Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143287 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #580 : 26 Şubat 2018, 15:07:56 »
Bu bizim askerin sırt çantasını bohçalaması biraz komik görünüyor ama çokta fonsiyonel faydalı bir şey. Başka ordular neden bunu yapmıyor yada bunun yerine yağmurdan mesela çantadakileri nasıl koruyorlar merak ediyorum.

Şu asker mesela yağmur yağsa ne yapıyor

Çantaya yağmurluk geçirmek tamamiyle iklim şartlarına göre yapılan bi durum bölgede bugünlerde sürekli yağmur var .Odeğilde şu met olayını 20 yıldır çözemediler .Bende doğuda şırnakta askerlik yaptım j.komando olarak ozamanda met leri boru gibi sarar çantanın altına takardık intikal esnasında oturma molasında çökerken direkt metin üstüne poponu koyuyorsun rahat oluyor onun dışında bir fonksiyonu yok.AFRİN de askerler hendeklerde ilerlerken o metin daracık cukurda sağa sola sürtmesini görmüştüm .Bordo bereliler metlerini katlayıp çantanın üstüne yada iç kısmına koyuyorlar .Profesyonel askerin bir bildiği var demek onlardan feyz almaları lazım...

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #581 : 26 Şubat 2018, 15:08:54 »
skywolf bu tigerfish arkadaşı forum kurallarına uygun şekilde düzgün konuşması konusunda uyarır mısın lütfen.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 15:09:32 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #582 : 26 Şubat 2018, 15:14:32 »
skywolf bu tigerfish arkadaşı forum kurallarına uygun şekilde düzgün konuşması konusunda uyarır mısın lütfen.

Peki.

A
Bu bizim askerin sırt çantasını bohçalaması biraz komik görünüyor ama çokta fonsiyonel faydalı bir şey. Başka ordular neden bunu yapmıyor yada bunun yerine yağmurdan mesela çantadakileri nasıl koruyorlar merak ediyorum.

Şu asker mesela yağmur yağsa ne yapıyor

Tahmin edersem şemsiye açacak .

Gökten beyin yağarsa sen sakın ha açma.

Tigerfish arkadaş, forum kurallarına uygun şekilde düzgün konuşur musun!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #583 : 26 Şubat 2018, 15:14:39 »
Macron Erdogan'i arayip BM ateskesi Afrin icin de gecerli oldugunu soylemis.

Fransiz yine Fransizligini yapacak anlasilan

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #584 : 26 Şubat 2018, 15:35:03 »
Macron Erdogan'i arayip BM ateskesi Afrin icin de gecerli oldugunu soylemis.

Fransiz yine Fransizligini yapacak anlasilan

Uluslar arası işleri sana bırakıyoruz Nutuk. Sen onların ağzının payını verirsin forumlarda.
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #585 : 26 Şubat 2018, 16:52:09 »
Sınır bölgeleri bugün itibariyle tamamen teröristlerden arındırılmıştır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Afrin'de hilal tamamlandı
« Yanıtla #586 : 26 Şubat 2018, 17:15:03 »
Afrin'de hilal tamamlandı

Afrin'de terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı harekâtı devam ediyor. TSK bu sabah yaptığı açıklamada etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 59'a yükseldiğini duyurdu. Bugün Özel Birlikler Afrin'e girmişti. Saat 16:24'te AA'nın geçtiği habere göre TSK ve ÖSO, Afrin'deki teröristlerin Türkiye sınırıyla temasını tümüyle keserek kurtarılan alandaki "hilal"i tamamladı.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-teroristlerin-kampindan-ilk-fotograflar-40752999?p=3

« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 17:33:38 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #587 : 26 Şubat 2018, 17:27:34 »
Hilal tamamlama nedir yahu hilal diye bir şeymi var askeriyede.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 17:29:05 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #588 : 26 Şubat 2018, 17:49:04 »
Hilal tamamlama nedir yahu hilal diye bir şeymi var askeriyede.

Sayın serkan,

Gerçekten troll olduğunuzu düşünüyorum. 6 yıldır forumun üyesiyim ve toplasanız üç beş tane gönderim var, ama dikkat ediyorum her post un altına yorum yazıyorsunuz ve konuyu sulandırıyorsunuz. Yeminle, valla, billa her gönderiye birşeyler karalamak zorunda değilsiniz... haber gayet basit türkçe ile ilkokul öğrencisinin anlayacağı seviyede yazılmış bunda itiraz edecek ne var?  Kuşatma hilal şeklini aldığı için ve hilali tamamlayan son parçada alındığı için hilal tamamlandı yazılmış. Şayet kare olsa idi kare tamamlandı, üçgen olsa üçgen tamamlandı... Bu kadar suistimal etmeyin lütfen forumu.Saygılar.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 17:56:31 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #589 : 26 Şubat 2018, 17:54:17 »
Oysaki söz konusu olan '' Şİİ HİLALİ '' olunca, hiç itiraz etmiyordu! Bizim asıl düşmanımız İran ve Şiilerdir diye tutturmuştu. Halbuki hilal en çok Türk milletine yakışır:)