Son İletiler

Sayfa: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]
91
Ya hocalarım sonuna kadar haklısınız da bu paranoyanın sonu yok ki...

O zaman MMU'yu da kimse almaz. Türkler bunun içine kod sakladı der. "Türkler MMU'da 25 milyon satır kod yazmış, içine mutlaka gizli kod gömmüşler" der ...

Yani bu artık paranoyaklık seviyesine ulaşan bir kuşkuya döndü forumda...Gerçeklikle batlantınız her an kopabilir benden uyarması
92
Hocam en son, fetö kumpaslarında çıktı, adamlar virüs ile bilgisayarlarda kimsenin ruhu duymadan belge oluşturmuşlar. Abd, ingiltere, israil v.s dünyada ki bilgisayarlara  yıllarca elektrik hatlarından girip dinlemiş, müdahale etmişler. Sonra ortaya çıkınca hatırlayın tempest koruma devreleri çıktı gizli mekanların elektrik hattı güvenliği için. Ayrıca dediğiniz gibi akıllı telefonlara neler yapıyorlar uzaktan.

Yada en basitinden şöyle düşünün, windovs yazılımının uzaktan erişim yada uzaktan yardım  özelliği var. Bu uçakda olmaz mı? Olur. Uçaklar da artık uçan bir bilgisayar. Gizli yazılımı koy, ne istersen yap uçağa.
93
SETA Vakfı tarafından düzenlenen "Web Panel: Covid-19 Sonrası Türk Savunma Sanayii, Riskler ve Fırsatlar" başlıklı on-line konferans etkinliği gerçekleştirildi.

https://www.setav.org/etkinlikler/web-panel-covid-19-sonrasi-turk-savunma-sanayii-riskler-ve-firsatlar/

Burada ss başkanının görüşleri.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/ssb-baskani-demir-savunma-sanayisinde-stratejik-alanlari-belirlemeyi-vurguluyoruz/1857005
94
F-35' lerin, cep telefonu mantığıyla çalıştığı söyleniyor. Başımızı iki elimizin arasına koyalım ve akıllı telefonlarla neler yapabildiğimizi şöyle bi' düşünelim! Yapamadığımız herhangi bir şey kaldı mı? Varsa da, uygulamayı indirip anında ihtiyacımızı gideriyoruz.

Matrix filmi ilk çıktığında, filmin ne anlatmak istediğini bir türlü anlayamamıştım! Diyordu ki, ''helikopter kullanmam gerekiyor, bana helikopter pilotluk uygulamasını indir!'' veya ''etrafımı çevirdiler, bana jet-kundo dövüş uygulamasını indir!''... anında dövüş uygulaması indiriliyor ve herkes pataklıyordu! tabi olarak, biz o zamanlar anlayamadık; çünkü elimizde Ericson 337 model cep telefonları vardı galiba ::) Meseleleri kafamızda birleştiremedik! Gel zaman git zaman; haaa! demek ki böyle oluyormuş dedik.

Bi' de F-35' i düşünelim. Bu F-35, ilk çıkan Ericson-337 cep telefonlarına hiç benziyor mu!? Bir de günümüz teknolojisini düşünün. O nedenle F-35' leri kanat takılmış akıllı telefonlara benzetiyorum. Hal böyleyken; F-35' in manüpüle edilemeyeceğini söylemek ne kadar doğru olur!

Çok basit bir karşılaştırma yaptım lakin bilgisayar ortamında yapılamayacak hiçbir şey olmadığını bilmek gerekiyor.
95
Laflarının neresini düzeltelim derken sizinkileri kastetmedim Skywolf hocam...

Görüşlerimi dikte ettirmek değil benim yaptığım.     F-35 , ABD' nin uzaktan müdahalesiyle etkisiz hale gelir deniliyorsa bunu argümanlarla kanıtlanması gerekir. İddiayı ortaya atan iddiasını ispatla sorumluyken , bu görüşe katılmayan bizlerden ispat isteniyor...
İddia sizinse siz ispatlayacaksınız...Var mı böyle bir olay , vaka ?
"Şimdi bu müdahaleyi F-35'lere yapmaz ABD , savaşta yapar" söylemi bana biraz şey geliyor , paranoyakça...
evet bu müdehaleyi hemen yapsın bakalım alan çıkıyormu f 35 i.yahu boeing in uçağında arıza çıktı diye tüm siparişler iptal oldu birde üstüne davalar açılmaya başlandı.bu işin kanıtını nasıl bulabilirsinki.hırsıza diyorsunki sen mal çalarken yaptığın işi filme çek sonra git onu polise ver birde itiraf et.aklın yokmu kullanamıyormusun.uçan bilgisayar denen bir sistemi sorgusuz sualsiz bu bizim uçağımızdır demek mantıksızca.alis sitemi denen sistemin tüm foyası ortadayken 22 milyon satır kod yazılmış inanılmaz aviyonik radar ve iletişim sistemleriyle donatılmış bir uçakta abd nin böyle bir düzenek kurmadığını sanmak basit tabirle cehaletle açıklanır.f 16 ların bile kodunu vermeyen adamlar etraftaki tüm devletleri kontrol etme manyaklığında olan bu adamlar mı bu işi saf ve cahilane bir şekilde yapmayacak.inanmayan komplo teorisi olarak gören arkadaşlara azıcık emekli hvkk larının videolarını izlemenizi tavsiye etmekten başka birşey yapamam.
96
Ya Skywolf hocam sen bari Selçuk kardeşin bu Kurtlar Vadisi Komplo laflarına  +1 yapma Allahaşkına  :o :o :o
Laflarının neresini düzeltelim ki...Bizim arkadas bir kere X dosyalari aklina soktuysa is bitmistir. Bu konuyu daha fazla uzatarak kendimizi yormayalim. O ucaklarin icinde uzaktan kumandali Transormer görüyor THK icin savas ucagi degil. Bu konuda her gerekeni yazdin ve sana tamamen katiliyorum.


