DefenceTURK.com

TÜRK SAVUNMA SANAYİ => Türk Savunma Sanayinden Genel Haberler => Konuyu başlatan: Şahinbey - 22 Ekim 2009, 13:54:03

Başlık: Aselsan intiharları
Gönderen: Şahinbey - 22 Ekim 2009, 13:54:03
Aselsan intiharlarında yeni gelişme

ASELSAN'ın 3 başarılı mühendisinin ölümünün ardındaki sis perdesi bir türlü aydınlatılamazken, kurum mühendislerinin bir tanesinin daha şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiği belirlendi. ASELSAN'ın Komuta Kontrol ve Haberleşme Yazılım Mühendisliği'nin uçak komuta kontrol merkezi bölümünde başarılı işlere imza atan Hacettepeli genç mühendis Burhaneddin Volkan'ın, 3 arkadaşının şüpheli şekilde hayatlarını kaybetmesinin ardından kurumdan ayrıldığı ve yedek subay olarak vatani görevini yapmak üzere gittiği Ankara'daki birliğinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

2005'TE ASELSAN'A GİRDİ

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ASELSAN'a mühendis olarak giren ve burada uçak komuta kontrol merkezi bölümünde çalışan 8 mühendisten biri olan Volkan, kurum bünyesindeki 3 mühendisin şüpheli şekilde hayatını kaybetmesi üzerine endişeye kapılarak kurumdan ayrıldı.

Yedek subay olarak askere alınan Burhaneddin Volkan, önce Tuzla Piyade Okulu, ardından Ankara Kızılay'daki Bando Okullar Komutanlığı'ndaki birliğine gönderildi. Mühendis Burhaneddin Volkan, asteğmen rütbesi ile gittiği birliğinde nöbet esnasında şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Askeri yetkililer ailesine Volkan'ın intihar ettiğini bildirdiler. Aileye kışladan gelen telefonlarda hiç de iç açıcı şeyler anlatılmadı.

8 Ekim 2007 günü hayatını kaybeden Burhaneddin Volkan'ın babası Mahmud Volkan, oğlunun ölümü ile ilgili Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı'na gerekli dilekçeleri sundu. Konunun aydınlatılmasını isteyen baba hiçbir sonuç alamadı. Savcılık ‘kovuşturmaya yer olmadığına' karar verdi. Aile bu karara Askeri İdare Mahkemesi nezdinde itiraz etti. Aile şimdi yargıdan gelecek son kararı bekliyor.

ASELSAN MÜHENDİSLERİNİN ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ

2006-2007 yıllarında 6 ay içerisinde ASELSAN'da 3 mühendis şüpheli bir şekilde ölmüştü. İlk ölüm olayı 7 Ağustos 2006 tarihinde görülürken, 16 Ocak 2007 ve 26 Ocak 2007 tarihlerinde de iki vaka daha yaşandı. Ölen Hüseyin Başbilen, Ali Ünal ve Evrim Yançeken isimli 3 mühendis de ODTÜ mezunu ve ASELSAN'da gizli yürütülen silah projelerinde görev yapıyorlardı. Bir dönem Aselsan'da çalışan mühendis asteğmen Zafer Oluk da görev yaptığı İstanbul 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda 2008 yılının Mayıs ayında hayatını kaybetmişti. Zafer Oluk'un elektrik kazası sonucu öldüğü açıklanmıştı.


kaynak:    http://www.sonsayfa.com/Haberler-aselsanda-bir-sir-olum-daha-128940.html (http://www.sonsayfa.com/Haberler-aselsanda-bir-sir-olum-daha-128940.html)
Başlık: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: Falcon - 20 Temmuz 2011, 08:52:36
Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Başsavcılık, ASELSAN’da 3 mühendisin kayıtlara intihar olarak geçen ölümlerini yeniden mercek altına aldı
Savcılık, “Ölümler cinayet mi intihar mı karar verin” diyerek Adli Tıp’tan rapor istedi.ASELSA N’da milli projelerde görevli 3 mühendisin yaklaşık 5 yıl önce şüpheli ölümleri ne ilişkin devam eden soruşturmada ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle intihar ettikleri öne sürülen ASELSAN mühendisleri Hüseyin Başbilen, Halim Ünsal ve Evrim Yançeken'in ölümleri ile ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, mühendislere ait otopsi raporunu tekrar Adli Tıp Kurumu'na iletti. Mühendislerin ölümüne ilişkin otopsi raporlarının Adli Tıp Daire Başkanlığı'ndan sonra Adli Tıp Genel Kurulu tarafından onaylanmadığı tespit edildi.

3 BİLİRKİŞİ FARKLI GÖRÜŞTE

Savcılık, mühendislerden Hüseyin Başbilen'in ölümü sonrası Adli Tıp Daire Başkanlığı'nda görevli 10 bilirkişiden 3'nün Başbilen'in ölümü için cinayet dediğini hatırlatarak ölümlere ilişkin net bir kanaat bildirilmesini istedi. Tebligatta "Ölümler intihar mı cinayet mi net cevap verin" vurgusu yapıldı. Otopsi raporları ve verilerin yeniden incelenerek Adli Tıp Genel Kurulu'nun onayıyla tekrar savcılığa gönderileceği bildirildi.

VİDEOLAR DA İNCELENSİN

Savcılığın incelenmesi için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na gönderdiği dokümanlar arasında Başbilen'in intiharı sonrası çekilen video görüntüleri ve  olay yeri inceleme raporu da bulunuyor. Başbilen'e ait otopsi raporunun Adli Tıp Kanunu'na uygun olmadığı ve bu yüzden, alınan kararın da geçersizliği gerekçesi ile raporun yeniden düzenlenmesi istendi.

