Gönderen Konu: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)  (Okunma sayısı 191602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)
« Yanıtla #460 : 24 Ocak 2024, 01:14:10 »
Şunu da unutmamak lazım, bu ülkelerin dış ilişkilerinde ABD önemli bir yer tutar ama, bu ülkelerin zengin azınlığı, sermayedarları Çin asıllılardır.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #461 : 24 Ocak 2024, 02:38:25 »
Haklısınız ama kendi içlerinde doğru kararı verdiklerinde Türkiye ye güvenebileceklerini biliyor olacaklar. Bu sevmekle nefretle alakalı bir şey çok değil. Kardeşinle kavgalı olursun çekişme olur mal paylaşamama sorunu olur görüşmezsin ama elin yabancısı ile mevzu olunca kardeş kardeşi atmış yar başında tutmuş olur. Suudiler bizimle kardeş iddiası çok abartılı gelebilir akşama kadar tartışırız ama biz kader birliği etmiş ülkeleriz.

Kader birliği etmedik, kaderlerini tayin ettik. Bu çok büyük bir fark.

Çevrimdışı Fedakar _asker

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #462 : 24 Ocak 2024, 04:08:22 »
Bence sayın putty haklı buna  kader birliğimi denir başka birşey mi bilmem ama bir bağ var sanki, çünkü en son Maraş depremlerin de yaptıkları yüzmilyonlarca dolar yardım var ortada bir bağ yoksa bu yardımları bu denli büyük olurmuydu Arap devletleri nın . Koskoca ABD nın depremde yaptığı yardımda ortada.  aynı ABD  İsrail için milyarlarca dolarlık yardım yapıyor mesela buda onların kader birliği dir herhalde
     Osmanlı'da devletin bekası için kardeşin kardeşe neler yaptığı  ortada. kardeşine bunu yapan başkasına neler yapmaz.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #463 : 24 Ocak 2024, 04:10:36 »
Doğru diyor kader birliği doğru kelime değil. İslamdan ötürü ortak paydamız diyebiliriz. Biz emperyal ulusuz kimseyle kader birliği yapmayuz. Ben ataist insanım araplarla ortak birşeyler olacağına keşke avrupa ile olsa ama realite bu. Harzemşah ın dediği gibi coğrafya kaderindir
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2024, 04:15:31 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #464 : 24 Ocak 2024, 15:39:17 »
Sevgili Putty, senin ateist ve hatta solcu olduğundan ciddi şüphe duyuyorum. Son söylemlerin bakılırsa sen muhafazakar ve inançlı birisine benziyorsun.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #465 : 24 Ocak 2024, 15:44:46 »
Benim biraz kafam karışık. İnançlı değilim ona eminim ama muhafazakar olduğum doğru. Sosyal demokratım ama içimde mücadele ettiğim hafif bir faşistlikte var maalesef. Aslında ben liberal biriyim galiba 
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2024, 15:47:12 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 44
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #466 : 24 Ocak 2024, 18:13:09 »
Bu baya jöntürk>Kuvvacı tanımı.. :)
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2024, 18:14:05 Gönderen: Mehmet75 »

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #467 : 24 Ocak 2024, 18:46:41 »
Aslında bu ibareler ülkemiz aydınlarının genel durumunu da yansıtıyor. Ülkemizdeki ateistlerin büyük çoğunluğu ateizmin ne olduğunu bilmiyor. Aslında bir şey var ama...deyip orada kalıyorlar ve kendilerine ateist diyorlar. Sol-sağ kavramı da biz de temel tanımını yansıtmıyor.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #468 : 24 Ocak 2024, 20:13:43 »
Aslında bu ibareler ülkemiz aydınlarının genel durumunu da yansıtıyor. Ülkemizdeki ateistlerin büyük çoğunluğu ateizmin ne olduğunu bilmiyor. Aslında bir şey var ama...deyip orada kalıyorlar ve kendilerine ateist diyorlar. Sol-sağ kavramı da biz de temel tanımını yansıtmıyor.

Konudan kopulmuş, toparlayalım.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #469 : 24 Ocak 2024, 21:28:20 »
Atmaca ya takılacak olan motor ktj3200 müdür ktj3700 mü? Yerli motorla birlikte menzil artısından bahsediliyor yer platfoemlarından 300km yi bulması bayağı caydırıcı olur