DefenceTURK.com

TÜRK SAVUNMA SANAYİ => Türk Savunma Sanayi Firmaları => ROKETSAN => Konuyu başlatan: kosavalı1989 - 11 Nisan 2009, 10:43:38

Başlık: roketsan
Gönderen: kosavalı1989 - 11 Nisan 2009, 10:43:38
ROKETSAN

1988 yılında ulusal füze ve roket programlarında öncü olmak üzere Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla kurulan ROKETSAN, bugün Türkiye savunma sanayinin teknoloji üreten stratejik merkezlerinden biridir. Roket ve füze sistemleriyle ülke savunmasına hizmet etme, Türkiye’nin teknolojik altyapısına katkıda bulunma misyonu, deniz altından uzaya roket ve füze teknolojilerinde lider kuruluş olma, özgün ürünleri ve ileri teknolojisi ile dünyada ilk 50 firma arasında yer alma vizyonuyla hareket eden ROKETSAN; deneyimli, nitelikli ve dinamik insan kaynağı ile sektöre yön verir.

Mühendislik geliştirme çalışmaları ile savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu teknolojileri geliştiren ROKETSAN; özgün tasarımları ve üretimleri ile alanında liderdir.Yapısal, termal, mekanik tasarımlar; iç balistik; güdüm-kontrol, silah sistemleri, aerodinamik, kompozit malzeme, yakıt sistemleri ve harpbaşlığı teknolojilerinde uzmanlaşmış olan ROKETSAN, ulusal ve uluslararası projelerin güvenilir ortağıdır. ROKETSAN yurtiçinde 300, yurtdışında 140 firma ile yoğun bir şekilde çalışır; yurtiçinde 100, yurtdışında 35 imalatçı alt yüklenici ile işbirliği yapar…

Ülkemiz ROKETSAN’ın kuruluşuyla, kimyasal girdilerin üretimi, kompozit malzeme ve yapı teknolojileri, çevresel testler, statik ateşleme, atışlı testlere ilişkin tüm ölçüm ve kayıt olanakları gibi kritik teknolojik yeteneklere ve sistem düzeyinde sorumluluk alacak bilgi ve tecrübeye kavuşmuştur. ROKETSAN bugün, çalışmaları ülke sınırlarını aşan, kendi teknoloji alanındaki NATO programlarına katılan, ürünlerini dost ülkelerin silahlı kuvvetlerinin hizmetine sunan bir kuruluştur.

107, 122 ve 302 milimetre topçu silah sistemleri, hava savunma programları, tanksavar füzeleri, hassas güdümlü mühimmat ve hava yastığı parça üretimleri; uzay ve uydu projeleri, bilgisayarlı simülasyon ve donanımlı kapalı döngü simülasyon sistemleri içeren elektronik harp destek merkezi kurulması çalışmaları ile ROKETSAN, Türkiye’nin güvenlik kalelerinden biridir…

Bu büyük gelişim, herşeyden önce ROKETSAN ve Türk Silahlı Kuvvetleri uzmanlarının yakın işbirliği içinde çalışmalarının eseridir. Bu anlayış, gelecekteki çalışmaları yönlendirecek ve stratejileri belirleyecektir.Yurdumuzdaki ve tüm dost ülkelerdeki kullanıcılarla yakın işbirliği içinde çalışılarak en uygun çözümlere ulaşılacaktır. Tarihinden aldığı güçle misyonunu yerine getiren, potansiyeline duyduğu güvenle stratejik vizyonunu sürekli genişleten ROKETSAN, daha güvenli bir Türkiye için tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor…
 
Başlık: Roketsan ile Thales UK arasında işbirliği anlaşması...
Gönderen: мคяครℓเ - 08 Ekim 2015, 01:04:48
ROKETSAN ile Thales UK arasında işbirliği anlaşması.