Ölümlerin ardındaki sır perdesi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teknoloji ve silah üssü ASELSAN'da görevli üç mühendisin ölümü üzerindeki sır perdesi hâlâ kalkmadı. Milli Tank Projesi üzerinde çalışan mühendis Hüseyin Başbilen, 7 Ağustos 2006'da boğazı ve bileği kesilmiş olarak aracının içinde bulunmuştu. Ardından 17 Ocak 2007'de Halim Ünal kafasına isabet eden tek kurşunla öldü. Dokuz gün sonra da Evrim Yançeken oturduğu binanın 6'ncı katından düşerek can verdi. ODTÜ mezunu üç genç mühendisin ölüm nedenleri kayıtlara intihar olarak geçti. Ancak üç mühendisin ortak bir özeliği vardı: Uçakları saldırıdan koruyan dost-düşman tanıma sisteminin uzmanı olmaları.

HABER: Gökhan ÖZDAĞ/BUGÜN GAZETESİ
Başlık: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: SKYWOLF - 01 Mart 2012, 20:03:36
Adli Tıp'tan ASELSAN raporu

ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen'in ölümü intihar mı, cinayet mi?
01 Mart 2012 Perşembe, 18:37:00

İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Dairesince, ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen'in ölümüne ilişkin hazırlanan raporda, 5 üye ''intihar'', 3 üye ise ''cinayet'' olduğu yönünde görüş bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Savcı Murat Demir, olayın ''intihar mı, yoksa cinayet mi'' olduğunun belirlenmesi için, Başbilen'in ölü bulunduktan sonra jandarma tarafından çekilen fotoğraf ve kamera görüntülerini, İstanbul Adli Tıp Genel Kuruluna göndermişti.

İncelemelerini tamamlayan İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Dairesince hazırlanan raporda, 5 üye olayın ''intihar'', 3 üye ise ''cinayet'' olduğu yönünde görüş bildirdi.

Başbilen, 4 Ağustos 2006'da sabah saatlerinde, 06 ET 2068 plakalı otomobiliyle işine gitmek üzere evinden ayrılmış, ancak ASELSAN'a gitmediği anlaşılınca eşi tarafından aynı gün Yenimahalle Merkez Karakoluna Başbilen'in kayıp olduğu bildirilmişti.

Başbilen, bir gün sonra akşam saatlerinde Ankara'nın Kavaklı köyü Aydıncık Mahallesi Mezarlık Üstü mevkisinde tarla içinde, park halindeki otomobilinde, boynu ve sol bileği kesilmiş şekilde ölü olarak bulunmuştu.

AA
http://www.haberturk.com/yasam/haber/720886-adli-tiptan-aselsan-raporu
Başlık: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: AVCI - 25 Ocak 2013, 23:34:20
Alıntı
ASELSAN’da bir ölüm daha
ANKARA25 Ocak 2013
Tweetlee-posta
ASELSAN Akyurt Tesisleri’nde mikroelektronik güdüm ve elektro-optik grubu projelerde çalışan Hakan Öksüz (42), geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Korkunç kazanın nedeni henüz belirlenemedi. Öksüz'ün kullandığı aracın kontrolden çıkarak şehir merkezi sapağında bariyerlere çarptığı ve daha sonra takla attığı ortaya çıktı.

ASELSAN, son yıllarda mühendislerin ölümleri ve bunlar üzerindeki şüpheler ile gündeme geldi. Daha önce psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle intihar ettikleri öne sürülen mühendisler Halim Ünsem Ünal, Evrim Yançeken ve Hüseyin Başbilen’in ölümleri tartışma yarattı. Bunun üzerine ASELSAN, 16 Ocak 2007’de Halim Ünsem Ünal’ın olaydan 7 yıl önce kurumdan istifa ettiğini açıkladı. Açıklamada, mühendislerin psikolojik tedavi gördüklerini belirterek, olayların intihar olduğunun tahkikatlarla kesinleştiğini bildirmişti.

Başbakan Tayyip Erdoğan ise Başbilen’in ailesinin oğullarının intihar etmeyeceğini söylemesi üzerine olayla ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu’na soruşturma talimatı vermişti. Hüseyin Başbilen 7 Ağustos 2006’da Ankara’nın Pursaklar yolunda aracının içinde ölü bulunmuştu. Başbilen’in bilek ve boğazı kesilmiş haldeydi. Evrim Yançeken ise Batıkent’teki evinden atlayarak intihar etmişti. Ölümlere ilişkin soruşturma sonucu henüz açıklanmadı.


http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22447130.asp
Başlık: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: mavi1991 - 26 Ocak 2013, 00:50:33
arkadaslar paranoya gerek yok 2000 uzerinde muhendisin calistigi kurumda olabilir
Başlık: Ynt: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: SKYWOLF - 18 Şubat 2013, 00:06:10
Aselsan ölümleri Meclis'te

CHP genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Aselsan'da çalışan mühendislerin şüpheli ölümlerini meclise taşıdı.
17.02.2013 - 07:52

İstanbul Milletvekili Celal Dinçer'in ardından bu kez Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, şüpheli ölümleri Meclis gündemine getirdi. Bugün gazetesinden Ezelhan Üstünkaya'nın haberine göre; CHP, stratejik nitelikli kurumda görev yapan mühendislerin art arda yaşamını yitirmesi ile ilgili Meclis araştırması açılması için Meclis Başkanlığı'na yeni bir başvuru gerçekleştirdi.

6 MÜHENDİS ÖLDÜ

Aselsan mühendislerinden Hüseyin Başbilen 7 Ağustos 2006, Halim Ünal 17 Ocak 2007, Evrim Yançeken 26 Ocak 2007, Zafer Oluk 5 Mayıs 2008, Burhaneddin Volkan 9 Ekim 2007'de hayatını kaybetti.

Son olarak 25 Ocak 2013'te Hakan Öksüz trafik kazasında yaşamını yitirdi. Tanrıkulu, başvuru gerekçesinde, "Bu olaylar intihar ve kaza ihtimalleri ile basite indirgendiği takdirde, ülke savunmasını ilgilendiren birçok konunun üstü kapatılacaktır" dedi.
Mimarlar mantolama gerektirmeyen duvarı tercih ediyor.

Tanrıkulu, Öksüz'ün önceki yıllarda saldırıya uğradığına dikkat çekerken, ailelerin isteği ile Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun araştırma yapmasının şüphelerin haklılığını gösterdiğini vurguladı.

