Gönderen Konu: TALİBAN / EL-KAİDE  (Okunma sayısı 50445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: Afganistanı ABD ye dar ettiler.
« Yanıtla #10 : 29 Ocak 2010, 00:03:29 »
Talibana destek bitmez sanıyorum. Arkalarında bütün araplar var, onlar yoksa Ruslar var onlarda yoksa zaten amerika var..

bin ladini yakalamak isteyen amerika sizce yakalayamazmıydı bu güne kadar. Gerekirse atom atar yinede başından def ederdi belayı. Ama maksat afganistanda barınmak için zamanında kimyasal silah var diyip ırağa girdikleri gibi bir bahane..Boşuna askerlerini telef ediyorlar.Gerçi bunlar için sorun değil.Dünyanın uyuşturucu merkezini elinde tutuyorlar birkaç bin asker onlar için fareden önemsizdir..

Afganistan işgalden önce haşhaş üretiminde %30 gibi bir safhadaydı. Şimdi bu oran %80 ...

Zannediyorum anlamışsınızdır..

Şöyle diyeyim Afganistan'a giden subay aynen anlattı her gün uçaklara doğal kaynakları yükleyip gönderiliyormuş. Yani sömürmenin rütuşlanmış şekli. Bu adamlara silah satanlarda belli zaten.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2010, 01:30:28 »
Adamlar sadece 2 ekonomiye sahip,birincisi silah ve ikincisi holywood.Silah satmak için kaos gerekir.Herkesin can güvenliği sağlandığında dünyada silah alan olur mu?Kendini savunmak için silah alırsın,neden savunmak için kaos ortamından.Eee filmler ne üzerine çekilir,savaşlar...Adamlar tezgahı iyi kurmuş anlaşılan.. :D :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Pakistan'da intihar saldırısı
« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2010, 14:14:20 »
Pakistan'da intihar saldırısı

30 Ocak 2010 Cumartesi 22:56
Pakistan'ın kuzeybatısında Bajur aşiretinin ana kenti Har'da pazar yerindeki intihar saldırısında 16 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

Güvenlik birimi yetkilisi Bahat Paşa'nın verdiği bilgiye göre, intihar saldırısında iki polis de hayatını kaybetti.

Pakistan hükümetinin ABD hükümetiyle anlaşması sayesinde Pakistan'ın batıda Afgan sınırına yakın Svat vadisinde üç Amerikan roketi, Taliban-El Kaide mevzilerini vurdu, 9 militan öldü.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=230790
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #13 : 31 Ocak 2010, 14:15:49 »
Afganistan'da 3 Amerikalı öldü

29 Ocak 2010 Cuma 23:09
Afganistan'ın doğusunda, 1'i sivil görevli olmak üzere Amerikan ordusunun üç elemanı uğradığı saldırıda öldü.

NATO'nun açıklamasına göre, ülkede bu ay ölen Amerikalı ordu mensubu sayısı 29'a çıktı. Geçen yıl aynı dönemde ölü sayısı 14 idi.

Güneyde Helmand ilinin başkenti Laşkar Gah'ta düzenlenen operasyonda 6 Taliban militanı öldürüldü, Afgan ordusundan 6 asker yaralandı.

ABD Başkanı Barack Obama, Afganistan'da "koalisyon kuvvetleri" dahil asker sayısını 37 bin artırma programını başlatmış bulunuyor.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=230652
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TALİBAN
« Yanıtla #14 : 10 Haziran 2010, 14:16:42 »
TALİBAN

TALİBAN, 7 yaşındaki çocuğu İDAM ETTİ

Taliban, Afganistan’ın güneyinde hükümet için CASUSLUKLA suçladığı 7 yaşındaki bir çocuğu idam etti.

Helmand Valiliği’nden yapılan açıklamada Sangin bölgesinde çocuğu yakalayan militanların çocuğu Heratiyan köyü yakınlarında öldürdüğü bildirildi.

Sangin’in büyük bölümü Taliban’ın kontrolünde.

Taliban, 2001 sonunda ABD liderliğindeki askeri güçle iktidardan düşürüldüğünden bu yana casuslukla suçladığı çok sayıda insanı öldürdü.

