Gönderen Konu: SU-27 FLANKER  (Okunma sayısı 8878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
SU-27 FLANKER
« : 19 Ağustos 2009, 02:41:12 »
SU-27 FLANKER

Rusya'da Prova Yapan İki Jet Havada Çarpıştı

Moskova'da MAKS-2009 havacılık gösterileri için prova yapan SU-27 tipli iki jet havada çarpıştı. Kaza sonucu pilotlardan biri ölürken, ikisi de yaralı olarak kurtuldu. Uçağın düştü yerden sıçrayan yangın yakındaki evlerin alev almasına neden oldu. Uçağın düştüğü bölgede beş kişi daha yaralandı. Yaralılar farklı derecelerde yanıklarla hastaneye kaldırıldı.

Çocukların Becerileri Oyun Oynayarak Gelişir. Tıklayın

İki uçağın bir birine çarpışmasını gördüğünü anlatan olay tanığı Olga Solavyeva, "Uçaklar havadayken çarpıştı. Uçak parçaları etrafa saçıldı. Ardından paraşütle atlayan pilotları gördüm. Uçakların birisi düşmeye başladı. Diğer yanan uçak ise uzaklaşmaya çalıştı." dedi.

Görgü tanığı Sergey Kurbatov uçağın düştüğü ev ile ilgili şöyle konuştu: "Uçak evin üzerine düştü. Ev sakinleri Lizarov ailesi nasıl olduysa uçak sesleri duymuşlar ve evden kaçmayı başardılar. Bu bir mucizedir."

Evi yanan bir başka görgü tanığı Elena ise, "Evimiz yanıyor diye çocuğum bağırmaya başladı. Koşarak dışarı çıktı. Meğersem uçaktan düşen parçalar evimize isabet etmiş. Her taraf siyah sisle doldu." diye konuştu.

Ölen pilotun İgor Tkaçenko adlı "Rus Şövalyeler" gösteri ekibi üyesi olduğu bildirildi. Rusya Hava Komutanlığı'na bağlı "Rus Şövalyeler" ülkenin en elit pilotlarından oluşuyor. "Rus Şovalyeler" defalarca Kızıl Meydan'da düzenlenen gösterilere katılmıştı.

Rusya Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan tarafından sabah saatlerinde yapılan açıklamada, "Rus Şövalyeler"in meydana gelen kaza nedeniyle Uluslararası Havacılık ve Uzay Salonu 'MAKS-2009' gösterisine katılmayacağı bildirildi.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 17.08.2009 14:17
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 02:55:08 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
SU-27 FLANKER
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2012, 00:58:30 »

Rusya'ya ait savaş uçağı düştü

Rusya'ya ait bir savaş uçağının, Besovets Hava Üssü yakınında düştüğü bildirildi.
28.06.2012 - 18:33

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Su-27 avcı uçağının olağan eğitim uçuşu sırasında, Besovets Hava Üssü yakınındaki ormanlık alana düştüğü belirtildi.
SORUŞTURMA BİTENE KADAR UÇUŞ YASAĞI

Uçaktaki pilot fırlatma koltuğunu vaktinde çalıştırarak kazadan sağ kurtulmayı başaran 2 mürettebatın bir helikopterle kaza bölgesinden alındıkları ifade edilen açıklamada, hava üssündeki Su-27 filosuna, konuya ilişkin soruşturma sona erene kadar uçuş görevi verilmeyeceği bildirildi.

Çift motorlu Su-27 tipi avcı uçağı, hizmete girdiği 1980'li yıllardan itibaren eski Sovyetler Birliği ve daha sonra da Rusya Hava Kuvvetleri'nin başlıca unsuru haline geldi. Su-27'ler ile bu tip uçakların çeşitli modelleri Rusya tarafından dünyanın geniş bir kesimine ihraç ediliyor.

http://www.ensonhaber.com/rusyaya-ait-savas-ucagi-dustu-2012-06-28.html
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 02:54:40 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Rus Hava Kuvvetleri Beyaz Rusya'da Görev Yapacak
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2013, 09:57:46 »
Rus Hava Kuvvetleri Beyaz Rusya'da Görev Yapacak

Beyaz Rusya Savunma Bakanı Iuri Zhadobin Rus savaş uçaklarının yıl sonundan önce Belarus'ta göreve başlayacaklarını belirtti. Su-27SM3 tipi uçakların görev yapacağı bölge hakkında bilgi vermedi. Rus Hava Kuvvetleri Haziran ayında yaptığı açıklama ile Rus hava üssünün Lida'da konuşlanacağını duyurmuştu. Rus Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Viktor Bondarev'e göre Rus Hava Kuvvetleri tesisi, federasyonun stratejk savunmasının önemli bir parçası olacak.