KRİTİK PROJELER

1975'de TSK'nın haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan Aselsan'ın son dönem projeleri, dikkat çekiyor.

- ASELPOD projesi (2006): Savaş uçakları için tasarlanmış yeni nesil, çok algılayıcılı hedefleme sistemi. Üstün kızıl
ötesi görüntüleme sistemi kapsıyor.

- MİLGEM savaş sistemi tedarik projesi (2007): Yapımı ve entegrasyonu milli kaynaklarla gerçekleştirilen milli gemi projesi.

- ATAK sözleşmesi, Çok Bantlı Sayısal Müşterek Telsiz (ÇBSMT) projesi (2008): İlk hava savunma radarı oluşturuldu.

- Sahil Güvenlik Komutanlığı arama kurtarma gemisi projesi, Aksaz ve Foça deniz üssü su altı ve üstü gözetleme ve tespit sistemi (Yunus) projesi, Yeni Tip Karakol Botu projesi ve JEMUS Kastamonu, Konya Telsiz sistemi projesi (2008).

http://www.ensonhaber.com/aselsan-olumleri-mecliste-2013-02-17.html (http://www.ensonhaber.com/aselsan-olumleri-mecliste-2013-02-17.html)
Başlık: ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar
Gönderen: SKYWOLF - 24 Aralık 2014, 15:46:07
ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar

(http://www.sarizeybekhaber.com.tr/images/upload/image/muhendis_5993.jpg)

İntihar denilen ancak suikast olduğu şüpheleri giderek artan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in ölümüyle ilgili fotoğraflar ortaya çıktı...
ASELSAN mühendislerinin şüpheli ölümleri hep tartışıla gelmiş, suikast iddiaları gündemi uzun süre meşgul etmişti.

ÖLÜMÜ TARTIŞMA YARATMIŞTI

Milli tank projesinin sahibi olan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen’in 2006’da gerçekleşen ölümünde de benzer tartışmalar yaşanmıştı. Başbilen’in ölümü ailesinin açıklamaları ve basında çıkan yüzlerce “suikast” haberine rağmen aydınlatılamayarak resmi kayıtlara “intihar” olarak geçmişti. 18 43 0 ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar İntihar denilen ancak suikast olduğu şüpheleri giderek artan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in ölümüyle ilgili fotoğraflar ortaya çıktı...

(http://www.sarizeybekhaber.com.tr/images/upload/image/aselsan_foto.jpg)

ASELSAN mühendislerinin şüpheli ölümleri hep tartışıla gelmiş, suikast iddiaları gündemi uzun süre meşgul etmişti. ÖLÜMÜ TARTIŞMA YARATMIŞTI Milli tank projesinin sahibi olan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen’in 2006’da gerçekleşen ölümünde de benzer tartışmalar yaşanmıştı. Başbilen’in ölümü ailesinin açıklamaları ve basında çıkan yüzlerce “suikast” haberine rağmen aydınlatılamayarak resmi kayıtlara “intihar” olarak geçmişti. MİLLİ TANK PROJESİNDE ÇALIŞIYORDU Milli Tank’ın yanı sıra, suikast silahı Kanas, gece görüş dürbünleri ve F-16 projelerinde çalışan ASELSAN mühendisi Başbilen, 5 Ağustos 2006’da aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde bulunmuştu.

PROJEYİ SUNACAĞI GÜN ÖLDÜ

Hüseyin Başbilen'in ölümü, Milli Tank projesini tanıtacağı güne denk geldi. Bu tesadüf de ölümü üzerindeki cinayet şüphesini kuvvetlendirdi. BOĞAZI DA BİLEĞİ DE KESİK Vahdet gazetesinin ortaya çıkardığı görüntüler, olayın “intihar” olma ihtimalini iyice zayıflatıyor. Fotoğraflarda, ASELSAN mühendisi Başbilen aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde görülüyor. Resmi kayıtlara “intihar” olarak geçen olayla ilgili bu şok fotoğraflar, “Bir kişi hem boğazını hem bileklerini nasıl kesebilir” sorusunu akla getiriyor.

BABASI: İNANÇLI BİR İNSANDI

Sır dolu ölümü aydınlatılamayan ASELSAN mühendisi Başbilen’in babası Vehbi Başbilen, daha önce basında çıkan açıklamalarında, dosyaya bakan ilk savcının ilginç bir tavır takınarak, kendisini makamından kovduğunu söylemişti. Oğlunun intihar edecek bir durumunun olmadığını kaydeden Vehbi Başbilen, “İnançlı, yardım sever, Allah korkusu olan, hiçbir kötü alışkanlığı olmayan bir insandı. Hayat doluydu. Yaşamı seven birisiydi. İntiharın büyük bir vebal olduğunun farkındaydı” demişti.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> http://www.sarizeybekhaber.com.tr/haberler/aselsan-muhendisinin-olumuyle-ilgili-sok-fotograflar-h933.html (http://www.sarizeybekhaber.com.tr/haberler/aselsan-muhendisinin-olumuyle-ilgili-sok-fotograflar-h933.html)

Başlık: Ynt: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: мคяครℓเ - 24 Aralık 2014, 16:22:51
Aslında suikast oldugu zaten biliniyor hatta hangi istihbaratın yaptıgını bile biliyordur bizimkiler asıl dikkat ceken ise tam projenin sunulacagı gün olması acık bir bırakın bu isleri demek olsa gerek. Ayrıca Isparta ucagında sehit düsen mühendislerimizde suikasta kurban gitmedimi...
Başlık: Ynt: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: SKYWOLF - 24 Aralık 2014, 19:49:17
Yalnız fotoğraflarda tuhaflık var. Alt ortadaki iki fotoğrafta bir aracın içerisinde biri var gibi. Ancak üsttekilerde yerde yatan biri, elleri arkadan bağlı başka biri var gibi görünüyor. Ayrıca fotoğraflar sanki 1900'lü yılların balında çekilmiş gibi siyah beyaz ve net değil. Oysa olay 2006'da oldu ve teknoloji artık çok ileri. Bu fotoğrafların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Aselsan intiharlarında yeni gelişme
Gönderen: мคяครℓเ - 24 Aralık 2014, 19:57:35
Yani bu olay normalbir  intihar olabilirde. Bizimkilermi olaya intihar süsü vermeye calisiyor...
Başlık: Aselsan'da Bir Şüpheli Ölüm Daha
Gönderen: мคяครℓเ - 15 Ocak 2015, 15:55:00
Aselsan'da Bir Şüpheli Ölüm Daha

