Gönderen Konu: AÇILDIK EY HALKIM! ALKIŞLA BİZİ!  (Okunma sayısı 4870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
AÇILDIK EY HALKIM! ALKIŞLA BİZİ!
« : 25 Ağustos 2009, 15:09:00 »
AÇILDIK EY HALKIM! ALKIŞLA BİZİ!
AHMET BERHAN YILMAZ

Elbette ki hepimiz bu vatanın, bu milletin hayrına olacak gelişmeleri arzuluyor ve destekliyoruz. Fakat ileri ki tarihlerde eşkıyayı özgürlük savaşçısı veya kahraman gibi gösterecek veya tam tersi bu vatan için şehit düşmüş olan kahramanları zalim gibi gösterecek gelişmelerden, hareketlerden, söylemlerden kaçınmamız gerektiğini de söylemeden geçemiyoruz.

Hükümet'in ismi son anda demokratikleşme açılımı olarak değiştirilen açılımına Sezen Aksu'dan destek gelmiş ve Sayın Başbakan Sezen Hanımı aradığında da, hanımefendi “bu sürecin karşısında duranları iki cihanda da lekeli kabul ediyorum” demiş. Sayın Başbakanımız da çok duygulanmış. Biz hala bu süreci anlayamamış ve ne olduğunu çözememişken görünen odur ki sayın sanatçımız olayın uhrevi yönünü bile çözmüş.

Bu açılıma destek veren diğer bir isim Yaşar Kemal. Hükümet tarafından da bu konuda fikrine önem verilenlerden biri olan ve Sayın Bakan Beyin de görüştüğünü öğrendiğimiz Yaşar Kemal hepimizin bildiği gibi Türk Ordusunu Güney Doğuda işgalci, askerimizi şehit eden teröristi ise vatanını savunan gerilla olarak tanımlayan bir adamdır. Hani insan merak ediyor, Türk Ordusunu işgalci olarak gören bir kişi bu açılım sürecine nasıl bir katkıda bulunacak.

Olayın merak edilen diğer bir yönü de; girdiği her seçimde bu zihniyeti gerici, anti laik ilan edenlerin, bu partinin oy almaması ve iş başına gelmemesi için her yola başvuranların, parti başkanından oy verenlerine kadar bu hükümet ile ilgili her insanı küçümseyenlerin ne amaçla bu iktidarın yanında yer aldıklarıdır.

16 Ağustos Pazar sabahı TRT'de yayınlanan Politik Açılım adlı programa katılan DTP lideri Ahmet Türk Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Derya Sazak'ın bir sorusuna 25 yıldır dökülen kan olmasa bu açılımının yapılmayacağını ve bu sebeple dökülen kanların gerekli olduğunu rahatlıkla söylemiştir.

Lafı uzatmaya gerek yok. Biz Kürtlerle hangi savaştan çıktık ki onlara yönelik barış açılımı yapıyoruz veya bizlere göre onların hangi hakkı ellerinden alınmış da başkalarına verilmiş ki demokratikleşme açılımını onlara yönelik yapıyoruz.

25 yıldır verilen şehitlerimiz ortada, askerimizden, polisimizden, memurumuzdan, işçimizden on binlerce şehit. Peki, burada bu kadar şehit ne amaçla verildi? Bu açılım nasıl bir açılım olacak ki dağdaki hain de bunu kabullenecek ben ve benim gibi vatanını ve milletini sevmekten başka bir şey düşünmemiş insanlar da. Bir vatan hainiyle beni hangi ortak nokta bir araya getirebilecek merak ediyorum.

Bu açılımın sonucunda Ahmet Türk haklı mı çıkacak? Eline silahı alan ve etrafına üç beş tane vatan haini toplayabilen ve bu vatana kurşun sıkan her hain, her grup bizlerden alacaklı hale mi geçecek bundan sonra?
Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Sayın İçişleri Bakanı belki onuncu keredir soruyorum kime ve neyin açılımını yapıyorsunuz. Bizler bu süreci anlamaya ve bu millet için doğru olanı desteklemeye gayret ediyoruz. Fakat sizler bu süreçte sizleri methetmeyen, sizleri yüceltmeyen ve sizleri uyarmak isteyen her insanı hain, size karşı, sürece karşı veya barışa karşı ilan ederseniz çok yanılırsınız ve önemli oranda destek kaybına uğrarsınız.

Yaşar Kemal’e bile hoşgörü gösterip onunla görüşürken, Nazım Hikmet şiiriyle kongre açarken inancıyla, milli hassasiyetiyle ve yaşantısıyla sizinle aynı olan insanlara karşı sergilenen bu düşmanca tavır çok garip ve anlaşılabilir değildir.

Hepimiz insanız dolayısıyla hata yapabilir, hatalı düşünebiliriz. Sizler de normal birer birey gibi hata yapıyor olabilirsiniz, bunun yanı sıra bizler de yanlış düşünüyor olabiliriz. Bizim gördüğümüz, düşündüğümüz bu açılımın çok da hayırlı işlere vesile olamayacağıdır. Bu düşüncelerimizi sizlere açıklayamıyoruz çünkü bizleri dinlemeniz için ne Sezen Aksu kadar magazin gücümüz var ne de Yaşar Kemal kadar size karşı düşmanlığımız.
Elbette ki hepimiz bu vatanın, bu milletin hayrına olacak gelişmeleri arzuluyor ve destekliyoruz. Fakat ileri ki tarihlerde eşkıyayı özgürlük savaşçısı veya kahraman gibi gösterecek veya tam tersi bu vatan için şehit düşmüş olan kahramanları zalim gibi gösterecek gelişmelerden, hareketlerden, söylemlerden kaçınmamız gerektiğini de söylemeden geçemiyoruz.

Yıllardır sizlere ve sizin yaptığınız her şeye sorgulamadan ve sırf siz olduğunuz için bütün zerreleriyle karşı çıkanların, bugün bile inatla sizi adam yerine koymayanların bu açılım sebebiyle size tam destek veriyor olmaları sizleri duygulandırıp, mutlu edeceğine nerede hata yapıyoruz diye düşündürmelidir. Sizin inancınıza, dünya görüşünüze, milli tavrınıza bu kadar net karşı olanlarla bir olup sizi o makamlara taşıyanlara, size dua edenlere karşı durmanız anlaşılabilir değildir. Kibrinizden, gururunuzdan ve büyüklenmenizden bir an önce sıyrılmanız ve sizi adam yerine koyanların sesini, ıstırabını dinlemeniz gerekmektedir.
AHMET BERHAN YILMAZ

http://www.sakarya54.net/haber_detay.asp?haberID=584
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2009, 15:58:47 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com