DefenceTURK.com

ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER => Genel Askeri Konular Ve Stratejik Değerlendirmeler => Konuyu başlatan: SÜVARİ - 10 Haziran 2009, 10:39:20

Başlık: Yunanistan'da askerlik süresi kısaldı
Gönderen: SÜVARİ - 10 Haziran 2009, 10:39:20
Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Meymarakis, kara kuvvetlerinde zorunlu askerlik süresinin bir yıldan 9 aya indirilmesinin planlandığını açıkladı.

Ağustos ayından itibaren geçerli olacak 9 aylık askerlik süresinin, yalnızca kara kuvvetlerinde silah altına alınacakları kapsadığını kaydeden Meymarakis, deniz ve hava kuvvetlerindeki mevcut bir yıllık askerlik süresi uygulamasının devam edeceğini belirtti.

Deniz ve hava kuvvetlerinde tamamen profesyonel askerlik sistemine geçilmesi ve zorunlu askerlik çerçevesinde silah altına alınanların bu kuvvetlerde görevlendirilmemesi uygulamasına geçilmesi gerektiği kanısında olduğunu belirten Meymarakis, kara kuvvetlerindeki süre indiriminin de profesyonel asker sayısının artması sayesinde gündeme geldiğini kaydetti.
 
HaberTürk
Başlık: Ynt: Askerlik süresi kısaldı
Gönderen: AVCI - 10 Haziran 2009, 17:19:02
Haber için teşekkürler.Ama başlığı düzeltesen iyi olur bence.İlk okuyan kişi Türkiye'de askeliğin kısaldığını düşünüyor çünkü.Başlığa Yunanistan'da diye bir ekleme yaparsan daha anlaşılır olur.
Başlık: Ynt: Yunanistan'da askerlik süresi kısaldı
Gönderen: SÜVARİ - 10 Haziran 2009, 18:49:39
Kusuruma bakmayın.Düzelttim.
Başlık: Ynt: Yunanistan'da askerlik süresi kısaldı
Gönderen: yasin_erdogan - 10 Haziran 2009, 22:48:43
Çok mantıklı. Darısı bizim başımıza...