Gönderen Konu: Suudi Arabistan’a Mark V Devriye Botları  (Okunma sayısı 3729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Suudi Arabistan’a Mark V Devriye Botları
« : 12 Temmuz 2013, 13:54:23 »
Suudi Arabistan’a Mark V Devriye Botları

Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, 9 Temmuzda Suudi Arabistan’a Yabancı Askeri Satışlar (FMS) yoluyla 30 adet Mark V devriye botunun satışı ile ilgili öneriyi Kongreye sundu.

Suudi Arabistan Krallığı için sunulan bu teklifte 30mm ve 27 mm silahlarla donatılmış olan 30 adet Mark V botlarının; yedek ve onarım parçaları, destek ekipmanları, personel eğitimi ve eğitim ekipmanları, yayın ve teknik dokümantasyon, ABD Hükümeti ve yüklenici mühendislik, teknik ve lojistik servis hizmetleri ve diğer lojistik unsurlarla birlikte 1,2 milyar dolar tahmini maliyeti olacağı belirtiliyor.

Önerilen Mark V devriye botları Kraliyet Suudi Deniz Kuvvetlerinin mevcut devriye botu kapasitesini yükseltme ve modernizasyonunu temsil eder. Tekneler Suudi Arabistan kıyılarında denizden gelecek tehditlere karşı kullanılacaklar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Suudi Arabistan’a Mark V Devriye Botları
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2013, 14:00:05 »
Yuh.. O kadar paraya 4 tane milgem alırdınız be. Kazıklanmaya ne kadar meraklı bir millet het Allahım. Şu arap pazarını kendimize çeksek sadece bize yeter., 1 milgem tüm dünya 250 size 500 :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2013, 15:23:23 »
Adamların ihtiyacına uygun olan çözüm milgem değil MRTP serisi botlar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2013, 17:40:36 »
İhtiyaçlarını belirtmedim bir kıyaslama yaptım daha çok ama o yöne kaymış olabilir. Eğer şu resimdeki botlarsa bizim Yonca Onuk'un botları bin takar ve baya bi düzine alırlardı o parayada...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2013, 19:00:04 »
MRTPler bunları V'e katlar.  ;D ;D