ROKETSAN ile Thales UK firması, dün İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen DSEI 2015 savunma fuarında işbirliğine yönelik bir MoU imzaladı. Roketsan’ın ürettiği Hisar tipi alçak ve orta irtifa hava savunma füzelerinde kullanılacak sistem tehdidin etkin şekilde durdurulması için kullanılacak. Laser Proximity sensor ( lazer yaklaşma algılayıcısı) hem Roketsan’ın Hisar tipi füzelerinde kullanılacak hem de uluslararası pazarlara Thales UK ile birlikte pazarlanacak. Roketsan’a sensör üretim hattı kurulacak.
http://www.c4defence.com/roketsan-ile-thales-uk-arasinda-isbirligi-anlasmasi/ (http://www.c4defence.com/roketsan-ile-thales-uk-arasinda-isbirligi-anlasmasi/)
Adamlar pazarın kokusunu almışlar...
Başlık: Roketsan dan yeni teslimatlar...
Gönderen: мคяครℓเ - 29 Aralık 2015, 18:52:48
youtu.be/5WE_ZC8X5OE (http://youtu.be/5WE_ZC8X5OE)
Başlık: Fuze sistemleri uzerine...
Gönderen: мคяครℓเ - 01 Ocak 2016, 00:59:49
youtu.be/dYygpqsF9cs (http://youtu.be/dYygpqsF9cs)
Başlık: Roketsan...
Gönderen: мคяครℓเ - 26 Ocak 2016, 14:37:38
http://www.roketsan.com.tr/wp-content/uploads/2016/01/RoketsanDergisi-8-Ocak2015-web.pdf (http://www.roketsan.com.tr/wp-content/uploads/2016/01/RoketsanDergisi-8-Ocak2015-web.pdf)
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: Tuco - 28 Ocak 2016, 00:08:19
Gözüm hep atmacaya dair birşeyler aradı yeni sayıda :-\
Başlık: Roketsan...
Gönderen: мคяครℓเ - 14 Nisan 2016, 13:28:32
(http://i.hizliresim.com/MpZzL7.png)
(http://i.hizliresim.com/QBnkQA.png)
(http://i.hizliresim.com/z5DW3D.png)
(http://i.hizliresim.com/E807Rn.png)
(http://i.hizliresim.com/MpZzvQ.png)
(http://i.hizliresim.com/m6DVp8.png)
(http://i.hizliresim.com/v5D0V4.png)
(http://i.hizliresim.com/4rndQ7.png)
(http://i.hizliresim.com/WkPlR4.png)
(http://i.hizliresim.com/WkPlpm.png)
(http://i.hizliresim.com/7gLOWN.png)
(http://i.hizliresim.com/MpZz4M.png)
(http://i.hizliresim.com/57vAnz.png)
Roketsan Dergisi Ocak Sayısı
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: enes8101 - 15 Temmuz 2016, 10:28:34
Roketsan hem Airbus hem de Lockheed Martin ile anlaşma imzaladı

Özgün tasarımları ile dikkat çeken Roketsan, Airbus ile C295 askeri nakliye uçaklarına füze sistemleri geliştirmek üzere anlaşma imzaladı. Roketsan ayrıca Lockheed Martin ile SOM için ortak imalat gerçekleştirecek.
(http://www.kokpit.aero//image/cache/data/roketsan/roketsan%20c295-300x200.jpg)
İngiltere’de yapılan Farnborough Havacılık Fuarı’nda Roketsan şirketi iki büyük anlaşmaya imza attı. Airbus ile çalışmaya helikopterde başlayan Roketsan, askeri nakliye uçağı C295’e  Cirit ve LUMTAS füzeleri ile lazer güdümlü Teber bombası entegre edecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde kullanılan CN235’lerin bir boy büyüğü olan C295’ler için Airbus farklı pazarlara açılmayı hedefliyor. Bunlardan biri de silahlı ‘gun ship’ olarak adlandırılan platform. Bu görevlerde maliyetleri düşük ancak yüksek vuruş hassasiyetine sahip Roketsan ürünleri kullanılacak.

Roketsan ve Airbus Farnborough Havacılık Fuarında C295W uçağı için mutabakat metni imzaladı. İki firma arasındaki anlaşmaya göre C295W gözetleme uçağı Roketsan’dan gelecek sistemlerle silahlanacak. Bu çerçevede C295W uçağına Cirit, Lazer Güdümlü anti-tank füzesi LUMTAS ve lazer güdümlü bomba Teber mühimmatları entegre edilecek.

Anlaşma çerçevesinde sistemlerin uçaklara entegre edilmesi birkaç ay içinde başlayacak. Çalışmalar Airbus Firmasının geliştirme uçağında gerçekleşecek. Bu çalışmalar sonucunda Roketsan mühimmatını kullanan bir uçak “gunship” özelliği kazanacak.  Airbus uçağı bu mühimmatlarla birlikte farklı ülkelere pazarlayacak.

Geçtiğimiz günlerde Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Kara Kuvvetleri için uçak alımı gerçekleştirmek üzere düğmeye basmıştı. Altı adet hafif/orta sınıfta uçak alımında adaylardan biri de C295.

