Son İletiler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10
61
Ön kısım Tigere benzemiş. Bu daha mock-up daha yani tam halini görmedik ama mock-up da amma çirkinmiş. :D
62
Kissinger’ın o sabah Ecevit ile yaptığı görüşmenin zaptı hatıralarda şöyle yeralıyordu:

 * ECEVİT: Bir sorunumuz var. Yunanistan’ın inanılırlığından şüpheliyiz. Yuannides’in (Yunan cuntasının lideri) şeref sözü bir oyundan ibaret. Sözlerinin gerisindeki oyunu şimdi anladık. Yunan bayrağı taşıyan her gemiye ateş açabileceğimizi söylüyor ve gemileri Türk bayrağı çekiyor!

* KISSINGER: Eh, kendi gemilerinizi batırırsanız sizi hiç kimse suçlayamaz.

* ECEVİT: Hayır Dr. Kissinger, onlar bizim gemilerimiz değil. Onlar Yunan gemileri. Türk bayrağı çekmiş Yunan gemileri.

* KISSINGER: Evet bay başbakan, eğer bunlar hakikaten Türk bayrağı çekmiş Yunan gemileri ise batırabilirsiniz.

* ECEVİT: İki çeşit hile yapıyorlar. Biz NATO müttefikiyiz ve Türk pilotlar kodumuzu biliyorlar. Onlar, yani Türk bayrağı çekilmiş Yunan gemileri Türkçe konuşuyorlar; pilotlarımızla Türkçe ve bizim kod kelimelerimizi kullanarak temas kuruyorlar. Yunanistan’ın sözlerine daha fazla itimad edemeyiz.
63
Hocam peki düşünceleriniz neler ilk bakışta ?

Şu an çok erken son halini görelim yeni flir ve yerli 20mm bir gelsin bakalım. Bu sadece Uçuş testleri için.
Havacılık mühendisi değilim ama bu resimdeki helikopter değil ki maket / mock-up... Uçabilmesi mümkün değil...
Tıpkı yukarıdaki resmi verilen İran savaş uçağı maketi gibi..

Size İran 'ın tanıttığı uçak,helikopter,denizaltılarıyla dalga geçmeyin dedim değil mi? Adamlara güldük sonunda bizim de başımıza geldi... :D :D :D
64
Genel Askeri Konular Ve Stratejik Değerlendirmeler / Ynt: Libya
« Son İleti Gönderen: カメせ 04 Haziran 2020, 16:24:13 »
Alıntı

Reuters’a konuşan üst düzey Türk Yetkili: “Herkes toprak kaybetmeden müzakere masasına oturmak istiyor fakat tuttuğunuz topraklar masada elinizi güçlendiriyor. Trablus Havalimanının olası barış görüşmeleri öncesinde ele geçirilmesi kritikti.”
 
Türk Yetkili: “Libya’nın savaşan gruplar arasında bölünmesini öngören her türlü teklifi reddedeceğiz.”https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1268508141576224769
65
Hatırlayalım, Kıbrıs Barış Harekatın' da kendi gemilerimizi vurmuştuk. Üç Muhripten bir tanesi batırılmış (Kocatepe Muhribi), iki tanesi ise ağır yaralı olarak kurtulmuştu. Peki bu nasıl olmuşu? Doğruysa, Amerikan 6. filosunun elektronik karıştırması olduğu söylenir.

Kas da konumlu sabit radarimiz ABD 6 ci filosunca elektronik karistirmaya maruz kalip sahte echo algiladigi dogru.Ancak gerisi corap sokugu gibi olusan ,emir komuta zincirimiz ,ve musterek harekat kordinasyon eksikliginden kaynakli vahim bir olay.
66
Genel Askeri Konular Ve Stratejik Değerlendirmeler / Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Son İleti Gönderen: metin62 04 Haziran 2020, 15:22:01 »
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki yeni sondaj haritası paylaşıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, BM'ye bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları içinde, TPAO'nun sismik araştırma ve sondaj ruhsat başvurusunda bulunduğu yeni ruhsat sahalarını gösteren haritayı paylaştı.

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları içinde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) sismik araştırma ve sondaj ruhsat başvurusunda bulunduğu yeni ruhsat sahalarını gösteren haritayı paylaştı.

Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin, BM'ye bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları ile TPAO'nun bu sınırlar içindeki araştırma ve sondaj ruhsat başvurusunda bulunduğu yeni ruhsat sahalarını gösteren haritalara yer verdi.

'Türkiye, egemen haklarını kullanmayı kararlılıkla sürdürecek'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, TPAO'nun araştırma ve sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğu yeni ruhsat sahalarının, Türkiye'nin BM'ye bildirdiği kıta sahanlığı sınırları içinde olduğunu hatırlatarak, "Ülkemiz, defalarca duyurduğu bu sahada egemen haklarını kullanmayı kararlılıkla sürdürecektir." açıklamasında bulunmuştu.

TPAO, Akdeniz'de Türk karasuları dışında sahip bulunduğu, pafta numaraları belirlenmiş ruhsat sahalarında yedi adet ilave petrol sahası için başvuruda bulunmuş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin kararı 30 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

https://www.denizhaber.net/turkiyenin-dogu-akdenizdeki-yeni-sondaj-haritasi-paylasildi-haber-95379.htm
67
Sadece ABD ve İsrail' le değil, Yunanistan' la savaşa tutuşmuş olsak diyelim; biz bu uçakları yine kullanamayız. Çünkü statükoyu korumak isteyeceklerdir. Tarafların birbirlerine üstünlük sağlamasına fırsat vermeden savaşın bitirilmesi gerekir. O açıdan, ya bizim F-35' leri manipüle ederler ya da Yunanistan' a da F-35 satarlar...

Ayrıca bunlar olmadık işler değildir. Hatırlayalım, Kıbrıs Barış Harekatın' da kendi gemilerimizi vurmuştuk. Üç Muhripten bir tanesi batırılmış (Kocatepe Muhribi), iki tanesi ise ağır yaralı olarak kurtulmuştu. Peki bu nasıl olmuşu? Doğruysa, Amerikan 6. filosunun elektronik karıştırması olduğu söylenir.
68
Göktürk uydularından farkı nedir ?
69
Biz şöyle beklerken ;Böyle çıktı ;Ancak bence bu motor ve paller için bir test bed veya mockup olabilir. Muhtemelen yeni flir ve yeni top gelmediğinden böyle bir yerleşim yapılmış bu değişecektir.
Sn Battlestar,
O yukarıdakinin karnında Yarı gömülü bir Mildar var. Bu yenisinde ben göremedim.
70
Sanirim uc asagi bes yukari herkes ayni fikirde, sonucta aklin yolu bir.

Ozetleyecek olursak

1. MMU ye yuklenmek
2. Mumkunse sinirli sayida F35 Almak
3. F16lari modernize etmek

Ortalik toz dumanken ve gercekci olmak gerekirse Amerika veya Israil ile dogrudan savasa girmeyecegimize gore F35 i verseler "hayir istemiyorum" diyen olur mu?

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10