Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Hisarlar hakkında hiçbir gelişme imzalanmıyormu?? Ruslarla aramızdaki  s-400 muhabbetinden sonra biraz hızlansa şunlar tadından yenmez :)
Ruslarla yapılan muhabbetle muhtemelen hiç bunu karıştırmayacaklar...Artık EUROSAM'la olan muhabbetimiz bu konuda daha önemli.

Tabi dolaylı yoldan bir faydası olur mu bilmem.Ruslardan ne kaparsak kardır ama şahsen beklentiyi çok fazla yükseltmiyorum.
2
Hisarlar hakkında hiçbir gelişme imzalanmıyormu?? Ruslarla aramızdaki  s-400 muhabbetinden sonra biraz hızlansa şunlar tadından yenmez :)
3
S-400  den sonra s-500 geliştirme ve muadil üretimi olsa daha iyi yoksa devamlı almak yerine barış anında kabiliyet kazanmak daha önemlidir. Cünkü sıcak savaşda 3 4 batarya ile kısmı bir savunma

sağlanabilir  fakat   yüksek sayıda üretim yapılabilirse savaş kazanılır.  Belkide ruslar cine Kore'ye pakistana verdikleri nükleet teknolojisi gibi bizede füze teknolojisi verecektir abd karşısındaki paktta

daha kuvvetli bir müttefik için ;)
4
Dün akşam cumhurbaşkanı amerikadaki bir forum konuşmasında moderatörün s- 400 lerle ilgili sorusunun cevabına rusyayla s-400 ü s-500 ü s-600 ü konuşuyoruz dedi .Yani batının s-400 kaygısının bununla sınırlı olmadığını rusyayla ilişkilerimizi her alanda geliştirirdiğimizi batının bizi kendi paramızla bile istediğimiz silahları vermeyerek zor durumda bıraktığından filan bahsetti.
  Acaba diyorum s-400 den sonra bi s- 500 anlaşması olabilirmi?
5
PAC3-mse fena fuze degil, zira zaten yenilenen en modern (ve modernize edilen) Patriot sistemlerine yerlestiriliyor ve THAAD sisteminin en onemli fuzesi.

Ancak S-400 de fena degil ve THAAD sisteminden az biraz daha ustun bile (daha uzun menzilli).

Sonucta Turkiyenin en fazla ihtiyaci olan hava soluyan hava sistemlerine (yani kisaca dusman ucaklarina) karsi bir sistem.

Digeri, yani balistik fuze onleme isi biraz egzotike kaciyor ve bizim icin ikincil planda / onemde

 
6
İkinci mesajınızı şimdi gördüm; Tehdit Algısı konusunda haklısınız, ben zaten Patriot'un alınmasını savunmuyorum sadece haksızlık ettiğinizi söyledim. Ancak bir örnek verdim bu gün Yunanistan'da BF yok ama ya İskender-E alınırsa?

O soruyu bende sordum birkac mesaj evel, Patriot MACH 7 hizindaki Iskender fuzelerini durdurabilir mi?
9K720 Iskander 5.9 Mach hızında ancak export versiyonunu bilmiyoruz ve bu kadar hızlı olmayacaktır.

Patriot konusunda ki söylemler bana mı bilmiyorum ancak ben alınmasını savunmuyorum ki önceki mesajlarımda belirttim! sadece yerden yere vurulabilecek bir sistem değil.
7
pac 3 alsan bile her sene abd füzeleri sayacak füzeleri konuşlandıracağın yere karışacak kendi her haltı yerken en ufak bir korku yaşamayacak.füzelerin kodları nasılsa kendinde ve yaptığı her işi senin onun sömürgesi olduğunu düşünerek güven içinde yapacak.aynısı rusya içinde geçerli olsada şu an en büyük tehdit algısı abd ve israil kim ne derse desin gerçek bu
8
Ve beklenen saldırı başladı!

Musul ve Telafer'i terör örgütü IŞİD'den temizleyen Irak ordusu, şimdi de katil sürüsünün elinde tuttuğu bir başka önemli nokta Kerkük Havice'ye doğru harekete geçti. Operasyonun zamanlaması dikkat çekiyor, Mesut Barzani yönetimi Pazartesi günü bağımsızlık referandumu yapmaya hazırlanıyor.Irak'ta işgal ettiği toprakların büyük çoğunluğunu kaybeden terör örgütü IŞİD'e ağır bir darbe daha geliyor.

