Son İletiler

Sayfa: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10
71
Alıntı
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirme faaliyetleri devam eden T629 Taarruz Helikopteri, ilk kez görüntülendi.


https://www.savunmasanayist.com/tusas-t629-taarruz-helikopteri/amp/?__twitter_impression=true
72
Amerika nın İngiltere ve İsrail gibi ebedi bir müttefiki olsaydık ; içine gizli bir yazılım yükleselerde sıkıntı olmazdı bizim için.Sonuçta çıkarlarımızın yüzde 90 ı aynı olurdu.Her durumda pozisyonumuz benzer olurdu .
Amerika ile ilişkimiz çok karmaşık ezelden beri.her meseleye göre değişebiliyor.Silahı hem bize hem PKK ya verdiler senelerce.Biz adamların filolarını taşladık . Onlar Irak ta askerimizin başına çuval geçirdiler gibi vb vb.
PKK ile mücadalede Reaper'leri vermediler alenen bir sürü askerimizi senelerce kaybettik.10 taneden fazla kobra vermediler.
Bence müttefikliğimiz biraz zorlama biraz zorunluluktan çok karışık bir ilişki.
Şu bir gerçek ki ; F-35 seri üretlien uçaklar arasında en iyilerinden ve bir çok yeteneği var.Yapabilir isek kısıtlı sayıda alıp hem pilotlarımızı özellikle mühendislerimizi bu tecrübeye ulaştırmalıyız.
En basitinden telefonda konuştuğumuz bir konu reklam olarak geliyor ise karşımıza bu alete bende güvenmem Amerika ile karşı karşıya geldiğimizde ( veya İngiltere , İsrail )
MMU ya tam güç asılmamız gerekir.( süreç Anka dan bile zor ve iddialı bence. Anka yı senelerce bekledik ) . MMU ğa da kimse güvenmez. Azerbaycan, Endonezya, Pakistan gözü kapalı alabilir.tüm çıkarlarımız aynı.
Örnek olarak; İsrail alacağım der ise yazılımını tamamen açmamızı şart koşar. F35 de sadece Amerikalıların açabildiği bölümler varmış(emin değilim). yani arıza olduğunda Amerika'dan teknisyen bekleme ihtimalimiz bile var.
73
Ya hocalarım sonuna kadar haklısınız da bu paranoyanın sonu yok ki...

O zaman MMU'yu da kimse almaz. Türkler bunun içine kod sakladı der. "Türkler MMU'da 25 milyon satır kod yazmış, içine mutlaka gizli kod gömmüşler" der ...

Yani bu artık paranoyaklık seviyesine ulaşan bir kuşkuya döndü forumda...Gerçeklikle batlantınız her an kopabilir benden uyarması
74
Hocam en son, fetö kumpaslarında çıktı, adamlar virüs ile bilgisayarlarda kimsenin ruhu duymadan belge oluşturmuşlar. Abd, ingiltere, israil v.s dünyada ki bilgisayarlara  yıllarca elektrik hatlarından girip dinlemiş, müdahale etmişler. Sonra ortaya çıkınca hatırlayın tempest koruma devreleri çıktı gizli mekanların elektrik hattı güvenliği için. Ayrıca dediğiniz gibi akıllı telefonlara neler yapıyorlar uzaktan.

Yada en basitinden şöyle düşünün, windovs yazılımının uzaktan erişim yada uzaktan yardım  özelliği var. Bu uçakda olmaz mı? Olur. Uçaklar da artık uçan bir bilgisayar. Gizli yazılımı koy, ne istersen yap uçağa.
75
SETA Vakfı tarafından düzenlenen "Web Panel: Covid-19 Sonrası Türk Savunma Sanayii, Riskler ve Fırsatlar" başlıklı on-line konferans etkinliği gerçekleştirildi.

https://www.setav.org/etkinlikler/web-panel-covid-19-sonrasi-turk-savunma-sanayii-riskler-ve-firsatlar/

Burada ss başkanının görüşleri.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/ssb-baskani-demir-savunma-sanayisinde-stratejik-alanlari-belirlemeyi-vurguluyoruz/1857005
76
F-35' lerin, cep telefonu mantığıyla çalıştığı söyleniyor. Başımızı iki elimizin arasına koyalım ve akıllı telefonlarla neler yapabildiğimizi şöyle bi' düşünelim! Yapamadığımız herhangi bir şey kaldı mı? Varsa da, uygulamayı indirip anında ihtiyacımızı gideriyoruz.

