Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Evet ama bunlar şu anki durum için geçerli. 10 sene sonra ne olacağı belli değil. Füzelerin elektronik devrelerini kömüre çevirecek karşı önlem sistemleri dai olabilir! En gelişmiş füzeler bile işe yaramayabilir.

Bugüne dönelim. Hatta uçak stealth bile değil diyelim. Daha önce verdiğim örneği vereyim. Düşman uçakları stratejik bir yere saldırı düzenlenmekte. Mesela bir santralinizin nükleer rektörünü hedef aldılar. Önleme görevi için kaldırdığınız uçakların fırlattığı füzelerden ve hava savunma sistemlerinden kurtulanlar oldu ve halen tehdit sürüyor. Ancak havadaki uçaklarınızda hiç füze kalmadı. Mutlaka düşman uçaklarını engellemek zorundalar...
10 sene sonraki değil daha da ötesi için üretilecek 5inci ve 6ncı nesil uçaklar için top düşünülmüyor. Demekki bu işi bilenler tartıp, biçip, ölçmüşler ki yeni yapacakları uçaklara koymayalım demişler.
ABD ise “NGAD” (Next Generation Air Dominance) proğramında artık gelecekte yakın hava harbinin olmayacağını, olursa uçaktan kontrol edilen insansız uçakların bu işi yapacağını planlıyorlar. Havadan havaya çok uzun menzilli hipersonik seyir füzelerinin kullanılacağı, stealth teknolojisinin çok ileriye götürülerek uçakların dahada “görünmez” olması üzerine çalışıyorlar.
Ellerindeki B2 bombardıman uçaklarını hava hava görevlerini ifa edebilecek şekilde modernize etmeyi planlıyorlar.
Geleceğin hava üstünlük uçakları mümkün olduğunca radarlara yakalanmayan ve çoook uzaklardan çok hassas ve ölümcül füze atabilecek platformlar olacak.
Sizin çizdiğiniz senaryoyla karşılaşırsa hava kuvvetleri, o zaman uzaktan kontrol edebileceği süpersonik insansız uçağı (Göksungur gibi) yoksa, f16 kaldırır it dalaşı için!
2
Sivil Havacılık ve Uzay / Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Son İleti Gönderen: SKYWOLF 05 Nisan 2020, 21:35:05 »
Geçen bir yerde görmüştüm. Aydaki bir kraterde bir yapının resmini çekmiş biri. Bu videodaki gibi biri. Telefondan nette bir şey bulmak zor.
3
Sohbet / Ynt: Corona Virus
« Son İleti Gönderen: カメせ 05 Nisan 2020, 21:23:36 »
Alıntı

T.C. Sağlık Bakanlığı kararı ile PTT üzerinden ücretsiz maske dağıtımı başlamıştır. Her hafta 5 maske talep edebilirsiniz.

Başvuru için: https://maske.epttavm.com
4
Sivil Havacılık ve Uzay / Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Son İleti Gönderen: Partikül 05 Nisan 2020, 21:21:10 »
Bula bula Corona virüsü zamanı mı Dünya'nın uydusuna gelmeyi akıl etmiş bu saf uzaylılar...?

Uzaylının bile aptalı bize gelir zaten...

Video altına yazılmış yorumların bir tanesinde; ''bütün dikkatlerin Covid-19' a çevrildiği dünyamızda, uzaylı varlıkların bu süreci perde olarak kullanmak isteyebileceği'' şeklinde bir yorum okumuştum. Uzaylıların böyle bir sürece ihtiyacı var mıdır! O da ayrı bir mevzu tabii...

Fakat videoyu izlediğimizde nesne ve gölgelerinin gerçeğe yakın hareket ettiği izlenimi ediniyoruz. Videonun gerçek, cisimleri de UFO olduğunu farz edersek, büyüklüklerinin muazzam  ölçülerde olduğu görülecektir. yazılan yorumlardan birinde, UFO' ların 50 futbol sahası büyüklüğünde olduğu yazıyordu. Demek ki adam ölçeklendirmiş! Yani UFO' nun takribi uzunluğu 6 km... Ana Gemi!

Elbette bunların tamamı spekülasyon. Video sahte de olabilir. Uzmanlar bunu araştıracaktır. Bütün bunlara rağmen, günün birinde uzaylı varlıklarla direkt temas kurabileceğimize dair şaşmaz bir beklentim var. Artık bu konu benim açımdan, '' uzaylılara inanıyorum veya inanmıyorum'' tartışmasının çok ötesine geçmiştir. Sorgusuz sualsiz her şeye inanabilen insanoğlu, söz konusu uzaylılar olunca; her ne hikmetse sormaya, sorgulamaya başlıyor! Bu da son derece ilginçtir.

Bir diğer konu, Covid-19 sürecinden sonra ''sahte uzaylı istilasının'' yaşanacağına dair yazılar görüyorum. Sahtesini bilmem ama gerçeğini dört gözle bekleyenlerdenim. İnsanlık için hayır mıdır, şer midir? Bunu vakti zamanı geldiğinde hep birlikte öğrenmiş olacağız. 

