Gönderen Konu: ASELSAN'dan Genel Haberler  (Okunma sayısı 114304 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
ASELSAN ve İTÜ anlaştı!
« Yanıtla #70 : 14 Mart 2015, 11:18:07 »
ASELSAN ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında 13 Mart 2015 tarihinde Test ve Eğitim Gemisi tasarım ve geliştirme çalışmaları için Niyet Anlaşması imzalandı.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaval ile İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik tarafından imzalanan Test ve Eğitim Gemisi Niyet Anlaşması ile her iki kurumun da ihtiyaç duyduğu modern bir geminin ortak bir proje ekibi tarafından birlikte projelendirilmesi, tasarlanıp ürettirilmesi ve birlikte kullanılması hedefleniyor.
2016 yılı içinde inşasına başlanması hedeflenen Test ve Eğitim Gemisi, askeri ve sivil deniz sistemlerinin geliştirme aşamasında denizde denemelerinin yapılması için uygun alt yapılar ile özel analiz ve test laboratuarlarını bünyesinde bulunduracak.
Üniversite ile sanayi işbirliği için yeni bir rol model olacak Test ve Eğitim Gemisi maliyet etkin olarak test imkanı sunmak yanında, modüler sistemlerin geliştirilmesine de olanak sağlayacak. 

ASELSAN tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı’nın finansal desteği ile tedarik edilmesi öngörülen Test ve Eğitim Gemisi, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinin katkıları ile ASELSAN tarafından işletilecek. Test ve Eğitim Gemisi ASELSAN ve İTÜ dışında ürün geliştirmek isteyen şirketler ile diğer üniversitelerin eğitim amaçlı kullanımına da açık olacak. 

Test ve Eğitim Gemisi, ürün geliştirme yanında Denizcilik Fakültelerindeki öğrencilerin yeni nesil sistemleri, daha geliştirme aşamasında tanımasına ve kullanmasına imkan vererek Türk denizcilerinin modern imkanlar ile eğitim görmesini de sağlayacak. Test ve Eğitim Gemisi doğal afetlerde Lojistik Destek Platformu olarak yararlanılabilecek kapasite, olanak ve yeteneklere de sahip olacak.

http://kokpit.aero/ortak-gelistirecekler

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İslam Dünyası Teknoloji Ödülü ASELSAN'ın
« Yanıtla #71 : 14 Mart 2015, 11:20:00 »
İslam Dünyası'nın vizyon, derinlik ve entegrasyonunu güçlendiren başarılı kişiler ile kurumları onurlandırmak ve teşvik etmek maksadıyla ilk kez bu yıl 'İslâm Dünyası İstanbul Ödülleri' tertip edildi.

Pakistan Senatosu Güvenlik Komitesi ev sahipliğinde düzenlenen Ödül Takdim Töreni, Pakistan Devlet Başkanı Mamnoon Hussain'in katılımı ile gerçekleştirildi. Törende ASELSAN, İstanbul Teknoloji Ödülüne layık görüldü. Ödülü, Pakistan Devlet Başkanı Mamnoon Hussaini, ASELSAN adına Uluslararası Pazarlama Müdürümüz Tuğrul Özkan'a takdim etti.

Devlet, özel, diplomasi, iş, bilim, kültür, sanat, teknoloji, strateji, kamu diplomasisi dallarında bu yıldan itibaren her yıl verilecek ödüller; İslam Ülkeleri Düşünce Kuruluşları Platformu (İSTTP) üyelerinin Pakistan'ın Başkenti İslamabad'da yaptıkları 6. Forum kapsamında sahiplerini buldu.

Ocak 2010'da icra edilen İslam Ülkeleri Düşünce Kuruluşları Forumu sonunda yayımlanan 'İstanbul Deklarasyonu' ile kurulan İSTTP; İstanbul, Bakü, Kahire ve Bağdat'ta toplanan İslam Ülkeleri Düşünce Kuruluşları Forumu ve Akil Kişiler Kurulu Toplantılarında, İslam dünyasının vizyon, derinlik ve entegrasyonunu güçlendiren başarılı kişiler ile kurumları onurlandırmak ve teşvik etmek amacı ile devlet, özel, diplomasi, iş, bilim, kültür, sanat, teknoloji, strateji, kamu diplomasisi dallarında 2015 yılından itibaren her yıl düzenli olarak İslam Dünyası İstanbul Ödülleri verilmesini kararlaştırmıştı.

http://kokpit.aero/aselsan-islam-dunyasi-odulu
« Son Düzenleme: 14 Mart 2015, 11:20:53 Gönderen: azarax »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: ASELSAN'dan Genel Haberler
« Yanıtla #72 : 16 Mart 2015, 20:49:28 »
Aselsan REHIS yeni binası hizmete açıldı.Bombalarda peşi-sıra geldi.Linkten bakalım kim neler bulacak.

http://www.tccb.gov.tr/haberler/170/92568/uretmekte-urkek-davrananlar-ithal-etmekte-oldukca-cesur-ciktilar.html

Bir örnek;nedir bunlar ?

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #73 : 16 Mart 2015, 22:40:57 »
Radomlar BVR olamayacak kadar büyük. ATMACA'nın RADOM've arkadaki sarı şeyde radarı olabilirmi acaba.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #74 : 17 Mart 2015, 09:48:38 »
Ta kendileri :) Diğer bahsettiği arkadaşta aşağıdaki.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #75 : 17 Mart 2015, 10:40:13 »
Vay pitot tüpü filan bayağı bayağı yapmışlar BVR  ;D
Bu sene bizi İDEF'te büyük şeyler bekliyor anlaşılan en azından bir mock-up BVR, WVR, ASM, Torpido vs.. görüceğiz gibi mühimmat alanında.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #76 : 17 Mart 2015, 11:34:41 »
Arkadaki sari sey AESA radarina benziyor. Prototip olabilir

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #77 : 17 Mart 2015, 11:53:10 »
Atmaca'nın radarı o,kenarda duran gri renkli olanlar arayıcı başlık komplesi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #78 : 17 Mart 2015, 15:17:48 »
Duvardaki resimde anti gemi füzesi yazıyor zaten. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #79 : 17 Mart 2015, 16:16:24 »
Onun yanındada 2 farklı Hava-Hava füzesi yazıyor nolacak.  ;D