Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3680 : 05 Nisan 2016, 10:11:10 »
Ne zamandır söylemişimdir; Amerika, İngiliz ve İsrail ittifakı diye.
Bakıyorsunuz BOP nedir diye; emperyalist bir yeni dünya kurgusudur.
Taşeron olarak kullandıkları ülkeleri, kralları, şeyhleri de vardır bunların.
Kabe' nin yanı başına; İngilterede ki Saat Kulesinin birebir devasa kopyasını bile dikmişlerdir üstelik.
Demek istiyor ki; bu topraklar bizden sorulur!

Bakıyorsunuz ki Anglo Saksonlar ve İsrail ortaklığı dünyaya yeni bir nizam veriyor.
Ve aynı güç diyor ki; Türkiye'de ki falanca illerden uzak durunuz!
Kim diyor peki- üç kafadar- ABD, İNG, İSR.
Başka bir ülkeden böyle bir açıklama geliyor mu?
Öyle anlaşılıyor ki; yıllar önce yapmış olduğumuz tespitler doğruymuş.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2016, 10:13:03 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3681 : 05 Nisan 2016, 15:04:42 »
TSK'dan Kandil'e Hava Harekatı

TSK, Kandil'de bulunan PKK hedeflerine 8 uçak ile hava harekatı düzenlendi. Hedefler tam isabetle imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığı,  Kandil'de bulunan bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik 8 uçak ile hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.

"TAM İSABETLE İMHA!"

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "04 Nisan 2016 tarihinde saat 21.00-23.00 saatleri arasında, alınan bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda  Irak kuzeyinde bulunan  Kandil'deki hedeflere (mühimmat deposu, korugan ve sığınaklar) 8 hava aracı ile (F-16 ve F-4 2020 savaş uçakları) hava harekatı düzenlenmiş; tespit edilen hedefler tam isabetle imha edilmiştir" denildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kuzey-irak-a-8-ucak-ile-hava-harekati-duzenlendi-8326721/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3682 : 06 Nisan 2016, 08:35:11 »
PKK'lı Teröristlerin Saldırı Girişimi, Bozuk Füzeye Takıldı

PKK'lıların sınır karakoluna füzeli saldırı girişiminin, füzenin çalışmaması nedeniyle gerçekleşmediği, öldürülen PKK'lıların üzerinden çıkan hardiskle ortaya çıktı.

PKK'lı teröristlerin,  İran sınırındaki Şehit  Piyade Er Haşim  Türkoğlu Karakolu'na yönelik füzeli saldırı hazırlığında olduğu, eylemin, füzenin çalışmaması nedeniyle gerçekleşmediği belirlendi.

ÜZERLERİNDEN ÇIKAN HARDDİSKLER İNCELEMEYE ALINDI

Alınan bilgiye göre, 8 Kasım 2015 günü  Ağrı Dağı Demirkapı Mezrası'nda ölü olarak ele geçirilen iki teröristin üzerlerinde yapılan aramalarda bulunan harddiskler incelemeye alındı.

FÜZE ÇALIŞMADI, SALDIRI PLANI SUYA DÜŞTÜ

Harddisklerde, Küçük  Ağrı Dağı eteklerinde bulunan terör örgütü mensuplarınca  Gürbulak Sınır Kapısı yakınlarındaki Şehit  Piyade Er Haşim  Türkoğlu Sınır Karakolu'na doğrultulmuş bir füzenin ateşlenmeye çalışıldığına ilişkin görüntüler bulundu. Söz konusu eylemin, füzenin çalışmaması nedeniyle gerçekleşmediği belirlendi. Görüntüler güvenlik birimlerince incelemeye alındı.

RUS FÜZESİ Mİ

Söz konusu füzenin 1,2 metre uzunluğunda ve 5 kilometre menzile sahip Rus yapımı 9M133 Kornet tanksavar füzesi olabileceği üzerinde duruluyor. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-dan-fuzeli-saldiri-girisimi-8328228/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3684 : 08 Nisan 2016, 15:09:46 »
TSK'dan 3 Bölgeye Hava Operasyonu
Türk savaş uçakları, Tunceli kırsalı, Hakkari Yüksekova ve Kandil bölgesinde PKK'nın kullandığı istihbaratı alınan mağara, sığınak ve bazı silah mevzilerini vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri,  Irak'ın kuzeyindeki  Kandil'in yanı sıra  Hakkari ve  Tunceli'ye hava harekatı düzenledi. Bölücü terör örgütünün kullandığı mağara, sığınak ve bazı silah mevzileri 16 savaş uçağıyla imha edildi.