LOCKHEED MARTIN İLE SOM ANLAŞMASI

Roketsan fuarda ikinci anlaşmayı F-35 uçaklarının tasarımcısı ve imalatçısı Lockheed Martin ile gerçekleştirdi. SOM-J olarak adlandırılan güdümlü füze sistemi bu anlaşma ile F-35 uçaklarına entegre edilecek. Testlerin 2018’de başlatılarak uçağa entegre edilmesi, testlerinin yapılması planlanıyor.

Halen SOM mühimmatı, Türk Hava Kuvvetleri tarafından F-4E 2020 ve F-16’larda kullanılıyor.

 

 

Kaynak: www.kokpit.aero (http://www.kokpit.aero)
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: serkan - 15 Temmuz 2016, 12:36:55
Bu uçaklardan bir kaç ülkeye satılsa mühimmatların ilgili silahlı kuvvetlerde aşinalığı da sağlanacak hava kuvvetlerine silahlı helikopterlere de kullanımı olabilecektir. Özellikle teber MK serisi bomba atabilen her uçağı olan ülkeye satılabilecek bir ürün. Bunu Aselpod ilede iyi desteklemek bir kaç model uçağın aselpod entegrasyonuna çalışmak gerek. Hatta Rus uçakları içinde Azerbaycan gibi imkanları kullanarak aselpod ve teber ürünlerini kullanmanın zorlanması gerek. Bir çok ülke özel pylon kullanarak mk serisi batı standardı bombaları rus uçakları ile kullanabiliyor. Aselpod u bu uçaklara entegre edebilirsek çok daha büyük pazar oluşur. İsrail Rus silahlarını modernize etmekte çok başarılı gayretli biraz onları model almak gerek bu agrasif pazarlama gayretinde. Yoksa Amerikan Fransız uçaklarına teber satalım dersek karşımıza jdam lar paveway ler filan çıkar zor olur baş edemeyiz. Batı standardı ülkeler teber muadili aselpod muadili ürünlere zor da olsa ulaşabiliyorlar ama Rus uçakları kullananlarda pazar daha aç gibi. Suriye deki Rus uçaklarının bile daha lazer güdümlü bomba attıklarını görmedik
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: SKYWOLF - 15 Temmuz 2016, 13:00:52
Suriye deki Rus uçaklarının bile daha lazer güdümlü bomba attıklarını görmedik


! No longer available (http://www.youtube.com/watch?v=-WlqrkXImsk&feature=youtu.be#)
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: Ankhises - 03 Eylül 2019, 15:01:03
Roketsanın sayfası yenilenmiş.
(https://resmim.net/f/LXa6yB.jpg)
(https://resmim.net/f/37THlM.jpg)
Başlık: Ynt: roketsan da Patlama
Gönderen: Yasar - 07 Nisan 2020, 16:48:42
https://www.c4defence.com/Gundem/roketsan-dan-patlama-aciklamasi-uc-yarali/9677/1 (https://www.c4defence.com/Gundem/roketsan-dan-patlama-aciklamasi-uc-yarali/9677/1)

Roketsan’da patlama. Neyseki ölen yok. Patlamaya uzak iki kişi hafif yaralı.
Bu acaba sabotaj mı? Yoksa ihmal mi?
Firmalarımız çok dikkatli olmalı.
Umarım hassas bir bölümde değildir. Üretimi ve Ar-Ge faaliyetlerini etkilemez.
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: BATTLESTAR - 07 Nisan 2020, 17:48:57
Sage, Aselsan, Roketsan bunlar en kritik üç şirketimiz . Diğerlerinin yeri bir şekilde dolar bunların ki dolmaz. Umarım Siper projesine verdikleri alt yükleniciliği aksatacak bir patlama değildir.  Uzaktaki kişileri bile yaralıyorsa ciddi bir patlama olmalı.
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: カメせ - 28 Ağustos 2020, 13:58:06
Alıntı
(https://pbs.twimg.com/media/EggDBk4UcAAtsrc?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/EggvVxcUYAE4D33?format=jpg&name=medium)youtu.be/PpC5k2Jyv00 (http://youtu.be/PpC5k2Jyv00)
Başlık: RDX alanında uzun süredir ambargoya maruz kalıyorduk.
Gönderen: カメせ - 30 Ağustos 2020, 17:49:29
Alıntı
(https://pbs.twimg.com/media/EgrGSdEXkAAFLUb?format=jpg&name=medium)
Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı  Faruk YİĞİT: "Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Patlayıcı Hammadde Tesisimizde üretilen RDX ve HMX sayesinde roket ve füze patlayıcılarında yurt dışı bağımlılığı en aza indiriyoruz."