Ancak aynı suçlamayla ilk kez bir çocuğun öldürüldüğü rapor ediliyor.

http://www.nethaber.com/Dunya/148992/TALIBAN-7-yasindaki-cocugu-IDAM
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2016, 08:49:45 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
TALİBAN, 7 yaşındaki çocuğu İDAM ETTİ
« Yanıtla #15 : 10 Haziran 2010, 20:11:03 »
7 yaşında çocuğun neye aklı ersin ki? Zihniyete bak

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TALİBAN
« Yanıtla #16 : 30 Haziran 2010, 12:38:32 »

"Usame Bin Ladin öldü"

Bugünkü Takvim gazetesinin manşetindeki Bülent Erandaç imzalı haber büyük tartışmalara yol açacak bir iddia içeriyor.
30 Haziran 2010 Çarşamba, 11:55:29

El-Kaide lideri 13 Aralık 2007'de böbrek yetmezliğinden öldü. Ancak CIA Başkanı Panetta, önceki gün, '10 yıldır Ladin'den haber alamıyoruz' dedi...

Dünyanın en büyük istihbarat örgütü CIA Başkanı Leon Panetta, önceki gün, "10 yıldır Usame Bin Ladin'den haber alamıyoruz" açıklaması yaptı. CIA Şefi Panetta, bir kaç hafta önce de, El- Kaide'nin 3 numaralı adamını öldürdüklerini belirterek, "Ladin, Pakistan sınırında. Baskıyı sürdürürsek yakında ortaya çıkar" dedi. Oysa Afganistan'daki Türk istihbarat birimlerinden aldığım bilgiye göre, El-Kaide lideri Usame Bin Ladin, 13 Aralık 2007'de Tora Bora dağlarında öldü. Yıllar önce sol böbreği işlemez hale gelen El- Kaide lideri, 2004 yılında sağ böbreğinde de sorun yaşadı. "ABD'yi titreten" Ladin, Tora Bora'daki ilkel şartlar altında, 3 yıl tek böbreğiyle hayatta kalmaya çalıştı. 13 Aralık 2007 sabahı Ladin hayatını kaybetti.

El-Kaide liderinin ölüm haberi başta CIA olmak üzere birçok gizli serviste şok etkisi yarattı. Ancak, ABD Başkanlık seçimlerinde bile etkili olan Ladin'in ölümü, "Dünya hazır değil" gerekçesiyle açıklanmadı. Amerika ölüm gerçeğini uzun vadeli planları uğruna sakladı. Eğer saklamasaydı ve gizlemeseydi, Afganistan ve Irak işgallerine kılıf uydurmakta zorlanacaktı. Ladin ölmesine karşın, 2007'den beri Washington, sahte sesli mesaj veya video görüntüleriyle Ladin'i "yaşatıyor" ve adını kullanıyor. ABD ihtiyaç hasıl oldukça yani o andaki dünya gündemine ilişkin veya "teröre karşı savaş" stratejisinin bir parçası olarak Ladin'in teknoloji harikası kurmaca görüntülerini yayınlayarak hedef şaşırtmaya devam ediyor.

27 Aralık 2009 tarihinde Ömer Faruk Abdülmuttalib adlı Nijerya vatandaşı, Noel gününde Amerikan Delta Havayolları (Northwest) ile Amsterdam-Detroit seferini yapan uçağı güçlü bir patlayıcıyla havaya uçurmaya çalışmakla suçlandı. Ömer Faruk Abdulmuttalib verdiği ifadelerde El Vuheyşi ile yüz yüze görüştüğünü ve eylem emrini bizzat ondan aldığını söyledi. Böyle önemli bir emri Bin Ladin'in değil de, Vuheyşi'nin vermesi dikkatlerden kaçmadı. Usame Bin Ladin'in yerine Ebu Basir Nasır El Vuheyşi'nin getirildiği iddia ediliyor.

LADİN ARAŞTIRMACISI
Gelişmeler, Amerika'nın önde gelen Bin Ladin uzmanlarından olan Profesör David Ray Griffin'in , "Yaşıyor Mu, Öldü Mü" adlı kitabında açıkladığı bilimsel kanıtlara gözlerin bir daha çevrilmesine yol açtı. Bin Ladin'in 2001-2008 döneminde yayınlanan tüm mesajlarını inceleyen Griffin, tüm kasetlerin ABD ve İngiliz gizli servislerinin işi olduğunu yazıyordu. Bin Ladin'e ait olabileceği açıklanan ses bantlarının da ABD gizli servisleri tarafından üretilmiş olabileceği iddialarına dayanan komplo teorisi böylece inanırlık kazanmaya başladı.

