Gönderen Konu: F-16 Modernizasyonu  (Okunma sayısı 179843 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-16 Modernizasyonu
« Yanıtla #330 : 31 Ocak 2021, 17:14:36 »
Şu Yunanlılar içiin bir şeyler yazayım dedim tam o anda konu başlığının F-16 modernizasyonu olduğun gördüm...

Aselsan Aesa ne oldu?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #331 : 31 Ocak 2021, 17:47:24 »
HİK destekli mirage ve f16 lar ellerinde bolca mica amraam ve sidewinder stoğu ile Siha uçurtacak fırsat vermezler. İşin aslı şu an 230+ uçağın tümünü block 70 dahi yapsan sana sahada denge kurmana yetmiyor.

Battik, öldük, ......

Tabut siparisleri en iyisi pesin verelim.....

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #332 : 31 Ocak 2021, 18:01:55 »
Hisar ailesi veya siperden bahsetmişsiniz hocam iyi güzel de F-35'ler ne olacak sorun burda.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #333 : 31 Ocak 2021, 18:16:24 »
Bizimde kendimize göre artılarımız var. Birkere 240 F-16, Heik, Hisar ailesi ile bizde etkili bir kuvvetiz. Her hâlükarda Yunanistan' a karşı caydırıcı olabiliriz. Ama caydırıcılık başka birşey üstünlük sağlamak başka bir konu. Hava kuvvetlerinde ki üstünlüğümüzü kaybetmemek için uçak almak önemli bir konu. Yoksa 240 F-16 karşı tarafa bedel ödetecek kadar büyük bir kuvvet. SN Yasar'ın bize istedikleri zaman tokat atamaz sözüne katılıyorum. Ama uçaklar burada çok önemli bir faktör. Türk hava kuvvetlerinde bırakın 240 F-16' yı 140 F-16 bile olsa savaş çok farklı bir konu. İran'ın hava gücü yok neredeyse ama ABD işte kolay adım atamıyor bunun ekonomik sonuçları var. Arkasından kara harekâtı yapmakta gerekecek kesin üstünlüi sağlamak için. Dolayısıyla ense karartmayada gerek yok. Yunan üslerini vururuz o uçakları kullanamazlar demeye de gerek yok. Ben Yunan/Türk savaşına ihtimal vermiyorum. Türkiye'nin herzaman 1 numaralı gündem maddesi Suriye ve Irak.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2021, 18:18:48 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #334 : 31 Ocak 2021, 18:39:24 »
Bizimde kendimize göre artılarımız var. Birkere 240 F-16, Heik, Hisar ailesi ile bizde etkili bir kuvvetiz. Her hâlükarda Yunanistan' a karşı caydırıcı olabiliriz. Ama caydırıcılık başka birşey üstünlük sağlamak başka bir konu. Hava kuvvetlerinde ki üstünlüğümüzü kaybetmemek için uçak almak önemli bir konu. Yoksa 240 F-16 karşı tarafa bedel ödetecek kadar büyük bir kuvvet. SN Yasar'ın bize istedikleri zaman tokat atamaz sözüne katılıyorum. Ama uçaklar burada çok önemli bir faktör. Türk hava kuvvetlerinde bırakın 240 F-16' yı 140 F-16 bile olsa savaş çok farklı bir konu. İran'ın hava gücü yok neredeyse ama ABD işte kolay adım atamıyor bunun ekonomik sonuçları var. Arkasından kara harekâtı yapmakta gerekecek kesin üstünlüi sağlamak için. Dolayısıyla ense karartmayada gerek yok. Yunan üslerini vururuz o uçakları kullanamazlar demeye de gerek yok. Ben Yunan/Türk savaşına ihtimal vermiyorum. Türkiye'nin herzaman 1 numaralı gündem maddesi Suriye ve Irak.

Bundan  sene evel bir alman dergisi okumustum Türk ordusunun hakkinda. " Türk askerin elinde en moderin silahi olmasa da onu mükemmel ve effektiv kullanabiliyor. Celik disziplinli askeri düsman karsisina almasin."

