Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
TSK'dan açıklama! Şehit sayısı 11'e yükseldi
« Yanıtla #380 : 10 Şubat 2018, 22:57:32 »
TSK'dan açıklama! Şehit sayısı 11'e yükseldi

Zeytin Dalı harekatının 22. gününde TSK, 9 askerin şehit olduğunu 11 askerin de yaralandığını açıkladı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 22. gününde, düşen Atak helikopterinde şehit olan 2 asker ile birlikte şehit sayısı 11'e yükseldi, 11 asker de yaralandı.

TSK'DAN YAPILAN İLK AÇIKLAMA:

TSK'dan yapılan açıklamada ''Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.'' ifadeleri yer aldı.

İKİNCİ AÇIKLAMA: 2 ŞEHİT 4 YARALI

TSK'nın yaptığı açıklama şu şekilde;

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

TSK'DAN YAPILAN ÜÇÜNCÜ AÇIKLAMA: 4 ŞEHİT, 2 YARALI

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 13 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2547354-tskdan-aciklama-sehit-sayisi-11e-yukseldi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #381 : 10 Şubat 2018, 23:13:17 »
Şehit vereceğimiz ortadaydı ama bu kadar çok olmasını beklemiyordum. Sivilleri korumak boka batmaktır. Doğudaki tünel kazmalarda verilen şehitlerin çoğu AMAN SİVİLLERE BİRŞEY OLMASIN ve İLK ATEŞİ ONLARA VERME yüzünden gerçekleşti. Şuanki verilen şehitlerin cogu AFRİNDEKİ siviller yüzünden oluyor. demekki benim askerim herhangi bir ülke sivilinden daha değersiz. O lanet olası afrindeki sivillerin canı için bizim kaç canımızın gitmesi lazım. Birilerinin "SİVİLLERİ KORUYORUZ" edebiyatı yapabilmesi için kaç askerimin toprağa düşmesi lazım. BANANE ULAN SİVİLLERDEN. BANANE. Elalemin tek salağı biz miyiz. Benim askerim ordaki pkk destekçisi yavşakların korunması için neden canını veriyor ? >Yoksa yine birileri çıkıp Soman faciasında olduğu gibi "Bunlar her yerde olan şeyler büyütmemek lazım" mı diyecek ? PKKya bugüne kadar en cok desteğin verildiği yer afrin. Biz pkkyı ordan temizleyince afrinli kürtler "aaa biz kandırılmışız Türkler iyiymiş" mi dicek sanıyorsunuz ? Ben artık şu sivil muhabbetindne sıkıldım. Benim askerimin canını verdiği yerde o sivilde yaşamamalı.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Son dakika: Afrin'e büyük askeri sevkıyat... Özel komando birlikleri de gitti

DHA/AA
10.02.2018 - 22:36 | Son Güncelleme: 10.02.2018 - 22:48
Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar, Hatay'a geldi. İçinde en az 60 askeri zırhlı aracın olduğu konvoyda çeşitli illerden gelen özel komando birlikleri de yer aldı.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında farklı birliklerden gönderilen, içerisinde komando birliklerinin bulunduğu en az 60 askeri zırhlı araç, Kırıkhan ilçesinden geçti.

Daha sonra sınır birliklerine yönelen askeri araçların buradan da Afrin'e geçeceği öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-afrine-buyuk-askeri-sevkiyat-ozel-komando-birlikleri-de-gitti-40738060
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #383 : 11 Şubat 2018, 00:00:43 »
Belki yapılıyordur, belki de yapılmıyordur. Bu teöristleri gözlemleyebilecek hakim tepelere gece sessizce özel birlikleri indirmek, teröristlerin hareketlerini takip etmek, hangi yolları kullandıkları, nerelerde tuzaklar bulunduğunu, nerelerde cephaneleri bulunduğu vs tespit edip özellikle tankların yıldırım saldırılarında ilerleyebileceği güvenli rotaları belirlemek, hedefleri lazerle işaretlemek veya koordinatlarını belirlemek, susturucu silahlarla sessiz gece baskınları gerçekleştirerek yerleşim yerlerini ele geçirmek, keskin nişancılarla kafasını çıkaranın kafasını patlatmak gibi pek çok yöntem var.

Anladığım kadarıyla bugün sivil görünümlü bir grup, önemsenmediği için bu kayıpları verdik. En azından söylentiler bu yönde. Operasyon demek hedefe saldırmak demek. Hedef ise bu operasyonda zaten savunma pozisyonunda. Ancak işi gerekten iyi öğrenmişler ki en iyi savunma saldırmaktır! Kaçmayıp saldırıyorlar. Saldırdıkları için bu kadar kayıp veriyoruz. Aynı zamanda saldırdıkları için bu kadar fazla kayıp veriyorlar.