ÖLDÜĞÜNÜ GÖSTERİR DELİLLER
11 Eylül 2001 saldırılarının ardından Bin Ladin'e ait olduğu söylenen çok sayıda ses ve video kaydı ortaya çıkmıştı. Ancak bunların gerçekliğine ilişkin hep soru işaretleri oldu. Bu bantların hiçbirinin gerçekliği kanıtlanamıyor. En az üçününse sahte olduğu biliniyor. Ve birileri sahte Bin Ladin videoları yapıyorsa, tüm video ve ses kayıtlarının sahte olabileceği şüphesi doğmuş durumda. Bin Ladin'in son gerçek ses kaydı, 28 Eylül 2001'de yayınlandı. El Kaide lideri o kasette 11 Eylül saldırılarının sorumluluğunu reddetmiş, "Biz masum öldürmeyiz" demişti.

Son gerçek videosunu 3 Kasım 2001'de yayınladığında, gizleme içerisinde son derece solgun görünüyordu. "Kâfirlerin başında George W. Bush var" dese de, "11 Eylül'ü biz yapmadık" iddiasını tekrarlamıştı. Bu tarihten sonra yayınlanan ve 11 Eylül'ün sorumluluğunu üstlenen görüntülerdeki kişi, makyajla Bin Ladin'e benzetilmiş bir aktördü. Kalın burnu, cüssesi, büyük elleri, esmerliği ve farklı sakal rengi onu ele veriyor. Vahhabiler asla altın takmaz. Bazı görüntülerde Bin Ladin altın yüzük takıyor. Ayrıca Bin Ladin solak, oysa görüntülerde sağ elle yazıyordu. Bin Ladin bir kasetinde "11 Eylül'de demir iskeletli o koca binaları  yıktık" diyor. Oysa bir inşaat mühendisi olarak bunu söylemez, çünkü gökdelenlerin demir değil, çelik iskeletli olduğunu bilir. Videolardan biri de Ekim 2004'te ABD Başkanlık seçimlerinden günler önce yayınlandı. Bu video George W. Bush'un ikinci kez  başkan seçilmesini sağladı.

ZERDARİ'NİN AÇIKLAMASI
Pakistan devlet başkanı Asıf Ali Zerdari, Mayıs 2009'da yaptığı açıklamada, 11 Eylül Saldırısı'ndan 3 ay sonra El Kaide liderini Tora Bora'da yakalayarak ABD yönetimine teslim ettiklerini ancak Bin Ladin'in kısa bir süre sonra serbest bırakıldığını öne sürmüştü. Zerdali, bu ifşaatı esnasında Bin Ladin'in yaşadığını düşünmediğini de söylemişti.

Pulitzer ödüllü gazeteci Seymour Hersh "Ladin yakalansaydı Afganistan'ın işgal gerekçesi biterdi. ABD bunu istemedi" dedi. ABD'nin Afganistan/Pakistan politikalarını belirleyen Bruce Riedel ise "Bin Ladin'in nerede olduğuna dair elimizde bir ipucu yok" demişti.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/527997-usame-bin-ladin-oldu
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2016, 08:49:34 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Usame Bin Ladin öldü
« Yanıtla #17 : 30 Haziran 2010, 12:40:09 »
Biraz komplo teorisi olacak ama ben en başından beri bu adamın ABD'deki terör olaylarının ardında olduğundan şüpheliyim. 11 Eylül, sanki birilerinin bir yerleri işgal etmesine bahane olmak için tezgahlanmış bir olay gibi geliyor bana hep.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Usame Bin Ladin öldü
« Yanıtla #18 : 01 Temmuz 2010, 21:57:46 »
Biraz komplo teorisi olacak ama ben en başından beri bu adamın ABD'deki terör olaylarının ardında olduğundan şüpheliyim. 11 Eylül, sanki birilerinin bir yerleri işgal etmesine bahane olmak için tezgahlanmış bir olay gibi geliyor bana hep.
+1

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Usame Bin Ladin öldü
« Yanıtla #19 : 08 Ağustos 2010, 17:12:01 »
Aynen bin laden ABD yasiyan bir kisidir bu olaylarin da tezgahlayicisidir
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.