Gönderen Konu: KAMOV KA-52 Alligator  (Okunma sayısı 41068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: KAMOV KA-52 Alligator
« Yanıtla #110 : 05 Haziran 2018, 10:32:24 »
Hatırlıyorum, KA-50-2 Erdoğan'ı (Türkiyeye teklif edilen ) Rus - İsrail ortaklığı teklif etmişti. İsrailliler, helikopteri bizim isterlere uydurubilmek için çift kişilik tandem ve uçuş halinde mevcut yerinden 90 derece rotasyon yapıp gövde altına gelen top teklif etmişlerdi.. tabi bu bir tasarımdı ne kadar reel olurdu tartışılır heleki top stabilizasyonu tam bir muamma olacaktı...

Haklısın. Bunun yanındaki topu aşağı sarkarak dönebiliyordu. Daha doğrusu öyle olacağı söyleniyordu.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #111 : 05 Haziran 2018, 11:10:11 »
Plastik oyuncaklar gibi duruyorda, güzelmişte beyaw! acaba vücuda gelirmiydi bu proje ve bizim coğrafyanın isterlerine cevap verebilirmiydi...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #112 : 05 Haziran 2018, 15:34:05 »
İki güçlü TV3- 117VMA-02 motoru var. Atakın motorlarından çok daha güçlü (2200 shp). Bu motorlar toplam 6 palli, ters yönde çalışan iki rotora güç sağlıyor. Bu da 2500 kg harici yük taşıma yeteneğine sahip olmasının nedeni. Helikopter zaten Rusya'nın coğrafi yapısının zorluklarıyla baş edebilecek şekilde tasarlanmış. Bizim coğrafyada zorlanacağını sanmıyorum. Ancak 20 mm'lik giat topunun aşağı sarkarak kullanılması sıkıntı yaratabilirdi. Denge sorunları ortaya çıkabilirdi. Ayrıca Mermi şeridi nereden geçecek belli değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #113 : 23 Mart 2020, 02:17:57 »