Tanklarımızı ve helikopterlerimizi vurabiliyorlar. Bir savaşta bu normal bir durum. Kaldı ki düşmanın elinde bunu yapabilecek çok silah var. DÜŞMAN BUNU BAŞARABİLECEK ŞEKİLDE EĞİTİLMİŞ VE DONATILMIŞ!

Teröristlerin şimdiye kadarki gerçekleştirdiği saldırıların görüntülerinde görebildiğimiz kadarıyla mesela tanklarımız güvenli pozisyonlarda değiller. Çoğu açıkta sabit durumdayken vurulmuş. Oysa bir tepeyi ele geçirdiğimizde eğer tank veya zırhlı araç sabit duracaksa, tepenin güvenli tarafında durmalı. Saldırı yaparken de sabit bir noktada durarak hedeflere ateş etmemeli. Sürekli poziyonunu değiştirmeli! Üzerine yönelebilecek herhangi bir füzeyi görebilecek pozisyonlarda olmalı. Sis havanlarını kullanabilmeli. Hızla yer değiştirebilmeli, kayalıklar, binalar vs arasına gizlenebilmeli. Her gün bir kaç köyü ele geçiriyoruz. Oysa o kadar tank gönderdik o bölgeye. Bu tanklar grup halinde hızla hareket etseler, bu küçük yerleşim bölgelerinin altından girip üstünden çıkarlar ve çok daha fazla alanı temizleriz.

Her ne kadar çok fazla tehdit içeriyor olsa da bu operasyonda tanklarımızı ve helikopterlerimizi daha aktif kullanmalıyız. O araçlar süs olsun diye bulundurulmuyorlar. En başta belirttiğim sayısız güvenlik önemleriyle bu ateş gücünü, net olarak belirlenmiş hedeflere karşı yıldırım şeklinde darbe indirecek şekilde kullanmalıyız.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #384 : 11 Şubat 2018, 00:14:31 »
Abi 2 yıl önceden Afrine geliyoruz açıklamasınında bu kadar hendek - tünel - cephane artışına neden oldugu kanısındayım. Malesef biz hala pkkyı "bak geliriz ha" diye korkutmaya çalışıyoruz. En üzüldüğüm noktada kıytırık ırak ordusu geliyor diye kerkükü bırakıp kaçanlar TSK saldırınca karşısına durmaya geliyor. Abi biz bu kadar mı düştük. Esadın bitmiş ordusu saldırsa yine kaçarlardı ama konu Türk ordusu olunca kimse korkmuyor. Bunda da malesef bizim saçma sapan SiVİL politikamız var. Aman şu olmasın aman bu olmasın. Olsun abi. TSKnın caydırıcılıgından bahsediyoruz ama daha kıytırık terör örgütünü caydıramıyoruz. Caydıracak silahla saldıracaksın. Afrinin tek mahAllesini BORAYLA- YILDIRIMLA düz edeceksin hatta bunu videoya cekip dünyaya servis edeceksin. Amerikalısıda görecek Rusuda Yunanıda. Türk sinirlenince ne oluyor görecekler.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #385 : 11 Şubat 2018, 01:32:39 »
... Abi biz bu kadar mı düştük. Esadın bitmiş ordusu saldırsa yine kaçarlardı ama konu Türk ordusu olunca kimse korkmuyor...

Bunlar Peşmerge değil. Büyük ihtimalle ABD Özel Kuvvetleri, Blackwater cinsi paramiliter savaş şirketler ve PKK/YPG terörist karmasıyla savaşıyoruz. Çünkü, klasik gerilla harbi yerine kora kor mücadeleyi tercih ediyorlar. Bunları komuta eden profesyoneller olmasaydı, şimdiye kadar çoktan sıvışmış olmaları lazımdı. Askeri disiplin almamış, emir komuta zincirine tabi olmayan derme çatma unsurların; düzenli ordulara karşı kora kor mücadele etmeleri mümkün değildir. Demek ki bu şerefsizleri komuta eden birtakım unsurlar var. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #386 : 11 Şubat 2018, 11:06:08 »
Şehit vereceğimiz ortadaydı ama bu kadar çok olmasını beklemiyordum. Sivilleri korumak boka batmaktır. Doğudaki tünel kazmalarda verilen şehitlerin çoğu AMAN SİVİLLERE BİRŞEY OLMASIN ve İLK ATEŞİ ONLARA VERME yüzünden gerçekleşti. Şuanki verilen şehitlerin cogu AFRİNDEKİ siviller yüzünden oluyor. demekki benim askerim herhangi bir ülke sivilinden daha değersiz. O lanet olası afrindeki sivillerin canı için bizim kaç canımızın gitmesi lazım. Birilerinin "SİVİLLERİ KORUYORUZ" edebiyatı yapabilmesi için kaç askerimin toprağa düşmesi lazım. BANANE ULAN SİVİLLERDEN. BANANE. Elalemin tek salağı biz miyiz. Benim askerim ordaki pkk destekçisi yavşakların korunması için neden canını veriyor ? >Yoksa yine birileri çıkıp Soman faciasında olduğu gibi "Bunlar her yerde olan şeyler büyütmemek lazım" mı diyecek ? PKKya bugüne kadar en cok desteğin verildiği yer afrin. Biz pkkyı ordan temizleyince afrinli kürtler "aaa biz kandırılmışız Türkler iyiymiş" mi dicek sanıyorsunuz ? Ben artık şu sivil muhabbetindne sıkıldım. Benim askerimin canını verdiği yerde o sivilde yaşamamalı.

