Gönderen Konu: ASELSAN'dan Genel Haberler  (Okunma sayısı 114251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Aselsan'dan dev yatırım
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2010, 22:00:57 »
Aselsan'in REHIS'i biraz daha sehir disina tasimasi zaten gerekiyordu.. Simdiki hali ile adeta sokak arasinda radar ve EH sistemi yapmak/denemek zorunda kaliyorlardi..

Yeni tesisin teknolojik olarak yetkinlikleri olmakla birlikte ozellikle bilgi ve sinyal gizliligi konusunda da kendine has bazi ozellikleri olacagini duyuyorum..

Keske mumkun olsa Akinci tarafina falan daha uzaga tasinsalar, ki aslinda ilk niyet oyleydi..

Çevrimdışı arrrow

• Arrrow
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Aselsan'dan dev yatırım
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2010, 17:01:09 »
ASELSAN, Ankara Gölbaşı’nda Radar ve Elektronik Harp Sistemleri fabrikası kuruyor.

ASELSAN’dan yapılan yazılı açıklamada kurulacak tesis için Hazine Müsteşarlığı’ndan 192.5 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi’nin alındığı, yapılacak yatırımın boyutunun 204 milyon ABD dolarına ulaşacağı bildirildi.

ASELSAN Gölbaşı Yerleşkesi alanında Radar ve Elektronik Harp Sistemleri kapsamında kara, hava, deniz, uzay ve insansız platformlar için teknoloji, donanım, yazılım, cihaz ve sistem geliştirilecek, üretim yapılacak, yurt içi ve yurt dışı satış ile satış sonrası destek faaliyetleri yürütülecek. Yeni yerleşkede, radar ve elektronik harp alanında mevcut olan tasarım/üretim yeteneklerini geliştirmek üzere yeni radar sistem entegrasyon alanları, mikrodalga bileşen/modül tasarım ve üretim tesisleri, özel ölçüm laboratuvarları, hassas mekanik üretim tesisleri kurulacak. Yeni yerleşkede 400 mühendis çalışacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Aselsan'dan 204 milyon dolarlık ihracat
« Yanıtla #12 : 01 Temmuz 2010, 14:18:05 »

Aselsan, kendi geliştirdiği haberleşme ürünleri için 204 milyon dolarlık ihracat sözleşmesi imzaladı
01 Temmuz 2010 Perşembe, 12:00:00

İhracat sözleşmesine ilişkin açıklama Aselsan tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapıldı. Buna göre sözleşme kapsamında teslimatlar 2011-2016 döneminde tamamlanacak.
Aselsan'ın açıklamasında, teknoloji transferi ve yerel üretimin de öngörüldüğü sözleşmenin; Aselsan ürünlerinin diğer ülkelere de ihracat potansiyeli yaratacak olması açısından önem arz ettiğinin değerlendirildiği belirtildi.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/528365-aselsandan-sinirotesi-operasyon
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #13 : 01 Temmuz 2010, 14:19:23 »
Bir aselsan klasiği,tebrikler aselsan...

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2010, 19:18:25 »
204 milyon dolar mı harika  bir rakam  :) 10 sene önce kim tahmin edebilirdi bu rakamları gelişiyoruz büyümeye devam ediyoruz.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #15 : 01 Temmuz 2010, 21:01:47 »
Haberleşme cihazlarından kasıt yazılım tabanlı telsizler olabilir.Bu durumda ilk akla gelen Pakistan olur;zira yıllardır Aselsan ürünü telsizleri hem kullanıyorlar hemde Lisans altında Pakistanda üretiyorlardı.

Bir diğer olasılık ise Tasmus benzeri bir yapının başka bir ülkeye kurulmasıdır ki bu durumda birden fazla ülke akla gelir bu ülke ;Azerbaycan,Pakistan,Malezya,Kore,UAE ve Ürdün yada Suudi Arabistan'dan biri olabilir.

Her ne olursa olsun savunma sanayi firmalarımızın ihracat başarılarının her geçen gün arttığına şahit olmak gurur verici.SSM'nin yıllık 1 milyar dolarlık hedefini yakalamak çok zor olmayacak galiba.Darısı diğer firmalarımızın başına.Bu arada ben bir kaç yıl içinde özellikle Baykar Makina İHA'larına olan ilginin artacağına kesin gözüyle bakıyorum.Belki de ihracatla ülke içi satışlarını ikiye katlayacaklar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı arrrow

• Arrrow
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
ASELSAN'dan Genel Haberler
« Yanıtla #16 : 11 Temmuz 2010, 09:20:09 »
Türkiye’nin lokomotif savunma sanayi kuruluşu ASELSAN büyüyor, gücüne güç katıyor.

Amerikan Defence News Dergisi’nin her yıl yaptığı "Dünyanın En Büyük 100 Savunma Şirketi" sıralamasında 2008 yılında 93’üncü sırada yer alan ASELSAN, geçen yılın verilerine göre 7 basamak birden ilerleyerek 86’ncılığa yükseldi.

ASELSAN ilk aşamada listenin 50’nci sırasına yerleşmeyi hedefliyor.

Son dönemde özgün ürünler geliştiren ve lisans hakları kendisine ait olan bu ürünleri ihraç eden ASELSAN, ihracat yaptığı ülkelerde şirketler de satın almaya başladı.

ASELSAN özellikle Ortadoğu, Kafkaslar ve Uzak Doğu’da efsane bir isim haline geldi; müşterileri arasına Güney Amerika ülkelerini de ekledi.

Mili savunma sanayi kuruluşu, başarısını rakamlarla da ortaya koyuyor.

ASELSAN’ın 2009 yılındaki savunma cirosu 643 milyon 100 bin dolar olarak gerçekleşti.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Ankara’nın en fazla prim ödeyen şirketi seçilen ASELSAN, Defence News Dergisi’nin "Dünyanın En Büyük 100 Savunma Şirketi" listesine girebilen ilk ve tek Türk savunma sanayi kuruluşu oldu.

Listenin ilk sırasında 42 milyar dolarlık cirosuyla Amerikan Lockheed Martin firması yer alıyor.

Lockheed Martin’i 33, milyar dolarla İngiliz BAE Systems; 31 milyar dolarla Amerikan Boeing firması izliyor

TRT Haber
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2010, 17:19:27 Gönderen: arrrow »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ASELSAN Dünya Devleri Arasında
« Yanıtla #17 : 11 Temmuz 2010, 10:20:56 »
DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

B – Bunun dışında sitede yayınlanan haberler, makaleler vs için yapılan alıntılarda mutlaka kaynak belirtilmesi gerekir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.  Ayrıca Wikipedia gibi bilgileri kolaylıkla değişen ve sağlıklı olmayan kaynaklar kabul edilmeyecektir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 13 Temmuz 2010, 12:31:20 »
maşalllahh...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 13 Temmuz 2010, 12:50:12 »
Alıntı yapılan: DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARIlink=topic=6.msg18#msg18 date=1237674742
DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

F - Konuyla alakası olmayan kısa cevaplar, sürekli yapılan tekrarlar, içinde aşırı derecede ifade resmi bulunan veya sadece ifade resimlerinden oluşan iletiler kullanmak uygun görülmemektedir. Bu tip iletiler site yönetimi tarafından silinebilir ve ileti sahipleri bu konuda uyarılabilirler..