Gönderen Konu: F-16 Modernizasyonu  (Okunma sayısı 179871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-16 Modernizasyonu
« Yanıtla #130 : 07 Nisan 2020, 18:49:34 »
Yaşar kardeşim; EJ-200'ü üreten EuroJet Turbo GmbH . Bu şirket Birleşik Krallık'ın Rolls Royce, İtalya Avio, İspanya ITP ve Almanya MTU Aero Motorları olan çok uluslu bir konsorsiyumdur. Merkezi Münih yakınlarındaki Hallbergmoos'ta bulunmaktadır.

Bu EJ-200 motorunu sen ister Kale ortaklığıyla ister Migros-A101 ortaklığı ile yap bu motor , Avrupa üretimi (Almanya'ya özellikle MTU'ya dikkatini çekerim) bir motor... Bu motoru seçtiğin an Almanya'nın eline düşersin... Yok BEA ile MMU yapıyoruz yok İngilizlerle aramız iyi , İngilizler , Almanya'yı ikna eder vb. düşünce hepsi fantazi şeyler...

Hem zaten Kale/RR ortaklığı motoru bahsettiğiniz MMU için tamamen özgün bir motor üretimini kapsıyor , benin tartıştığım Hürjet için önerilen EJ200 motoru ile alakası yok...

Diyorsunuz ki Türkiye'de üretilen motordan ambargo yemezsiniz... Kale  , bir süre sonra Tei olur RR'siz üretim yapar?????????

25 yıllk TEİ ; GE olmaksızın motor yapabiliyor mu da böyle yazıyorsunuz sayın Yaşar?

Kale-RR ortaklığı ne teklif etti de SSM , motor işini onlara vermedi? RR motoru yaparız , istediğin kadar üretmeye de 3. ülkelere satmaya da evet ama IP haklarını V-E-R-M-E-M diyor...

F-404 motorunu seçmek ile EJ-200 seçmek arasında , her anlaşmazlıkta ambargoyu kafana yiyeceğin için Demokles'in kılıcı misali bir fark yok ...

2- Ben hiçbir zaman Batı motorlarının kalitesini , uzun ömrünü , güvenilirliğini tartışmadım ki... Tabi ki batı motorları daha iyi...

Görüşümü aşağıda tekrar edeyim Sayın Yaşar . Aslında aşağıyı dikkatli okursanız tamamen aynı fikirde olacağımızı da anlarsınız...

F-16, F-4, F-35 tabi ki alınsın bir sözüm yok... Benim istediğim her ne kadar batı motorlarına göre güçsüz-dayanıksız da olsa (8000 saat gideceğine 4000 saat gitsin ömrü) elimizde batı motorları dışında bir motor kullanan hiç değilse 1 savaş uçağı platformumuz olsun... Batı ile ilişkilerimiz bozulsa bile (zaten 2 ayda bir bozuluyor) rahatlıkla kullanacağımız hafif bir savaş uçağımız -Hürjet- olsun...
MMU da ister ABD , ister RR ortaklığı yap ona bir şey demiyorum zaten...

Sayın Battlestar sizin de yazınızı da okudum özellikle alternatif evren fikirlerinizden 3-4 tanesi zaten  akıllı olan siyasetçilerin yapması gerekenler....
Ama hocam bakın PYD konusunda Batı'nın yaptıkları şerefsizliği gördünüz . Başka konularda yazarken bizim başımıza daha  pyd yüzünden , Fırat'ın doğusunda çok belalar açılacağını yazmıştım... Hocam bu Batı'nın siyasetine güvenilmez...
Mutlaka batı dışı  , kötü motorlu da olsa bir uçak edinmemiz gerekir...

Hürjet'e uygun alternatif motor yok diyorsunuz ama ben  mutlaka Çin menşei bir motor yoksa da Klimov RD-33 gibi bir rus motorunun  alınması konusunda ısrarcıyım...
Şunun için bu zamanlarda aramızın iyi olmamasına rağmen Rus diyorum: Ruslarla problem olursa Batı motorlu uçaklarımızı ; Batı ile problem olursa düşük performanslı da olsa (Klimov RD-33 bence güzel de bir motor)  Rus motorlu uçağımızı kullanırız... Ama yine EJ-200 veya F404 seçersek bu iki Batılı güç birbirini tutar ,bize alternatif kalmaz , bunların ayağına düşeriz...Ben bunu savunuyorum...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #131 : 07 Nisan 2020, 18:56:45 »
@battlestar

Pentagon'un yahudilerin elinde oldugunu mu ima ettin bana mi oyle geldi?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #132 : 07 Nisan 2020, 19:35:23 »
@battlestar

Pentagon'un yahudilerin elinde oldugunu mu ima ettin bana mi oyle geldi?

