Gönderen Konu: Umman İlk Khareef Sınıfı Korvetini Teslim Aldı  (Okunma sayısı 2799 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Umman İlk Khareef Sınıfı Korvetini Teslim Aldı
« : 05 Temmuz 2013, 21:57:55 »
Umman İlk Khareef Sınıfı Korvetini Teslim Aldı

BAE Systems Umman Kraliyet Donanması için inşa ettiği ilk Khareef sınıfı korveti 26 Haziran tarihinde Portsmouth deniz üssünde gerçekleştirilen bir törenle teslim etti. Törende Umman Kraliyet Donanması ve Bireşik Krallık Kraliyet Donanması üst düzey yetkilileri ile birlikte gemi personeli  ile gemi yapımında çalışanlar, geminin güvertesindeyken Umman Bayrağı göndere çekildi.

Khareef Sınıf korvetler tespit edilmesini zorlaştıran yenilikçi tasarımının sağladığı stealth özelliği ve elektrik tahrik sisteminin sağladığı olağanüstü manevra kabiliyeti ile yüzey ve hava tehditlerine karşı savunma sağlamak için geliştirilmişlerdir. Gemi kıyı devriye, afet yardımı, arama ve kurtarma, caydırıcılık işlemleri de dahil olmak üzere pek çok görevi yerine getirebilir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Boreas

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: Umman İlk Khareef Sınıfı Korvetini Teslim Aldı
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2013, 22:02:01 »
şimdi çevirden çıktı taze taze :)))
Efendiler! Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

1920 (Atatürk’ün S.D. I, s. 78)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Umman İlk Khareef Sınıfı Korvetini Teslim Aldı
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2013, 22:11:17 »
Toplam üç tane yapılacakmış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com