Son İletiler

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10
51
Hava Araçları Galerisi/ Aerial Vehicles Gallery / Ynt: Dassault RAFALE
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 18 Ekim 2019, 21:49:41 »
52
Sohbet / Ynt: Sohbet...
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 18 Ekim 2019, 21:44:51 »


Şu Pence'i birine benzetiyorum diyordum, galiba buldum...  ;D

Error 404 (Not Found)!!1
53
Ruslar gene gövde gösterisi yapmış :D
54


Rusya Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, tatbikatın yönetimi Ulusal Savunma Yönetim Merkezi’nden bizzat Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından gerçekleştirildi.

Tatbikata Stratejik Caydırma Kuvvetleri’nin kara, deniz ve hava birlikleri katıldı.

Rus donanmasının Kuzey Filosu’na ait denizaltı Barents Denizi’nden fırlattığı balistik füze Kamçatka’daki Kura poligonundaki hedefi vururken Pasifik Filosu’na ait denizaltı da bulunduğu Ohotsk Denizi’nden fırlattığı balistik füze Arhangelsk bölgesindeki Çija poligonundaki hedefe isabet etti. Hazar Filosu ve Kuzey Filosu’na ait savaş gemileri de Kalibr hassas seyir füzelerini denedi.

İskender hava savunma sistemlerinin de seyir füzeler fırlatırken Yars stratejik sistem balistik füze denemesi yaptı. Ayrıca Tu-95MS stratejik bombardıman uçakları da karadaki hedefleri seyir füzeleriyle vurdu.
Rusya Savunma Bakanlığı, tatbikat sırasında tüm görevlerin başarıyla yerine getirildiği, hedeflerin başarıyla vurulduğunu bildirdi.

Tatbikatta yaklaşık 12 bin asker, 213 stratejik fırlatma aracı, beşi stratejik bombardıman uçağı dahil 105 hava aracı, 15 savaş gemisi, 5 denizaltı, 310 savaş ve özel araç katıldı.

Daha önce Rusya Savunma Bakanlığı yetkililerinden Tümgeneral Yevgeniy İlyin, planlı Grom-2019 tatbikatının tamamen savunma amaçlı olduğunu ve diğer ülkelere karşı olmadığının altını çizmişti.

https://tr.sputniknews.com/videokulubu/201910171040419347-grom-2019-tatbikatindaki-balistik-fuze-testi-goruntuleri-yayinlandi/

<a href="http://youtu.be/wntO9MMI0cM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/wntO9MMI0cM</a>


<a href="http://youtu.be/Xo22jpunYuw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/Xo22jpunYuw</a>
55
Hava Araçları Galerisi/ Aerial Vehicles Gallery / Ynt: A400M ATLAS
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 18 Ekim 2019, 21:03:10 »


56
Hava Araçları Galerisi/ Aerial Vehicles Gallery / Ynt: A400M ATLAS
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 18 Ekim 2019, 21:02:19 »
57
Hava Araçları Galerisi/ Aerial Vehicles Gallery / Ynt: A400M ATLAS
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 18 Ekim 2019, 21:01:16 »
58
Terörizm ve Kaçakçılıkla İlgili Haberler / Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Son İleti Gönderen: serkan1976 18 Ekim 2019, 19:30:41 »
Benim için bu antlaşmanın en iyi yanı ; rejimin ve Rusya'nın ,Fırat'ın doğusuna adım atmasıdır... İnce ince Rusya-rejim artık topraklarını tekrar ele geçirir umarım...
59
Terörizm ve Kaçakçılıkla İlgili Haberler / Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Son İleti Gönderen: Partikül 18 Ekim 2019, 19:09:23 »
Barış Pınarı Harekatıyla, en nihayetinde bir noktaya kadar geldik ve durduk... Peki, niye durduk! dersek; bütün dünya başımıza çullanmış ve en ağır şekilde tehdit ediyordu. Hadi diğer dünya ülkelerinin tehdidi vız gelir tırıs gider gitmesine de... Amerika bu sefer çok sert geldi.

Peki, biz ne kazandık ABD ne kazandı?

Evvela bizim kazandıklarımız ortada... En başta kararlılığımızı gösterdik. Yıllar yılı kaybettiğimiz itibarımızdan bir kısmını geri kazandık. Türk milletinin OYUN BOZMA yetenek ve imkanlarını dosta düşmana gösterdik. İnanıyorum ki, bundan sonra daha usturuplu geleceklerdir... Bu coğrafyada Türk milletini yok sayarak, kendi kafanıza göre oyun kuramazsınız! Bu gerçeği bir kez daha görmüş oldular. Fakat nefesimizin yetmediği yerleri de test ettiler. Yani eksiklerimizi tamamlamamız gerekiyor. Adamlar bizleri ekonomik yaptırımlarla tehdit etti... Savaş ile tehdit etmiş olsaydı; inanıyorum ki bu necip millet ''başım gözüm üstüne!'' diyecekti. DEMEK Kİ, GÜÇLÜ EKONOMİ ŞART! Tekrar kamucu ekonomi, tekrar üretim ekonomisi ve tekrar milli tarım politikası... Bunları başarmak zorundayız. Fabrikaların bacasını tüttürmek zorundayız. Başka çaresi yok!

Bu kadarcık saydıktan sonra, diğer askeri/taktik başarıları saymanın gereği yok. Fakat asıl önemli konu; AMERİKA NE KAZANDI?

- Amerika en başta, kara gücüm dediği teröristlerinin hayatını kurtardı. Demek ki, tamamen elden çıkmasını istemiyor.

- Bir diğer kazanç; PKK/YPG teröristlerine zaman kazandırdı.

- Teröristlerine; onları terk etmediğini, yalnız bırakmadığını, onlar için gerekirse 70 yıllık müttefikiyle düşman olabileceğini gösterdi... Öyle anlaşılıyor ki, onlara Türk Cumhuriyeti Devletinden daha çok değer veriyor(!)

- Mevcut anlaşmayı iç siyaset malzemesi olarak kullanıyorlar ve kullanmaya devam edecekleri anlaşılıyor. Ve bunu Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Devlet Başkanını aşağılayarak yapıyorlar. Vahşi Batı tarzı; rodeocu, kovboy kırması siyaset tarzı bu olsa gerek! Aslında bizim işimize gelir; adamlar siyasi nezaketten ve diplomasi kurallarından bağımsız olarak patavatsızca her düşündüklerini söylüyorlar. 70 yıldır gözleri kör, kulakları sağır olmuş Amerikancılar açısından uyarıcı mahiyettedir.

- Bir diğer kazaçları; teröristlerinin Esad' a teslim olma sürecinin önüne geçtiler. Teröristler, ABD tarafından terk edildiklerini ve Türkiye karşısında tutunmalarının imkansız olduğu düşündüklerinden, mecburen Esad' a yamanmak ihtiyacı hissediyordu. Artık kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.

BİR KEZ DAHA YAZMAM GEREKİRSE; ESAD' LA ANLAŞMAYA MECBURSUNUZ. BU OYUN TAHTASININ BİZDEN TARAFINDA ESAD' DA OLMUŞ OLSAYDI; TERÖRİSTLER ÇİL YAVRUSU GİBİ DAĞILACAKTI.     
60
Terörizm ve Kaçakçılıkla İlgili Haberler / Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Son İleti Gönderen: Mermi 18 Ekim 2019, 17:12:09 »
Sahada durum böyle değil. CB Erdoğan Rusya ile görüşme bunun devamı demiştir.Rusya ile de anlaşmamız gerekiyor.
Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10