Irak Ordu birlikleri, gece yarısı Kerkük'ün batısındaki Havice'ye doğru saldırıya geçti. Havice ve çevresi, IŞİD'in halihazırda elinde tuttuğu en önemli noktalardan biri.

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, dün Havice'nin kuzeyindeki Mahmur'u ziyaret etmiş ve operasyon sinyali vermişti.

Havice, tıpkı Musul gibi 2014 yılında terör örgütünün kontrolüne geçmişti.

Kerkük'te bugünlerde tansiyon çok yüksek. Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin bağımsızlık referandumu hamlesi, her an bir iç çatışmayı tetikleyebilir.

Bağdat yönetimi ve Türkiye başta olmak üzere neredeyse tüm dünyanın karşı çıktığı referandumun en kritik kenti Kerkük. Petrol zenginliğiyle öne çıkan kentte Türkmenler, Araplar ve Kürtler birlikte yaşıyor.

Ancak referandum sonrası için kentteki Türkmenler ve Araplar çok endişeli. Son olarak bazı peşmerge grupları Türkmenlere saldırı düzenledi ve çatışma çıktı.

Bağdat yönetiminin görevden aldığı Kerkük Valisi Necmettin Kerim, önceki gün düzenlenen referandum mitinginde Erbil yönetiminin asıl niyetini ortaya döken sözler sarfetmişti. Kerkük'ün Kürtlere ait olduğunu savunan Kerim, referandumun bu amaçla yapıldığını söyledi.

Haziran 2014'te Musul'da halifelik ilan eden terör örgütü IŞİD'in hem Irak'tan hem de Suriye'den siliniyor. Suriye'de elinde tuttuğu toprakların neredeyse yüzde 85'ini kaybeden teröristler, Irak'ta da benzer bir sona doğru ilerliyor.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-ve-beklenen-saldiri-dunya-2523268/
9
İkinci mesajınızı şimdi gördüm; Tehdit Algısı konusunda haklısınız, ben zaten Patriot'un alınmasını savunmuyorum sadece haksızlık ettiğinizi söyledim. Ancak bir örnek verdim bu gün Yunanistan'da BF yok ama ya İskender-E alınırsa?

O soruyu bende sordum birkac mesaj evel, Patriot MACH 7 hizindaki Iskender fuzelerini durdurabilir mi?
10
Kuzey Kore'den şok benzetme: 'Trump havlayan köpek gibi'

Hürriyet Haber21.09.2017 - 10:38 | Son Güncelleme: 21.09.2017 - 10:44
Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, Kuzey Kore'yi yok etmekle tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump için "havlayan köpek" benzetmesi yaptı.Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurul toplantıları için ABD'nin New York kentinde bulunan Ri, gazetecilere Trump'ın "ABD, kendini ve müttefiklerini savunmak zorunda kalırsa Kuzey Kore'yi tamamen yok etmekten başka seçeneği kalmayacak." şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Trump'ın "köpek gibi havlayarak kendilerini korkutmaya çalıştığı" ifadesini kullanan Ri, ABD Başkanı'nın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un için "roket adam" benzetmesi hakkında da "(Trump'ın) Yardımcılarına acıyorum." yorumunu yaptı.

ABD Başkanı Trump, BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında nükleer programını sürdürmesi halinde Kuzey Kore'ye karşı gerekli tüm adımları atmaya hazır oldukları mesajını vermişti. Trump, "(Kuzey Kore lideri) Roket adam, hem kendisi hem de rejimi için intihar misyonunda. Eğer ABD, kendini ve müttefiklerini savunmak zorunda kalırsa Kuzey Kore'yi tamamen yok etmekten başka seçeneği kalmayacak. ABD buna hazırdır, isteklidir ve bunu yapabilir ancak buna gerek kalmamasını umuyorum." diye konuşmuştu.

BM Genel Sekreterliği, Kuzey Kore'nin bu yıl içinde 19 kez balistik füze denediğini, BM Güvenlik Konseyinin bu meseleyle ilgili 12 kez toplandığını açıklamıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/kuzey-Koreden-sok-benzetme-trump-havlayan-kopek-gibi-40585695
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10