ADIM ADIM OPERASYON

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre,  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından  Tunceli kırsalındaki hedeflere,  7 Nisan saat 11.00-12.30 arası hava harekatı düzenlendi. Harekata 2 F-19 ile 4 F-2020 savaş uçağının katıldığı bildirildi.

Terör operasyonlarının sürdüğü  Hakkari'nin  Yüksekova ilçesi kırsalına gece saat 02.00-03.30 saatleri arasında gerçekleştirilen hava harekatına 4 F-16 uçağı katıldı.

Irak'ın kuzeyindeki  Kandil bölgesine ise gece saat 02.00-03.30 saatleri arasında düzenlenen harekata 2 F-16 ve 4 F-4 2020 savaş uçağı katıldı.

MAĞARA, SIĞINAK VE BAZI SİLAH MEVZİLERİ İMHA EDİLDİ

Bölücü terör örgütünün kullandığı istihbaratı alınan mağara, sığınak ve bazı silah mevzileri Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca imha edildi.

YÜKSEKOVA'DA YOĞUN SİLAH SESLERİ

Hakkari'nin  Yüksekova İlçesi'ndeki opersyonlar devam ederken, bugün sabah saatlerinde helikopterler sürekli uçtu. İlçenin Dize ve Orman mahallelerinden yoğun silah sesleri geldi.

Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan 'Şehit  Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu tüm hızıyla devam ediyor.

SABAH SAATLERİNDE HAVA HAREKETLİLİĞİ

Gece boyunca zaman zaman patlama seslerinin yankılandığı ilçede, sabah saatlerinde ise hava hareketliliği oldu. Helikopterlerin sürekli uçuş yaptığı Dize ve Orman mahallerinde yoğun silah ve patlama sesleri duyuldu.

Genelkurmay dün yaptığı açıklamada  Yüksekova'da, toplam 135 PKK'lının etkisiz hale getirildiği ve 197 el yapımı patlayıcını imha edildiğini bildirdi.

Yüksekova'nın Dize, Kışla, Orman, Mezarlık ve  Yeşildere mahallelerinde barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve bombalı tuzakların imha edilmesi için başlatılan temizlik çalışmasının sürdüğü belirtildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-genelkurmay-baskanligi-tunceli-kirsali-hakkari-8337941/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3685 : 08 Nisan 2016, 15:11:28 »
Davutoğlu: PKK Barzani'yi Tehdit Ederse Bunu Kendimize Yapılmış Sayarız

Başbakan Ahmet Davutoğlu "PKK, Erbil yönetimini tehdit etmeye kalkarsa bunu kendimize yapılmış sayarız" dedi.

Başbakan  Ahmet Davutoğlu daha önce söylediği "Dış Türkler de dış Kürtler de bizim himayemizdedir" sözlerine açıklık getirdi.

"PKK ERBİL'E SALDIRIRSA, BUNU KENDİMİZE YAPILMIŞ SAYARIZ"

Davutoğlu'na  Finlandiya dönüşü soru soran gazetecilerin arasında yer alan Vatan yazarı  Murat Çelik'in aktardığına göre Başbakan "PKK  Erbil yönetimini tehdit etmeye kalkarsa bunu kendimize yapılmış sayarız" dedi.

İşte Davutoğlu'nun o sözleri:

"Bizim için dış Türkler, dış Kürtler diye bir ayrım yok. Hepsi bizim için akraba topluluklardır. Dış Türkler ve dış Kürtlerin, bütün akraba toplulukların bizim himayemizde olduğunu gösteren bir hamledir. PKK  Erbil'deki yönetimi tehdit ederse bu tehdidi bize yapılmış bir tehdit olarak kabul ederiz. PYD  Suriye'deki Özgür  Suriye Ordusu ve oradaki  Türkiye'ye müzahir gruplara tehdit oluşturursa bize tehdit oluşturmuş demektir.  Lazkiye'den  Süleymaniye'ye kadar giden kuşakta artık her şey  Türkiye'nin ulusal güvenliğini ilgilendiriyor"

"MUTLAK BİR SİLAHSIZLANMA GERÇEKLEŞMEDEN ÇÖZÜM MÜMKÜN DEĞİL"

"Eğer çözüm süreci yeniden gündeme gelecek olursa bunun ön şartı 'şiddetin durması, kanın son bulması' dışında sizin için nedir?" şeklinde sorusuna ise  Başbakan Davutoğlu'nun cevabı şöyle oldu:

