Son İletiler

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler / Ynt: MiG-29/Mig-35 Fulcrum
« Son İleti Gönderen: mavi1991 04 Haziran 2020, 19:40:08 »
sayı belirtmiyorlar galiba, tb2 ve panstir'den sonra belki gelecek raund hisar o ve mig 29 arası olabilir
42
Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler / Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Son İleti Gönderen: ACE 04 Haziran 2020, 19:38:10 »

Benden de +1 ayrıca;
Bu maddi kaynak konusunda benim önerim camilerde toplanan yardımların TSKGV'ye aktarılmasıdır.
Memlekette camii ve kuran kursuna ihtiyaç olmadığı açıktır(hali hazırda çok var). Ayrıca camiye oranla daha fazla yardım toplanır diye düşünüyorum.

Camiler ve Kuran kursları insan yetiştiriyor. İnsan olmazsa ülkenin de bir kıymeti kalmaz. Bakınız örnek: Amerika. Kurtuluş Savaşı da o camilerde toplanan paralar da kazanılmıştır, gerektiğinde o insanlar senden çok daha bonkör olurlar sen merak etme. Türkiye dünyanın milli gelire oranla en çok yardım yapan ülkesi. Bu insanların cömertliği sayesinde, insanların cömertliği de Kuran'ı Kerim'in hikmetiyle oluyor. Burda boş yapma, mahalle kahvesi değil burası...

E o zaman F35 almaya gerek yok dua ederek düşman radarına derin darbe yapalım.

Bakın bir üniversitemizin rektörü tuttu kampüse en az 10.000 kişilik cami inşaatına başladı. Rektör de fetöden alındı gitti ama cami devam. İhale bedelinin üstünde en az 30 milyon lira harcandı ve halen açılamadı. Açıldığında da büyük ihtimal boş kalacak o camiye harcanan paralarla neler yapılırdı düşünün. Ülkemizde camilerin çoğu ihtiyaç değil gösteriş ve şirin görünmek için yapılır oldu.

Bu arada insanı okulda yetiştiriyor modern ülkeler kilisede veya camide değil. Eğitim verilerek yetiştiriliyor çocuklar; Üniversitede üstüne eklenen temel teknik eğitim de örgün öğretimde başlar. Bu eğitimi alan çocuklarımız Aselsanda Tusaşta mühendis olarak çalışıyor. Bu eğitimi almayıp sadece din eğitimi alan da uzay mekiğinin civatalarını dua ederek söktüğünü ve mekiği düşürdüğünü iddia ediyor.

Dua ederek ruhunuzu teskin edebilir veya manevi güç bulabilirsiniz. Bilim ve Teknoloji ise ayrı yoldan gider. Yukarıda arkadaşın dediği gibi buralara kaynak aktarımı artmalı.
43
Rusya’nın Suriye Büyükelçiliği, iki ülke arasındaki askeri-teknik işbirliği çerçevesinde Rusya’dan Suriye’ye modernize edilmiş MiG-29 savaş uçaklarının ikinci partisinin gönderildiğini duyurdu.Büyükelçiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Ülkelerimiz arasındaki askeri-teknik işbirliği çerçevesinde Suriye ordusu Rusya’dan MiG-29 gelişmiş savaş uçaklarının ikinci partisini teslim aldı” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Suriye ordusunun uçakları kullanmaya başladığı da belirtildi.

Suriye ordusunun elinde ülkedeki kriz başlamadan önce onlarca MiG-29 bulunuyordu, nitekim 1980’li yıllardan beri sevkiyatlar gerçekleştiriliyordu. Bununla birlikte Rus Hava Kuvvetleri MiG-29SMT uçaklarını Suriye’deki terörle mücadele operasyonlarında kullanıyordu.

İlk uçuşunu 1977 yılında yapan MiG-29 uçağı beş yıl sonra ordunun kullanımına alındı ve uzun süre Rus Hava Kuvvetleri’nin başlıca savaş uçakları oldu. Bu uçakların büyük kısmı şimdi yenilenmiş olanlarıyla değiştirildi.

https://tr.sputniknews.com/rusya/202006041042184976-rusya-suriyeye-mig-29-ucaklarinin-ikinci-partisini-gonderdi/
44
Türk Savunma Sanayinden Genel Haberler / Katar Donanması için askeri eğitim gemisi.
« Son İleti Gönderen: カメせ 04 Haziran 2020, 19:20:52 »
Alıntı

Anadolu Tersanesinin Katar Donanması için inşa ettiği askeri eğitim gemisi.

