Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 98565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #350 : 15 Temmuz 2022, 21:47:05 »
HIMARS'lara karşı etkisiz kalmış S-300/S-400... Üretici bu çoklu roketleri vuruyorum diye satmış Rus ordusuna...Ama sahada zortlamış...

S-400'lerin bırakın  bu füzeleri vurmayı S-400 komuta merkezini de vurmuş HIMARS  :D :D :D

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #351 : 15 Temmuz 2022, 22:12:04 »
S 400 en gelismis uzun menzilli hava savunma sistemidir suan

abd ab yayin organlari  tabiki kötülecektir

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #352 : 15 Temmuz 2022, 23:18:33 »

Boşver salla onları gitsin, mesele ABDlilerden daha ABDci olanlar. Veya Rustan Rusçu. Millî çıkarları onlardan sonra görenler

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #353 : 16 Temmuz 2022, 18:35:54 »

Evet o kadar iyi ki aylar geçti hala Ukrayna savaş helikopterleri , vız vız iha'lar Rus topraklarını bombalıyor, Ukrayna hava kuvvetleri havada savaşıyor...

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2022, 20:05:20 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #354 : 16 Temmuz 2022, 20:05:35 »

Evet o kadar iyi ki aylar geçti hala Ukrayna savaş helikopterleri , vız vız iha'lar Rus topraklarını bombalıyor, Ukrayna hava kuvvetleri havada savaşıyor...

Bunu S-400'ü savunmak için söylemiyorum fakat Dünya'da hiçbir hava savunma sisteminin her hedefi vuracak diye garantisi yok. Patirot'uda gördük Husiler eski sovyet dönemi hava hava füzelerinden bozma roketlerle ve İran'ın kıytırık İHA'larıyla Arabistan'da vurulmadık yer bırakmadı. İsrail'in o çok güvendiği İron Dome sistemi bile Filistin'den atılan her roketi engelleyemedi. Konulara sadece tek taraflı bakılmaması lazım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #355 : 16 Temmuz 2022, 20:32:35 »

Bunu S-400'ü savunmak için söylemiyorum fakat Dünya'da hiçbir hava savunma sisteminin her hedefi vuracak diye garantisi yok. Patirot'uda gördük Husiler eski sovyet dönemi hava hava füzelerinden bozma roketlerle ve İran'ın kıytırık İHA'larıyla Arabistan'da vurulmadık yer bırakmadı. İsrail'in o çok güvendiği İron Dome sistemi bile Filistin'den atılan her roketi engelleyemedi. Konulara sadece tek taraflı bakılmaması lazım.

Bu konuda haklısınız...

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #356 : 17 Temmuz 2022, 13:54:44 »
İşin başlangıcı bir tarafa (siyasi karar-beceriksizlik-dış politika manevra adı ne olursa artık) sürekli bir s-400 hikayesi dönüp duruyor. Batı her zaman bu tarz propaganda yapar. Bizler bu ayak oyunları yerine daha reel değerlendirmeler yapmalıyız. Abd ye kalsa Ruslar ın tüm sistemleri felaket. Tamam, birçok zaafları var vs. S-400 özelinde bizim için iş; çok kötüymüş iade edebiliriz noktasına gelmemeli. S-400 ü iade etsek bile durumumuz değişmeyecek. En fazla 3-5 fazla ekipman alırız. Bu işin Yunanistan-Suriye-İran-İsrail-Ermenistan (ben yazmaktan yoruldum.) gibi sayamayacağımız birçok değişkeni var. Ekonomide güçlü müsünüz? Kendi bölgenizde dost sayısınız düşmandan fazla mı? Teknoloji üretebiliyor musunuz? BİLİM yapıyor musunuz? ...... Yoksa F-16 ya kafa atar durursunuz.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #357 : 17 Temmuz 2022, 14:16:54 »
İşin başlangıcı bir tarafa (siyasi karar-beceriksizlik-dış politika manevra adı ne olursa artık) sürekli bir s-400 hikayesi dönüp duruyor. Batı her zaman bu tarz propaganda yapar. Bizler bu ayak oyunları yerine daha reel değerlendirmeler yapmalıyız. Abd ye kalsa Ruslar ın tüm sistemleri felaket. Tamam, birçok zaafları var vs. S-400 özelinde bizim için iş; çok kötüymüş iade edebiliriz noktasına gelmemeli. S-400 ü iade etsek bile durumumuz değişmeyecek. En fazla 3-5 fazla ekipman alırız. Bu işin Yunanistan-Suriye-İran-İsrail-Ermenistan (ben yazmaktan yoruldum.) gibi sayamayacağımız birçok değişkeni var. Ekonomide güçlü müsünüz? Kendi bölgenizde dost sayısınız düşmandan fazla mı? Teknoloji üretebiliyor musunuz? BİLİM yapıyor musunuz? ...... Yoksa F-16 ya kafa atar durursunuz.

Bilim üretim ve güçlü ekonomiye sahip olsak da hiçbir şey değişmez hocam. Yeraltı zenginliklerinin  tekelini  kendi topraklarında bulunduran devletlerin Üzerinde her zaman tozdan bahane Demokles’in kılıcı sallanır. Bir de stratejik bir önemli konuma sahip olursa mutlaka Amerika’nın denetim altına girmesi kendi akıllarınca şarttır. Bu olan bitenlerin hakkında bir de külislerin arkasına bakalım.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #358 : 17 Temmuz 2022, 14:32:21 »
+1

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #359 : 17 Temmuz 2022, 14:53:11 »
S400 konusunda bu sistemi tarafsız olarak irdelemiş birisi olmadıkça ne söylense boş.
İsveçliler uzun raporlar hazırlamışlar kabiliyetinin ne kadar kısıtlı olduğuna dair.
ABD çok tehlikeli ve etkin bir sistem olarak korkulacak bir hava savunma kompleksi olarak tanımlıyor.
Öbür taraftan, Çin ve Rusya ana hava sistemini bunların ve bunlardan türetilen teknoloji üzerine kurmuş durumda.
Hem ABD’den hem de Rusya’dan silah alımı yapan ve de hava savunma sistemi konusunda İsrail’in sistemlerini de bünyesinde barındıran (Barak füzeleri) Hindistan dahi, yüklü adette S400 yatırımı yaptı.
Bizimkiler haydi uçak düşürmenin bedelini ödediler desek; bu kadar ülke bu “işe yaramaz” füzelere milyarları niye harcadılar?
Tabii, ABD tarafından dahi dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemleri arasında olarak kabul edilen bu sisteme, eksikliklerine rağmen, sahip olmak demek, nasıl karşı tedbir alınması gerektiğini öğrenmek demektir. Bu bile bu alıma harcanan paraya değer.