Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Yerli Kara Sistemleri ile İlgili Gelişmeler / Ynt: Tank Modernizasyonu
« Son İleti Gönderen: BATTLESTAR Bugün, 19:44:08 »
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir tank modernizasyonları için açıklama yaptı. 169 adet M60-T tankının modernizasyonları tamamlandı. Akkor Pulat entegrasyonu devam ediyor.Facebook Türk Savunma Sanayi Haberleri sayfasından alıntıdır.

Kısaca Sabralar şu an pulatlandı. Elimizdeki en modern tanklar.
2
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan yapılan açıklamaya göre ABD Dışişleri Bakanlığı, Güney Kore’ye 94 adet SM-2 Blok IIIB Hava Savunma Füzesi satışını onayladı.ABD Dışişleri Bakanlığı, Güney Kore’nin talebi üzerine 94 adet SM-2 Blok IIIB Hava Savunma Füzesi, 12 adet MK 97 MOD 0 güdüm birimi ile ilgili teknik destek hizmetini kapsayan toplam 313.9 milyon dolarlık paketin satışını onayladı.

Halihazırda Güney Kore Donanması (ROKN) tarafından kullanılan SM-2, Mk-41 Dikey Fırlatma Sistemi (VLS) tarafından fırlatılabilen hava ve füze savunma füze sistemidir. 160 kilometrenin üzerinde menzile sahip olan Raytheon SM-2 Blok IIIB, SM-2 Blok IIIA’dan farklı olaraktan aktif kızılötesi arayıcıya da sahiptir.

https://savunmasanayist.com/2019/05/21/abdden-guney-Kore'ye-313-9-milyon-dolarlik-fuze-satisi/
3
14 Şubat 2019 tarihinde Hindistan’nın Cemmu ve Keşmir eyaletine bir terör saldırısı gerçekleştirilmiş, saldırı esnasında Hindistan Ordusu mensubu 44 asker hayatını kaybetmiş ve 20 asker ise yaralanmıştı. Bunun üzerine Hindistan Hava Kuvvetleri’ne (IAF) ait 12 adet Mirage 2000 tipi savaş jeti, Pakistan hava sahasını da ihlal ederek çeşitli hedeflere saldırı gerçekleştirmişti. Hatta bu olayın arından bilindiği üzere Hindistan ile Pakistan arasındaki gerilim tekrardan alevlenmiş ve Hindistan Hava Kuvvetleri’ne ait 2 adet savaş jeti, Pakistan tarafından düşürülmüştü.Bu gerilim esnasında yine Hindistan’a ait 1 adet Mi-17 tipi genel maksat helikopteri düşmüş, 6’sı asker 7 kişinin hayatını kaybettiği olayda helikopterin, Pakistan tarafından düşürüldüğü yönünde birtakım haberler de basına yansımıştı. Bugün paylaşılan haberlere göre Hindistan Hava Kuvvetleri bağlısı Mi-17 helikopterinin, yanlışlıkla yine Hindistan’a ait SPYDER Mobil Hava Savunma Füze Sistemi tarafından düşürüldüğü öğrenildi. Hindistan basınına yansıyan haberlere göre söz konusu helikopterin dost-düşman tanımlama sisteminin (IFF) kapalı olduğu ve bunun üzerine Hindistan’a ait SPYDER bataryası tarafından Pakistan İHA’sı sanılarak düşürüldüğü paylaşıldı.

Envanterinde 250 adetten fazlası SU-30MKI olmak üzere çeşitli tiplerde yaklaşık 1000 adet savaş uçağı bulunan Hindistan Hava Kuvvetler, söz dönemlerde karıştığı kazalar ve kaybettiği savaş uçakları ile isminden sık sık bahsettiriyor.

https://savunmasanayist.com/2019/05/21/hindistan-yanlislikla-kendi-helikopterini-vurdu/
4
Yemen topraklarından Suudi Arabistan’a atılan iki balistik füze havada etkisiz hale getirildi.Suudi Arabistan’ın El-Arabiyya televizyonu, Mekke ve Cidde kentlerine hedeflendiği belirtilen füzelerden birinin Hava Savunma Güçleri tarafından Cidde, diğerinin Taif kenti semalarında imha edilişine dair görüntüler yayımladı.