Matrix filmi ilk çıktığında, filmin ne anlatmak istediğini bir türlü anlayamamıştım! Diyordu ki, ''helikopter kullanmam gerekiyor, bana helikopter pilotluk uygulamasını indir!'' veya ''etrafımı çevirdiler, bana jet-kundo dövüş uygulamasını indir!''... anında dövüş uygulaması indiriliyor ve herkes pataklıyordu! tabi olarak, biz o zamanlar anlayamadık; çünkü elimizde Ericson 337 model cep telefonları vardı galiba ::) Meseleleri kafamızda birleştiremedik! Gel zaman git zaman; haaa! demek ki böyle oluyormuş dedik.

Bi' de F-35' i düşünelim. Bu F-35, ilk çıkan Ericson-337 cep telefonlarına hiç benziyor mu!? Bir de günümüz teknolojisini düşünün. O nedenle F-35' leri kanat takılmış akıllı telefonlara benzetiyorum. Hal böyleyken; F-35' in manüpüle edilemeyeceğini söylemek ne kadar doğru olur!

Çok basit bir karşılaştırma yaptım lakin bilgisayar ortamında yapılamayacak hiçbir şey olmadığını bilmek gerekiyor.
77
Laflarının neresini düzeltelim derken sizinkileri kastetmedim Skywolf hocam...

Görüşlerimi dikte ettirmek değil benim yaptığım.     F-35 , ABD' nin uzaktan müdahalesiyle etkisiz hale gelir deniliyorsa bunu argümanlarla kanıtlanması gerekir. İddiayı ortaya atan iddiasını ispatla sorumluyken , bu görüşe katılmayan bizlerden ispat isteniyor...
İddia sizinse siz ispatlayacaksınız...Var mı böyle bir olay , vaka ?
"Şimdi bu müdahaleyi F-35'lere yapmaz ABD , savaşta yapar" söylemi bana biraz şey geliyor , paranoyakça...
evet bu müdehaleyi hemen yapsın bakalım alan çıkıyormu f 35 i.yahu boeing in uçağında arıza çıktı diye tüm siparişler iptal oldu birde üstüne davalar açılmaya başlandı.bu işin kanıtını nasıl bulabilirsinki.hırsıza diyorsunki sen mal çalarken yaptığın işi filme çek sonra git onu polise ver birde itiraf et.aklın yokmu kullanamıyormusun.uçan bilgisayar denen bir sistemi sorgusuz sualsiz bu bizim uçağımızdır demek mantıksızca.alis sitemi denen sistemin tüm foyası ortadayken 22 milyon satır kod yazılmış inanılmaz aviyonik radar ve iletişim sistemleriyle donatılmış bir uçakta abd nin böyle bir düzenek kurmadığını sanmak basit tabirle cehaletle açıklanır.f 16 ların bile kodunu vermeyen adamlar etraftaki tüm devletleri kontrol etme manyaklığında olan bu adamlar mı bu işi saf ve cahilane bir şekilde yapmayacak.inanmayan komplo teorisi olarak gören arkadaşlara azıcık emekli hvkk larının videolarını izlemenizi tavsiye etmekten başka birşey yapamam.
78
Ya Skywolf hocam sen bari Selçuk kardeşin bu Kurtlar Vadisi Komplo laflarına  +1 yapma Allahaşkına  :o :o :o
Laflarının neresini düzeltelim ki...Bizim arkadas bir kere X dosyalari aklina soktuysa is bitmistir. Bu konuyu daha fazla uzatarak kendimizi yormayalim. O ucaklarin icinde uzaktan kumandali Transormer görüyor THK icin savas ucagi degil. Bu konuda her gerekeni yazdin ve sana tamamen katiliyorum.


F-35 demek global konumu izlenebiliniyormus. Japonlarin düsen F-35´i pilotuyla ama ne hikmetse bulunamadi.
o olayda uçağın son konumunu japonlar değil abd liler vermişti diye hatırlıyorum
79
Bizim Bora füzesinden hem daha küçük , hem daha hafif, hemde daha uzun menzilli.
Azerbaycan, bu füzeyi seçti ordusu için; Ermenistan İskander alınca Ruslardan.
80
Genel Askeri Konular Ve Stratejik Değerlendirmeler / Ynt: Libya
« Son İleti Gönderen: fırtına06 03 Haziran 2020, 23:27:56 »


Libya Misrata'ya savaş gemilerimiz eşliğinde gelen kargo gemisinin içinden bir görüntü... Bu fotoğrafları kim niye yayınlıyor anlamıyorum. Bilerekmi yapılıyor yoksa istihbarat-güvenlik zaafiyeti mi var? Bu paylaşımlar gizli kalması gerekirken bizi zor durumda bırakıyor müdahale edilmesi lazım.
Sayfa: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10