Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 506848 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #3220 : 05 Ekim 2023, 23:20:07 »

Evet dayanamadım

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3221 : 05 Ekim 2023, 23:22:19 »
HS haber ajansı
@temmuzhaber
#Sondakika
Suriye

Türk F-16 ları Tel Rıfat 'ı ağır bir şekilde vuruyor

https://twitter.com/temmuzhaber/status/1710024696450658316

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3222 : 06 Ekim 2023, 10:33:41 »
Tekrarlıyorum, izlenecek yol belli. Aşama aşama bunu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Yani PKK yapılanmasının ABD vergi mükelleflerinin sırtına kallavi bir kambur olmasını sağlayacağız. Kendi yağında kavrulamayacak bu PKK çomarları.

ABD, hali hazırda zaten mali olarak iyice sıkışmış durumda. Bu çelişkili politikayı uzun süre devam ettiremezler. Cumhuriyetçiler boşuna mızıkdamıyorlar...

Dolar rezerv para olmasa, çoktaan iflas etmişlerdi ve o ucuz borçlanma kaynağı da kuruma yolunda. Sadece kurumasını hızlandıracağız biz, hepsi bu.

Ukraynaya o kadar para akıtan ABD , bunlara para akışını mi kesecek?

O kadar silah, mühimmat, eğitimli terörist,  hemen para bile kesilse buharlasacak mi?

Kansere yara bandı tedavisi...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3223 : 06 Ekim 2023, 10:46:03 »
Gerçekten bizim bir İHA'mızı düşürdülerse, biz de bir Amerikan İHA'sını düşürüp ödeşebiliriz. ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3224 : 06 Ekim 2023, 12:30:33 »
Gerçekten bizim bir İHA'mızı düşürdülerse, biz de bir Amerikan İHA'sını düşürüp ödeşebiliriz. ;D ;D

Birde çuval olayı var unutmayalım....

TCG Muavenet var...

Fatura kabarık..

Öyle bir IHA ile ödeyemez ABD faturayı
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2023, 12:34:02 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3225 : 06 Ekim 2023, 12:48:16 »
Esasında epey ödettik! Akdeniz'e uzanan terör devletinin kurulmasına engel olduk mesela. Şimdilik!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3226 : 06 Ekim 2023, 12:57:58 »
Öngörüsüz idare durumu bu hale getirdi... Bundan sonrası tufan... Hazır ABD , İha'mızı düşürmenin mahcubiyetindeyken vurabildiğimiz kadar vuralım...

Esad ile de araya aracılar koyalım....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3227 : 06 Ekim 2023, 14:07:10 »
Öngörüsüz idare durumu bu hale getirdi... Bundan sonrası tufan... Hazır ABD , İha'mızı düşürmenin mahcubiyetindeyken vurabildiğimiz kadar vuralım...

Esad ile de araya aracılar koyalım....

+1
Öngörü yetenekleri yok malesef. Bu forumda yıllar önce ne kadar uyarı yaptıysak hiç biri dinlenmedi ve sonuç bizim uyardığımız şekilde oldu. Biz müneccim miyiz? Hayır! Sadece aklımızı kullanıyoruz. Biraz mantığını kullanmak gerekiyor. Çok basit bir şey.

İç siyasetteki nefret söylemi aynı şekilde dış siyasette de var. Allah'tan karşımızdaki devletlerin yöneticileri, işe duygularını karıştırmamayı biliyor. Ülkelerinin çıkarları için nasıl davranılması konusunda daha mantıklı davranabiliyorlar. Balıklama atlamıyorlar alakasız konulara...

Esad'la görüşüp bizdeki vatandaşlarını da geri almasını sağlamalıyız. Bildiğim kadarıyla kendisi zaten geri çağırıyor. Ama buradakilerin çoğu gitmek niyetinde değil.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3228 : 06 Ekim 2023, 16:01:20 »
Arkadaşlar daha önce Suriye'de kara harekatı yapıyorduk.

Fakat sarı kafa (Trump) Cumhurbaşkanın mal varlığını araştırmakla tehdit edince operasyonu durdurup geri dönmek zorunda kalmıştık hatta abdüllatif şener yani eski adamları onları yerden yere vurmuştu..

Barış pınarı hareakatını erken bırakmak zorunda kalmıştık

Demem o ki gerçek manalı Kara harekatı olmadıkça PKK/YPG nın canı yanmaz...

Onada bizim ekonomik tehditlerden ötürü gücümüz yetmez kimse kusura bakmasın hava harekatları ile istediğimiz sonuçları almak mümkün değil...

Sizce bir kara harekatı yapsak sonuç ne olur?
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2023, 16:13:59 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3229 : 06 Ekim 2023, 16:43:55 »
Ayrıca petrol kuyularını ve lojistik depolarını vurduk artık parasız kalan örgüt savaşamaz adam bulamaz yada kaçmak için yada harekat düzenlemek petrolü olmaz diyenlere gülüyorum

Devasa ABD yardımı ve devasa Ab fonu olan bir örgütü para kaynaklarını keserek durduramazsınız
Paraysa Ab ve ABD ,silahsa ABD ve Avrupa olduğu sürece bizimkilerin vurduğu hedefler hiçbir işe yaramaz...petrolse parasını verip Esad ve diğer örgütlerden de alırlar...

Yani yapmamız gereken

-Lider kadroyu vurmak...

-İştima yaptıkları heryerde toplu katliam yapmak

-ABD Rus Alman İsrail elemanlarını, Özel bir birlik veya organizasyon ile bulunduğu heryerde öldürmek kaçırıp etkisiz hale getirip cesetlerini atmak..(Bize bol bol keskin nişancı lazım)

Kimse müttefiklerimizin askerlerini mı öldürcez demesin evet öldürcez ve ölümlerini üstlenmicez orda hayatın ucuz olmadığını görcekler

Bunları yapmadıkça hiçbirinin canı yanmaz.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2023, 19:06:15 Gönderen: Denizci16 »