Gönderen Konu: Marmarada Deprem  (Okunma sayısı 2267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Marmarada Deprem
« : 03 Ekim 2010, 21:46:56 »
Marmara Denizi'nde saat 20.49'da 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'dan da hissedildi.

Marmara'da saat 20.49'da deprem meydana geldi. Deprem İstanbul genelinde hissedildi. Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre merkez üssü Marmara Denizi olan depremin 4.4 büyüklüğünde olduğu belirtildi. Depremin derinliği 7.7 kilometre olarak ölçüldü.

Depremin gerçekleştiği koordinatlar 40.8237 enleminde ve 28.1382 boylamında olarak belirlendi.

Eyül'de Marmara'da 19 deprem oldu

Birinci derece deprem kuşağında bulunan Marmara Denizi'nde eylül ayında çok hafif şiddetli 19 deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, eylül ayında kaydedilen depremlerin merkez üssü, Tekirdağ, Gemlik Körfezi, Marmaraereğlisi, Güzelköy, Erdek ve Marmara Denizi açıkları olarak belirlendi.

Marmara Denizi açıklarında 2.3, 2.5, 2.6, 2.7 şiddetlerinde 12 deprem meydana geldiği saptanırken, Güzelköy açıklarında 2.5, Marmaraereğlisi açıklarında 3.0, Gemlik Körfezi'nde 2.6 ve 3.1, Tekirdağ'da 2.7, Tekirdağ'ın Barbaros Beldesi'nde 2.7 ve Erdek açıklarında da 2.7 olmak üzere çok hafif şiddetli toplam 19 deprem kayda geçti.
http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/10/03/marmarada.deprem.korkuttu/591753.0/

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Marmarada Deprem
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2010, 01:55:11 »
Evet ben hissettim evin dış kapısı sıkıştı galiba acayip bir ses çıktı ve çok hafif bir sallantı oldu.Acaba yine bu adalar civarındaki fay hattı mı eylül ayı boyunca epey sallanma olmuş hiç hissedilmeden olması çok iyiymiş enerji birikmesi daha az oluyormuş yani büyük şiddette depremler yaşanmıyormuş diye öğrenmiştim.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Marmarada Deprem
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2010, 08:46:51 »
Bizim siteyle ne alakası var arkadaşlar..?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Marmarada Deprem
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2010, 17:47:48 »
Sonuçta güncel ve tüm Türkiye 'yi ilgilendiren bir güncel durum söz konusu

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Marmarada Deprem
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2010, 09:41:12 »
Bizi ilgilendirmiyor ama ! (bende biliyorum ne kadar önemli olduğunu ama formatımız uygun değil)

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Marmarada Deprem
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2010, 13:13:34 »
Bakış açısına göre değişir , Marmara da yaşanabilecek büyük bir deprem Allah korusun ülke ekonomisine çok büyük bir darbe vuracaktır bu konu tartışılarak gündemde tutulmalı.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye