Son İletiler

Sayfa: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]
91
Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler / Ynt: ANKA II
« Son İleti Gönderen: Hyperspace 15 Şubat 2019, 20:06:30 »


Bu geliştirilen ihalar Reaper seviyesinde . Amerikadan bu alanda bir 10 sene gerideyiz. Tabi Turbofan motorlu alanda dahada gerideyiz ama emin ol akıncı ve anka II artık son turboprop uçaklar .

Anka 2 turboprop motorlu mu? ???
Turboprop değil dizel piston motor PD170 ler.Bu İHA için gerek yok turboprop motora ama Akıncı Taarruzi İHA da 1350 kg faydalı yük için mutlaka 2x550 HP turboprop motor gerekecektir.222 HP lik 2xPD222 motoru yeterli olmayacaktır her ne kadar ilk uçuşunu bu motorlarla yapacak olsa da
92
Yabancı Ülkelerin Silahlı Kuvvetleri / İran’dan bin kilometre menzilli füze
« Son İleti Gönderen: fırtına06 15 Şubat 2019, 19:58:44 »
İran, Dezful adı verilen bin kilometre menzilli karadan karaya balistik füze üretti.Balistik füzenin tanıtım töreninde konuşan Devrim Muhafızları Genel Komutanı Muhammed Ali Caferi, “Yerin altında füze üreten bu fabrikayı tanıtmamız Batılıların yaygarasına bir cevaptır. Yaptırım ve tehditlerle bizi sınırlayacaklarını ve yüksek hedeflerimizden döndüreceklerini zannediyorlar. İran’ın savunma kapasitesi hiçbir şekilde müzakereye açık değildir.” dedi.

Avrupalıların “İran’ın savunma kapasitesiyle ilgili yaptırım ve sınırlamalardan söz ettiğini” hatırlatan Caferi, “Savunma gücümüzü iftiharla yükselttik ve hiçbir şeyden endişemiz yok. İran tüm tehditlere rağmen savunma alanında kendi yoluna devam edecek.” diye konuştu.http://defenceandtechnology.com/2019/02/08/irandan-bin-kilometre-menzilli-fuze/
93
Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler / Ermenistan’dan Su-30SM atağı
« Son İleti Gönderen: fırtına06 15 Şubat 2019, 19:55:33 »
Ermenistan, Rusya’dan daha fazla Su-30SM savaş uçağı tedarik etmeyi planlıyor.Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın yakın zamanda sipariş edilen dört uçağa ek olarak daha fazla Su-30SM satın almayı düşündüğünü belirtti. Tonoyan, “Dört Su-30SM uçağı, son 20 yılda Ermenistan tarafından alınan ilk yeni Rus yapımı savaş uçakları olacak. Uçaklar, sözleşmede öngörülen sürenin sonunda ülkeye teslim edilecek.” dedi.

Uçuş menzili 3 bin kilometre olan çok rollü uçak hava önlemenin yanı sıra kara ve deniz görevlerini de yerine getirebiliyor. Havada yakıt ikmali probu da bulunan Su-30SM’in geniş hava-hava/hava-yer mühimmat yelpazesi bulunuyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/02/14/ermenistandan-su-30sm-atagi/
94
Alman hükümetinin ömrü tükenmekte olan Tornado savaş uçaklarının yerini doldurma politikası kapsamında F-35 uçaklarından vazgeçmesi, Alman Hava Kuvvetlerinin eski denetimcilerinin sert eleştirilerine neden oldu. Korgeneraller Müllner ve Stieglitz, Tornado'nun yerine düşünülen "devri geçmiş" F-18 ve Eurofighter uçaklarının Almanya'nın saygınlığını azaltacağını ve "yeterince etkili olmadıklarını" ifade etti.Uçaklarının eskiliği, tanklarının bozukluğu ve teçhizatlarının yetersizliğiyle sık sık gündeme gelen Almanya ordusu (Bundeswehr), artık 40 yaşına gelen Tornado savaş uçaklarının yerine envantere alınacak uçaklar konusunda da eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

"F-35'LERİN LİSTEDEN ÇIKARILMASI CİDDİ BİR HATA"

Münih Güvenlik Konferansı öncesinde Alman Federal Hükûmetinin silahlanma politikasını eleştiren eski Hava Kuvvetleri (Luftwaffe) denetimcileri Korgeneral Karl Müllner ve Korgeneral Klaus-Peter Stieglitz, F-35 uçaklarının tercihler arasından çıkarılmasını "ciddi bir stratejik hata" olarak değerlendirdi.

"KARARIN ERTELENMESİ NATO'YU GÜÇSÜZLEŞTİRİR VE AVRUPA BARIŞINI SEKTEYE UĞRATIR"

F-35 savaş uçaklarının opsiyonlar arasında düşünülmemesinin Almanya'yı NATO'nun potansiyelinin dışına iteceğini açıklayan denetimciler, Alman basınında yer alan habere göre, "85 adet Tornado savaş uçağının yerine hangi uçağın getirileceğine ilişkin kararın ertelenmesi, Almanya'nın NATO'yu güçsüzleştirmesinin yanı sıra Avrupa'da barışın tesis edilmesi kabiliyetini de sekteye uğratacaktır" diye konuştu.

ASKERİ UZMANLAR: F-35 YERİNE F-18 ALINMASI ALMANYA'NIN AB'DEKİ SAYGINLIĞINI AZALTACAK

Ocak 2019 sonlarında artık 40 yaşına ulaşmış olan Tornado savaş uçaklarının yerine eski bir ABD uçağı olan F-18 ve Eurofighter savaş uçaklarının düşünüldüğünü açıklayan Almanya Savunma Bakanlığını eleştiren iki korgeneral, bu kararın Almanya'nın Avrupa Birliği içerisindeki saygınlığını azaltacağını belirtti.

F-35'in yüksek maliyeti ve geliştirilme risklerine rağmen F-18 ve Eurofighter savaş uçaklarının daha az etkili ve daha az verimli olmaları dolayısıyla ciddi bir dezavantajları olduğu konusunda hemfikir olan denetimci korgeneraller, Tornado'nun yerine düşünülen her iki opsiyonun da söz konusu boşluğu dolduramayacağını ifade etti.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2828492-f-35-karari-almanyayi-karisti-gergin-bekleyis/?detay=2
95
Yerli Deniz Sistemleri ile İlgili Gelişmeler / Ynt: TF-2000 PROJESİ
« Son İleti Gönderen: BlackHawk89 15 Şubat 2019, 17:08:40 »
Daha keskin, daha modern tasarımlı olmalı.
96
Deniz Araçları Galerisi/ Naval Vessel Gallery / Ynt: Kongō Sınıfı Destroyer
« Son İleti Gönderen: Raptor44 15 Şubat 2019, 17:02:25 »
Müthiş bir donanmaları var. 37 destroyer 6 fırkateynleri var. Destroyerlerinin 8'i çok güçlü destroyerler yarısıda son derece modern diğerleride işe yarar aletler. Bu donanma Güney Kore donanmasıyla birleştiğinde Amerikan donanmasının da desteğiyle Çin donanmasını çok rahat tutabilecek bir güç sağlanmış oluyor. Amerikan donanmasının diğer gemileri de Ruslarla boğuşabilir böylece.
Çin'in elindeki gemisavar füzeleri unutmamak lazım diye düşünüyorum büyük tehdit unsuru o bölgedeki her Türlü donanma için zaten gemi vs gemi mücadelesi de olmaz o bölgede Çin'in o bölgede ki A2 AD kabiliyeti muazzam
97
Deniz Araçları Galerisi/ Naval Vessel Gallery / Ynt: Kongō Sınıfı Destroyer
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 15 Şubat 2019, 15:44:07 »Yukarıda Kongo sınıfı 175 borda numaralı Myoko ile diğer sınıftan olan 177 borda numaralı Atago yan yana...

Tıpkı bizim Milgem üzerinden İ sınıfı ve TF2000 çalışmamız gibi, aynı gövdeyi büyüterek üzerinde farklı sistemler yerleştirip farklı gemiler yapmışlar.
98
Deniz Araçları Galerisi/ Naval Vessel Gallery / Ynt: Kongō Sınıfı Destroyer
« Son İleti Gönderen: BATTLESTAR 15 Şubat 2019, 14:57:25 »
Müthiş bir donanmaları var. 37 destroyer 6 fırkateynleri var. Destroyerlerinin 8'i çok güçlü destroyerler yarısıda son derece modern diğerleride işe yarar aletler. Bu donanma Güney Kore donanmasıyla birleştiğinde Amerikan donanmasının da desteğiyle Çin donanmasını çok rahat tutabilecek bir güç sağlanmış oluyor. Amerikan donanmasının diğer gemileri de Ruslarla boğuşabilir böylece.
99
Deniz Araçları Galerisi/ Naval Vessel Gallery / Ynt: Hyūga Sınıfı LHD
« Son İleti Gönderen: BATTLESTAR 15 Şubat 2019, 14:26:34 »


Sen Aşkmısın ? Sevdamısın ? Nesin ya . Şu güzelliğe bakarmısınız. Mükemmel bir superstructre. Herşey yerli yerinde. Bu arada japonlar bu aletleri sadece helikopter için düşünmüyor. Her ne kadar ski jump olmasada dikey iniş kalkış özelliği sayesinde f-35'leri de kullanmayı düşünüyorlar.
100
Deniz Araçları Galerisi/ Naval Vessel Gallery / Ynt: Hyūga Sınıfı LHD
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 15 Şubat 2019, 14:06:27 »


Sayfa: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]