Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 98503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #200 : 04 Mayıs 2020, 17:58:38 »
Gidiş tamam da bir de vuruşu görseydik...😀                 
Hep şu cümleyi kuruyorum:
F-35 radarda görünüyormuş. Bu F-35'i satın almak isteyen ülke , "Dur bakalım bizim radarların önünden geçirelim , bakalım gerçekten görünmüyor mu?" diye sormuyor mu?
S-400 alacak ülke "Gösterin bakalım füzeyi havada vurabiliyor mu? " demiyor mu? Bunlara çeşitli senaryolarla sistemin marifetleri sergilenmiyor mu?

Sayın Mermi soruyor; "Füze vururken görüntüleri var mı? "
Bunu daha ihaleyi verirken komutanlar sormalıydı...Sormadılarsa,görmedilerse yazıklar olsun... Bu sözlerim ; F-35 ve tüm silah alımlarında da geçerli

Tabi S-400 alımı siyasi bir karar ve komutanlarımıza söz hakkı bırakmadılarsa orası başka. Tamam da S-400 alan ülkelerin hiç bir yetkili "bu füze vurabiliyorsa kanıtlayın" diye sormamış mı...
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2020, 18:05:21 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #201 : 04 Mayıs 2020, 18:12:14 »
Hocam haklısınız evet vuruşu görseydik ama devlet büyüklerimiz görmüştür biz bir şey diyemeyiz :) Ama bence S-400 iyi bir sistem, F-35 gözü kapalı vurur S-400'Ü :D bakalım zaman gösterecek neler olacak aldık ama aktif kullancaz mı ne olacak
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #202 : 04 Mayıs 2020, 18:30:05 »
Rus yapımı hava savunma sistemlerinin Suriye'de batı yapımı seyir füzelerini vurduğu görüntüleri yakın geçmişte izlemiştik.

https://www.youtube.com/watch?v=GHIItTC7Rv4

Bu sistemlerin hangileri olduğu tam olarak bilinmiyor. S 400'den eski sistemler oldukları söyleniyordu o sıralar. Eskileri başarılıysa sanıyorum yenileri daha da başarılıdır.

Ancak gerçekten S 400 sistemi ile ilgili bir sürü video var. Bu videolarda füzeler ateşleniyor ve hızla hedeflerine doğru farklı yönlere uçup kayboluyorlar. Güzel görüntüler. Ama o kadar videoya rağmen bu füzelerin bir hava hedefini vurduğunu gördüğümü hatırlamıyorum! Hatırlayan var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #203 : 04 Mayıs 2020, 20:21:07 »
bende videolara baktim raslamadim vurduguna

yoksa S 400 balonmu  S 300 vurundugunu suriyede göründü
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2020, 20:23:51 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #204 : 04 Mayıs 2020, 21:08:53 »
Füzeyi geçtim uçak  veya hedef drone vuruş görüntüsü var mı?

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #205 : 05 Mayıs 2020, 01:12:18 »
sistemin kurulumu ve tam devreye alma durumunda hedef sistemlerle denemesi yapılmıyor mu?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #206 : 26 Mayıs 2020, 14:56:41 »
Kalın: S-400'lerle ilgili anlaşmamıza bağlıyız
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "S-400 ile ilgili olarak, planlar aslında daha önce planlandığı gibi gidiyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle gecikmeler oldu ancak prensipte daha önce olduğu gibi S-400 ile ilgili anlaşmamıza bağlıyız" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Libya'daki son gelişmeler ve Suriye meselesine ilişkin France 24 kanalına değerlendirmelerde bulundu.

Libya'daki durumun, çok kritik ve kırılgan olmaya devam ettiğine dikkati çeken Kalın, "Hafter, Libya halkının meşru temsilcisi değil. Körfez bölgesinden ve Rusya'dan, birkaç ülkenin desteğiyle Libya'daki şiddeti tırmandırdı ve daha fazla acı getirdi" diye konuştu.

Kalın, Libya'da 'askeri çözüm'ün, bir çözüm olmadığına inandıklarını dile getirerek, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac hükümetinin en başından beri çok sorumlu ve yapıcı davrandığının, ateşkesi uyguladığının ve uluslararası toplumla birlikte çalıştığının altını çizdi.

"Şimdi Hafter destekçilerinin, Hafter'in Libya'da güvenilir ortak olmadığını anlama zamanı" diyen Kalın, Serrac hükümetinin Trablus'taki konumunu savunduğunu ve Hafter'in saldırgan davranışa yanıt verdiğini kaydetti.

'Tüm Libya için geçerli olacak siyasi çözümün olması gerekir'
İbrahim Kalın, Libya'daki siyasi çözüme ilişkin, "Libya topraklarının sadece bir veya belirli kısmı için değil, tüm Libya için geçerli olacak siyasi bir çözümün olması gerekir" değerlendirmesinde bulundu.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), Hafter'e oldukça fazla askeri mali destek sağladığını ve bunun bir sır olmadığını vurgulayan Kalın, "Bu savaşı, muhtemelen Hafter'in el koyduğu Libya petrol alanlarından gelen petrol parasını kullanarak finanse ediyor" açıklamasında bulundu.