RDX alanında uzun süredir ambargoya maruz kalıyorduk.
https://mobile.twitter.com/ssysfakb/status/1300064619831136256
Başlık: Roketsan.
Gönderen: カメせ - 30 Ağustos 2020, 19:22:04
Alıntı
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen; Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ile Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisi Açılış Töreni'ne katıldı.
(https://pbs.twimg.com/media/EgrZqwfWoAQ8PUo?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/EgrZnxaXkAIKvdu?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/Egra9qXXYAEB3Tw?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/Egra_ETXYAAqXHc?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/Egra9reXsAAhY6j?format=jpg&name=medium)
https://mobile.twitter.com/tcsavunma/status/1300095726777663490
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: serkan1976 - 30 Ağustos 2020, 19:35:44
Gezgin için Ukrayna motoru üzerinde anlaşıldı deniliyordu.
Doğru mu bu haber? Hazır bir Ukrayna motoru mu , yoksa yeni mi geliştirilecek?
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: カメせ - 30 Ağustos 2020, 22:13:50
Alıntı
youtu.be/1S0ECsahkxM (http://youtu.be/1S0ECsahkxM)youtu.be/XyKHCXKbCP8 (http://youtu.be/XyKHCXKbCP8)youtu.be/PecExzhzc84 (http://youtu.be/PecExzhzc84)
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: tumucin - 30 Ağustos 2020, 23:56:07
https://www.youtube.com/watch?v=Py81jjluDOI (https://www.youtube.com/watch?v=Py81jjluDOI)
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: Ankhises - 31 Ağustos 2020, 00:56:06
Gezgin için Ukrayna motoru üzerinde anlaşıldı deniliyordu.
Doğru mu bu haber? Hazır bir Ukrayna motoru mu , yoksa yeni mi geliştirilecek?
gezgin adında bir füze varsa bir zahmet şu günlerde ortaya çıksın. Savaş bittikten sonra yemişim bana faydası olmayan kilisenin papazını... altay tankı test edilirken suriye güllük gulistanlikti. Suriyede savaş çıktı ortalık karıştı yıllar geçti altay hala test ediliyor. Bu bizim tankımız diye suriyeye sokamadık.simdi kaç ülkeyle etrafımız sarili ama gemilerimizin kara hedeflerini vuracak silahı yok. Kıytırık pakistan bile denizaltıdan seyir füzesi fırlatıyor bizdeki gezgin ise noel baba gibi... herkes adını biliyor ama gören yok
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: tumucin - 31 Ağustos 2020, 01:45:13
Gezgin cikmasi gerekirdi bu zamanda bizim monserler  yinede

gizliligi sevmeyi seviyor
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: カメせ - 31 Ağustos 2020, 13:55:35
Alıntı
youtu.be/wmIDcMpxHR0 (http://youtu.be/wmIDcMpxHR0)
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: カメせ - 18 Ekim 2020, 13:31:31
Alıntı
youtu.be/T2HP6ODZ9wU (http://youtu.be/T2HP6ODZ9wU)youtu.be/hBqZbq2VkJs (http://youtu.be/hBqZbq2VkJs)
Başlık: roketsan
Gönderen: カメせ - 16 Şubat 2021, 23:13:01
Alıntı
(https://pbs.twimg.com/media/EuVbn0YXEAAANUz?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/EuVGRGEXYAAyWkY?format=jpg&name=900x900)
Başlık: Roketsan
Gönderen: カメせ - 29 Mayıs 2021, 17:59:25
Alıntı
(https://i.ibb.co/7QYZdbz/F223-D878-31-BB-4-D2-F-B5-EC-5-F6-F65-F2242-F.jpg)
Başlık: Ynt: Roketsan
Gönderen: Yasar - 30 Mayıs 2021, 02:14:57
Alıntı
(https://i.ibb.co/7QYZdbz/F223-D878-31-BB-4-D2-F-B5-EC-5-F6-F65-F2242-F.jpg)
Hava freni ile topçu mermilerinin CEP değerini her mesafede 50m’nin altında tutmayı beceren güzel bir kit.
Başlık: Ynt: Roketsan
Gönderen: Alpars - 30 Mayıs 2021, 03:41:25
Alıntı
(https://i.ibb.co/7QYZdbz/F223-D878-31-BB-4-D2-F-B5-EC-5-F6-F65-F2242-F.jpg)

