Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 506122 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #170 : 15 Şubat 2012, 13:26:49 »
Lübnanlı gazeteciden Esad için çarpıcı iddia

Lübnanlı gazeteci Esad'ın amacının Nusayri devletini kurmak olduğunu iddia etti.
15.02.2012 - 09:58

Suriye'deki Beşşar Esad yönetimi Humus'a yönelik saldırılarına hız verirken Lübnanlı gazeteci Michael Young, Şam'ın asıl amacının "mini bir Nusayri devleti" kurmak olduğunu iddia etti.
KIYI KESİMLERE ÇEKİLECEKLER

Habertürk'ün haberine göre; Lübnan'da İngilizce yayınlanan Daily Star Gazetesi'nin editörü Young "Geçtiğimiz yaz, Suriye'de Devlet Başkanı Beşşar Esad rejiminin Şam'daki gücünü kaybettiğini hissederse Nusayri nüfusun yoğun olduğu kıyı kesimlerine ve kuzeybatı bölgelerine doğru çekilebileceğini, söylemiştim. Bugün bu seçenek hayata geçiriliyor" dedi.
LAZKİYE'YE ÇEKİLİYOR

Lübnan ve Suriye siyasetini yakından takip etmesiyle bilinen Young, Humus'un Esad rejiminin çekileceği kıyı bölgesinin güvenliği için hayati önemde olduğunu söyledi. Young, Esad'ın ulusrararası toplumun tüm tepkilerine rağmen Humus'a tüm gücüyle saldırmasının da bu planın bir parçası olduğunu ifade etti.

Young, kenar nüfusları Nusayri olan Humus kentinin, diğer Nusayri yerleşim birimlerine açılan yollara hâkim olması nedeniyle stratejik öneme sahip olduğunu kaydetti.
SUUDİ TASARISI RESMEN SUNULDU

Bu arada Suudi Arabistan'ın Suriye'deki şiddeti durdurmaya yönelik karar tasarısı BM Genel Kurulu'na resmen sunuldu. Suriye'deki rejime muhalif Suriye Ulusal Konseyi de yeni başkanını seçmek üzere bugün Doha'da toplanacak.
29 KİŞİ ÖLDÜ

Uluslararası alanda bunlar yaşanırken, Suriye'de şiddet hız kesmiyor. Suriyeli muhalif yapılanmalardan Genel Devrim Konseyi, dün Humus, Şam kırsalı, İdlib ve Dera illerinde düzenlenen operasyonlarda 29 kişinin öldüğünü açıkladı.
http://www.ensonhaber.com/lubnanli-gazeteciden-esad-icin-carpici-iddia-2012-02-15.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #171 : 16 Şubat 2012, 23:24:04 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CbN3EEEfwss&amp;feature=share" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=CbN3EEEfwss&amp;feature=share</a>

Deccal, İslam dinine göre ahir zamanda, Mesih'in ikinci kez yeryüzene gelmesinden önce insanlığın dini inançlarını kullanıp saptırarak kötülüğe ve sapkınlığa yönelteceğine inanılan şeytanı temsil eden insandır...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı NOMED

• NOMED
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #172 : 17 Şubat 2012, 15:13:18 »
Her ne kadar Esad'tan haz etmesemde  hatta nefret etsemde,bana kalırsa diğer batılı liderlerin döktüğü müslüman ,mazlum kanlarının yanında  Nobel barış ödülü verilecek kadar temizdir esad nazarımda (batılı firavunlara göre değerlendiriyorum ,yanlış yere çekilmesin lütfen)
ABD'nin ab'nin ve işbirlikçilerin ağzıyla bizi kardeş kanı, müslüman kanı dökmeye teşvik edenleri,kışkırtanları allah ıslah etsin ıslah olmazlar ise El-Kahhar sıfatıyla kahreylesin başka ne deyim..Aslını astarını dostunu düşmanını bilmezsen ,işte böyle kuru yaprak gibi oradan oraya sürüklenirsin ,başın beladan burnun b.ktan çıkmaz. Sürekli Esad'ın yok şurda yok burda yaptığı katliamlar ,kıyımlar vs. şeklinde bütün dünyada inanılmaz bir kara propaganda..Hatta ülkemiz bu konuda müslüman düşmanlarına bile esame okutacak kadar aştı kendini..Yahu önce bir at gözlüklerinizi çıkartında bir bakın suriye'nin içine, kaç ülkenin kaç ajanı vs cirit atıyor ortalarda ..Aynen ırakta olduğu gibi elin gavuru atıyor şiilerin veya sunnilerin camisine bombayı ,sonra alıyor cipsini kolasını seyrediyor müslümanların birbirlerini yiyişlerini .Söyleyecek o kadar çok şey var ki bu konuda ama şimdilik bu kadarı yeter ..Allah müslümanlara ve müslüman diye geçinip batılıların çanağından artıkları yalamaya alışmış olanlara, akıl fikir ihsan etsin ...

