Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 508923 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
İdlib’de rejim komutanı Süheyl El Hasan SİHA ile vuruldu
« Yanıtla #2730 : 05 Mart 2020, 10:13:18 »
İdlib’de rejim komutanı Süheyl El Hasan SİHA ile vuruldu

Suriye'de rejimin en kanlı saldırılarını gerçekleştiren Kaplan Tugayları Komutanı Süheyl Selman el-Hasan, Bahar Kalkanı harekâtında Serakib bölgesine düzenlenen operasyonunda SİHA ile vurulduğu ve durumunun ağır öğrenildi. Ağır yaralanan rejim komutanının yüzlerce sivilin öldüğü, binlercesinin yaralandığı ve göçe zorlandığı İdlib saldırılarını yöneten isim olduğu belirtildi.

Bahar Kalkanı harekatında rejim güçlerine çok ağır bir darbe daha vuruldu. Suriye'de rejimin sivilleri hedef alan kanlı saldırılarını yöneten Kaplan Tugayları Komutanı Süheyl Selman el-Hasan’ın, TSK’nın Serakib’e düzenlediği hava operasyonunda ağır yaralandığı öğrenildi.

DHA’nın bölge kaynaklarından edindiği bilgilere göre Süheyl el-Hasan’ın, Serakib’in dış mahallelerinde bulunduğu sırada konumunun belirlendiği, SİHA operasyonuyla bombalandığı belirtildi.  Rejim komutanı Süheyl el-Hasan’ın yoğun bakımda olduğu ifade edildi. Suriye Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Komutanlığı'nın birçok biriminde görev yapan Süheyl El-Hasan’ın, İdlib’de yüzlerce sivilin öldürüldüğü hava saldırılarının talimatını veren isim olduğu biliniyor.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-idlibde-rejim-komutani-suheyl-el-hasan-siha-ile-vuruldu-41461615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2731 : 05 Mart 2020, 10:14:15 »
Alıntı
Rus savaş uçaklarının İdlib'de bir tavuk çiftliğine sığınan sivilleri hedef aldığı saldırıda 16 sivil hayatını kaybetti.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-rus-ucaklari-idlibde-sivilleri-vurdu-16-olu-41461667
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2732 : 05 Mart 2020, 10:15:08 »
Alıntı
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Bahar Kalkanı Harekâtı gece boyunca karadan ve havadan başarıyla sürdürülmüş, son 24 saat içerisinde; 4 tank, 5 top/ÇNRA, 3 tanksavar silahı, 8 askeri araç, 2 doçka yüklü pikap, 2 zırhlı muharebe aracı imha edilmiş, 184 Rejim askeri de etkisiz hale getirilmiştir." açıklamasında bulundu.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, harekatın gece boyunca karadan ve havadan başarıyla sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "Son 24 saat içerisinde 4 tank, 5 top/ÇNRA, 3 tanksavar silahı, 8 askeri araç, 2 doçka yüklü pikap, 2 zırhlı muharebe aracı imha edildi. 184 rejim askeri de etkisiz hale getirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-msb-son-24-saatte-184-rejim-askeri-etkisiz-hale-getirildi-41461653

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2733 : 05 Mart 2020, 11:15:28 »
Suriye Haber Ajansı SANA bugün 1 İHA'mızın düşürüldüğünü iddia ediyor fakat bana pek düşürülmüş gibi gelmedi...

Yoğun elektronik taaruz ile düşürülmüş gibi. İşte bu yüzden hassas bölgelerde uydy kontrollü anka-s kullanılıyor.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2734 : 05 Mart 2020, 11:34:38 »
Bazen böyle ihalarimiz düşürüldüğünde dikkat ediyorum bazı platformlarda insanlar "kaynağı bizde sorun yok" diye espri falan yapıyor lakin benim aşırı canım sıkılıyor. Bizden olan birseyin paslı metal bile olsa düşürülmesi sinirlerimi bozuyor bunlar dalga geçebiliyor bunuda anlamıyorum

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2735 : 05 Mart 2020, 11:41:09 »
İddia edilen bu açıklamalar doğru mu acaba?  :o :o ???

Alıntı
Esad: Türkiye’yle hayati ortak çok müştereğimiz var. Kültürlerimiz arasında tarihi bağ var. Aramızdaki anlaşmazlıklar mantıklı değil.
Esad: Türkiye ile düşman değiliz, yaşanılan çatışmalar anlamsız.
Esad türk halkı ile düşmanlığımız yok. Erdoğan ile var dedi.
Esad: Türkiye’ye karşı düşmanca hiçbir şey yapmadık.