Acaba top mermisinde uygulanan bu düzeltme teknikği, topçu roketlerine de uygulanabilir mi?
Başlık: roketsan
Gönderen: カメせ - 08 Haziran 2021, 20:02:31
Alıntı
MAML, #ALKA ve #LGMF ve daha fazlası 9-12 Haziran tarihleri arasında Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda.
(https://pbs.twimg.com/media/E3XzhPoWUAcf1qo?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E3XwS-yWQAoNFXU?format=jpg&name=medium)
https://mobile.twitter.com/roketsan/status/1402291075029647363
Başlık: Roketsan
Gönderen: カメせ - 13 Haziran 2021, 21:42:14
Alıntı
Roketsan @roketsan
Yarını bekleyin.youtu.be/9JVmGxD-wZU (http://youtu.be/9JVmGxD-wZU)#SevdamızBelli #Roketsan
https://mobile.twitter.com/roketsan/status/1404121603995312132 (https://mobile.twitter.com/roketsan/status/1404121603995312132)
Başlık: C295W ROKETSAN füzeleri ile testlere devam ediyor.
Gönderen: カメせ - 30 Haziran 2021, 09:47:01
Alıntı
C295W Silahlı İGK uçağı ROKETSAN füzeleri ile testlere devam ediyor.
(https://www.defenceturk.net/wp-content/uploads/2021/06/airbus-c295-armed-intelligence-surveillance-and-reconnaissance-version-2.jpg)
C295W Silahlı İGK uçağı ROKETSAN'ın 2 CİRİT lazer güdümlü füze podu ve 8 L-UMTAS lazer güdümlü füzesi ile uçuş gerçekleştirdi
C295W uçağına TEBER-82 entegrasyonu.
(https://pbs.twimg.com/media/Eu7RLx-WQAE-I9c?format=jpg&name=medium)
Airbus silahlı C295W versiyonu testlerine ROKETSAN’ın TEBER-82 güdümlü mühimmatından sonra L-UMTAS ve Cirit füzeleri ile de devam ediyor.
(https://www.defenceturk.net/wp-content/uploads/2021/06/airbus-c295-armed-intelligence-surveillance-and-reconnaissance-version-3.jpg)
Airbus Defence and Space, SOFINS 2021’de (Özel Kuvvetler İnovasyon Ağı Semineri) yakın hava desteği (CAS) sağlamak için geliştirilen C295 uçağının Silahlı İstihbarat, Gözetleme ve Keşif (Silahlı İGK/ISR) sürümünü tanıttı. Son olarak C295 Silahlı İGK uçağı dört kanat altı istasyonundaki; ROKETSAN ürünü iki CİRİT lazer güdümlü füze podu ve sekiz L-UMTAS lazer güdümlü füze ile donatılarak da uçuş gerçekleştirdi. Bahse konu uçuş testleri, böyle bir silah yüküyle donatıldığında uçağın mekanik ve aerodinamik özelliklerini doğrulamak için gerçekleştiriliyor.
(https://pbs.twimg.com/card_img/1410118857331728388/KNSEUnDt?format=jpg&name=medium)
Airbus C295W uçağı taktik askeri nakliye için oldukça sıra dışı bir yük olarak 8 adet L-UMTAS tanksavar füzesi ile 8 adet CİRİT 2.75″ Lazer Güdümlü Füze ile uçuş gerçekleştirdi. Avrupalı ​​şirket Airbus, silahlı istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) C295W versiyonu üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor. 19 Şubat 2021’de, Airbus C295W uçağının en az dört adet ROKETSAN ürünü hassas güdümlü bomba TEBER-82 taşıdığı görülmüştü. Gerçekleştirilen son testler ise halihazırda kesin siparişler olmasa dahi potansiyel müşterilerden ciddi bir ilgi olduğunu gösteriyor.
(https://www.defenceturk.net/wp-content/uploads/2021/06/airbus-c295-armed-intelligence-surveillance-and-reconnaissance-version-4.jpg)
İspanyol fotoğrafçı Santi Blánquez tarafından çekilen görüntülerde, İspanya’nın Sevilla kentinde konuşlu Airbus’a ait geçici askeri tescilli EC-296 uçağının 8 adet L-UMTAS tanksavar füzesi ile 8 adet CİRİT 2.75″ Lazer Güdümlü Füze ile bir dizi test uçuş gerçekleştirdiğini gösteriyordu.
https://www.defenceturk.net/c295w-silahli-igk-ucagi-roketsan-fuzeleri-ile-testlere-devam-ediyor (https://www.defenceturk.net/c295w-silahli-igk-ucagi-roketsan-fuzeleri-ile-testlere-devam-ediyor)
Başlık: Roketsan.
Gönderen: カメせ - 16 Ağustos 2021, 15:07:09
Alıntı
İBRAHİM SÜNNETCİ @BRAHMSNNETC1
(https://pbs.twimg.com/media/E85f49SWEAASf9v?format=jpg&name=medium)
Roketsan IDEF '21 Basın Toplantısı için geri sayım başladı...