« Son Düzenleme: 17 Şubat 2012, 15:15:39 Gönderen: GÖLELİ »

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #173 : 17 Şubat 2012, 16:19:10 »
http://www.youtube.com/watch?v=CbN3EEEfwss&feature=share

Deccal, İslam dinine göre ahir zamanda, Mesih'in ikinci kez yeryüzene gelmesinden önce insanlığın dini inançlarını kullanıp saptırarak kötülüğe ve sapkınlığa yönelteceğine inanılan şeytanı temsil eden insandır...

Bu videoyu Esad'ın çekmediği ne malum? Hem muhalifler o kadar salak mı böyle bir videoyu çekecekler ve birde yayınlayacaklar?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #174 : 17 Şubat 2012, 16:22:56 »
http://www.youtube.com/watch?v=CbN3EEEfwss&feature=share

Bu videoyu Esad'ın çekmediği ne malum? Hem muhalifler o kadar salak mı böyle bir videoyu çekecekler ve birde yayınlayacaklar?

Muhaliflerin salak olup olmadıklarını bilmem ama başkasının masallarıyla birilerine savaş açıp kan dökmeye can atan epey salak biliyorum. Bütün ortadoğuyu, buna biz de dahil karıştıran, insanların inançlarını kullanarak birbirine düşüren o kadar gizli servis var ki. Mesela Irak'da Saddam'ın heykelini yıkan Iraklıların diğer şehirlerde aynı şekilde heykel yıkanlar, sevinç gösterileri yapanlar ortaya çıkmıştı. Hepsi aynı kişilerdi. Ama bütün dünyaya Iraklılar Saddamdevrildi diye seviniyorlar diye yutturmuşlardı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #175 : 18 Şubat 2012, 15:42:02 »
İran savaş gemileri Suriye'de
Hürriyet Planet
18 Şubat 2012
İran savaş gemileri Suriye'de
İran donanmasına ait iki savaş gemisinin Süveyş Kanalı'nı geçerek Suriye'ye ulaştıkları bildirildi.

Devlet televizyonu, gemilerin bugün Süveyş Kanalı'nı geçtiklerini duyurdu. Akdeniz'e açılan gemilerin Suriye'nin doğusuna doğru hareket ettikleri belirtildi.

DHA'nın haberine göre, Mısır basınıı, İran gemilerinin Suriye’nin Tartus limanına demirlediğini bildirdi.

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Habibullah Seyyari, yaptığı açıklamada, 1979'daki İslam Devrimi’nden sonra ikinci kez İran donanmasına ait gemilerin başarıyla Süveyş Kanalı'ndan geçtiğini bildirdi.

Seyyari, “İran Deniz Kuvvetleri geçen yıl Akdeniz’de bulunarak tüm bölgeyi etkiledi. 18'inci filoya bağlı bu iki gemi de bölge ülkelerine dostluk ve barış mesajı taşıyarak, kutsal İran İslam Cumhuriyeti’nin gücünü en iyi şekilde sergileyecektir” diye konuştu.

İran savaş gemileri 30 yılı aşkın bir aradan sonra ilk kez geçen yıl Süveyş Kanalı'nı geçerek Akdeniz'e açılmışlardı.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19947786.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #176 : 18 Şubat 2012, 15:50:00 »
ABD'nin predatorları Suriye semalarında

ABD'li bir yetkili, çok sayıda Amerikan İnsansız Hava Aracı'nın Suriye semalarında uçtuğunu söyledi.
18.02.2012 - 14:56

NBC televizyon kanalı, Suriye'deki muhalefet ve sivillere karşı askeri operasyonları izlemek için bu ülkenin hava sahası üzerinde çok sayıda Amerikan İnsansız Hava Aracı'nın (İHA) görev yaptığını bildirdi.

ASKERİ MÜDAHALE İÇİN Mİ UÇUYORLAR?

NBC, isminin açıklanmasını istemeyen Amerikan savunma yetkililerine dayanarak verdiği haberinde, insansız hava araçlarının bu uçuşlarının bir ABD askeri müdahalesine hazırlık anlamı taşımadığını belirtti.