 

5
Genel Askeri Konular Ve Stratejik Değerlendirmeler / Ynt: Libya
« Son İleti Gönderen: カメせ 05 Nisan 2020, 21:04:04 »
Alıntı
TSKMap.net @TSKMap #Libya
Türkiye destekli UMH güçlerine ait Bayraktar TB2 SİHA'lar Trablus'un güney doğusu Tarhuna'da Hafter unsurlarının hava üssüne inen mühimmat yüklü kargo uçağını imha etti.
https://mobile.twitter.com/TSKMap/status/1246843547699027973
6
Hangi ulke 8-10 parcaya bölünüyor?
Belki diyorum. Çin sosyolojisini  ve demografik yapısını bilmiyorum biliyorsanız anlatın ?

Mevcut bilgilerimizle Çin-ABD karşılaştırması yapacak olursak; Çin, tarihin en eski medeniyetlerinden bir tanesidir. ABD ise beş benzemezin bir araya geldiği, şunun şurasında 250 yıllık bir devlettir.

Kültür açısından değerlendirecek olursak; binlerce yıllık Çin kültür, gelenek ve felsefesinden bahsede bilirken, Amerikan kültürü derken, hangi kültürden bahsedeceğiz? İnsanın aklına sadece ''Tüketim Kültürü'' geliyor. Demek ki Amerika' yı Amerika yapan şey tüketimdir. Peki bu adamlar tüketemedikleri zaman ne yapacaklar; birbirlerini tüketecekler! İşte görüyoruz, bir Covid-19 belasına mağazaları yağmalıyorlar. İngiltere' de bile tuvalet kağıdı alabilmek için birbirlerinin üstüne çıkan insanlar gördük. Bu haleti ruhiye, kapitalizmin insana dayattığı bir ruh halidir.

ABD' nin Çin' e karşı en büyük üstünlüğü silahlı kuvvetlerinden kaynaklanıyor. Zaten Çin' de, dengeyi bulana kadar ABD' yle zıtlaşmama siyaseti güdüyordu. Mahallenin kabadayısına bir nevi rüşvet vererek, belayı kendinden uzat tutmaya çalışmışlardır. Bazıları bu siyaseti rüşvet olarak değil de; BARIŞI SATIN ALMAK olarak tarif ediyordu.

ABD' nin bir diğer üstünlüğü; teknolojinin üretim merkezidir. Teknolojiyi büyük ölçüde ABD üretiyor, diğer ülkelere ürettiriyor. Bunun yanında finansın merkezi olması ve rezerv para olarak ''dolar'' kullanılması ABD' nin elini güçlendiren diğer bir unsurdu. Tabii olarak konu DOLAR($) olunca komplo teorileri havada uçuşmaktadır. Hatta yaşadığımız Covid-19 sürecinini Ulusalcılarla-Küreselcilerin mücadelesi olarak görenlerde var. Her ne kadar Dolar, Amerikanın Doları' ymış gibi görünse de dünyanın en borçlu devletinin ABD olması, bu teoriyi güçlendiriyor.

Demek ki ABD' nin güçlü yönleri; Silahlı Kuvvetler, Teknoloji ve finans olarak sıralanırken, Çin' in en güçlü yönleri; devlet geleneği, kadim Çin felsefesi ( devlet geleneğini besler şekilde ) ve millet olma vasfıdır.

Konu iç savaş olduğuna göre; ABD' hükumeti ABD halkının refahını sağlayabildiği ölçüde iç barış ortamını koruya bilecekken, Çin'' in öyle bir derdi yoktur.   
7
Çin bölünmez , ABD bölünür... ??? ??? ??? 

ABD de ; ayaklanan halkı Çin gibi vurup öldürürse ; onlar da haliyle Çin gibi bölünmez... Çin despotizm nedeniyle bölünmüyor yoksa sadece çocuk işçilerin yaşadıkları rezaletler-eziyetler bile Çin'in bölünmesine yeterli sosyolojik sorun yaratır....
8
Hangi ulke 8-10 parcaya bölünüyor?
Belki diyorum. Çin sosyolojisini  ve demografik yapısını bilmiyorum biliyorsanız anlatın ?

Cin'i kastettiysen bu mumkun degil. Abd bolunur onlar bolunmez.

Abd'nin cozemedigi bazi sorunlari var. Etnik ve sosyo-ekonomik. Ha cozmek de istemedi simdiye kadar. Ama halinin alti kabardi. Abd haritasini önüne koy dogumgunu pastasi gibi 4 dilim yapmaya calis. Fay hatlarini goreceksin.
9
Hangi ulke 8-10 parcaya bölünüyor?
Belki diyorum. Çin sosyolojisini  ve demografik yapısını bilmiyorum biliyorsanız anlatın ?
10
Sohbet / Ynt: Corona Virus
« Son İleti Gönderen: tumucin 05 Nisan 2020, 18:43:23 »
Türk bilim insanı koronavirüsü izole etmeyi başardı!

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Aykut

Özkul, koronavirüse karşı (Covid-19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünün izolasyonunu başardıklarını açıkladı

Koronavirüs dünyanın dört bir yanını etkilemeye devam ederken bilim insanları tarafından virüse karşı çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu konuda bir güzel haber de Ankara’dan geldi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Aykut Özkul, koronavirüse karşı (Covid-19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünün izolasyonunu başardıklarını açıkladı.

https://www.haberturk.com/turk-bilim-insani-koronavirusu-izole-etmeyi-basardi-haberler-2636069
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10