Daha önce duyurduğum milli PANTSIR Sistemi sanırım resmi olarak tanıtılıyor IDEF de, Levent adı verilmiş. Bakalım toplantıda ne bilgiler paylaşılacak, keza milli data link podu da stantta sergileniyormus...

Atmaca kara versiyon IIR Arayıcı başlıklı. Levent yakın hava savunma sistemi. Sungur baz alındı...

Levent iki versiyonu olacak biri otonom görev kabiliyetli. Sungur RAM gibi menzil arttı ve RF pasif arayıcı başlık eklendi..

Akya yıl sonu teslim edilecek...

Laçin silah sistemi ilk kez segilenecek IDEF Fuarinda. Man in the loop mühimmat haline getirildi ve
Yakın zamanda test edilen MAM-T de IDEF de..30km ye menzile sahip noktasal vuruş kabiliyetli.. Lazer gdumluydu ancak farklı güdümlü versiyonları da geliştiriliyor...

SUNGUR TSK ya teslimat aşamasında.

Lazer güdümlü 1km menzili mini akıllı füze geliştirildi yakında kullanıma sunulacak..

İlk defa Azerbaycan ordusu tarafından TRG230 başarıyla kullanıldı...

ALKA'ya ağ tabanlı kabiliyet NEC kabiliyeti kazandırıldı iki veya üç ayrı ALKA nin aynı hedefe angajman ona imkan tanıyacak..

MDAS sıcak atış konseptli, TCG ISTANBUL teslimat takvimi ile örtüşüyor gecikme yok. Hangi füzelerin atılabilecegine yonelik DzKK ile görüşmeler sürüyor...

ATMACA KARA versiyonundaki IIR başlık Roketsan ürünü. ATMACA için ciddi talep var...

Levent ilk aşamada gemi konuşlu, kara konuşlu versiyon için yorum yapamam dedi sayın Genel Müdür, ilk versiyon hemen hızlıca hizmete verilebilir ikinci versiyon SeaRAM benzeri otonom angajman kabiliyetli olacak, o versiyon icin takvim paylasilmadi.

OMGF için hem Kale ArGe hem de TEI motor geliştiriyoruz, hava platformlarından atilabilen hafif bir füze olacak ve zirhsiz gemilere karşı kullanilabilecekmis.

OMGF motor konusu netlesince bir iki yıl içinde teslimat hazır olacak. MDAS in Strike versiyonu olmayacak standardart versiyon olacak.

SIPER iki yıl içinde envantere girecek

Bir paket halinde farklı katmanları kapsayacak bir çözüm olacak SIPER..

Yangın söndürücü etkisi olan sistemler, kimyasallar geliştirilebilir  yangına ilk aşamada müdahaleyi kolaylaştırabilir bu kimyasallar. Bu konuda mühendislerimiz çalışıyor.

ALKA'ya ağ tabanlı kabiliyet NEC kabiliyeti kazandırıldı iki veya üç ayrı ALKA nin aynı hedefe angajman ona imkan tanıyacak..

MDAS sıcak atış konseptli, TCG ISTANBUL teslimat takvimi ile örtüşüyor gecikme yok. Hangi füzelerin atılabilecegine yonelik DzKK ile görüşmeler sürüyor...

ATMACA KARA versiyonundaki IIR başlık Roketsan ürünü...

ATMACA için ciddi talep var...

Levent ilk aşamada gemi konuşlu, kara konuşlu versiyon için yorum yapamam dedi sayın Genel Müdür, ilk versiyon hemen hızlıca hizmete verilebilir ikinci versiyon SeaRAM benzeri otonom angajman kabiliyetli olacak, o versiyon icin takvim paylasilmadi...

OMGF için hem Kale ArGe hem de TEI motor geliştiriyoruz, hava platformlarından atilabilen hafif bir füze olacak ve zirhsiz gemilere karşı kullanilabilecekmis...

