DefenceTURK.com

ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER => Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler => Konuyu başlatan: fırtına06 - 27 Şubat 2019, 21:17:21

Başlık: Boeing insansız savaş uçağı tasarladı
Gönderen: fırtına06 - 27 Şubat 2019, 21:17:21
Amerikan uçak imalatçısı Boeing, Avustralya ile ortak geliştirdiği yeni insansız savaş uçağını tanıttı. Normal savaş uçaklarına oranla çok daha ucuz olacağını açıkladı.

(https://img3.aksam.com.tr/imgsdisk/2019/02/27/270220192011085549484_2.jpg)

Dünyanın en büyük sivil ve askeri uçak ve helikopter üreticilerinden biri olan Boeing, yeni çok görevli insansız savaş uçağı konseptini Avustralya'da düzenlenen uluslararası havacılık fuarı Avalon Air Show'da tanıttı.

Boeing Australia tarafından küresel savunma müşterileri için tasarlanan insansız savaş uçağı, şirketin Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yeni insansız uçağı programına yaptığı en büyük yatırım olarak kayıtlara geçti.

Uçağın mevcut askeri uçaklarla akıllı ekip çalışması yoluyla havadaki misyonları tamamlayacak ve genişletecek şekilde tasarlandığı bildirildi.

Boeing Autonomous Systems Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Kristin Robertson, “Boeing Airpower Teaming System, müttefik güçlerin insanlı / insansız misyonları için önemli bir avantaj sağlayacak. Hızlı bir şekilde yeniden yapılandırma ve farklı türdeki görevleri farklı uçaklarda gerçekleştirme yeteneği sayesinde, hava gücünü koruduğu ve yansıttığı için gerçekten bir güç çarpanı olacak.” dedi.

BOEİNG AİRPOWER TEAMİNG SYSTEM'İN ÖZELLİKLERİ

11,7 metre uzunluğunda, 2 bin deniz milinden fazla uçabilen, istihbarat, gözetim ve keşif misyonları ve elektronik savaşı desteklemek için gemide bulunan sensör paketlerini entegre etme özelliğine sahip. Ayrıca yapay kullanım diğer uçaklar arasında güvenli mesafeyi korurken bağımsız veya insanlı uçağı desteklemek için istihbarat sağlayabilecek.

https://www.aksam.com.tr/teknoloji/boeing-yeni-insansiz-savas-ucagi-konseptini-tanitti/haber-826816 (https://www.aksam.com.tr/teknoloji/boeing-yeni-insansiz-savas-ucagi-konseptini-tanitti/haber-826816)

Başlık: Loyal Wingman’den ilk kez “turbofan” sesi geldi
Gönderen: fırtına06 - 15 Eylül 2020, 14:30:15
ABD’li Boeing şirketi liderliğindeki Avustralya endüstri ekibi tarafından Avustralya Hava Kuvvetleri için geliştirilen Loyal Wingman İnsansız Savaş Uçağı (UCAV), ilk kez motor çalıştırdı.

Boeing Australia; Avustralya Hava Kuvvetleri için geliştirilen Loyal Wingman İnsansız Savaş Uçağ’nın yer testleri ve ilk uçuş hazırlıklarının bir parçası olarak, Eylül ayında Loyal Wingman uçağında ilk kez bir turbofan motorunu çalıştırdı. Bu gelişme, Boeing’in bu yılın başlarında Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri için ilk insansız Loyal Wingman uçağını tamamlamasının hemen ardından geldi.

(https://www.savunmasanayist.com/wp-content/uploads/2020/09/Royal-Wingman-696x464.jpg)

Boeing ile Avustralyalı firmalar tarafından geliştirilen ve insanlı ile insansız hava platformlarının yeteneklerini genişletmek amacıyla yapay zeka kullanan Loyal Wingman UCAV, 50 yılı aşkın bir süredir Avustralya’da tasarlanan ve üretilen ilk uçak olma özelliğini taşıyor. Ayrıca Loyal Wigman, Boeing’in ABD dışında insansız uçaklara yaptığı en büyük yatırım.

Loyal Wingman, taksi testleriyle başlayan yer testlerinin tamamlanmasının ardından, bu yıl içerisinde ilk uçuşunu gerçekleştirecek

https://www.savunmasanayist.com/loyal-wingmanden-ilk-kez-turbofan-sesi-geldi/ (https://www.savunmasanayist.com/loyal-wingmanden-ilk-kez-turbofan-sesi-geldi/)

http://youtu.be/zsjcFKr7avc (http://youtu.be/zsjcFKr7avc)
Başlık: Ynt: Boeing insansız savaş uçağı tasarladı
Gönderen: SKYWOLF - 15 Eylül 2020, 15:18:05
Geçen yıllarda 2025 sonrası yapay zekayı hayatımızda çokça göreceğiz dediğimde inanmayan arkadaşlar biraz daha düşünsünler bence!
Başlık: Ynt: Boeing insansız savaş uçağı tasarladı
Gönderen: Commander - 15 Eylül 2020, 15:25:54
Tamam Amerika yaptığına göre Çin 5-6 ay sonra bir kopya gelir :D
Başlık: Ynt: Boeing insansız savaş uçağı tasarladı
Gönderen: mavi1991 - 15 Eylül 2020, 15:50:14
Bu uçak avcı mı yoksa istihbarat için mi yapılıyor ?
Başlık: Ynt: Boeing insansız savaş uçağı tasarladı
Gönderen: SKYWOLF - 12 Ekim 2020, 20:40:10
(https://pbs.twimg.com/media/EkI6N7zXgAIdAOD?format=jpg&name=large)
Başlık: Loyal Wingman İlk Uçuşa Hazırlanıyor
Gönderen: fırtına06 - 23 Ekim 2020, 20:03:51
Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri (Royal Australian Air Force /RAAF) ve Boeing ortaklığında Airpower Teaming System (ATS) projesi için geliştirilen Loyal Wingman insansız uçak  prototipi ilk taksi testini tamamladı.

(https://c4defence.com/ImageM/dd4beee3-58f2-49ed-9da2-4b0b88bbc198.jpg)

Fren ve motor kontrolleri dahil olmak üzere Loyal Wingman’in işlevi ve entegrasyonu hareket halindeyken kontrol edildi.

Bu yıl ilk uçuşunu yapması planlanan insansız uçağın tasarımı, mühendisliği ve üretimi Avustralya’da gerçekleştirildi. Loyal Wingman, Boeing’in ABD dışında insansız uçak projesine yaptığı en büyük yatırım olarak görülüyor.

https://www.c4defence.com/Gundem/loyal-wingman-ilk-ucusa-hazirlaniyor/11085/1 (https://www.c4defence.com/Gundem/loyal-wingman-ilk-ucusa-hazirlaniyor/11085/1)

İnsanlı ve insansız diğer hava platformlarıyla müşterek görev icra etmesi planlanan Loyal Wingman keşif, gözetleme, istihbarat ve elektronik harp görevlerinde kullanılacak.