Ne guzel haberler aldigimiz Aselsan dan. Uzun zaman sonra yine Yürek burkan bir haber daha. Serefsizler yine isbasinda herhalde de. Bizimkiler ne is yapar. Bu Mühendislerimizi Gözbebegimiz gibi korumamiz gerekirken 2 gundur ise gitmeyen adami bile aramaya 2 gun sonrami gidilir. Yazik

ASELSAN mühendisi Erdem Uğur evinde ölü bulundu
(http://d.denizhaber.com.tr/news/74228.jpg)
Birçok kez şüpheli mühendis ölümleri ile gündeme gelen ASELSAN yine bir mühendisini kaybetti.
ASELSAN’da çalışan mühendis Erdem Uğur (28) evinde ölü bulundu. Olay; Çankaya Cebeci mahallesi Akat sokak 4/2 adresinde meydana geldi.

İki gündür işe gitmediği için arkadaşları Erdem Uğur'un (28) evine geldi. Kapının açılmaması üzerine Uğur'un arkadaşları polis ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çilingir yardımıyla girdiği evde Uğur'un cesedi ile karşılaştı.

Erdem Uğur'un yatağında üzerinde battaniye örtülü, ağzına dayanmış büyük tüp hortumuyla bulunduğu öğrenildi.

ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ BULUNAN DİĞER ASELSAN MÜHENDİSLERİ

Hüseyin Başbilen 7 Ağustos 2006’da aracında boğazı ve bileği kesilmiş halde bulunmuş, 17 Ocak 2007’de ise yine Aselsan’da görevli mühendis Halim Ünal’ın kafasına isabet eden tek kurşunla öldüğü haberi gazetelere yansımıştı. 9 gün sonra da bir başka Aselsan çalışanı Mühendis Evrim Yançeken oturduğu binanın altıncı katından düşerek hayatını kaybetmişti. ODTÜ mezunu üç mühendisin önemli askeri projeler üzerinde çalıştıkları ve bu nedenle öldürüldükleri iddia edilmişti.

Yaklaşık 10 ay sonra 9 Ekim 2007’de de yazılım mühendisi Burhanettin Volkan, askerliğini yaparken nöbetçi silahı ile intihar etti. Askere gitmeden önce psikolojik tedavi görmeye başlayan Volkan, vatani görevini yaparken evlenmiş ve dünyaevine gireli henüz 40 gün olmuştu.

26 Ocak 2013'te ASELSAN Akyurt Tesisleri’nde mikroelektronik güdüm ve elektro-optik grubu projelerde çalışan Hakan Öksüz trafik kazasında yaşamını yitirdi. Öksüz'ün kullandığı aracın kontrolden çıkarak şehir merkezi sapağında bariyerlere çarptığı ve daha sonra takla attığı ortaya çıkmıştı.  Kazanın ardından olay yerinde Hakan Öksüz’ün kimliğinin, cüzdanının, hatta cep telefonunun dahi bulunmaması akıllarda soru işaretleri bırakmıştı.

ASELSAN’DAN AÇIKLAMA

Değerli çalışanımız Erdem Uğur 15.01.2015 tarihinde evinde ölü bulunmuştur.

12.02.2014 tarihinden beri ASELSAN’da Ölçüm ve Kalibrasyon Mühendisi

olarak görev yapan değerli çalışanımızın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Erdem Uğur’u rahmetle anıyor, ailesinin kederini ASELSAN Ailesi olarak bizler de paylaşıyoruz.

http://www.denizhaber.com.tr/aselsan-muhendisi-erdem-ugur-evinde-olu-bulundu-haber-59885.htm (http://www.denizhaber.com.tr/aselsan-muhendisi-erdem-ugur-evinde-olu-bulundu-haber-59885.htm)

Bu serefsizlere inat Cin le Rusya ile ittifaki gelistirecen daha buyuk Teknolojileri daha cabuk elegecirecen. Hatta Pak-Fa ya kafadan dalacan.
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: SKYWOLF - 16 Ocak 2015, 01:16:29
Hangi şerefsizlere inat! Bu işin ardında kim var? Bu bana içeriden yapılıyor gibi geliyor. Bizimkiler ısrarla bunların intihar olduğunu söylemiyor mu? Madem bunlar cinayet bizimkiler neden bu konuda ısrar ediyor. Bu ülkenin istihbarat teşkilatının komşu ülkedeki muhaliflere tırlarla insani yardım görünümünde cephane taşımak iddialarına konu olmaktan daha önemli işleri yok mu?
Başlık: Aselsan ölümleri Hollywood filmlerini aratmıyor
Gönderen: SKYWOLF - 16 Ocak 2015, 19:49:22

Aselsan ölümleri Hollywood filmlerini aratmıyor

Adli Tıp Uzmanı olan Sayın mühendislerden birinin cinayete kurban gittiğini, intihar vakalarının da İNFRATEST diye adlandırılan eşik altı sesler ve mikrodalgalarla gerçekleştirilmiş olabileceğini belirtti mi..?
Haberi Yazdır Email Gönder
15.01.2015 20:17   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Aselsanda görevli genç bir mühendis daha öldü..

Henüz ölüm sebebi açıklanmadıysa da ağzındaki tüp hortumu ve yoğun gaz intiharı işaret ediyor..

Peki nedir bu  Aselsan'daki mühendis ölümleri..

Hepsinin yaş ortalaması da 26-31..

Hayatlarının baharındaki bu gençler neden intihar ediyorlar..?