Zaman zaman değişen ama şu sıralar artan bir etkileri var. Senato da ki yerleri zaten tartışılmaz. Siz eğer senato'da yahudiler hakkında koridolarda bile en ufak kötü bir söz söylerseniz başınıza geleceklere dair güzel bir video vardı. Bulamadım bulursam özelden atarım.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #133 : 07 Nisan 2020, 20:32:11 »
Yahudiler lanetlenmis irkdir.

Kimin basina ne gelecekmis gorelim bakalim.

Pentagon'da yahudi etkisi yok denecek kadar azdir. Tam tersi, pentagonun İsrail uzerinde etkisi vardir. Yahudi lobisi, cia'nin bir kismi uzerinde etkilidir o kadar.

Zaten abd ve ab'den yuz bulamayan yahudi lobisi, Rusya'ya agirlik vermeye basladi.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #134 : 07 Nisan 2020, 20:50:49 »
Yahudinin parasina dokunma, karisi, kizi umurunda olmaz.

Bekliyorum!

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #135 : 07 Nisan 2020, 21:35:58 »
Yahudinin parasina dokunma, karisi, kizi umurunda olmaz.

Bekliyorum!

Hocam kusura bakmayın ama eğer abd gibi bir devletin pilotları nato dışı bir ülke olan israil için sovyet tehditi olmadan o ülkenin armasını uçaklarına takıp uçuyorsa kimse pentagonda israil etkisi yok diyemez. Pentagon babasının hayrına Irak'ı vurmadı herhalde. Tek amaç petrol olsaydı ilk venezuellayı vururlardı herhalde.

Bakın amerikadaki yahudiler aynı türkiye' de ki eski fetöcüler gibidir. Nerede iyi bir mevkiyi kazısanız altından bir yahudi veya yahudi bir firma çıkar. Hatta şöyle göstereyim ;

Bunlar abd başta son kullanıcı ürünleri markaları ve bunların toplandığı holdingler. Bu mega şirketlerin hepsinin başında ya yahudiler yada onlarla veya onların j&p morgan gibi finans kuruluşlarına bağlı şirketler. Yine apple, facebook, google gibi şirketlerin sahibinin yahudi olduğunu felan söylememe gerek yok sanırım.

Amerika'da hayatın kalbi arabadır ve arabaların olmazsa olmazıda benzindir. Amerikada Rockefeller'in kurduğu standartoil'in halefi şirketlere bak istersen Amerikaya gittiğinde göreceksin ki gitmiş biri olarak söyleyim her köşedeler.

George Soros diye bir adam var. Araştır Cia ile bayağı iyi ilişkileri var pentagonla'da meşhur devlet çökertici. dc deki galactus gibi gider yıkar ve yeniden yapar o arada ceplerini doldurur. Arap baharının mimarı diyorlar.

Kısaca adamlar bu kadar güçlüyken pentagondaki generalleri vs. satın alamayacakları, şantaj yapamayacaklarını söylemek çok iyimser bir düşünce.

Bulamadığım videoda sanırım şöyle diyordu. (Video'da olabilir stratejik düşünce tarihi dersinde erkin ekrem hocada anlatmış olabilir tam karar veremedim . ) Eğer amerikan meclisinde ufak bir köşede dahi yahudiler hakkında kötü bir söz söylerseniz çok geçmeden birileri (burada kendi partisinden veya daha üst makamdan birilerimi kast ediliyor hatırlamıyorum.) gelir ve size lafınızı geri alıp özür dilemenizi aksi takdirde senatör de olsanız hayatınızın tehlikeye gireceğini söyler tarzında bir durum vardı.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #136 : 07 Nisan 2020, 21:50:22 »
Battlestar,

O kadar yazi yazmissin, benim iletime karsi bir arguman yok. O kadar sirket sahibiler, dogru. Bu yuzden demokrat parti ve cia ile daha yakin iliskideler.

Ama sahibi yahudi olan bir amerikan silah sirketi goster bana.

Bu arada yukaridaki laflari sadece sana degil, yahudi oldugunu bildigim adamlarin suratina soyledim ben. Cevap vermeye kalksa eski ahitten girer, talmuttan cikarim onlar da biliyor!

Bugune kadar da özür falan da dilemedim, dilemem.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #137 : 07 Nisan 2020, 21:52:42 »
Yine cosup konu basligini unuttunuz beyler ;) Konumuz F-16 Modernizasyonu

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #138 : 07 Nisan 2020, 21:55:26 »
Bir de o sirketler listesinde supheliyim.

Coca cola, nestle falan tamam da... Unilever, pepsico, p&g'den emin miyiz?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #139 : 07 Nisan 2020, 22:43:23 »
Bir de o sirketler listesinde supheliyim.

Coca cola, nestle falan tamam da... Unilever, pepsico, p&g'den emin miyiz?

Ben güncel bir youtube videosundan aldım o nerden aldı bilmiyorum. Çoğu doğru ama yapıldığı yılda önemli sonuçta markalar şirket değiştirebiliyor.