"Mutlak bir silahsızlanma gerçekleşmeden bir gelişme olması mümkün değil. Bu bir ön şarttır. Bununla birlikte  Irak'taki  Suriye'deki varlıklarının da  Türkiye'ye dönük tehdit olma niteliğinin kalkması lazım. Artık bir daha biz oralarda  Türkiye'yi her an tehdit potansiyeline sahip bir şeyi doğru görmeyiz. Zaten PYD'ye bu anlamda gerekenler 2013'de söylenmişti. Bundan sonra nasıl bir tavır alacaklarını görmeden şu andan bir şey söylemek istemiyorum. 'Şu olursa böyle olur, bu olursa şöyle olur' değil, önce  Türkiye içinde mutlak anlamda silahsızlanma,  Türkiye'nin, Kuzey  Irak bölgesel Kürt yönetiminin güvenliğini, sınırları tehdit etmeyen bir çizgi… Bunu bir görmemiz lazım?

http://www.sondakika.com/haber/haber-basbakan-davutoglu-ndan-onemli-mesajlar-8337213/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3686 : 08 Nisan 2016, 15:12:36 »
Yapılmışın gibisini bırakın, bugüne kadar pkk ile mücedele konusunda ortaya koyduğunuz sorumsuzluğu mu yapacaksınız Barzani için de!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3687 : 09 Nisan 2016, 08:32:27 »
Nusaybin'de Yeni Strateji: Vali Devre Dışı Komuta Askerde
Operasyonların devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde operasyonu bundan sonra vali yerine ilçedeki üst rütbeli asker komuta edecek.

Mardin'in  Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda fazla şehit verilmesi üzerine strateji değiştirildi.

Buna göre, operasyonu bundan sonra vali yerine ilçedeki üst rütbeli asker komuta edecek.  Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan'ın, "Gerekirse uzaktan imha yöntemi kullanılır" açıklamasının ardından operasyonların sürdürüldüğü mahallelerde patlayıcılarla tuzaklanmış ve içinde örgüt üyelerinin bulunduğu değerlendirilen 200 binanın uzaktan imha edilmesi gündemde.

TERÖRLE MÜCADELEDE EN KRİTİK NOKTA

Terör örgütü PKK'nın, çatışmaları kırsaldan şehirlere taşımasının ardından bölgede birçok ilçede başlatılan 'temizleme ve süpürme operasyonları'nda  Nusaybin en kritik nokta oldu.

Diyarbakır'ın Sur ve  Şırnak'ın  Cizre ilçelerinde operasyonlardaki kayıplarının ardından PKK'nın, kırılma noktası olarak gördüğü  Nusaybin'e büyük bir yığınak yaptığı ortaya çıktı. Güvenlik güçlerinin ilerlemekte zorlandığı ve en çok şehit verdiği  Nusaybin'le ilgili yapılan istihbari risk analizinde, çok çarpıcı tespitlere yer verildi.

İlgili kurumlarla da paylaşılan analizlerde,  Suriye ile sınır olan  Nusaybin'ne örgütün dağ kadrosundan 300'e yakın teröristin yerleştiği, PKK'nın şehirlerdeki yeni yapılanması YPS (Sivil Savunma Birlikleri) üyeleriyle bölgede 700 ila 800 civarında örgüt mensubu bulunduğu kaydedildi.

17 KESKİN NİŞANCI TESPİT EDİLDİ

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği 6 mahallede şu ana kadar yapılan tespitlerde 17 keskin nişancının yerleştirildiği tespit edildi.  Suriye'nin kuzeyindeki  Kobani'den elde edilen ağır silahlar ve patlayıcıların da ilçeye getirildiği, sokak ve caddeler dışında çok sayıda binanın da patlayıcılarla tuzaklandığı belirtildi. Birbirinden uzak hücre evlerine yerleştikleri belirlenen PKK'lıların daha önce operasyonların yürütüldüğü ilçelerin aksine  Nusaybin'de güvenlik güçleriyle çatışmadan kaçtığı, patlayıcılarla tuzak kurup, patlayıcıların infilak etmesinden sonra uzaktan yaylım ateşi açtıklarına da dikkat çekildi.

RİSKLİ BİNALARA UZAKTAN İMHA

Operasyonların yavaş ilerlemesi ve şehit sayısının artmasında PKK mensuplarının olduğu bölgede fazla sayıda sivil vatandaşın bulunmasının da etkili olduğu vurgusu yapıldı. 90 bin nüfuslu ilçede 60 bin kişinin evlerini terk ettiği, 30 bin kişinin halen bölgede barındığı, operasyonların devam ettiği 6 mahallede de siviller bulunduğu belirtildi. Örgütün sivillerin bölgeden çıkmasına izin vermediği, canlı kalkan olarak kullandığı, güvenlik güçlerinin de sivil kayıpların yaşanmaması için gösterdiği hassasiyet nedeniyle "temizleme ve süpürme" faaliyetlerinin yavaş yürüdüğü bildirildi.