Veyainfratest yöntemiyle ettiriliyorlar mı..?

Öyle ise bu yöntem nedir, nasıldır..

Konunun uzmanları kamuoyunu bu yöntem hakkında neden aydınlatmıyorlar..?

Geçen Mayıs ayında da Hayri Kozakçıoğlu'nun intiharı şüpheli bulunmuş, devamı bir daha gündeme gelmemişti..

Hafızalarımızı tazeleyecek olursak geçmişteki intihar eden bazı büyük devlet adamları ve bazı üst düzey askerler de intihar ettiler..

Aselsan da daha önce de  kritik görevlerde çalışan 4 mühendis intihar etmişti..

İlginç bir tesadüf, bu mühendislerden 3'ü  son bir aydır psikolojik tedavi görüyorlarmış..

Tesadüfler bununla sınırlı değil, mühendislerin ölüm yaşları büyükten küçüğe doğru sıralama gösterirken, diğer bir ayrıntı da oturdukları bölge itibariyle Ankara ya uzaktan yakına doğru bir sırlama izliyor..

2006’da Hüseyin Başbilen'in ölümüyle başlayan Aselsan ölümleri beraberinde bir çok soruyu da gündeme getirdiği gibi, yine aynı hızla gündemden çekildi..

Başbilen'in ölümün ardından aynı yıl içerisinde 3 mühendis intihar etti..

Yaşları 26 ila 31 arasında olan, yaşam dolu bu genç mühendislerin bazısı yeni evli, bazısı askerdeyken intihar etti..

Ailelerine göre intihar edecek çocuklar değillerdi..

***

- Mühendis ölümleri Ergenekon belgelerinde de ortaya çıktı mı..?

- Ergenekon klasöründe yer aldığı söylenen bir telefon kaydında sanıklardan Emin Gürses ile -Ümit Sayın arasında geçen görüşmede mühendislerin ölümlerinin normal olmadığı anlatıldı mı..?

- Adli Tıp Uzmanı olan Sayın mühendislerden birinin cinayete kurban gittiğini, intihar vakalarının da İNFRATEST diye adlandırılan eşik altı sesler ve mikrodalgalarla gerçekleştirilmiş olabileceğini belirtti mi..?

Eğer öyle ise bu mühendis ölümleri dosyası tekrar açılmalı, ailelerle tek tek görüşülmeli, bulgular ve şüpheler üzerinde tekrar çalışılmalıdır..

Devletin kendi bilim adamına sahip çıkması bu noktadan hareketle önemlidir..

FİLİZ AKGÜN / ROTAHABER

Daha fazlasını oku: Aselsan ölümleri Hollywood filmlerini aratmıyor! - Yazarlar Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/aselsan-olumleri-hollywood-filmlerini-aratmiyor_510460.html#ixzz3P0XgseyQ (http://haber.rotahaber.com/aselsan-olumleri-hollywood-filmlerini-aratmiyor_510460.html#ixzz3P0XgseyQ)
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: мคяครℓเ - 17 Ocak 2015, 19:01:02
ASELSAN mühendisinin ölüm raporu açıklandı

Ağzında tüp hortumu takılı halde evinde ölü bulunan mühendis Erdem Uğur'un ölümüyle ilgili ön raporda "gaz zehirlenmesinden öldüğü" saptandı.

(http://kokpit.aero//image/cache/data/Resimler/Resimler/aselsan/olumraporu2-600x400.jpg)

ASELSAN mühendisinin ölüm raporu açıklandı
Ankara Keçiören Adli Tıp Kurumu, Aselsan mühendisi Erdem Uğur'un ölümüyle ilgili ön raporunu tamamladı. Alkol ve uyuşturucu almadığı belirlenen mühendisin vücudunda darp izine rastlanmadı, "gaz zehirlenmesinden öldüğü" saptandı.

TELEFONLA TÜP SİPARİŞİ

Polis, Uğur'un yanında bulunan mutfak tüpünü 2 gün önce telefonla sipariş ettiğini belirledi, dosyaya "intihar" notu düştü ama ihtimalleri araştırmak için Uğur'un cep telefonu kayıtlarını da incelemeye aldı. Mühendisin cenazesi, otopsinin ardından toprağa verilmek üzere İzmir'e götürüldü. Uğur'un ailesi genç mühendisin kısa süre önce Ankara'da aldığı eve taşınmayı planladığını anlattı, olayın aydınlatılması için suç duyurusunda bulundu.

MECLİS GÜNDEMİNDE

Uğur'un ölümünü Meclis'e taşıyan ve Başbakan Davutoğlu'na yönelik soru önergesinde, "Erdem Uğur'un ölümü şüpheli midir?" diye soran CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, kurumda daha önceki şüpheli ölümleri de hatırlatarak "Ölüm sebepleri nelerdir?" sorusuna da yanıt istedi. Aselsan yetkilileri kurumda 5 bin kişinin çalıştığını ve 2007'den bu yana bir psikoloğun tam zamanlı görev yaptığını belirtiyor. Kurum içi spor ve sanat kulüpleriyle de personelin sosyalleşmesi hedefleniyor.

BTK DA İNCELEMİŞTİ

Aselsan'daki 4 ölüme ilişkin spekülasyonlar üzerine Başbakanlık Teftiş Kurulu (BTK) da inceleme yapmıştı. Kurul "intihar" sonucuna varmış ancak mühendislerin zihin kontrol yöntemiyle psikolojileri bozularak intihara sürüklenmiş olabilecekleri değerlendirmesine yer verilmişti.

