Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 344721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1620 : 27 Eylül 2022, 20:45:28 »
Motor olmadığı sürece bunların ağzını büzemeyiz , konuşur , kaşır , üzer dururlar...

Sağlam bir kara-hava-deniz araçları motor ailesi oluşturamazsak bu ecnebilerin  nazını daha çok çekeriz...

Ben Cumhurbaşkanı olsam TOKİ, zart zurt bırakır bu işi bitiririm...Bayraktar 2 ihracaatlarından sonra bu işte para olduğunu kavradı bizim İslami sermaye de çok şükür...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1621 : 27 Eylül 2022, 22:00:41 »
 Karşıdaki İstanbul benim olacak derken sen Atina benim olacak demek yerine İstanbul'u vermem dersen bilgisayara bu simülasyonu koyun her senaryoda İstanbul Yunan olur sadece zaman meselesi gibi çıkar simülasyon. İstanbul'u kaybetmemek için Atina bir gün benim olacak demek zorundayız ahlaken. Aksi halde İstanbul'u vermem dersek ama yüz ama bin yıl geçer bir gün İstanbul Yunan olur. Senaryona Yunanlı için yok olma ihtimali yaratmazsak her simülasyonda kaybeden biz olacağız

Yumruk yumruğa kavgada sana ağzını burnunu kırmak için saldıran adama sadece yumruklarını savuşturmak için yanıt verirsen senin yüzde yüz zaferin hiç yumruk yememek olurken karşındakinin yüzde yüz yenilgisi hiç yumruk atamamak olur. Sen % 99 kazanır san o sana % 1 yumruk atmış olur hiç yumruk yemeden. Biz eskiden böyle mücadele ediyorduk Yunanlı ile işte. O 12 mil istiyordu hayır eskisi gibi olacak diyorduk o İstanbul'u istiyordu biz hayır eskisi gibi kalacak diyorduk o kıta sahanlığı derse biz eskisi gibi kalacak diyorduk ama şimdi o bir şey isterse bizde eskiden istemediğimiz bir şeyleri istiyoruz artık. Yani bir şey isteyene bir şeyler kazanmak isterken bir şeyler kaybetme ihtimali yaratıyoruz kavgamızı adil kılmak hatta kazanma ihtimalimiz olsun diye. Bu eskiden yoktu bizim aramızdaki kavgada biz hep beraberliğe kavgaya çıkıyorduk onlar kazanmaya çıkıyordu. Öğrenecekler merak etmeyin eski güzel günlerin alışkanlığı ile kafası karıştı ama dersini alıp ıslah olacak spor olsun diye mızıkçılığı bırakacaklar biraz sabır gerekiyor. Ama sizde bilin bu bir ıslah çabasıdır ada filan istemiyoruz biz sadece kavgayı adil hale getirmek için yaklaşım değiştirdik
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2022, 22:16:06 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1622 : 27 Eylül 2022, 22:08:52 »
Demeç ile, fotoğrafla, notayla olacak işler değil bunlar..kayda geçirmek için yapmalı o ayri

Önce Suriyeye kapsamlı bir operasyon yapilmali ve güvenli bölge tamamlanmali (şimdilik 30km diyelim)

Arkasından Uluslararası alanda bu adaları silahsizlandirmazsaniz egemenliğinin tanımıyoruz diye ültimatom verilmeli...adalar ilk etapta ablukaya alınmalı...

Karasularini 6milin üzerine bir cm çıkartırlar ise de savaş  açılmalı...

Yoksa caydırıcıligimiz sıfıra iner, ipini koparan bize her yerden meydan okur....ciddi işler buar çocuk oyuncağı değil..
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2022, 22:10:22 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1623 : 27 Eylül 2022, 22:09:33 »
Demeç ile, fotoğrafla, notayla olacak işler değil bunlar..kayda geçirmek için yapmak lazım o ayri

Önce Suriyeye kapsamlı bir operasyon yapilmali ve güvenli bölge tamamlanması (şimdilik 30km diyelim)

Arkasından Uluslararası alanda bu adaları silahsizlandirmazsaniz egemenliğinin tanımıyoruz diye ültimatom verilmeli...adalar ilk etapta ablukaya alınmalı...

Karasularini 6milin üzerine bir cm çıkartırlar ise de savaş  açılmalı...

Yoksa caydırıcıligimiz sıfıra iner, ipini koparan bize her yerden meydan okur....ciddi işler buar çocuk oyuncağı değil..

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1624 : 27 Eylül 2022, 22:42:47 »
Zaten 1995'de 6 mil üzeri savaş nedeni kararı aldı meclis. Bu karar hâlâ geçerli...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1625 : 27 Eylül 2022, 23:25:31 »
Zaten 1995'de 6 mil üzeri savaş nedeni kararı aldı meclis. Bu karar hâlâ geçerli...

