Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Hatay ve kktc'ye konuslandirilan s400'un kapsama yaricapini biri buraya koyabilir mi? Bilmedigimden soruyorum.
Ufak olan daireler 250 kmlik füzeler büyükler 400 kmlik. 400'lükler tüm israili, 250 likler tüm gaz alanlarını kapsıyor. Bunların yanına birde khan ve atmaca bataryaları eklersin koral vs. keyfine bakarsın.
2
Hulusi paşa kara harp okulu mezunu olduğundan iyi seviyede ingilizce bildiğini hatta eskilerden yemek yeme adabına kadar eğitim aldığını birde üstüne karsu, kurmaylık eğitimi süreçlerinden geçtiğinden bu ortamlarda ingilizce bilmeyen gariban bakanlar gibi köşede suskun kalmayacağını düşünüyorum.
3
Ben beğendim. Bizdede 8x8 ler bolca olmalı.
4
Ilginc ve yerden bi hayli yuksek V-shape kabini ile mayina karsi oldukca korunakli.
5

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Calidus'un Wahash 8x8 amfibi zırhlı muharebe aracı. Oldukça iri bir araca benziyor.

6


Geçtiğimiz hafta Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, #NATO Savunma Bakanları Toplantıları kapsamında ABD Savunma Bakan Vekili Patrick M. Shanahan ile bir araya geldi. Fotoğrafa bakınca kavga ediyorlar gibi düşünülebilir. Özellikle de soldaki kırmızı kravatlının bakışları çok sert! Bir gerginlik var havada...

Ama sonrasında...Sanıyorum anlaşmışlar.  :)
Yüzler gülüyor.

https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/1322019-21874
7
IDEX-2019

Rus silah devinden bir ilk: İntihar İHA'sı

Rusların dünyaca ünlü silah markası olan Kalaşnikov, teknolojik alanlara yaptığı yatırımların karşılığı olarak ilk insansız hava aracını üretti. Kalaşnikov ürettiği İHA’nın intihar saldırıları için özel üretildiğini açıkladı.

Abu Dabi'deki “IDEX-2019” Uluslararası Silah ve Askeri Ekipmanlar Fuarı’nda bulunan dünyaca ünlü silah firması Kalaşnikov, ilk insansız hava aracını (İHA) tanıttı. Firma ürettikleri ilk İHA’nın en önemli özelliğinin intihar saldırıları için özel üretildiğini açıkladı. Birçok İHA’dan oldukça küçük boyutlara sahip uçağın ebatları, 1210x950x165 mm olarak açıklandı.

KENDİSİNİ PATLATIYOR

İHA’nın İkinci Dünya Savaşında Japon pilotların taktiği olan kamikazeyi hatırlatan İHA, 3 kilo bombayı taşıyabiliyor. Hedefe sertçe hücum eden İHA, hedefe çarparak kendisini patlatabiliyor. İHA böylelikle hem hedefi yok etme özelliği taşıyor, hem de yakalandığı an veriler ele geçirilmeden kendisini imha edebilmiş oluyor. İHA hem otomatik olarak kullanabiliyor hem de manuel olarak uzaktan kontrol yoluyla hedefe ulaşabiliyor. Saatte 130 kilometre hız yapabilen İHA havada 30 dakika kalabiliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rus-silah-devinden-bir-ilk-intihar-ihasi-41120411
8
Tamam ya aynı füzenin fiberoptik olanını da yapar, orta yolu buluruz.
9
Hatay ve kktc'ye konuslandirilan s400'un kapsama yaricapini biri buraya koyabilir mi? Bilmedigimden soruyorum.
10
OMTAS ı hiç sevmiyorum çok yanlış buluyorum. Asimetrik filan da değil bildiğin savaş için yapılıyor. Düşmana güvenmiyorum bizim yegane tanksavarımızı boşa çıkartırlarsa çok kötü olur savaşın başında bunla yüzleşirsek. En iyisimi biz eşeği sağlam kazığa bağlayalım fiberoptik yapalım


Bakın MBDA nın kendi OMTAS ı fiberoptik. Bizden sonra başladılar Sutre arkasından saldırılar ve top attack için uygunmudur bu fiberoptik güdüm ?
Değil kablo sıkıntı oluşturuyor
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10