YAKINLARI ŞOKTA

Aselsan'da 14 Şubat 2014'te göreve başlayan 28 yaşındaki Uğur'un 9 Eylül Üniversitesinden mezun olduğunu söyleyen yakınları, hiçbir kötü alışkanlığının olmadığını dile getirdi. Uğur'un sigara bile kullanmadığını söyleyen yakınları, kısa süre önce Ankara'da ev aldığını ve kirada oturduğu evde sözleşmesi bittiğinde, şubat ayında yeni evine taşınacağını anlattı. Bir süre Vestel'de çalışan Uğur'un geçen yıl Aselsan'da işe başladığını, ancak herhangi bir sorunu ya da sıkıntısı bulunmadığını bildiklerini kaydeden yakınları, maddi durumunun da kötü olmadığını dile getirdi. İntihar şüphesi üzerinde durulan olay için yakınları, savcılığın detaylı bir soruşturma yapacağını kendilerine ilettiğini bildirdi. Sezai Uğur'un Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyan bir kız kardeşi olduğu öğrenildi.

http://kokpit.aero/olum-raporu-aciklandi (http://kokpit.aero/olum-raporu-aciklandi)

Yersen tabi...
Ama benim aklimi bisey kurcaliyor böyle hemen topraga verilmesi. Arastirma kisa tutuldu sanki ve kapatilmak isteniyor biran önce.
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: SKYWOLF - 17 Ocak 2015, 19:14:10
Alıntı
BTK DA İNCELEMİŞTİ

Aselsan'daki 4 ölüme ilişkin spekülasyonlar üzerine Başbakanlık Teftiş Kurulu (BTK) da inceleme yapmıştı. Kurul "intihar" sonucuna varmış ancak mühendislerin zihin kontrol yöntemiyle psikolojileri bozularak intihara sürüklenmiş olabilecekleri değerlendirmesine yer verilmişti.

İntihar diyenler!
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: Teskilati-Mahsusa - 18 Ocak 2015, 03:00:12
ölen mühendisimize Allah'tan rahmet, ailesine sabir diliyorum.
aklima iki sey geliyor.

1. icerden birisi disariya bilgi sizdiriyor.

2. disardan aselsan'in bilgisayar sistemine girip bu sekilde projeler hakkinda ve projeleri kim yürütüyor bilgi ediniyorlar.

yoksa nerden bilecekler kimin ne yaptigini, hangi projede calistigini vs.

ikinci olanak bence cok agir basiyor. aselsan bilgisayarlari komple internetten cikartilmasi gerekiyor.
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: мคяครℓเ - 18 Ocak 2015, 10:53:18
İcerden birinin dısarıya bilgi sızdırmasına gerek yokki. Saolsun medya herseyi yazıyor kim hangi projede calısıyor ben cok gördüm. Gizli projeyi yürüten mühendisler diye geceilen haberleri. Biraz bakın adamların ismi cismi nerdeyse adreslerine kadar. Hangi projede calısmıs hangısınde calısıyor yayınlandı.
Başlık: İfadeler ortaya çıktı! Aselsan mühendisinin ölümünde ilginç ayrıntılar
Gönderen: SKYWOLF - 19 Mart 2018, 08:38:09
İfadeler ortaya çıktı! Aselsan mühendisinin ölümünde ilginç ayrıntılar

Hürriyet Haber19.03.2018 - 05:51 | Son Güncelleme: 19.03.2018 - 07:48
12 yıl önce Milli Tank projesinin sunumunu yapacağı gün aracında ölü bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen’in cesedini ilk görenlerden Sinan Akyol’un ifadesindeki tespitler cinayet ihtimalini güçlendiriyor
İfadeler ortaya çıktı Aselsan mühendisinin ölümünde ilginç ayrıntılar

Milli bir tank projesinde görevliyken şüpheli şekilde hayatını kaybeden ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in cesedinin bulunduğu ana şahit olan bir akrabasının ifadesi ortaya çıktı.

'KOLTUK AYARI ONA GÖRE DEĞİL'

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Sinan Akyol ceset bulunduğu anda araç koltuğunun sonuna kadar geri çekilmiş olduğunu Hüseyin'in kısa boylu olması sebebiyle koltuk ayarını hep direksiyona yakın mesafede kullandığını bunun da aracı kesinlikle Hüseyin'in kullanmadığı, onu cesedin bulunduğu Aydınlı köyüne başkasının getirdiği anlamına geldiğini belirtti. İfadedeki bir başka ayrıntı ise kan izleri ve cesedin duruşuna ilişkin. Akyol, "Hüseyin'in kesilen elinin içerisinde hiç kan yoktu. Sağ elinde de kan yoktu. Bundan da kuşkulandım. Hüseyin'in boynu kesik olduğu halde sırtında hiç kan yoktu. Aracın tavan ve yanlarında da kan yoktu. Sadece sol koltuk üstünde bulaşma şeklinde sürtünmeye bağlı kan izi vardı. Kan her tarafa sıçramamıştı. Hüseyin'in araç içinde duruş pozisyonundan da kuşkulandım. Sanki kafası aracın sağ ön koltuğu ile konsül arasına sokulmuş gibiydi" dedi. Başbilen 1997'de ODTÜ'den derece ile mezun olmuş ve ASELSAN'da çalışmaya başlamıştı. Milli projelerde görevlendirilen başarılı mühendis 4 Ağustos 2006 sabahı 07.30'da başlayacak mesaisi için 06.50'de Yenimahalle'deki evinden çıkmış ancak işyerine gitmemişti. 2 ay eşi ve iş arkadaşlarının aradığı Başbilen'in cansız bedeni bir gün sonra evinden 50 km uzaklıktaki Altındağ'a bağlı Aydınlı köyündeki mezarlığın yanında bir tarlada park edilmiş aracında bulundu. Aracın kapıları kilitli el freni çekikti. Kontak anahtarı da üzerindeydi. Fakat garip olan cesedin duruş pozisyonuydu. Başbilen'in kafası sağ yolcu koltuğu tarafında torpido ile koltuk aracına sıkışmış yere yani pasapasa değecek şekildeydi. Ayakları ise havada iki koltuk arasına uzanmıştı. İlk incelemede boynunda ve sol bileğinde kesiler aracın bazı bölgelerinde kanlar vardı. Olay yerine Hüseyin Başbilen'in babası ile ilk giden ise akrabası Sinan Akyol'du.