OMGF motor konusu netlesince bir iki yıl içinde teslimat hazır olacak. MDAS in Strike versiyonu olmayacak standardart versiyon olacak...

SIPER iki yıl içinde envantere girecek

Bir paket halinde farklı katmanları kapsayacak bir çözüm olacak SIPER..

Yangın söndürücü etkisi olan sistemler, kimyasallar geliştirilebilir  yangına ilk aşamada müdahaleyi kolaylaştırabilir bu kimyasallar. Bu konuda mühendislerimiz çalışıyor..

ATMACA nin denizaltidan atilabilen versiyonu üzerinde çalışmalar devam ediyor. ATMACA B2, ATMACA KARA'dan ayrı bir çalışma olarak yürütülüyor. Mevcut ATMACA, kara konuşlu bir platformdan deniz hedeflerine karşı da kullanılabilir ..

IIR başlık konusunda yaşanılan sıkıntıdan dolayı kendi IIR arayıcı başlığımız geliştirdik ve başarıyla test ettik. Dedektör kısmı TUBITAK, her iki dedektör tipi üzerinde de çalışmalar mevcut...

Levent ikinci versiyonda yer alacak pasif RF sensör/başlık da yine Roketsan ürünü olacak.

TRLG-230 ve TRLG-122 SIHA kardan atılacak AKINCI ve AKSUNGUR..

Spike NLOS benzeri bir füze yapabiliriz zamanı gelince o konuda açıklama yaparız.

Bu arada atlamayayim Murat Bey OMGF için güç ihtiyacinin 1.400-1500N olduğunu söyledi her iki firma da bu ihtiyaca yönelik motor üzerinde çalışıyor. TEI TJ-300u duymuştuk zaten ama Kale ArGe nin çözümünü artık Fuarda öğreneceğiz sanırım.
https://mobile.twitter.com/BRAHMSNNETC1/status/1427185647245303821
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: serkan1976 - 16 Ağustos 2021, 15:49:02
Siper 2 yıl içinde ENVANTERE girecekmiş...

Ama bir paket halinde farklı katmanları kapsayacak bir çözüm olacakmış...

Ne demek bu?
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: tumucin - 16 Ağustos 2021, 16:19:44
siper bu yil göremecegiz  gibi sir gibi garajda saklaniyordur
Başlık: Roketsan idef21.
Gönderen: カメせ - 17 Ağustos 2021, 21:31:25
Alıntı
youtu.be/cikRFW4rCZY (http://youtu.be/cikRFW4rCZY)(https://pbs.twimg.com/media/E8_3rrLWQAkBnh6?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E8_3tiyXMAEefjx?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E8_3sn_XoAEaWts?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E8_3ujtXIBEOz_L?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E8_2MP5XIAQMXvx?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E8_2NvdWYAUfo_z?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E8_2QU6WEAwo8NX?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/E8_2OyyWYAcb2ZR?format=jpg&name=medium)
https://mobile.twitter.com/SSDergilik (https://mobile.twitter.com/SSDergilik)
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: カメせ - 12 Kasım 2021, 14:19:53
Alıntı
youtu.be/2TdfBRY6nX8 (http://youtu.be/2TdfBRY6nX8)
Başlık: Roketsan
Gönderen: カメせ - 18 Nisan 2022, 15:01:48
Alıntı
ROKETSAN ANTARES UYDU TABANLI  MİLLİ KÜRESEL NAVİGASYON SİSTEMİ ALICISI🇹🇷

(https://pbs.twimg.com/media/FQc6kG6XwAEVadb?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/FQc6jKAWYAAtD1n?format=jpg&name=900x900)
%100 Türk Mühendisliğinin ürünü, milli GPS alıcısı #ANTARES;  farklı platformlara uygulanabiliyor, yüksek hassasiyeti sayesinde sinyal karıştırma ve aldatmaları engelliyor. ANTARES, yüksek dinamiklerde (hız, ivme ve yükseklik) çalışabilir yapıda tasarlanmış bir GNSS alıcısıdır. GPS ve GLONASS uydu sistemlerini kullanan alıcı sistemi, yazılım tabanlı yapısı ile farklı platform isteklerine (füze, güdümlü mühimmat, insansız hava aracı,) uyarlanabilir. Yenilikçi mimarisi sayesinde, farklı uydu sistemleri, dâhili sinyal karıştırmayı engelleyici özelliği gibi yeni yetenekler de entegre edilebilmektedir.