Lida hava üssü operasyonel olduğunda; Moskova'nın, Sovyetler Birliği'nin 1991 çöküşünden bu yana Sovyet sonrası alanda açtığı ikinci üs olacak . Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonra açılan ilk Rus hava üssü Kırgızistan'ın başkenti Bişkek yakınlarında bulunan Kant'da 2003 yılında açıldı . Kant hava üssü şu anda Su- 27 savaş uçaklarına ev sahipliği yapmaktadır.

Mayıs ayında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Beyaz Rusya ile komşu olan Polonya ve Litvanya ile birlikte NATO üyesi Avrupa ülkelerinin endişelerini yatıştırmak için, açılacak olan tesisin ABD'nin bölgeye yerleştirdiği füze kalkanına karşılık olmadığını açıklamıştı. 

Üsde kullaınlacak olan Su- 27SM3 savaş uçakları hava üstünlüğü ve taarruz yeteneğine sahip tek kişilik çok rollü savaş uçaklarıdır. Su- 27  1.910 deniz mili menzili , ağır silahlaları , gelişmiş aviyonikleri ve yüksek manevra kabiliyeti ile ABD'nin dördüncü nesil savaşçıları için doğrudan bir rakip olarak tasarlanmıştır. İlk kez 1985 yılında bir cephe uçağı olarak Rus Hava Kuvvetlerinde servise girdi. Rus Hava Kuvvetleri önemli sayıda Su- 27 savaş uçağını SM standartına  yükseltti . SM3 daha fazla cephane taşımak için önceki türevlerine göre daha güçlü bir gövdeye sahiptir.  Su- 27SM3, MMPP Salut tarafından üretilen yüksek itkiye sahip AL - 31F - M1 motorlarını kullanmaktadır.

Ağustos 2008'de Gürcistan ile Rusya'nın kısa süreli çatışma sırasında Rus hava kuvvetleri Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali üzerindeki hava sahası kontrolünü  kazanmak için Su- 27 uçaklarını kullandı.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2014, 21:23:32 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Beyaz Rusya'daki Üs 2016'da Açılacak
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2014, 21:34:58 »
Beyaz Rusya'daki Üs 2016'da Açılacak

Rus Hava Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev, çarşamba günü ITAR-TASS ajansına yaptığı açıklamada Beyaz Rusya'daki üssün 2016 yılında açılacağını bildirdi. Yapım aşamasında bulunan üs Bobruysk'ta bulunuyor. 

Rusya; birleşik bölgesel hava savunma sisteminin bir parçası olarak bu yılın başlarında 24 Su-27SM3 savaş uçağını Beyaz Rusya'ya vermişti. Bu uçaklar şu an Baranovichi Havaalanı'nda bulunuyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: SU-27 FLANKER
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2015, 10:26:42 »
Sukhoi Su-27'den P-3'e taciz...

Baltık Denizi üzerinde uçan Portekiz Hava Kuvvetleri'ne ait P-3 tipi deniz karakol uçağına uluslararası hava sahasında Rus Hava Kuvvetleri'nin Su-27 tipi uçağı yakın uçuş yaptı.

Geçtiğimiz Kasım ayında çekilen ancak kamuoyu ile yeni paylaşılan videoda bölgede uçan Portekiz'e ait P-3 Orion Deniz Karakol uçağına Rus Sukhoi Su-27 uçağının ne kadar yakınlaştığı açıkça görülüyor. Rus pilot Portekizli meslektaşına uçuş sırasında uçağının altındaki füzeleri göstermesi ise dikkat çekiyor.

Halen NATO uçakları Baltık Denizi üzerinde hem devriye hemde elektronik alt yapıya sahip uçaklarla görev uçuşları gerçekleştiriyor. Bu uçuşlar Rusya tarafından yakından takip ediliyor.

http://kokpit.aero/su-27-portekiz-ucagini-taciz-etti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
SU-27 gösteride yere çakıldı
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2016, 12:44:08 »
SU-27 gösteride yere çakıldı

Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA 09 Haziran 2016 - 12:29Son Güncelleme : 09 Haziran 2016 - 12:32
Rus savaş uçağı SU-27 gösteride yere çakıldı

Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarındaki Puşkinskiy bölgesinde Su-27 tipi bir savaş uçağı düştü.

