Son İletiler

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10
31
Alıntı
Tank Mühendisi
@tankmuhendisi

Yakında saha testlerine başlaniyor.
32
Yabancı Ülkelerin Silahlı Kuvvetleri / Ynt: Pakistan Silahlı Kuvvetleri envanteri
« Son İleti Gönderen: カメせ 21 Temmuz 2019, 23:27:12 »
Alıntı
EHA Gündem
@eha_gundem
ABD'de İmran Han'a büyük saygısızlık.

Resmi temaslarda bulunmak üzere ABD'ye giden Pakistan Başbakanı İmran Han'ı, havaalanında hiçbir ABD'li yetkili karşılamadı.
33
Alıntı
DEFENCE TURK

🔵🇹🇷Milli Muharip Uçak projesinin yöneticilerinden açıklamalar
🔸Roll-Out diye bilinen hangardan çıkıș 2023'te
🔸İlk uçuș 2025 yılında gerçekleşecek.


MMU Genel Müdür Yardımcısı/Proje Baș Mühendisi Prof. Dr. Mustafa Cavcar: Uçağın farklı çözümleri üzerinde çalıșmalar sürdürülüyor.  Bu arada bir kısım rüzgâr tüneli testleri yapıldı. Bașlangıç testlerinden gayet güzel sonuçlar alındı.

MMU Mühendislik Direktör Vekili Kılıç Ali Temiz:  Projemizde 48 aylık ön tasarım fazını kapsayan bir sözleșmemiz var. Bu ilk așamayı 36 aya indirmeyi hedefliyoruz. Bu karar ile uçağımızın hangardan çıkıș tarihini 2023 tarihinde gerçekleștirebileceğiz.
34
Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler / A400M.
« Son İleti Gönderen: カメせ 21 Temmuz 2019, 16:26:22 »
Alıntı
Hava Kuvvetlerimize bağlı ESEN03 kodlu A400M kargo uçağı Kuzey Kıbrıs Ercan Hava Üssü’ne iniş gerçekleştiriyor.


35
Alıntı
Alıntı
Shahid Raza
@schaheid
 
Pakistan teases its ambitious Next Generation Fighter Aircraft (NGFA) concept at #RIAT2019 in United Kingdom. The artistic impression of NGFA painted on the tail of a PAF C-130 shows a 5th gen aerodynamically unstable FBW design, powered by two jet engines & a single Pilot.
Pakistan in 5. Nesil calismasi. Belki maliyetleri ortaya cikinca bize yönelebilirler.
36
Yalnız okçunun OĞUZ SAVAŞÇISI olmasından gocunanlar da var mış!

https://twitter.com/LeventOzgul1970/status/1152569343374479360


Bunlar Türk ve Türklük ile ilgili bişey duyunca,görünce deliriyorlar.
 Kürt'ün,Çerkes'in; herhangi bir milletin, herhangi bir özelliğini sabaha kadar överler ama biz Türk dedin mi ırkçılık, faşiştlik, kardeşlik, ötekileştirme,bu vatan hepimizin gibi naralar atıyorlar.
37
youtu.be/ip2EyzwKx3A

youtu.be/1x4M_WMZoxQ

https://twitter.com/i/status/1152626055871705088
38
Sohbet / Ynt: Sohbet...
« Son İleti Gönderen: Mermi 21 Temmuz 2019, 13:22:45 »
DENO paylaşmış. Çok havalı değil mi ya. İnsanın Özel kuvvet olası geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Tnsyx50zQko
39
Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya’ya yeni F-16 satmaya hazırlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri ile Kolombiya’nın en az 15 adet F-16 savaş uçağı satışı konusunda görüşmeye başladığı bildirildi. Özellikle Venezuela’ya karşı bir yakın güç olarak görülen Kolombiya’nın hava üstünlüğünü elinde tutması için satışın kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.Kolombiya Hava Kuvvetleri filosunda F-16 ile aynı sınıfta savaş uçağının bulunmadığını belirten Kolombiyalı yetkililer satışın ABD tarafından acil olarak değerlendirilmesi konusunda görüş bildirdi.

Kolombiya yetkilileri Venezuela Hava Kuvvetleri’nin elinde bulunan 23 adet Sukhoi Su-30MK2 ve 16 adet F-16A uçağına karşı hem kendi hava sahasını korumak hem de gerektiğinde bölgedeki diğer ülkelere destek olmak adına en az 15 adet F-16 savaş uçağına ihtiyaç duyulduğunu belirtirken satışın siyasi boyutu konusunda Kolombiya basını farklı yorumlarda bulundu.

Kolombiya basınında yer alan haberde ABD Hükumetinin askeri satışları bir stratejik silah olarak kullandığı ve müttefiklik ilişkilerinin güçlendirilmesi ve ABD’nin desteğine dair garanti sağlanması adına çeşitli silah satış anlaşmalarının yapılması yönünde teşvikte bulunduğuna vurgu yapıldı. Son dönemde Tayvan’a 66 adet F-16 satışına onay veren ABD makamları Rusya’dan S-400 alan Türkiye’nin ise F-35 programından çıkartılmasına karar vermişti.

http://www.kokpit.aero/abd-kolombiya-f-16-satisi
40
O yavşak neyin kafasını yaşıyor.

Büyük Atatürk millet tanımını yaparken;

''Türkiye Cumhuriyeti' ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.'' demiş ama öyle anlaşılıyor ki, bu tanımı bir türlü içine sindiremeyenler var. Adamın biri, S-400 peçindeki Oğuz Okçusunun, Oğuz Türk' ü olmasını bir türlü içine sindirememiş. Neymiş efendim; benim vergilerimle alınan bir sisteme nasıl olur da bir etnik kimliği sembol yaparsın mış mış(!) Bu arkadaş anladığım kadarıyla Kokpitaero yazarlarından...

Yalnız dikkatimi çeken bir olay var... bu memlekette herkes, etnik kimliğini söylerken hiç bi' sıkıntı olmuyor; ne zaman ki TÜRK' e ait bir konu mevzu bahis olsa, hemen ırkçılık söylemiyle ayağa kalkıyorlar. Adam S-400 peçindeki Oğuz Türk' üne bile tahammülü yok. Böyle şey olmaz! Kimsenin etnik kimliğine lafımız yok. Herkes etnik kimliğiyle gurur duyabilir ancak konu Türk' e gelince bu karın ağrısı nedir?
Benim gözlemim şöyle hocam; bu soysuzlar eskiden Türkiye Cumhuriyeti devletine bağlı değildi farklı hayaller içindeydiler. Son zamanlarda bölgemizin halini gördükçe ve devletimizin bu cenderece güçlü pozisyonda olduğunu gördükçe askerlerimizin yazdığı destanları gördükçe kendilerini bu ülkeye yakın hissetmeye başladılar. Şimdide istiyorlar ki devlet değişsin. Bu itlerin istediği gibi olsun. Ama o sıkar. Bizim böyle soysuzlara ihtiyacımız yok. Ya kabullenecekler. Yada defolup gidecekler!
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10