Bunu yıllardır zaten söylüyor Suriye resmi ağızları zaten...

Söylüyor da, söylemle eylem birbirini tutmuyor ki!
Ben de sorunların öncelikle diplomasi ile çözülmesi taraftarıyım. Bizim Suriye ile diplomatik ilişkimiz var mı? Bu soruya net bilgi sahibi olarak cevap verebilecek var mı?

Suriye'de iç savaş var ve ne yazık ki bundan oldukça fazla sivil zarar gördü. Biz de özellikle plajlarda nargile içip sağa sola sarkıntılık eden Suriyeliler hep gündemde. Ama hepsi öyle mi? Geçen düşürdüğümüz uçağın attığı bomba ile ölen çocukların resimleri aklıma geldi şimdi. Parçalanmışlar, kiminin kolları kopmuş, kiminin kafası yok, patlamış. Böyle bir ortamda hanginiz çocuk yetiştirmek ister? Dürüst cevap verebilecek olan var mı? Bunun gibi kaç sahne yaşandı Suriye'de. Kendi halkını acımadan böyle katleden bir lider ile görüşmek ne kadar fayda sağlar. Her şeye rağmen ben yine de aracısız diplomatik yolların açık tutulması taraftarıyım. Ancak karşı taraf güven vermiyor ki. Mesela askerlerimizin konumu bile bile kaç defa saldırı düzenlediler?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
ABD'li senatör Rubio: Türkiye'ye hava desteği verilmeli
« Yanıtla #2736 : 05 Mart 2020, 12:22:50 »

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, NATO'nun Türkiye'ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermesi gerektiğini söyledi.

Twitter'dan yaptığı açıklamada İdlib'deki durumun gün geçtikçe daha kötüye gittiğini belirten ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, Rusya ve Esad rejimine, düzenlediği saldırılardan dolayı tepki gösterdi.

"NATO, TÜRKİYE'YE HAVA DESTEĞİ VERMELİ"
Rubio, açıklamasında, "Rusya, İdlib'deki Türk gözlem noktalarını çevreleyen Esad güçlerini geri çekmeli. NATO, Türkiye'ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermeli." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Amerikan Fox News kanalına bir makale yazan Temsilciler Meclisi üyeleri Demokrat Brandon Boyle ile Cumhuriyetçi Adam Kinzinger de benzer bir çağrıda bulundu.

Temsilciler Meclisi üyeleri, Rusya ve Esed rejiminden İdlib'de düzenledikleri saldırılara son vermesini istedi.

GRAHAM, "UÇUŞA YASAK BÖLGE" ÇAĞRISI YAPMIŞTI
Cumhuriyetçi Senatör Graham ise geçen hafta internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Dünya hiçbir şey yapmadan İdlib’in Esad, İran ve Rusya tarafından yok edilmesini izliyor." ifadesini kullanmıştı.

Graham, açıklamasında "Şu anda uluslararası toplumun binlerce masum erkek, kadın ve çocuğu bu dehşet verici ölümden kurtarmak için İdlib’de uçuşa yasak bölge ilan etmesinin zamanı gelmiştir." değerlendirmesinde bulunmuştu.

https://www.ensonhaber.com/abdli-senator-rubio-turkiyeye-hava-destegi-verilmeli.html

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2737 : 05 Mart 2020, 13:29:43 »
Rus ordusu tarafından Suriye'de 1 milyon insan hayatını kaybetti. Hergün çoluk, çocuk demeden Rus uçakları tarafından vurulan insanlar var. İsrail ayda, yılda 1 kere böyle bir sivil öldürdüğünde gündem olur. İsraile belalar okunur. Ama Ruslar mislini hergün yaptığında tek tük bahsedilir. Gazzede ölen insanda, idlibde, hama'da, halepte ölen insan değil mi ? Çok büyük bir çekişi var ortada. Onuruma çok dokunuyor bu olanlar.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2738 : 05 Mart 2020, 15:52:58 »
Bakalım rusyanin bize emrettiği şeyleri nasıl zafer kazandık diye pohpohlayacaklar millete onu merak ediyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Gaziantep Valiliği: İdlib’de 1 asker şehit oldu
« Yanıtla #2739 : 05 Mart 2020, 16:18:57 »
Gaziantep Valiliği: İdlib’de 1 asker şehit oldu

Gaziantep Valiliği’nden yapılan son dakika açıklamasında İdlib’de bir askerin şehit olduğu bildirildi. Valilik açıklamasında ‘İdlib’de gerginliği azaltma bölgesindeki saldırıda bir asker şehit oldu’ denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-gaziantep-valiligi-idlibde-1-asker-sehit-oldu-41462186