Teröristlerin birçok yerde tüm binayı havaya uçuracak miktarda patlayıcıları binaların kolon ve temellerine tuzakladığı, bu binalara içeriden müdahale etmenin güç olduğu, dışarıdan müdahaleyle sadece patlayıcının imhasının mümkün olmadığı belirtildi. Bu nedenle uzaktan müdahaleyle bu binaların imhasının gerektiği savunuluyor. Yapılan risk analizinde, operasyonların devam ettiği 6 mahallede PKK'nın hücre, revir, cephanelik, mühimmat ve yaşamsal malzeme deposu olarak kullandığı 200'e yakın bina belirlendiği, bu noktaların hem havadan hem de karadan noktasal yer tespitinin yapıldığı da ifade edildi.

ANONS, YAŞAM KORİDORU, İMHA

Belirlenen binalarla ilgili yeni strateji uygulanacak. Önceden güvenlik güçlerinin içeriye girerek patlayıcı ve bomba imha ettiği yöntemden vazgeçildi. Bu binaların uzaktan imha edilmesi için çalışma yürütülecek. Önce bölgede sivil vatandaşların bulunup bulunmadığı belirlenecek, ardından da zırhlı araçlardan sivillerin bölgeyi terk etmeleri için anonslar yapılacak. Sivillerin tahliyesi için yaşam koridoru oluşturulduktan sonra gerekli zaman beklenecek. Bu işlemlerin ardından bu binalar uzaktan imha edilecek.

OPERASYONLAR TEK ELDEN

Hükümet, terörle mücadele konusunda  Nusaybin'de yaşanan sorunları gidermek için izlenecek yeni stratejiyi de değerlendirdi. Bölgeye gidip inceleme yapan heyetin raporundan yola çıkılarak, farklı bir yönteme geçildi.  Mardin valisi ile operasyonları yürüten ildeki güvenlik birimleri arasında yaşanan koordinasyon sıkıntısından sonra, önce valinin görevden alınması gündeme geldi. Ancak değişikliğin genel bir valiler kararnamesi yoluyla yapılması kararlaştırıldı. Yeni kararnameye kadar geçecek sürede sorun yaşanmaması için yeni bir mekanizma kuruldu. Bölgede istihbarat ve operasyonel kararlar tek elden yürütülecek. Operasyona, ilçedeki üst rütbeli asker komuta edecek. Yapılacak operasyonların kararları operasyonel birimler tarafından alınarak uygulanacak. (Kaynak:  Hürriyet)

http://www.sondakika.com/haber/haber-nusaybin-de-yeni-strateji-vali-devre-disi-8340937/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3688 : 09 Nisan 2016, 08:34:40 »
Eskiden o bölgede olağanüstü hal vardı. Sonra bölgenin gelişmesine engel olduğu gerekçesi ile kaldırıldı. Kısmen mantıklıydı. Ancak bölgeyi terör örgütüne teslim ederek de bölgenin gelişmesini beklemek mantıklı değildi! Bugünkü duruma bakarsak, eskiye oranlar çok daha vahim bir tablo söz konusu. Pek göz önüne getirilmese de artık iç savaşa benzer bir durum var gibi!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3689 : 11 Nisan 2016, 12:29:08 »
Yüksekova'da silah sesleri

DHA11 Nisan 2016 - 11:52:00
Yüksekova'da silah sesleri

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Yeşildere ve Dize mahallelerinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Belirlenen hedeflerin imha edilmesi için gece başlayan top atışları ise sürüyor.

Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu' tüm hızıyla sürüyor.

En yoğun çatışmalar ise Yeşildere ve Dize mahallelerinde yaşanıyor.

PKK'lı teröristlerin kurdukları hendek ve bombalı tuzakların bulunduğu bölgelere gece boyunca yapılan top atışları sabah saatlerinde de sürdürüldü. Temizlik harekatı yapmak için zırhlı araçlarla girilen Dize, Kışla, Mezarlık, Orman, Kaniheyder, Cumhuriyet, Göngür ve Esentepe mahallelerinde ise yoğun silah ve çatışma sesleri duyuluyor.

Bu arada, birçok mahalleden dumanlar yükseliyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nın dünkü açıklamalarına göre, 145 PKK'lının etkisiz hale getirildiği, 219 el yapımı patlayıcının imha edildiği Yüksekova'da, dün Kamışlı karakolundan Onbaşılar köyü civarına top atışlarının yapıldığı görüldü.

PKK'lıların bölgeden kaçmalarını önlenmesi için stratejik noktalara yapılan asker ve polis takviyeleri ise sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/yuksekovada-silah-sesleri-40085736