Ama orada kurtarılmayı bekleyen, bizi bekleyen pek çok sivil de var! Silah zoruyla rehin tutuluyorlar.
Geçenlerde bir video izledim. Bizim uçaklar bombalıyor. 9-10 yaşlarında bir grup çocuk oynuyor. Biraz yüksek bir yerleşim yerindeler ve onlara yakın aşağıda bir yere bir bomba düşüyor. Çocuklar normalde korkup kaçmaları gerekirken coşkuyla alkışlıyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
TSK açıklama yaptı... Etkisiz hale getirilen terörist sayısı açıklandı

Hürriyet Haber
11.02.2018 - 10:13 | Son Güncelleme: 11.02.2018 - 10:59
TSK Afrin'deki harekatla ilgili açıklama yaptı. Bir askerin şehit olduğu belirtilen açıklamada, terör örgütlerine yönelik düzenlenen son operasyonlarda 86 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1266 oldu.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 19 hedef imha edilmiştir.

Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. 86 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1.266 olmuştur.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

UÇAKLAR VE OBÜSLER GECE VURDU

Dün 11 şehit verdiğimiz Afrin'de gece terör örgütü PKK/PYD mevzileri savaş uçakları tarafından yerle bir edildi. Yaşanan patlamalar sınır hattından görüntülendi. Hedefler sınır birliklerinde konuşlu bulunan fırtına obüsleri tarafından da aralıksız olarak ateş altına alındı.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-tsk-aciklama-yapti-etkisiz-hale-getirilen-terorist-sayisi-aciklandi-40738184

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #388 : 11 Şubat 2018, 11:53:00 »
Yunanistan ı da böyle işgal edeceksek heralde 50 yıl sürer moraya varmamız
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Şehit Binbaşı Bülent Albayrak'ın kızından Mehmetçiğe mektup
« Yanıtla #389 : 11 Şubat 2018, 12:19:08 »
Şehit Binbaşı Bülent Albayrak'ın kızından Mehmetçiğe mektup

Hürriyet Haber
11.02.2018 - 11:15 | Son Güncelleme: 11.02.2018 - 11:22
Fırat Kalkanı'nda şehit düşen 'El Bab Fatihi' Binbaşı Bülent Albayrak'ın kızı Elif Naz, Zeytin Dalı Harekatı'nda savaşan Mehmetçiklere seslendi. Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, şehit Binbaşı Albayrak'ın kızının Afrin'de operasyonda olan askerlere yazdığı mektubu paylaştı.

İşte, El Bab Şehidi Binbaşı Albayrak'ın kızının, Zeytin Dalı Harekatı'nda mücadele veren Mehmetçiğe mektubu:

"Merhaba Türk Ordusu'nun şerefli askerleri. Ben Elifnaz Albayrak. 21.12.2016 tarihinde El Bab'da babasını şehit vermiş bir şehit kızıyım. Nam-ı diğer El Bab fatihi şanlı Bülent Albayrak'ın biricik evladıyım.

Size bu gittiğiniz yolda başarılar diliyorum. Vatanımızı her daim koruyacağınıza inanıyorum. Çünkü canını hiçe saymış bir şehidin evladıyım. Benim ve tüm milletimizin duaları sizinle.

Vatan ve millet sevgisini en acı şekilde yaşamış bir çocuk olarak hepinizle gurur duyuyorum. Türk askeri güçlüdür, cesaretlidir, inançlıdır; babamdan biliyorum.

Türk Ordusu oldukça kimse bize zarar veremez.

Hepinize sonsuz teşekkürler, dualarımız sizinle. Allah'a emanet olun şanlı Türk Ordusu."

Şehit Binbaşı Bülent Albayrakın kızından Mehmetçiğe mektup

http://www.hurriyet.com.tr/sehit-binbasi-bulent-albayrakin-kizindan-mehmetcige-mektup-40738240