F-35 demek global konumu izlenebiliniyormus. Japonlarin düsen F-35´i pilotuyla ama ne hikmetse bulunamadi.
o olayda uçağın son konumunu japonlar değil abd liler vermişti diye hatırlıyorum
97
Bizim Bora füzesinden hem daha küçük , hem daha hafif, hemde daha uzun menzilli.
Azerbaycan, bu füzeyi seçti ordusu için; Ermenistan İskander alınca Ruslardan.
98
Genel Askeri Konular Ve Stratejik Değerlendirmeler / Ynt: Libya
« Son İleti Gönderen: fırtına06 03 Haziran 2020, 23:27:56 »


Libya Misrata'ya savaş gemilerimiz eşliğinde gelen kargo gemisinin içinden bir görüntü... Bu fotoğrafları kim niye yayınlıyor anlamıyorum. Bilerekmi yapılıyor yoksa istihbarat-güvenlik zaafiyeti mi var? Bu paylaşımlar gizli kalması gerekirken bizi zor durumda bırakıyor müdahale edilmesi lazım.
99
Orta yolu bulmaya calisalim..

Yaziliminda kendilerine karsi kullanilmasini engellemek yahut nerede ne zaman kullanildiginin hesabini tutmak icin gizli bir arka kapi olabilir, bunu ispat etmek zordur, ispat etsende ulu orta kimse soylemez. Cok fazla komplo gibime gelmiyor sahsen.

Ama, eger bu ucagi ve genel olarak silah satmak istiyorsa, bunu hergun kullanip ta bir cuval inciri berbat etmez herhalde Amerika. Dendigi gibi elinde ucagi kullandirtmamak veya kullanmanin bedelini cok agir yapacak yeteri kadar diger olanak var.

Herhalde Ingiltereye ya da Iskandinav ulkesine sattigi F35 kalkip "bu sabah Washingtona bir fuze salliyim" demicegine gore, boyle birsey varsa da kullanmaz. Diyelimki tam fantezi yapiyoruz, dedi...sistemi kullanilmaz hale getirip bir daha silah satamayacak duruma gelecegine, ucagi dusurur..

Uzun lafin kisasi, boyle bir sistem olabilir, ama baska caresi kalmayana dek (milyarda bir diyelim) kullanmayacagi ya da kullanmak istemeyecegi icin olsa ne yazar olmasa ne yazar.

Onun icin F35i alacaktik ama adam kilitler diye almamaya karar verdik biraz asiri tepkisel bir yaklasim diye dusunuyorum.

Almamak icin teknik, siyasi, ekonomik vs baska bir suru sebep olabilir o ayri mesele. Artisi eksisi hesabini yapar kararini verirsin, herkesin karari duruma gore farklilasabilir.

Sahsi dusuncem, etrafimizda bu kadar olay varken ve MMU isi uzun sureceginden , veriyorlarsa 100 civari alinmasidir

Bu ayni zamanda tum F16larin artik en son block ne ise ona gore modernize edilmesi ve MMU icin seferberlik haline gecilmesine engel degildir.

Kaynak nereden diyeceksiniz, daha once baska bir konuda da ifade etmistim bu tip olum kalim meselelerinde kaynak muhabetti yapilmaz...Herseyden kesilir, bunlardan kesilmez. Bu gibi konularda  " Kaynak yok" demek, bulamiyoruz degil, baska seylere kaynak bulmak istiyoruz demektir, o zaman da demekki bunu hayati olarak gormuyorsun demektir
+1
Size aynen katılıyorum
100
Laflarının neresini düzeltelim derken sizinkileri kastetmedim Skywolf hocam...

Görüşlerimi dikte ettirmek değil benim yaptığım.     F-35 , ABD' nin uzaktan müdahalesiyle etkisiz hale gelir deniliyorsa bunu argümanlarla kanıtlanması gerekir. İddiayı ortaya atan iddiasını ispatla sorumluyken , bu görüşe katılmayan bizlerden ispat isteniyor...
İddia sizinse siz ispatlayacaksınız...Var mı böyle bir olay , vaka ?
"Şimdi bu müdahaleyi F-35'lere yapmaz ABD , savaşta yapar" söylemi bana biraz şey geliyor , paranoyakça...

eski abd büyükelçilerinden biri kardak krizi zamanında her iki taraf da savaşamazdı çünkü egeyi elektronik olarak kilitlemiştik tarzı bir açıklama yapmıştı. linkide aşağıda

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/kardak-ta-abd-ege-yi-elektronik-olarak-kilitlemis-17446978

f-35 için aynı şey yapılanilir mi uzman arkadaşların yorumuna kalmış birşey.
Sayfa: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]