Amerikan hükümetinin, insansız uçaklarla hava denetimi sağlayarak ve Suriye hükümeti ile askerlerinin haberleşmesini izleyerek, bu ülkeye karşı bir uluslararası yanıtın verilmesi için elindeki kanıtları güçlendirmeye çalıştığını belirten NBC, Suriye'ye insani yardım sağlanması olasılığını değerlendirmek üzere Beyaz Saray, Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları düzeyinde görüşmeler yapıldığını duyurdu.

Amerikan televizyon kanalı, ancak Amerikalı yetkililerin, bu insani yardım operasyonlarının katılımcıları için tehlikeli olabileceği ve ABD'nin Suriye'de bir askeri rol oynamasına yol açabileceğinden endişe ettiklerini bildirdi.
http://www.ensonhaber.com/abdnin-predatorlari-suriye-semalarinda-2012-02-18.html

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #177 : 18 Şubat 2012, 20:38:21 »
önemli olan ordan geçmek  geçiş amacını sürekli kılabilmek bizde veya başkasıda geçirebilir fakat istediği zaman her şartta lojistik destek verebilmek önemli.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #178 : 19 Şubat 2012, 11:16:09 »
Suriye üstündeki Amerikan İHA’ları İncirlik’ten mi
19 Şubat 2012
İHA’ları İncirlik’ten mi
ABD, rejim karşıtı isyanın 11 aydır sürdüğü Suriye üstünde keşif ve istihbarat amaçlı uçuşlara başladı.
NBC News televizyonunun ismini vermediği ABD savunma yetkililerine dayandırdığı habere göre “çok sayıda” insansız hava aracı (İHA) Suriye üzerinde uçuyor. İHA’ların hangi üsten kalktıkları belirtilmedi. ABD’nin İncirlik Üssü’nde de İHA’lar konuşlu. Mevcut İHA görevinde amacın, rejimin insan hakkı ihlallerini belgelemek ve ülkedeki resmi iletişim kanallarını dinlemek olduğu bildirildi. İHA’lar, Suriye’ye insani yardım olasılığının değerlendirilmesinde de kullanılabilir. Şam’dan geri çekilen Büyükelçi Robert Ford, Suriye şehirlerini kuşatan tank ve roketatarların “uydu görüntülerini” geçen hafta Facebook’tan yayınlamıştı.
Bu arada geçen yıl ilk kez Akdeniz’e giren İran savaş gemileri, önceki gün Suriye’deki Rus deniz üssü Tartus’a demir attı. Bir muhrip ve bir destek gemisinin, Suriye donanmasına eğitim vereceği bildirildi.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/19951613.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #179 : 23 Şubat 2012, 19:07:11 »
İsrail sitesinden Türkiye ve Suriye iddiası

İstihbarat örgütüne yakın İsrailli sitenin iddiası: Türkiye dahil 5 ülke, Suriye'ye askeri müdahaleye hazırlanıyor
23.02.2012 - 12:18

İsrailli istihbarat çevrelerine yakınlığıyla bilinen İsrail kökenli Debka sitesi, Türkiye, ABD, Fransa, İngiltere veİtalya'nın Suriye'deki dehşete müdahale etmek için askeri hazırlıklara yavaş yavaş başladığını ancak harekete geçilmeden önce ABD'nin kararının beklendiğini öne sürdü.

ASKERİ HAZIRLIK BAŞLADI

Debka, yalanlanmasına rağmen Türkiye, ABD, Fransa, İngiltere ve İtalya'nın Suriye'deki dehşete müdahale etmek için askeri hazırlıklara yavaş yavaş başladığını iddia etti.

ABD'NİN KARARI BEKLENİYOR

Washington'a yakın kaynaklara göre, ABD Başkanı Barak Obama'nın Pentagon'un Suriyeli isyancıları korumak için planını sunduktan sonra son karar için hazır olduğunu yazan Debka, bu sürecin Libya operasyonunda da aynı olduğunu ve yine harekete geçilmeden önce ABD'nin kararının beklendiğini savundu.
İngilizce konuşmak için kursa gitmek şart değil. Nasıl mı? TIKLAYIN !

MISIR VE KATAR'IN TAVRI BEKLENİYOR

Haberleri kimi zaman eleştiriye de uğrayan Debka sitesi, ABD'nin Tunus'ta gerçekleştirilecek "Suriye'nin Dostları Grubu" toplantısı sonrası ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın raporunu beklediğini ileri sürerek, özellikle Suudi Arabistan, Mısır ve Katar'ın hem siyasi hem de finansal yönden ABD liderliğindeki batılı müdahaleyi destekleyip desteklemeyeceğini bilmek istediğini öne sürdü.

http://www.ensonhaber.com/israil-sitesinden-turkiye-ve-suriye-iddiasi-2012-02-23.html