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #335 : 31 Ocak 2021, 19:02:17 »

Bundan  sene evel bir alman dergisi okumustum Türk ordusunun hakkinda. " Türk askerin elinde en moderin silahi olmasa da onu mükemmel ve effektiv kullanabiliyor. Celik disziplinli askeri düsman karsisina almasin."
Türk ordusu her zaman gerekli dersi verir onda şüphe yok. Ama 10 milyonluk Yunanistan'ın bize rakip olması veya bize karşı sofistike silahlar ile donatılması insanın zoruna gidiyor. Bize verilecek F-35'lerin resimlerini paylaşan altına pişkin pişkin yorum yapmaları. Bize verilen Aip denizaltılar için bile Almanya ile projenin durdurulması için görüşmüşler. Siz kimsiniz diyesi geliyor insanın. Yoksa biz herzaman için kesin bir üstünlük zor olsa bile caydırıcı bir orduya sahibiz.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #336 : 31 Ocak 2021, 19:14:42 »
2030'lara doğru yunanistan yedek parça için Amerika, fransa, almanya nın kapısında ağlarken biz ege denizinde, kıbrısta, giritte TF - 23 'ler uçacağız. Batı bloğu kendi içinde parçalandığı zaman burnumuzun dibindeki adaları nasıl koruyacaklar acaba ?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #337 : 31 Ocak 2021, 19:32:37 »
2030'lara doğru yunanistan yedek parça için Amerika, fransa, almanya nın kapısında ağlarken biz ege denizinde, kıbrısta, giritte TF - 23 'ler uçacağız. Batı bloğu kendi içinde parçalandığı zaman burnumuzun dibindeki adaları nasıl koruyacaklar acaba ?
TF23??

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #338 : 31 Ocak 2021, 19:59:26 »

Türk ordusu her zaman gerekli dersi verir onda şüphe yok. Ama 10 milyonluk Yunanistan'ın bize rakip olması veya bize karşı sofistike silahlar ile donatılması insanın zoruna gidiyor. Bize verilecek F-35'lerin resimlerini paylaşan altına pişkin pişkin yorum yapmaları. Bize verilen Aip denizaltılar için bile Almanya ile projenin durdurulması için görüşmüşler. Siz kimsiniz diyesi geliyor insanın. Yoksa biz herzaman için kesin bir üstünlük zor olsa bile caydırıcı bir orduya sahibiz.

Sn Mermi,
Ben sizin kötümser paylaşımınıza katılmıyorum. Ellerinde Brezilya embraer uçağından bozma, Thales’in ekipmanını verdiği awacs tipi 4 uçak var. Evet ama bizimkilerin ayarında değil.
Sonra bizim hassas vuruşlu roket ve balistik füze kabiliyetimizi yabana atmayın. Koral, ve yeni nesil Koral ile Ufuk gemisi ve havasoj ile kazanılan kabiliyetlerde cabası.
Ege hava sahası kararınca nereyi izleyecekler?
İki tarafında savaş çıkartacak hamle yapacağını düşünmüyorum. Anlık olaylarda ise sizin dediğiniz doğru Rafale ve V70 modernizasyonu ile insiyatif ellerinde olacak.
Bunu ancak MMU ile kırabiliriz. Yabancı uçak olarak Doğu bloğu uçağı çok ters düşer. Ef2000 leri İngilizlerden alırız ama Almanlar parçalara ambargo uygulayabilir.

https://www.defenceturk.net/daha-gelismisi-geliyor-yeni-nesil-koral-elektronik-harp-sistemi-projesi-aciklandi
https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=92&LangID=1

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #339 : 02 Şubat 2021, 03:30:51 »
Hiçbir zaman yunan in ilk vurusu yaparak savaş baslatacagini düşünmem.  Çünkü bedelini ödeyeceğini bilirler. Haydi bi salaklık yapacaklar diyelim. Bunu bir filo ucaklami yaparlar yoksa tüm uçaklarını ucurarak mı?Tüm uçaklarını kullanırlar. Adalar denizine bakan benim bildiğim 4 radarimiz var ve bu durumu farketmeyeceklermi? Alarm moduna geçip bizim ucaklar havalanmayacakmi? Tüm yunan yuzolcumu menzilinde olan bora ve izmir üzerinden ateslense atinayi vuracak somlar ateşe hazır hale gelmeyecekmi?  Daha üsten kalkacak uçağa kilit atabilecek s400 leri saymadım bile. Paramız varsa tabiiki de saydığınız uçaklar alinabilir faydası olur. Ama yok işte. Var olanı da mmu ya yatıralım derim ben. Soyle bir soru sorayım.  Eger devrim arabası projesini rafa kaldirmayip üretmeye baslasaydik nasıl bir Türkiye olurdu hayal edin.
Dediğim gibi onlar yurutecle yürümeye devam ettikçe hiçbirsey ogrenemiyecekler ama biz duse kalkada olsa yürümeyi öğreniriz milletin yurutecini kullanmazsak eger. Azmin elinden hicbirsey kurtulamaz