Sözcü Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fransa ve Hafter'i hala destekleyen herkesin, Libya'daki çatışmanın yanlış tarafında olduğuna inanıyoruz. Suriye'de, sadece Fransa ile değil, aynı zamanda ABD ile de anlaşmazlıklarımız var çünkü her ikisi de terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG'yi destekliyor. PKK, Fransa'da, Avrupa Birliği'nde (AB) terör örgütü olarak tanınıyor. Birkaç yıl önce terör örgütü DEAŞ ile mücadele adına, PYD'yi, YPG'yi desteklemek gerekçeydi fakat DEAŞ'ın gücü, ABD tarafından ilan edildiği gibi çoğunlukla ortadan kaldırıldı. Ancak birkaç Batılı müttefik hala PYD/YPG'yi desteklemeye devam ediyor. Şunu anlamalıyız ki PYD/YPG, Suriye'de kendi Kürt yerleşim bölgelerini oluşturmak için ana gündem. Bu, toprak bütünlüğü ve siyasi birlik fikrine aykırıdır."

Kalın, Suriye'de, Arap, Kürt, Türkmen, Alevi ve Hristiyan bütün kesimlerin müzakere masasında olması gerektiğine inandıklarını vurgulayarak, "Belirli bir etnik veya ideolojik grubu seçemez ve onlara bazı ayrıcalıklar veremezsiniz" diye konuştu.

'S-400 ile ilgili planlar aslında daha önce planlandığı gibi gidiyor'
Konuşmasında, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilere de değinen Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında iyi bir ilişki olduğunu dile getirdi.

Türkiye ile ABD arasında ortak görüşlere sahip olunan konular bulunduğu gibi, zaman zaman anlaşmazlığın yaşandığı alanlar da olduğunu söyleyen Kalın, son olarak Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemlerine ilişkin, ABD ile bir anlaşmazlığın yaşandığını hatırlattı.

Kalın, S-400'lerin aktivasyonuna ilişkin soruya da "S-400 ile ilgili olarak, planlar aslında daha önce planlandığı gibi gidiyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle gecikmeler oldu ancak prensipte daha önce olduğu gibi S-400 ile ilgili anlaşmamıza bağlıyız" yanıtını verdi.

https://www.f5haber.com/siyaset/kalin-s-400lerle-ilgili-anlasmamiza-bagliyiz-5554317

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #207 : 26 Mayıs 2020, 16:46:14 »
eee şimdi 2. sistem ortak üretim mi olacak ?

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #208 : 26 Mayıs 2020, 22:53:38 »
Yanilmayi cok isterim ama....

2.sistemin olacagini tahmin etmiyorum.

1. sistemin de faaliyete gececegi konusunda supheliyim.

Bence Amerikalilara blof olarak ortaya atildi Patriotlarda ortak uretim veya dusuk fiyat versinler diye ama Amerikaliliar blofu goruncede geri basmak istemediler ve S400 antlasmasini imzaladilar.

Simdi yaptirimlar, F-35 ve acik/kapali ambargo sebebiyle S400u ne yapacaklarini bilemiyorlar, firsatini bulup kasla goz arasinda 3. ulkeye gonderebilirlerse ya da kutudan cikarmadan depoda tutabilirlerse ya da teknik olarak mumkun mu bilmmiyorum ama menzilini cok sinirli tutabilirlerse yapip kurtulacaklar gibime geliyor ..Yada ne bileyim Amerikalilarla gizliden gizliye "savasa girersek ve Nato bizi koruyamazsa ancak o zaman calistirmak kosuluyla" gibi tamamen egemenlik haklarini zedeleyen bir antlasma yapabilirler..

Sonuc itibariyle bir kefeye S400 ve digerine basimiza acilan sorunlar konuldugunda S400 un getirdikleri hafif kaliyor bence..gonul ister prensip meselesi yapalim vazgecmeyelim ama prensip uzerine devlet yonetilmez...

« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2020, 22:59:51 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Bukrek

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #209 : 27 Mayıs 2020, 00:12:42 »
Herkese merhaba.
Bu gün youtube'da S-400 hava savunma sistemine entegre edilmesi için ASELSAN'ın kalkan 2 (Orta irtifa 3 boyutlu mobil hava savunma radarı projesi) projesinin kullanılacağını ima eden bir video izledim. (Linkini aşağıda veriyorum)
ASELSAN'ın Kalkan 2 Projesi ile ilgili tanıtım broşüründe de şöyle bir ifade var: "Kendi başına veya Komuta Kontrol Sistemleri/Hava savunma Füze Sistemlerine telsiz/telli bağlantı ile entegre edilebilir yapı"

Bu bilgi doğru olabilir mi?
Bunu yapıyorlarsa S400 sistemine NATO radarlarını entegre edemeyecek olmamızı tolore etmek için mi yapıyorlar acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=1SgK0Omlak8