Yakındır o kararı gerçekleştirme konusunda Yunanın kararlılığımızı test etmesi. Silah yığınağını istedikleri seviyeye ulaştırdıklarında...

Karşıdaki İstanbul benim olacak derken sen Atina benim olacak demek yerine İstanbul'u vermem dersen bilgisayara bu simülasyonu koyun her senaryoda İstanbul Yunan olur sadece zaman meselesi gibi çıkar simülasyon. İstanbul'u kaybetmemek için Atina bir gün benim olacak demek zorundayız ahlaken. Aksi halde İstanbul'u vermem dersek ama yüz ama bin yıl geçer bir gün İstanbul Yunan olur. Senaryona Yunanlı için yok olma ihtimali yaratmazsak her simülasyonda kaybeden biz olacağız

Dedemin memleketi Selanik'e pasaportsuz gideceğim günü iple çekiyorum. (Caydırıcı oldu mu?  8) 8)  )
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1626 : 29 Eylül 2022, 01:28:12 »

Yumruk yumruğa kavgada sana ağzını burnunu kırmak için saldıran adama sadece yumruklarını savuşturmak için yanıt verirsen senin yüzde yüz zaferin hiç yumruk yememek olurken karşındakinin yüzde yüz yenilgisi hiç yumruk atamamak olur. Sen % 99 kazanır san o sana % 1 yumruk atmış olur hiç yumruk yemeden. Biz eskiden böyle mücadele ediyorduk Yunanlı ile işte. O 12 mil istiyordu hayır eskisi gibi olacak diyorduk o İstanbul'u istiyordu biz hayır eskisi gibi kalacak diyorduk o kıta sahanlığı derse biz eskisi gibi kalacak diyorduk ama şimdi o bir şey isterse bizde eskiden istemediğimiz bir şeyleri istiyoruz artık. Yani bir şey isteyene bir şeyler kazanmak isterken bir şeyler kaybetme ihtimali yaratıyoruz kavgamızı adil kılmak hatta kazanma ihtimalimiz olsun diye. Bu eskiden yoktu bizim aramızdaki kavgada biz hep beraberliğe kavgaya çıkıyorduk onlar kazanmaya çıkıyordu. Öğrenecekler merak etmeyin eski güzel günlerin alışkanlığı ile kafası karıştı ama dersini alıp ıslah olacak spor olsun diye mızıkçılığı bırakacaklar biraz sabır gerekiyor. Ama sizde bilin bu bir ıslah çabasıdır ada filan istemiyoruz biz sadece kavgayı adil hale getirmek için yaklaşım değiştirdik

Sadfordan sonra özlemişiz seni, yorumuna da katılıyorum..

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1627 : 29 Eylül 2022, 10:23:34 »

Yakındır o kararı gerçekleştirme konusunda Yunanın kararlılığımızı test etmesi. Silah yığınağını istedikleri seviyeye ulaştırdıklarında...

Dedemin memleketi Selanik'e pasaportsuz gideceğim günü iple çekiyorum. (Caydırıcı oldu mu?  8) 8)  )

Adalara ABD/NATO askeri yerlestirip ardından da 12 mil ilan edeceklermis givi geliyor bana..

Umarım bu senaryolari çalışıyor ve ona göre planlar yapiliyordur..umarım bu planlarda nota, demeç, protesto ile sinirli değildir..

Bir çatışma/ savaş eninde sonunda olacak, bizim istediğimiz zamanda ve yerde olmasinda fayda var...tepkisel değil ön alıcı ve atılgan olmamız lazım..

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1628 : 29 Eylül 2022, 11:17:16 »
Oncelikle gecmis ile hesaplasmayi bir kenara birakalim .Mevcut durum cercevesinde adaciklar denizinde Yunanistanin yapmis oldugu provokasyonlarina karsilik olarak kisa ,orta ve uzun vadede gunun sartlarina uyarlanarak ne yapmamiz gerekliligine karar verilmesi lazim. " Milli politikalar ve ulusal cikarlarimizin korunmasi partiler ustu olmali " Yunanistan ve GKRY icin bu boyledir. Tabii bunu da icerde ortak bir konsensuse varmak kaydi ile yapabiliriz. Ben soyle uygun gordum ya desteklersin ya da karsimizdasin ikilemi olmamali"

Olasi riskler nelerdir ?
Risk in gerceklesmesi neticesinde olusacak guvenlik sorunlari neler olabilir ?
Risk ve  olasi Guvenlik sorunlarinin oncelik ve agirlik derecelendirmesi nelerdir?

"Bu belirtmis oldugum sorularin sonuclarina gore hazirlanmis de devletimizin planin var oldugunu dusunuyorum"

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2022, 11:18:38 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1629 : 29 Eylül 2022, 12:57:28 »
5-6 Rus savaş gemisi,denizaltısı geçirelim Karadeniz'e iyi mesaj olur ABD'ye...

Yok vazgeçtim F-16 , MMU , Hürjet  işi hayal olur iyice...