınacak dün şehidimiz vardı. Gene Türk askerlerine kab-1500 yağdırırlar. Sonrada pişkin pişkin Türk askeri orda olmamalıydı der geçer. Emri o verir Suriye yaptı der. Bana bide Rus düşmanlığı yapıyordun deniyor abi nasıl yapmayayım. Adam kendi diyor libya da okullar hastaneler vurulmuyor. Dolayısıyla Rus uçağı yokmuş .
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2020, 12:21:28 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #217 : 07 Haziran 2020, 12:35:14 »
Mermi hocam öyle diyorsunuzda bu F-35'leri alsak bile ABD bunu her daim bize karşı bir koz olarak kullanmaya devam edecekti. Bakın en yakın müttefikleri İngiltere, Huawei ile 5g altyapısı için anlaşma yaptı diye F-35'leri İngiltere topraklarına indirtmem diye tehdit etti.İngilizlere bunu yapan bize neler yapmaz. Bu uçakların alternatifi yok anlıyorum güzel uçaklar ve bize bir güç çarpanı sağlayacaklar fakat bu uçakların biz eğer alırsak tabiki her daim bize karşı bir tehdit aracı olarak kullanılacak olması çok büyük bir rahatsızlık yaratıyor...
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2020, 12:41:20 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #218 : 07 Haziran 2020, 12:46:40 »
Hocam bu konuda çok yazdık çizdik. Tekear tekrar yazmak istemiyorum. Ama o ingiltere konusu başka ingilterenin alacağı F-35 için demiyor. İngiltere haricinde USAF'a bağlı uçaklar var ingiltere de onlar için diyordu. Ayrıca F-35 için istediği kadar şantaj yapsın önemi yok. Yedek motorlarıyla dahil alınıyor. Olası ambargoda bile o uçaklar uzunca yıllar kullanılır. En fazla bir kaç uçağı kenara çekersin onun parçalarını kullanırsın. Önemli olan almak. S-400 alımı bizim için aslında kötü değil tabi başka ülkeye konuşlandırirsak. Bizde sürekli ona şantaj yapabiliriz. Aslında elimizi çok güçlendiriyor S-400'ler. F-35 konusunda problem çıkaracağında bizde S-400'leri geri getiririz diye şantaj yaparız.
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2020, 12:47:38 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #219 : 07 Haziran 2020, 12:48:40 »
Hocam bu S-400 alımı kararını kim , neden aldı ilk ağızdan gerçekten dinlemeyi çok  isterim...
Şu 17 senelik süreçte yapılmasını ağzım açık izlediğim , nedenini merak ettiğim o kadar çok olay , soru var ki...

S-400'ün etkili olması için  çok-katmanlı savunma-tespit sistemler gerektirir , gerektirir de kardeşim bu çok katmanlı sistem altyapısı yoksa bu sistemin mucidi Ruslar Suriye'ye neden S-400 getirdi o zaman..? Bile bile neden rezil oluyorlar?

Ben buna inanmıyorum çünkü adamlar Dünya'ya rezil oluyor.En basiti biz bile bu sistemin falsolarını görüp 2.sistemden vazgeçeceğiz büyük ihtimal.
Ruslar neden bu rezilliği yaşatıyor kendi S-400 sistemlerine?

Bu sistem günümüz modern EH ve saldırı sistemlerine karşı zaaf içinde.Ben buna inanıyorum.

Sayın Battlestar , İsrail faktörünün güçlülüğüne dikkat çekmiş de biz de bu sistemi Moritanya hava kuvvetleri saldırısı için almadık herhalde...
Yunanlılar,Ruslar da zayıf ülkeler değil...

Hatta darbeci uçaklar olan F-16'larımız da😎