Geminin yaz sonunda denize indirilmesi bekleniyor.
Kaynak: @tdefenceagency
https://mobile.twitter.com/mavivatannet/status/1268417779285229570
46
Türkiye tarafından Pakistan ihraç edilen dört adet MİLGEM Korveti’nin ilki, İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda düzenlenen törenle kızağa alındı.Milli Gemi (MİLGEM) Projesi kapsamında; yerli mühendislerinin eseri olarak üretilen, Türk sancak ve bayrağını dünya denizlerinde başarılı bir şekilde dalgalandıran MİLGEM Korveti’nin, 6 Eylül 2018 tarihinde Pakistan ile Türkiye arasında imzalanan anlaşmaya müteakiben Pakistan’a ihraç edilmesi kararlaştırılmıştı. Bu doğrultuda Pakistan Donanması için dört adet MİLGEM ADA Sınıfı Korvet üretilecek; bunların iki adetinin üretimi İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda, diğer iki adetinin üretimi ise Pakistan’ın Karaçi Tersanesi’nde gerçekleştirilecekti.Pakistan Donanması MİLGEM Programı kapsamında “1. Gemi Omurganın Kızağa Konulması Töreni”; ASFAT, Türk Deniz Kuvvetleri ve Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerinin de katılımlarıyla İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda icra edildi.

ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün, TGM Genel Müdürü Emre Dinçer, İstanbul Tersane Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin ve Pakistan CNO Türkiye’den Amiral Syed Rizwan Khalid’in katılımlarıyla gerçekleşen törende gemi inşa geleneklerine göre blok altına anı parası yerleştirildi.

Pakistan Donanması’na ilk MİLGEM Korvetinin, Ağustos 2023 ayında Türkiye’de teslim edilmesi planlanıyor.

https://www.savunmasanayist.com/pakistanin-ilk-milgem-korveti-kizaga-alindi/
47
İtalya Savunma Bakanlığı, Iveco-Oto Melara Consortium (CIO) şirketine, 40 adet Centauro II 8×8 Zırhlı Tanksavar Aracı siparişinde bulundu.Defense Aerospace tarafından edinilen bilgiye göre İtalya Savunma Bakanlığı, Iveco-Oto Melara konsorsiyumu tarafından geliştirilen bir 120mm’lik Zırhlı Tanksavar Aracı olan Centauro II ile ilgili olarak 40 araçlık bir siparişte bulundu.

Centauro II, entegre namlu freni ve yarı otomatik yükleme sistemi ile üçüncü nesil 120/45 mm’lik bir topla donatılmış zırhlı tanksavar aracıdır. İlk olarak 2016 yılında tanıtılan araç, 120 milimetre çapında APFSDS ve diğer çok amaçlı mühimmatları kullanabilmektedir. Yen nesil bir balistik korumaya sahip olan araç; sürücü, komutan, nişancı ve yükleyici olmak üzere dört kişilik bir mürettebata sahiptir. Araç, 120 milimetrelik ana silah sistemine ek olarak 7.62, 12.7 veya 40m milimetrelik ikincil bir silah sistemine sahiptir.

https://www.savunmasanayist.com/italya-centauro-ii-zirhli-tanksavar-araci/
49
Yunanistan Savunma Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri’nden 1200 adet M117 Zırhlı İç Güvenlik Aracı ile 350 adet M2A2 Bradley Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) alımı yapmaya hazırlanıyor.enikos.gr tarafından edinilen bilgiye göre Yunanistan Savunma Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Muhafızları envanterinde ihtiyaç fazlası olarak bulunan 1200 adet M117 Zırhlı İç Güvenlik Aracı ile 350 adet M2A2 Bradley Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA)’nı satın almayı amaçlıyor. Bu amaçla ABD’ye gidecek Yunan ekibi ise seçildi.

Yunanistan; M117 araçlarını iç güvenlik harekatlarında kullanmak, M2A2 Bradley ZMA’ları ise M113 araçlarının yerini alması ve Leopard 2 HEL Ana Muharebe Tankları’na destek vermesi için tedarik etmeyi amaçlıyor.

https://www.savunmasanayist.com/yunanistan-m2a2-bradley/
Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10