CİNAYET ŞÜPHESİ ARTIYOR

Akyol'un ifadesi Başbilen'in cesedinin bulunduğu anda araçta bir çok sıra dışılık olduğunu ortaya koyuyor. Bu sıra dışı ayrıntılar olayın ihtihar değil cinayet olabileceği şüphesini güçlendiriyor. Sinan Akyol olay gününü şöyle anlatıyor: Ben ölen Hüseyin Başbilen'in eniştesi olurum. Eşim ile Hüseyin amca çocuklarıdır. TIR şoförüyüm. Ağustos 2006'da Rusya'ya gitmiştim. Rusya'dan dönüşte eve vardım. Eşim üzgündü. Bana Hüseyin Başbilen'in iki gündür kayıp olduğunu, aramalara rağmen hiçbir haber alınamadığını söyledi. Birlikte Hüseyin'in amcası Müzevver Başbilen'in evine gittik. Ben daha oturmadan jandarmadan telefon geldi. Hüseyin'in, Aydınlı köyünde bulunduğunu söylemişler. Aydınlı köyü çıkışında biçilmiş buğday tarlalarının arasında Hüseyin'in aracı görünüyordu. Vardığımızda olay mahallinde jandarma, adli tabip ve Cumhuriyet Savcısı vardı. Cumhuriyet savcısının bir yakınını çağırdığını söylediler. Babası gitti. Bende babası ayakta duramayacak halde olduğu için yanında gittim. Ben aracın içine baktığımda Hüseyin'in sağ ön koltukta ayakları yukarıda, başı aşağıda paspasın bulunduğu yere sokulmuş halde gördüm. Şoför koltuğu sonuna kadar geriye itilmişti. Ben bundan kuşkulandım. Hüseyin hiçbir şekilde koltuğu geriye çekmezdi. Direksiyon ile koltuk arasında çok az bir mesafe kalırdı. Koltuğun geriye çekilmiş olduğunu görünce aracı Hüseyin'in kullanmadığına kanaat getirdim. Ben Hüseyin'in araç içinde duruş pozisyonundan da kuşkulandım. Kendiliğinden o şekilde durma imkânının olmadığına kanaat getirdim" dedi.

SAVCI BYLOCK KULLANICISI ÇIKTI

ASELSAN mühendislerinin şüpheli ölümleriyle ilgili soruşturmayı 2011'de eski savcı Murat Demir yürütüyordu. 15 Temmuz sonrası meslekten ihraç edilen Demir'in ByLock kullandığı tespit edildi. Gözaltına alınan Demir, FETÖ mağduru olduğu yönünde ifade vermişti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ifadeler-ortaya-cikti-aselsan-muhendisinin-olumunde-ilginc-ayrintilar-40776733 (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ifadeler-ortaya-cikti-aselsan-muhendisinin-olumunde-ilginc-ayrintilar-40776733)
Başlık: ASELSAN mühendisinin sır ölümüyle ilgili şok ifadeler!
Gönderen: SKYWOLF - 02 Nisan 2018, 08:25:04
ASELSAN mühendisinin sır ölümüyle ilgili şok ifadeler!

Hürriyet Haber02.04.2018 - 06:24 | Son Güncelleme: 02.04.2018 - 06:26
ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in 2006'da aracında ölü bulunması ile ilgili yürütülen soruşturmada eski eşinin olay günü söylediği iddia edilen ve soruşturma dosyasına giren bazı sözler dikkat çekici bulundu. Hüseyin Başbilen'in ikizi Hasan Başbilen, resmi ifadelerinde olayın intihar olduğunu söyleyen eski yengesinin ağabeyinin kaybolduğu gün kendilerine "Hüseyin'i öyle bir götürdüler ki" dediğini, üsteleyince de elini ağzına kapatarak söylediğini pişman olduğunu söyledi. Baba Vehbi Başbilen de savcılığa aynı doğrultuda bilgi verdi.

(http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/590x332/5ac1a285b699de1f1452106c.jpg)
 
Hasan Başbilen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği ifadede şöyle konuştu: "4 Ağustos 2006 günü kayıp olduğunu öğrenince Hüseyin'in evine gittim. Gitmeden önce annemle babama haber verdim. Önce onlar gittiler. Hüseyin'in evine gittikten sonra eşi Gülen Seda sık sık telefonla görüşmeye başladı. Telefon geldiğinde bizim yanımızda görüşmüyordu. Telefonu alıp boş bir odaya geçiyordu. Yaptığı her görüşmeden sonra da farklı farklı şeyler söylüyordu. Gelen aramalar Hüseyin'in telefonundandı. İçeri girip bir görüşme yaptıktan sonra yanıma geldi. "Hüseyin'i öyle bir götürdüler ki" dedi. Cümlesini tamamlamadan kendi eliyle ağzını kapattı. Ne demek istediğini sordum. Ancak "İşte saçmalıyorum" dedi. Hüseyin'i kimin ne maksatla, nereye götürdüğü hususunda bir açıklama yapmadı. Cümlesi de yarım kaldı."

Hasan Başbilen, "Hüseyin ölmeden iki ay kadar önce evlendiler. Düğünlerinde bulundum. Ancak düğünden sonra Gülen Seda, kendi adetlerine göre yeni evli çiftlerin evine en az iki ay gidilmeyeceğini söyledi. Biz evine gitmemizi istemediğini anladık ve ne annem babam ne de ben Seda'nın bu talebi uyarınca evine gitmedik. Gülen Seda bize eve iki ay gelmememiz gerektiğini söyledi. İki ay dolunca da Hüseyin öldü. Bunun da planlı olduğunu düşünüyorum" dedi.