(https://pbs.twimg.com/media/FQc6jUtWYAQ1x-D?format=jpg&name=medium)
(https://pbs.twimg.com/media/FQc6jugXMAUdAla?format=jpg&name=medium)
https://mobile.twitter.com/ogzhn_uyg
Başlık: SİPER Blok 1 testlerinin tamamlanması & 100 km menzilli versiyonun TSK kullanımı
Gönderen: カメせ - 12 Mayıs 2022, 00:31:40
Alıntı
Roketsan Genel Müdürü @muratikinci2
(https://pbs.twimg.com/media/FRSiWDfXIAEMH9T?format=jpg&name=medium)
2021 yılı ihracatımız 3 kattan daha fazla bir büyüme ile 200 milyon doların üzerine çıktı.

Bu yıl da aynı büyüme oranları ile devam edip ihracatın gelirlerimiz içindeki payını %50 seviyesine çok kısa zamanda çıkartmaya çalışıyoruz.

Dünyada yapılan çalışmalara istinaden, savunma sanayii faaliyetlerine yapılan her 1 birim yatırım; sivil sektörde, çifte kullanım alanlarında ve teknoloji alanlarında; ortalama 6 birim geri dönüş sağlıyor.

STINGER'dan çok daha üstün özelliklere sahip SUNGUR hava savunma füzemizin seri üretimine başladık.

Bu füze özellikle hareket halindeki birlikleri, kritik tesisleri; başta drone ve helikopter saldırılarına karşı koruyabilecek.

En önemli hedef bu yıl sonu itibariyle SİPER Blok 1 testlerinin tamamlanması ve 100 km menzilli bu versiyonun TSK kullanımına alınması.

Uzayda nihai hedefimiz 500-600 km'lik bir yörüngeye ulaşabilmek.

Sonda ile 400 km'ye önümüzdeki yıl içerisinde bir atış yapmayı planlıyoruz.
https://mobile.twitter.com/Dromercay
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: tumucin - 12 Mayıs 2022, 11:56:18
samp/t   ayarinda hava savunma sistemini sahip oluyoruz nereden nereye

Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: serkan1976 - 12 Mayıs 2022, 22:27:04
samp/t   ayarinda hava savunma sistemini sahip oluyoruz nereden nereye


 
Savunma Sanayii Başkanı  İsmail Demir:

"SAMP/T için temas tekrar kuruldu. Ama net duruş göremedik İş payları eşit dağılacaksa, teknolojik engelleme olmayacaksa varız. Yoksa biz zaten kendimiz yapıyoruz .Artık TR, 2015’te bunların ilk konuşulduğu zamanki ülke değil..."

SAMP/T işi sadece S-400 alımından dolayı uğradığımız baskıyı kırmak için yapılan siyasi bir manevraydı...Başından beri ben bu SAMP/T işine zaten hiç inanmadım....

Patriot işi de aynen bu amaçla sahneye kondu , SAMP/T de alırız Patriot da alırız saçmalığını Batı yutmadı...ABD de bunu bildiği için Patriot konusunda  hiç adım atmadı ... S-400 iptal edilecek diye Türkiye'den garanti alınsaydı Patriot teklifi de SAMP/T teklifi de  gelirdi zaten...
Başlık: Ynt: roketsan
Gönderen: Tigerfish - 12 Mayıs 2022, 23:04:27
samp/t   ayarinda hava savunma sistemini sahip oluyoruz nereden nereye


 
Savunma Sanayii Başkanı  İsmail Demir:

"SAMP/T için temas tekrar kuruldu. Ama net duruş göremedik İş payları eşit dağılacaksa, teknolojik engelleme olmayacaksa varız. Yoksa biz zaten kendimiz yapıyoruz .Artık TR, 2015’te bunların ilk konuşulduğu zamanki ülke değil..."

SAMP/T işi sadece S-400 alımından dolayı uğradığımız baskıyı kırmak için yapılan siyasi bir manevraydı...Başından beri ben bu SAMP/T işine zaten hiç inanmadım....

Patriot işi de aynen bu amaçla sahneye kondu , SAMP/T de alırız Patriot da alırız saçmalığını Batı yutmadı...ABD de bunu bildiği için Patriot konusunda  hiç adım atmadı ... S-400 iptal edilecek diye Türkiye'den garanti alınsaydı Patriot teklifi de SAMP/T teklifi de  gelirdi zaten...


İyi ki gelmedi. Kötü komşularımızın sayesinde ev sahibi olduk.