Gönderen Konu: Bağdat'ta ABD operasyonu... İranlı General Kasım Süleymani öldürüldü  (Okunma sayısı 16953 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Dinden çıkacaklar geri zekalılar

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
ABD askeri zayiatından geçtim helikopter-uçak zayiatı var mı?

Amerikalı yetkiliye göre, "bir Black Hawk helikopteri, keşif amaçlı kullanılan insansız hava aracı ve hava trafik kontrol kulesinin bir kısmı vuruldu." bilgisi var
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2020, 19:22:19 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD Temsilciler Meclisi Trump'ın yetkilerini kısıtladı
« Yanıtla #122 : 10 Ocak 2020, 08:36:54 »
ABD Temsilciler Meclisi Trump'ın yetkilerini kısıtladı

ABD Temsilciler Meclisi, Trump'ın, Kongre'nin izni ve bilgisi dışında İran'a karşı askeri yetkilerini kısıtlayan tasarıyı onayladı.

ABD Temsilciler Meclisi'ne Başkan Donald Trump'ın İran'a yönelik askeri yetkilerini kısıtlayan bir tasarı sunuldu.

Demokrat vekil Elissa Slotkin tarafından sunulan söz konusu tasarı, genel kuruldaki oylamada 194'e karşı 224 oyla kabul edildi.

"TRUMP ABD VE İRAN ARASINDA CİDDİ BİR GERGİNLİĞİ TETİKLEDİ"
Trump'ın, "Kongre'nin izni ve bilgisi dışındaki İran'a karşı askeri yetkilerinin kısıtlanmasını" içeren tasarıda, "İranlı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesi ve İran'ın Irak'taki askeri üslere düzenlendiği balistik füze saldırısı, ABD ve İran arasında ciddi bir gerginliği tetikledi." ifadesi yer aldı.

"İRAN İLE GİRDİĞİN TÜM ASKERİ ÇATIŞMALARA SON VER"
Öte yandan tasarıda, ABD yönetiminin askeri güç kullanması durumunda Amerikan halkının kapsamlı bir açıklamayı hak ettiği vurgulanarak, Trump'tan, "İran tarafından acil bir askeri tehdit olmadığı ve Kongreden izin alınmadığı sürece bu ülke ile girdiği tüm askeri çatışmalara son vermesi" istendi.

TASARI TRUMP'A GÜÇLÜ BİR MESAJ
Diğer yandan sembolik bir anlam taşıyan ve bu sebeple Trump'ın imzasına ihtiyaç duyulmayan söz konusu tasarının, Temsilciler Meclisi tarafından başkana gönderilen "güçlü bir mesaj" olduğu belirtildi.

Tasarıya ilişkin açıklama yapan Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, "Söz konusu tasarı için bu yolu seçmemizin sebebi, başkanın imzasına ihtiyaç duymamasıdır. ABD Kongresi'nin bu beyanının, başkanın veto edip etmeyeceği düşüncesiyle yok edilmesine izin vermeyeceğim." dedi.

Bu arada, Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Senatoya da sunulan benzer bir tasarının, yakında oylanması bekleniyor.

SİYASETÇİLER TRUMP'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Trump'ın İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesi talimatını vermesi, özellikle Demokrat siyasetçiler arasında tepki çekmiş, bu talimatla "ABD'nin yeni bir savaşa sürüklendiği" yönünde görüş bildirmişlerdi.

https://www.ensonhaber.com/abd-temsilciler-meclisi-trumpin-yetkilerini-kisitladi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD askerlerinin bulunduğu üsse saldırı
« Yanıtla #124 : 13 Ocak 2020, 01:32:52 »
ABD askerlerinin bulunduğu üsse saldırı

Irak’ın Salahaddin vilayetinde ABD askerlerinin kaldığı Beled Askeri Üssü’ne 8 füzeyle saldırı düzenlendiği bildirildi.

Irak Güvenlik Meyda Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Beled Askeri Üssü’ne 8 Katyuşa füzesi atıldı.

Saldırıda, Irak ordusuna bağlı 1 subay ve 3 asker yaralandı.

ABD askerlerinin kaldığı söz konusu üste, Iraklı askerler de bulunuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-abd-askerlerinin-bulundugu-usse-saldiri-41418071

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD askerlerinin olduğu üsse füzeli saldırı
« Yanıtla #125 : 15 Ocak 2020, 00:15:01 »
ABD askerlerinin olduğu üsse füzeli saldırı

Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde ABD askerlerinin bulunduğu Taci Askeri Üssü'ne füzeli saldırı düzenlendi.

Irak hükümetine bağlı Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD'li askerlerin kaldığı Taci Askeri Üssü'nün katyuşa füzesiyle hedef alındığı belirtildi.

Açıklamada, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi, başka bilgi verilmedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-abd-askerlerinin-oldugu-usse-fuzeli-saldiri-41419872

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Irak'da ABD üssüne saldırı düzenlenmiş. >> https://www.ensonhaber.com/abd-ussune-yapilan-saldirida-3-personel-oldu.html

İran yanlısı grupların yaptığı düşünüyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD öncülüğündeki koalisyon İran'a ait hedefleri vurdu
« Yanıtla #127 : 12 Mart 2020, 10:51:34 »
ABD öncülüğündeki koalisyon İran'a ait hedefleri vurdu

ABD, Irak'ta üssüne saldırılmasının ardından Suriye'de, İran'a ait 3 askeri noktayı hedef aldı.

ABD'nin Bağdat'ta bulunan Taci Askeri Üssü'ne düzenlenen füze saldırısında 2 Amerikan askeri ile 1 İngiliz hayatını kaybetmiş, 11 kişi ise yaralanmıştı.

İRAN'A AİT 3 ASKERİ NOKTA HEDEF ALINDI
Saldırının ardından ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon'un savaş uçakları Suriye'de, İran'a ait 3 askeri noktayı hedef aldı.

AA'nın Deyrizor'daki güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Koalisyon'a ait savaş uçakları, Bukemal ilçesinde bulunan İmam Ali üssü, sanayi ve Hizam bölgelerindeki askeri noktalara saldırdı.

Kaynaklar, İran Devrim Muhafızları ve emirlerindeki terörist grupların barındığı üste ölen ve yaralananlar olduğunu bildirdi.

https://www.ensonhaber.com/abd-onculugundeki-koalisyon-iran-ait-hedefleri-vurdu.html