"EŞİMİ KAÇIRDILAR"


Baba Hüseyin Başbilen de ifadesinde oğlu Hasan Başbilen'in şahit olduğu olayı doğrulayarak şunları söyledi: "Oğlum kız kardeşinin İstanbul'daki komşusunun arkadaşı ile tanıştı ve bir süre konuştuktan sonra olaydan iki ay önce evlendiler. Eşi Gülen Seda bizi evine 2 ay kabul etmedi. 2 ay içinde oğlumla yüz yüze 3 sefer görüştük.Telefon görüşmesi yapıyorduk. Oğlumun kayıp olduğunu öğrendikten sonra Yenimahalle'deki evlerine gittim. Gülen Seda'ya sordum, "Hüseyin nerede Hüseyin'e ne oldu?" dedim. Gülen Seda, "Hüseyin intihar etti" dedi, ben de "Sen ne söylüyorsun" dedim. Gülen Seda "Hastaydı" dedi. Ben de "Ne hastası" dedim. Bana "Psikolojik tedavi görüyordu" dedi. Ve oğlum 2 gün sonra bulunuyor. Bir insanın eşi kaybolduğunda 'Kocam öldü' diyebilir mi, 'Ona dua edin' deyip ümidi kesebilir mi? Bu bizim akıllarımızda çok soru işareti bıraktı. İnsan kocasının ölüm haberini alır da gözünden bir damla yaş akmaz mı? Gülen Seda olayın olduğu gün salonda dolaşırken "Eşimi kaçırdılar" dedi. Ben de 'Sen ne diyorsun kim kaçırdı?' dedim. 'Ay ben ne diyorum' dedi, ağzını kapattı. Eşi Gülen Seda oğlumun cenazesi bulunup defnedildikten sonra yani yas döneminde bizim ısrarımız doğrultusunda 2-3 kez evimize geldi. Ve her geldiğinde bir saatten fazla durmayıp gitti ve 3 gün sonra veraset ilamı çıkartmış. Bundan sonra avukatı ile görüşeceğimizi söyledi."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/aselsan-muhendisinin-sir-olumuyle-ilgili-sok-ifadeler-40791425 (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/aselsan-muhendisinin-sir-olumuyle-ilgili-sok-ifadeler-40791425)
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: Mediterrano - 02 Nisan 2018, 08:52:36
Gizli servisler, hedeflerine ulaşmak için bilhassa kadınları yem olarak kullanırlar.
Ülke için önemli şahısların etrafındakı insanların backgroundları MİT tarafından araştırılmalı.
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: göktürk77 - 14 Nisan 2018, 06:44:19
Yanlış anlama ama mitin kendine hayrı yok bırak başkasına hayrı olsun. İstahbari operasyonların olmazsa olmazı kadın kullanımını oldugu işin raconunda oldugunu herkes bilir .Görüyorum ki bu olayda da görmemek için kişinin agır zeka sorunu olması lazım yada suç ortagı . Bu işin altında fetö cü itlerin bir şekilde bulaşıcagı belliydi . Ben daha çok aselsan gibi kritik kurumlara girmişleri degilde daha çocuk ken el atıp hayatlarını karartma oparasyonu oldugunu düşünmüşümdür hep bu yöntem hem daha masumane hem daha etkili bir yöntem . Bu yöntemle nice parlak zekaları nasıl yokettiklerini yakın cevremden biliyorum .

Özellike orta okul ve lise yıllarında gariban aile çocuklarını dershanede deneme sınavlarıyla parlak zekalı çocuklara bulaşıp nasıl ailelerinden koparıldıgını uzun uzun anlatmama gerek yok .müthiş bir jenerasyonu kendi ellerimizle mahvettik bu mahvoluşa seyirci kalan sorumlu makamlarda bu utancı hiç üzerlerine aldıgını da düşünmüyorum .Nasılsa tohumuna paramı verdik a.. k... diyen emniyet amirlerini ve diger merciler hiç bu utancın zerresi yok . hal böyle olunca kurulan bu sistemin çarklarından sıyrılan parlak zekalarıda bu mantelide olan insanların gram s... oldugunu hiç ama hiç sanmıyorum
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: カメせ - 09 Eylül 2019, 21:07:42
Alıntı
2006'da ölen F-16 teknisyeni Hafız Koca'nın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Katil Mustafa Değirmenci, infaz emrini FETÖ tutuklusu Tuğgeneral Sadık Köroğlu'ndan aldığını itiraf etti.
(https://pbs.twimg.com/media/ED-MAM0XsAEMfy0?format=jpg&name=small)
Jandarma muhbiri olduğunu itiraf eden katil Değirmenci, kendisine önce ASELSAN Mühendisleri Hüseyin Başbilen ile Halim Ünsem Ünal'ın öldürülmesi talimatı verildiğini ancak, bunları yapmadığını daha sonra ise Hafız Koca'nın öldürülmesinin emredildiğini söyledi.
Başlık: Aselsan intiharları & Kazalari.
Gönderen: カメせ - 05 Ağustos 2020, 11:17:47
Alıntı
Edirne'den Hatay'a giden yolcu otobüsü, Ankara Çevreyolu Gölbaşı istikametinde ASELSAN personelini taşıyan minibüse arkadan çarptı.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2'Sİ AĞIR 8 KİŞİ YARALANDI.
(https://pbs.twimg.com/media/EeowTZ3WsAIEiHC?format=jpg&name=900x900)
(https://pbs.twimg.com/media/EeoyMevX0AAr-6E?format=jpg&name=large)
https://mobile.twitter.com/aselsan/status/1290910964213338112
https://mobile.twitter.com/sr_0KA/status/1290897378254426112
Başlık: Ynt: Aselsan intiharları
Gönderen: UYVAR - 05 Ağustos 2020, 14:42:39
Ölenlere rahmet, yaralilara acil sifalar diliyorum.
Başlık: TÜBİTAK Kurumda görevli evinde ölü bulundu.
Gönderen: カメせ - 01 Kasım 2021, 17:50:23
Alıntı
#TÜBİTAK
(https://pbs.twimg.com/media/FDGyWumXoAY3YuN?format=jpg&name=small)
Kurumda görevli Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar, evinde ölü bulundu.

☢️Erbahar, zehirli gazlara karşı yüksek algılama hassasiyetine sahip, üstün performanslı, seri üretime uygun kimyasal sensörlerle ilgili çalışıyordu.

➡️ Polis, intihar ihtimali üzerinde duruyor.
https://mobile.twitter.com/kimlikci_954