Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1428796 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5660 : 19 Ocak 2024, 02:08:36 »
Dedim ya sn. Putty ortam dinlemesi den kastım akustik iz ;yani ayak sesi ,tüfeğin vücuda çarpmasından kaynaklanan ses, nefes alma sesi konuşma sesi vesayre vesayre bunların izini takip edicek yönünü kestirebilcek sistem lazım fakat rüzgar ve fırtınalı havada yani gürültülü ortamlarda ne kadar sağlıklı olur orası tartışılır.

Bu yüzden kesin sonuç kara radarı dedim..

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #5661 : 19 Ocak 2024, 02:32:43 »
Hepsiburada dan bir tane kaliteli Shotgun Microphone alsınlar mevzide denesinler hoşlarına giderse proje başlatsınlar bunu bu maksatla militarist amaçla en iyilemek için proje başlatsınlar. Amaç bülbül sesi kaydetmek değil anomali yakalamak içinde koşan analizler olması gerek.

Şunu hepsiburada dan alsınlar hiç icat yapmaya gerek yok gece nöbet yerinde askere verip bir denesinler belki askerin bir kaç saat sonra melekesi gelişecek duyduğu seslerden. Belki rüzgarda bile askeri huylandıran bir anomali oluşacak. İnsan kulağı insan beynine bağlı o beyin o sesi az temas ederse tanımaya başlar yaptığımız işlerde nasıl melekelerimiz gelişiyor askerde sesi duyarsa tanır ama şimdi duyamıyorki.

Bunlar çok basit cihazlar olabilecek çok az ceyran harcayan kullanması çok basit olabilecek üretmesi de çok kolay olabilecek çözüm ondan ısrar ediyorum. Bir mikrofonu iki kalem pille bir hafta bile dinleyebilirsin iyi çalışılırsa. Hatta kulaklıksız sadece alarm oluşturan bir cihaz 9 volt pille bir sene çalışır belkide. Ama bir personel radarına jeneratör taşıman lazım tüm gece çalışması için. Termal kameraya pil yetiştiremezsin

« Son Düzenleme: 19 Ocak 2024, 02:42:16 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #5662 : 19 Ocak 2024, 08:17:36 »
Mantıklı da, 24 saat kim, neyi dinleyecek? Bildiğim kadarıyla bu cihazları sesin gelebileceği yöne çevirip dinlemek gerekiyor. Birilerinin elinde böyle cihazlarla sağa sola tarama yaparak dinlemesi??? Bunu yaparken de yanınızdakilerin de sessiz olmaları gerekiyor. Samanlıkta iğne aramak gibi...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5663 : 19 Ocak 2024, 08:54:29 »
Sn.skywolfa katılıyorum 24 saat elinde shotgun microphone alıp dinleyecek adam zaten sızmanın önüne geçer...

İşin aslı bu konuda daha profesyonel bir sistem lazım doğadaki insan ile hayvan ,araç, su ,yağmur rüzgar ,fırtına gibi sesleri ayırıp,insana ait bir ses algıladığında alarm verecek sistem olmalı ...yani asker başında 24 saat nikon'dan bakar gibi bakmayacak.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5664 : 19 Ocak 2024, 09:29:56 »
Lıdar sistemi denilince belki anlaşılmayabilir,Şöyle açıklayayım bugün akıllı Süpürge yada akıllı robot denilen ve evin krokisini çizen önüne çıkan engelleri tespit etmeye yarayan sistemleri vardır,bu sistemler yani akıllı robotlar "lıdar" sistemini kullanır evinizi tarayarak krokisini çizer bunuda insan gözü ile gözükmeyen lazerli dedektör ile yapar

Bizde bu sistemleri çubukların üstüne dikerek üs bölgelerinin etrafını donatabiliriz ,çember şeklinde,böylece yaklaşan ve hareket eden nesneleri algılarız...bir nevi fotosel gibi

Çok üst düzey bir sistem olmasına gerek yok

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5665 : 19 Ocak 2024, 10:44:22 »
Daha basit yöntemlerle de olmaz mı?

Mayınları döṣersin yerlesecegin yerin etrafına, booby tuzağı seklinde teli de döṣersin...tele basilirsa/kesilirse bum....

Hem haberin olur hem etkisiz hale getirir...

Karli arazide bile mayin kullanmanın bir yolu vardır herhalde..
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2024, 10:46:44 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5666 : 19 Ocak 2024, 10:59:06 »

Üs bölgesi çevresine  CLAYMORE döşense

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5667 : 19 Ocak 2024, 11:04:03 »
Telli sistemler yada misinalı sistemler fark edilebilir ayrıca kar yüksekliği arttıkça karın altında kalacaktır.
Mayında keza öyle karın altında kalabilceği gibi düşmanın basacağına dair garanti yok....

"Unutmayın karlı ve sisli havadaki zorluktan bahsediyoruz"

Yoksa döşe claymore'ı teller ile döşe etrafı ,düşman teli gerdiğinde parça tesiri ile düşmanı avla ...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5668 : 19 Ocak 2024, 11:08:50 »
Arkadaşlar o zaman laf lafı açıyor bu bizim teröristler hiç ama hiç salak değil mesela bayan personeli ne işe yarar diye sorarsınız?

Yerden emekleyerek giden sızma girişiminde olan uzun saçlı bayan personelleri olur.Bu bayan terörist saçını sağa sola savurarak gider eğer savurduğu saç bir cisime yani tele veya ipe takılırsa fark eder yani düzeniği ve tuzağı aktif etmeden tespit eder...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 187
  • DefenceTurk.com
PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5669 : 15 Mart 2024, 00:13:10 »
Alıntı
Irak Pkk yi ülke de yasakli örgüt olarak tanimladi.

https://www.instagram.com/p/C4glWCBNv-_/?igsh=Zjd2cnplMW1ndTZx