Haberde daha fazla bilgi verilmezken, ilerleyen saatlerde yetkili makamlardan olayla ilgili resmi açıklama yapılacağı kaydedildi.

Yemen’deki İran destekli Husiler, Pazar günü, Suudi Arabistan’a, Birleşik Arap Emirlikleri’ne ve bu ülkelerin Yemen’deki askeri karargahları ile önemli tesislerinden oluşan 299 noktaya saldırı düzenleme tehdidinde bulunmuştu.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen’de meşru yönetime destek amacıyla askeri operasyon başlattığı 26 Mart 2015’ten bu yana Husiler, sık sık Suudi Arabistan’ın farklı bölgelerine hava saldırıları düzenliyor.

Yemen topraklarından atılan füzeler, çoğunlukla Suudi Arabistan Hava Savunma Güçleri tarafından etkisiz hale getiriliyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/05/21/suudi-arabistanin-basi-fuzelerle-dertte/
5
Forum Kuralları ve Duyurular / Ynt: DefenceTurk.com Yeni Logo
« Son İleti Gönderen: metin62 Bugün, 19:05:47 »
Bande imgbb.com ''Bandwith  Limit Exceeded mesajı görünüyor. Ama sizler Anka şik olmuş Sn Skywolf güzel görünüyor fond da derseniz güzel kabul ettim. :)
6
Romanya’daki DAMEN Galati Tersanesinde Pakistan Deniz Kuvvetleri için inşa edilen iki adet 2.300 tonluk korvetin ilki suyla buluştu.Pakistan Deniz Kuvvetleri’nde Koramiral Abdul Aleem’in de katıldığı tören 17 Mayıs’ta düzenlendi. Koramiral  Abdul Aleem yaptığı açıklamada, korvetlerin Pakistan Deniz Kuvvetleri’nin deniz sınırlarını koruma kapasitesini arttırmada etkili olacağını söyledi.

2017’de imzalanan sözleşme kapsamında ilk geminin bu yılın sonunda Pakistan Donanması’na katılması ve ikincisinin 2020 ortalarında teslim edilmesi bekleniyor. 90 metre uzunluğa, 14.40 metre genişliğe sahip gemi 23 knot hıza çıkabiliyor.http://defenceandtechnology.com/2019/05/21/pakistan-donanmasina-romanyadan-taze-kan/
7
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir tank modernizasyonları için açıklama yaptı. 169 adet M60-T tankının modernizasyonları tamamlandı. Akkor Pulat entegrasyonu devam ediyor.Facebook Türk Savunma Sanayi Haberleri sayfasından alıntıdır.

8
Savunma Sanayii Başkanlığı'nın Twitter'den yaptığı açıklamaya göre 3000’den fazla MPT-76 daha TSK’ya teslim edildi. Şimdiye kadar MKE ve özel sektör tarafından 35.500’den fazla silah üretilip TSK’nın hizmetine sunuldu. Toplamda bu sayı 96.000’den fazla olacak.

https://twitter.com/SavunmaSanayii/status/1130760167811878913
9


Pakistan Hava Kuvvetleri'ne ait JF-17 Thunder savaş uçaklarındaki kill marklar.

Pakistan Hindistan ile yaşadığı çatışmalarda 2 adet Hint savaş uçağı düşürdü. Üstteki uçak Hint Su-30 MKİ uçağını vurdu. Alttaki ise MiG-21 uçağı vurdu. Kill Mark'lar kanopinin hemen altında görünüyor. Dost ve kardeş ülkeyi kendi yerli savaş uçakları ile kazandığı başarıdan dolayı kutlarız. 🇹🇷🇵🇰

Savaş uçakları hava muharebelerinde düşürdüğü düşman uçaklarının simgelerini kanopinin hemen altına resmeder. Bu Kill Mark'lar hava kuvvetleri ve savaş pilotları için şereftir. Pilot başarılı olmuş ve düşmanını yok etmiştir.

Bizim uçaklarımızda düşürülen Rus jetinin, Suriye jetinin ve helikopterinin Kill Mark'ları bulunmaktadır.

Facebook Türk Savunma Sanayi Haberleri sayfasından alıntıdır.
10
Forum Kuralları ve Duyurular / Ynt: DefenceTurk.com Yeni Logo
« Son İleti Gönderen: fırtına06 Bugün, 18:44:31 »
Hocam 10 numara logo olmuş ellerine sağlık...
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10