ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Genel Askeri Konular Ve Stratejik Değerlendirmeler

İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler

<< < (2/246) > >>

SWAT.TR:
İslamın özü Ruhbanlık sınıfını kabul etmez ! lakin bakıyorum Da Nerseyse Tüm Cemaat leirn abşında "Alim" olarak adlandırılan kişiler ruhbanlıgı red etmekle birllikte bu kisveden de uzak durmuyorlar alaka ne diyeceksiniz..şöyle Şii lerin liderlerinin isimlerine  bakalım Büyük Lider Faadallah , Hızbullah savaşcıları derin bir saygı duyuyorum ama liderinin adı  Hasan Nasrullah(allahın yardımı) sunnilerde de bu sismlerden bir çeşit mevcut suuda krallarınında benzer soy isimleri var. Peki bizle ilgisi nedir? bu insanların yönettigi milyonlarca  insan var Ağızlarından çıakcak tek bir kelime ile kendilerini ölüme dek götüre bilirler  yada Tam tersi istene kişileri düşünmeden öldürebilirler ,yada Irak savaşında gördügümüz üzre Tek bir kelime ile işgalci güçlere  Dİreniş göstermeye bilirler..
Yeterince açıklayıcı dır umarım.

Şii lik zaten ne islamca kabul edilen  bir  mezhep değildir. ama yinede ses çıkarlımayan  bir görüştür bakınız bu oyunların ilki ülkemizde  uygulandı sunni ,alevi  birbirine düşürlüdü 12 eylül öncesi şimdi biraz daha körükleniyor.
Tabi ırak -iran savaşı da bu oyunun parçası
Sonra pakistanda  oyun sahneye kondu. halen oyun devam ediyor karlı çıkan kim? A.b.d silahı veriyor pakistan talibanla savaşıyor.(bu konu çok derin ayrı bir makale olarak ele alınabilr)  peki kazanan kim?

Irakta  direnişi kırmak için aynı yöntem uygulandı  aslında başarıldıda..
ve Afganistan  a.b.d her savaşında mutlaka  kenidine bir muttefik bulur bakınız .Vietnam ve Kore savaşları.
İsrail zaten soylemeye gerek yok a.b.d politikalrına yöne veren onlar  zaten..

the demons:

--- Alıntı yapılan: SWAT.TR - 14 Haziran 2009, 11:01:38 ---İslamın özü Ruhbanlık sınıfını kabul etmez ! lakin bakıyorum Da Nerseyse Tüm Cemaat leirn abşında "Alim" olarak adlandırılan kişiler ruhbanlıgı red etmekle birllikte bu kisveden de uzak durmuyorlar alaka ne diyeceksiniz..şöyle Şii lerin liderlerinin isimlerine  bakalım Büyük Lider Faadallah , Hızbullah savaşcıları derin bir saygı duyuyorum ama liderinin adı  Hasan Nasrullah(allahın yardımı) sunnilerde de bu sismlerden bir çeşit mevcut suuda krallarınında benzer soy isimleri var. Peki bizle ilgisi nedir? bu insanların yönettigi milyonlarca  insan var Ağızlarından çıakcak tek bir kelime ile kendilerini ölüme dek götüre bilirler  yada Tam tersi istene kişileri düşünmeden öldürebilirler ,yada Irak savaşında gördügümüz üzre Tek bir kelime ile işgalci güçlere  Dİreniş göstermeye bilirler..
Yeterince açıklayıcı dır umarım.

Şii lik zaten ne islamca kabul edilen  bir  mezhep değildir. ama yinede ses çıkarlımayan  bir görüştür bakınız bu oyunların ilki ülkemizde  uygulandı sunni ,alevi  birbirine düşürlüdü 12 eylül öncesi şimdi biraz daha körükleniyor.
Tabi ırak -iran savaşı da bu oyunun parçası
Sonra pakistanda  oyun sahneye kondu. halen oyun devam ediyor karlı çıkan kim? A.b.d silahı veriyor pakistan talibanla savaşıyor.(bu konu çok derin ayrı bir makale olarak ele alınabilr)  peki kazanan kim?

Irakta  direnişi kırmak için aynı yöntem uygulandı  aslında başarıldıda..
ve Afganistan  a.b.d her savaşında mutlaka  kenidine bir muttefik bulur bakınız .Vietnam ve Kore savaşları.
İsrail zaten soylemeye gerek yok a.b.d politikalrına yöne veren onlar  zaten..

--- Alıntı sonu ---

arkadaşım tekbir cümlen dışında tamamına katılıyorum.şiilik islamca kabul edilen bir mezhep değildir sözün sünii mezheplerince kabul edilen bir mezhep değildir olmalıydı sanırım  ;)

the demons:
aslında hristyan ve yahudi dünyasını bu şekilde parçalayabiliriz .
hristyanlardaki katolik protestan ortodoks veya yahudilikteki hasidik haredi ortodoks yahudiliği gibi gruplar arasında çatışma çıkmasını sağlayabilirsek birbirlerinin başının etlerini yesinler.mesela rum ve ermeni ortdokslarını birbirlerine düşerebiliriz.
biliyorum bu yazı buram buram fitne kokuyor ancak düşmanı kendi silahıyla vurmak gerekir

SWAT.TR:

--- Alıntı yapılan: the demons - 16 Haziran 2009, 13:31:32 ---aslında hristyan ve yahudi dünyasını bu şekilde parçalayabiliriz .
hristyanlardaki katolik protestan ortodoks veya yahudilikteki hasidik haredi ortodoks yahudiliği gibi gruplar arasında çatışma çıkmasını sağlayabilirsek birbirlerinin başının etlerini yesinler.mesela rum ve ermeni ortdokslarını birbirlerine düşerebiliriz.
biliyorum bu yazı buram buram fitne kokuyor ancak düşmanı kendi silahıyla vurmak gerekir

--- Alıntı sonu ---

Dedigin Taktik zaten osmalı yonetiminde yapılıyordu Ortodoks ların en buyuk patrik ahnesi istanbul da neden acaba?  osmanlı hirisitiyanlaradaki mezhep ayrılıgını iyi kullandı .
Uyanık olmak lazım.

the demons:

--- Alıntı yapılan: SWAT.TR - 16 Haziran 2009, 13:40:04 ---
--- Alıntı yapılan: the demons - 16 Haziran 2009, 13:31:32 ---aslında hristyan ve yahudi dünyasını bu şekilde parçalayabiliriz .

--- Alıntı sonu ---

Dedigin Taktik zaten osmalı yonetiminde yapılıyordu Ortodoks ların en buyuk patrik ahnesi istanbul da neden acaba?  osmanlı hirisitiyanlaradaki mezhep ayrılıgını iyi kullandı .
Uyanık olmak lazım.

--- Alıntı sonu ---

haklısın osmanlı iyi kullanıyordu fakat sonra bu yöntemi malesef iyi yönetemedi ve açıkası osmanlı'ya pahalıya maloldu.açıkcası patrikhanein burda olması pek iyi bişi değil çünkü olaya yakın olursanız yani içinizde olursa üzerinize çamur sıçrayabilir ;)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git