ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Kara Sistemleri ile İlgili Haberler

Eitan Tekerlekli Zırhlı Personel Taşıyıcı

<< < (2/3) > >>

UYVAR:
Hepi topu 300 km derinligi olan bir ulke. M113 60km/h, bu 100km/h hiza cikiyor. Arada iki saat fark eder intikal esnasinda. Gerek yok bence. 2021'de 38 milyar dolar amerikan yardimini zor görürler zaten.

BATTLESTAR:

--- Alıntı yapılan: UYVAR - 16 Kasım 2018, 17:18:13 ---Hepi topu 300 km derinligi olan bir ulke. M113 60km/h, bu 100km/h hiza cikiyor. Arada iki saat fark eder intikal esnasinda. Gerek yok bence. 2021'de 38 milyar dolar amerikan yardimini zor görürler zaten.

--- Alıntı sonu ---

Ama sayın uyvar. Napolyon ne demiş. Bir ordunun gücü Büyüklüğüx hızı = denkleminden çıkıyor. Bir ordunun düşmandan daha hızlıve büyük bir kuvveti kendine hakim ve avantajlı araziye ulaştırması hayati önemde.

Yine max weber mi yoksa hamilton mu demişti hatırlamıyorum . Bir ordu bir harp sahasında ne kadar fazla zaman geçirir ve önden giderse kazanma oranı da o kadar artar.

UYVAR:
Tekrar verileri hesapladim fark 1,5 saat. O da bir uctan digerine nakil esnasinda. Torenlerde gostermek icin ya da ihracat amacli ufak bir alim yaparlar belki. Ayrica paletli aracin israil cografyasinda etkinligi tartisilmaz.

Ayrica mesele yapilabilirlik degil. Yapar. Ama ne gerek var? Elinde m113 var, namer var, luks ve konfor senin neyine? Yegane dusmanin Gazze sapan mesefesinde.

BATTLESTAR:

--- Alıntı yapılan: UYVAR - 16 Kasım 2018, 20:05:13 ---Tekrar verileri hesapladim fark 1,5 saat. O da bir uctan digerine nakil esnasinda. Torenlerde gostermek icin ya da ihracat amacli ufak bir alim yaparlar belki. Ayrica paletli aracin israil cografyasinda etkinligi tartisilmaz.

Ayrica mesele yapilabilirlik degil. Yapar. Ama ne gerek var? Elinde m113 var, namer var, luks ve konfor senin neyine? Yegane dusmanin Gazze sapan mesefesinde.

--- Alıntı sonu ---

Coğrafyayı genişletmek istiyorlarsa demek...

UYVAR:

--- Alıntı yapılan: BATTLESTAR - 16 Kasım 2018, 20:12:13 ---
--- Alıntı yapılan: UYVAR - 16 Kasım 2018, 20:05:13 ---Tekrar verileri hesapladim fark 1,5 saat. O da bir uctan digerine nakil esnasinda. Torenlerde gostermek icin ya da ihracat amacli ufak bir alim yaparlar belki. Ayrica paletli aracin israil cografyasinda etkinligi tartisilmaz.

--- Alıntı sonu ---

Coğrafyayı genişletmek istiyorlarsa demek...

--- Alıntı sonu ---

Genisletsinler canim. Gazze ve Bati seria nelerine yetmiyor? Da onun icin milyar dolarlik oyuncaklara gerek yok.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git