Rusya başkenti Moskova yakınlarında gösteri uçuşu gerçekleştiren altı SU-27 savaş uçağından biri henüz belirlenemeyen nedenden dolayı yere çakıldı. Pilot son anda uçağı terk ettiği için yetersiz irtifa yüzünden hayatını kaybetti.

Rusya’nın bir numaralı pilotları “Ruskiye Vitezi” gurubundaki uçağın kaza geçirdiği İnterfaks ajansı tarafından duyuruldu. Altı uçaktan oluşan ekip Puşkino bölgesinde bir hava gösterisine katılıyordu. Gösteri sonrası hava üssüne dönmesi gereken uçakların bir eksik olması arama ekiplerini harekete geçirdi. SU-27 enkazı bulunduğunda “As” pilot Sergey Yeremenko’nun uçağı son anda, yere 100 metre kala terk ettiği için paraşütü açılmadan yere çarptığı belirlendi. Uçak kazasıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/rus-savas-ucagi-su-27-gosteride-yere-cakildi-40115370

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ukrayna'da bir savaş uçağı düştü!
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2018, 18:59:36 »
Ukrayna'da Su-27 tipi bir savaş uçağının düştüğü belirtildi. Uçağın düşme sebebine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı

Ukrayna'nın Vinniitskaya bölgesinde bulunan Ulanov köyünde Su-27 tipi bir savaş uçağı düştü.

Sputnik'te yer alan habere göre, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı olayla ilgili arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

Bölgede daha önce Ukrayna ve Amerikan uçaklarının tatbikat uçuşları yapacağı duyurulmuştu.

Olayda bir ABD ve bir Ukrayna askerinin hayatını kaybettiği belirlendi.

https://www.haberturk.com/son-dakika-ukrayna-da-bir-savas-ucagi-dustu-2181403

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ukrayna savaş uçağı düştü!
« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2018, 21:30:58 »
Ukrayna savaş uçağı düştü!

Ukrayna ordusu, SU-27 tipi savaş uçağının düştüğünü açıkladı.

Ukrayna'da SU-27 tipi savaş uçağının inmeye çalışırken düştüğü açıklandı.

Pilotun öldüğünün belirtildiği açıklamada, "Olayın sebebi araştırılıyor" denildi.

DAHA ÖNCE DE OLDU

Daha önce de Ukrayna’nın Vinnitsya bölgesinde bulunan Ulanov köyünde yakınlarında Su-27 tipi bir savaş uçağı düşmüştü.

Geçtiğimiz Ekim ayında, Clear Sky2018 tatbikatı kapmasında Ukrayna’da düzenlenen eğitim uçuşu sırasında, Su-27 tipi bir uçağın düştüğü açıklanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-ukrayna-savas-ucagi-dustu-41053238

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2018, 13:09:13 »

Geçenlerde düşen Ukrayna'nın Su-27 uçağı...

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2018, 14:43:50 »
Ukrayna hava kuvvetleri oldukça zor durumda, elindeki savaş uçaklarının hepsi Sovyet yapımı. MiG(Mikoyan i Gureviç) ve Sukhoi(Suhoy) uçaklarından oluşan jet uçak filosu yedek parça ve bakım yetersizliğinden son 2 ayda, 2 adet Su-27 kaza yaptı. Ikisi Ukrayna`lı ve birisi ABD`li  olmak üzere 3 pilot öldü.

Ukrayna Savunma Bakanlığı “en yeni savaş uçaklarımızdan biri olan  Su-27 kaybettik” dediği uçak 1987`de üretilmiş Sovyet hediyesi.

Rus ambargosu yüzünden bu uçakların yedek parça, motor konusunda büyük sıkıntısı var, pilotları tecrübesiz ve çoğu yaşlı Sovyet döneminde yetişmiş pilotlar.

İran`in elindeki F-4 ve F-14 hali ne ise Ukrayna`nın elindeki Su-27 ve MiG-29 lar da aynısı, hiç farkı yok. Ukrayna Hava Kuvvetleri dökülüyor...
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2018, 14:47:12 Gönderen: marmara »