Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 507161 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2580 : 01 Mart 2020, 12:56:38 »

Soyal medyada rejime ait olduğu öne sürülen bir uçağın düşürüldüğü belirtiliyor. Ancak görüntülerdeki araç ANKA'ya benziyor. Sağda yerde görülen MAM-L değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Bakan Akar'dan önemli açıklama: 2212 rejim askeri etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar "27 Şubat’ta İdlib'deki menfur saldırıyı müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı başarıyla sürdürülmektedir" açıklamasını yaptı. Akar, "Bugüne kadar 1 İHA, 8 helikopter, 103 tank, 72 top/obüs/ÇNRA, 3 hava savunma sistemi ve 2 bin 212 Rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir." dedi. Bakan Akar, "Rusya'yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir." ifadelerini kullandı ve "Rusya'dan beklentimiz, rejimin saldırılarını durdurarak Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır." dedi.

Bakan Akar'ın açıklamaları şöyle:

27 Şubat’ta İdlib'deki menfur saldırıyı müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı başarıyla sürdürülmektedir.

Bugüne kadar 1 İHA, 8 helikopter, 103 tank, 72 top/obüs/ÇNRA, 3 hava savunma sistemi ve 2 bin 212 Rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir.

Rusya'yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var.Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir

Rusya'dan beklentimiz, rejimin saldırılarını durdurarak Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır.

(İdlib)Birlik, gözlem noktası ve mevzilerimize yönelik saldırılara, meşru müdafaa kapsamında karşılık verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın"

(İdlib'de) Meşru müdafaa kapsamında hedefimiz sadece birliklerimize saldıran Rejim askerleri ve unsurları olacaktır"

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-bakan-akardan-onemli-aciklama-2212-rejim-askeri-etkisiz-hale-getirildi-41458553
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 13:44:30 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin 5 Mart'ta Moskova'da görüşecek
« Yanıtla #2582 : 01 Mart 2020, 13:33:54 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin 5 Mart'ta Moskova'da görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin'in görüşmesi, 5 Mart Perşembe günü Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesi, 5 Mart Perşembe günü Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleşecek.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-cumhurbaskani-erdogan-ile-putin-gorusmesi-5-martta-moskovada-41458510

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2583 : 01 Mart 2020, 13:37:31 »
Üçüncü HSS hangi sistem acaba?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2584 : 01 Mart 2020, 13:40:22 »
Reis deplasmana gidiyor

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2585 : 01 Mart 2020, 13:56:49 »

Soyal medyada rejime ait olduğu öne sürülen bir uçağın düşürüldüğü belirtiliyor. Ancak görüntülerdeki araç ANKA'ya benziyor. Sağda yerde görülen MAM-L değil mi?

Hocam harbi Suriye savaş uçağı diye ANKA'yı vurmuşlar videoları izledim. Sosyal medya'da Suriye'liler dalga geçiyorlar neredeyse göbek atıyorlar. Bizimkilerin muhaliflere İHA'larla savaş uçaklarının farkını öğretmesi lazım yoksa ellerindeki manpadslarla istemeden de olsa  başımıza bela olacaklar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2586 : 01 Mart 2020, 14:35:58 »
Savaş geriliminde bu tip hatalar olabilir. Genelde dost ateşi ile verilen kayıplar görülür. Suriyelilerin dalga geçmesinin nedeni, fotoğrafta görülenlerin düşürdükleri aracın kendilerine destek veren bir araç olduğunu halen anlamadan sevinç gösterilerine devam etmeleridir muhtemelen. Aslında dalga geçenlerin şunu düşünmeleri gerek, 33 askerimizi anlaşmanın dışına çıkarak şehit etmelerinin bedelini bir kaç  gündür nasıl ödemekteler! Orada kendi ihalarımız bile düşürülürken Suriye uçakları ne yapabilir! O bölgede kontroü tamamen kaybettiler ve dışarıdan güçlü bir dstek almadıkça sağlamaları da imkansız. Eğer saldırıya devam ederlerse sonlarının ne olacağı ortada!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2587 : 01 Mart 2020, 14:45:54 »
Suriye Hava kuvetlerine ait bir Su-24 uçağının vurulduğu ve Kırıkhan'a düştüğü iddia ediliyor. Bakalım doğrulanacak mı?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2588 : 01 Mart 2020, 14:46:58 »
Bende kendi kendime diyorum bu su24 lerin kanat açıklığı ne kadar da uzunmuş diye neyse cana gelen mala gelsin

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2589 : 01 Mart 2020, 15:11:24 »
https://twitter.com/haskologlu/status/1234087810912661506?s=09

Suriye haber ajansı geçti. Suriye uçağı düşen.