DefenceTURK.com

FOTOĞRAF VE VİDEO GALERİSİ / PHOTO AND VIDEO GALLERY => Videolar => Konuyu başlatan: SKYWOLF - 24 Şubat 2016, 08:53:20

Başlık: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: SKYWOLF - 24 Şubat 2016, 08:53:20
Boston Dynamics Atlas Robot

! No longer available (http://www.youtube.com/watch?v=rVlhMGQgDkY&feature=youtu.be#)

! No longer available (http://www.youtube.com/watch?v=NwrjAa1SgjQ&feature=youtu.be#)
Başlık: Ynt: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: Partikül - 17 Mayıs 2016, 23:36:05
Adamların teknolojide geldikleri mertebe gerçekten hayret verici. Bu adamlar ile nasıl rekabet edeceksiniz, nasıl mücadele edeceksiniz! Baştan aşağı yaklaşımı değiştirmek gerektiği ortadadır.

Diğer husus ise teknolojinin açmaz noktası olan ENERJİ! Bir yere kadar yapay zeka ve teknolojilerini anlayabiliyoruz. Bilgisayar teknolojileri ile büyüyen nesiller olarak meseleyi anlanlamdırmak kolay olabiliyor! Örneğin şu yukarda ki videoları 70 yaş üzeri büyüklerimize seyrettirdiğimizde hayretler içerisinde kaldıklarına tanık olduk. Onlar için en teknolojik aletin doktilo olduğunu hesap edersek; hayret etmeleri gayet normaldir. Kaldı ki bizler bile hayretler içerisinde değil miyiz!?

Yalnız şu enerji meselesini nasıl çözecekler? Orası hakiketen ilginç mesele. Yapay zekayı yapan adam; robotu çalıştıran enerjiyi içten yanmalı motor ile mi elde edecek, yeni nesil pil veya elektrik teknolojileri ile mi elde edecek yoksa robota parçacık hozlandırıcı mı takacaklar? Etrafımızda nükleer güçle çalışan robot askerler görmek istemeyiz açıkçası.
Başlık: Ynt: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: ismail120120 - 17 Mayıs 2016, 23:43:53
Teknoloji gelistikce bunun cikar yolu buyuk ihtimal nukleer olacaktir maliyeti ile de ilgilenilirse tabi.Yoksa oyle lityum iyon pillerle olacak isler degil bunlar .Pili istedigin kadar gelistir yinede hizli bir sekilde bitmeye mahkum ama nukller ile bu is cozulebilir
Başlık: Ynt: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: Denizci - 18 Mayıs 2016, 00:39:09
Önce bir ata sözüyle baslamak isterim: akil yasta degil , bastadir. Ben ne 70 likler gördüm , yapay zeka alaninda üniversitelerde konferans veriyor. Erken yola çikan yol alir demisler, biz bu konulara daha çok yeniyiz. Memleketimizde teknik üviversitelerde, bu konularla ilgili temel  egitimler 80 li yilllarda basladi. Unutmiyalim yapay zeka , eksper sistemler, learning (self learning) machines, naturel konusma dili proses sistemleri  basta matematik olmak üzere bütün teknik ddisiplinlerde uzmanlasmis eleman gerektirir. Hic kötümser olmayalim su an yaptiklarimiz ve yapabildiklerimiz bir çok ülkeyi kiskandiriyor. Zaten yukarida bahsettiklerimin bazilarini silah sanayimizde uyguluyoruz.

Énerji konusuna gelince benim acizane kanaatim : gelecegin energisi kontrollu hidrojen füzyonudur(günesin çalisma prensibi.) ancak su ana kadar insanlik buna muvaffak olamadi.  Her sene bu alanda milyar dolarlar arastirmaya harcaniyor.
Robotlara gelince: üzerindeki elektrik motorlari hidrojenden üretilen elektrikle çalistrilabilir ( denizaltilarda yapildigi gibi)?
Başlık: Boston Dynamics Robot programları.
Gönderen: Yabgu - 12 Mayıs 2018, 21:55:17
İlerde askeri alanlarda bolca göreceğimiz robot asker teknolojileri bugünden şekil alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=vjSohj-Iclc (https://www.youtube.com/watch?v=vjSohj-Iclc)
Başlık: Ynt: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: カメせ - 25 Eylül 2019, 12:48:20
youtu.be/dKjCWfuvYxQ (http://youtu.be/dKjCWfuvYxQ)youtu.be/y-Nnz3AWHQU (http://youtu.be/y-Nnz3AWHQU)
Başlık: Ynt: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: serkan - 25 Eylül 2019, 12:50:52
Adamlar her insansı hareketi başarmayı programa almışlar tek tek başarıyorlar. İlerde kuğu gölü balesini insan zarafetinde sergileyecek kadar iyi robotlar olacak mutlaka. Japonlar Honda Asimo robotunu amma bize kakalamıştı. ABD sazı eline bir aldı durum ortada. Amerika amerikadır yani her konuda
Başlık: Ynt: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: UYVAR - 25 Eylül 2019, 18:39:17
Valla ayni japonlar type90 tankindan sonra sessiz sedasiz type10 tankini da yapti. Batili ulkeler icinde en hafif tank kabul ediliyor.

Honda Asimo'da elde ettigi know-how ile devrilmeyen motorsiklet de yapti. Amac robot yapmak degildi zaten.

https://youtu.be/CudlMg0_jzw
Başlık: Ynt: Boston Dynamics' Atlas Robot
Gönderen: ACE - 25 Eylül 2019, 18:56:50
youtu.be/dKjCWfuvYxQ ([url]http://youtu.be/dKjCWfuvYxQ[/url])youtu.be/y-Nnz3AWHQU ([url]http://youtu.be/y-Nnz3AWHQU[/url])


İlk videoda baya tiye almışlar ama gidişat o yönde :))