Gönderen Konu: Milli Savunma Sanayinden Genel Haberler  (Okunma sayısı 199104 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Savunma Sanayinden Genel Haberler
« Yanıtla #510 : 18 Ekim 2023, 22:15:40 »
Bir avuç içi çürümüş askerin yaptıkları koskoca Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mal edilemez. Burada 425.000 kişilik bir mevcuttan bahsediyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri karşısına hangi güç çıkarsa çıksın o güce karşı koyacak kudrete sahiptir. Bunu şu ana kadar yaptıklarıyla göstermiştir zaten. Sayın Denizci16'nın yazdıkları gibi olsa durum  o operasyonları bile yapacak kabiliyete sahip olmazdık. TSK terörle mücadelede edindiği tecrübeler sayesinde meskun mahal ve gerilla savaşına karşı koyma konularında dünyadaki en deneyimli ve muharebeye en hazır ordulardan biridir bunu yabancılar bile kabullenmişken biz kendimizi niye böyle görüyoruz anlamak mümkün değil.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #511 : 18 Ekim 2023, 22:25:55 »
Sn.fırtına06 yazılarımı sizi zor durumda bırakmamak için daha doğrusu yönetimi zor durumda bırakmamak için sildim

Amacım Türk silahlı kuvvetlerinin daha kusursuz yapıya bürünmesi...

O kadar çok reform yaparım ki şaşar kalırsınız

Sn bogü Alp yanlış anlaşıldıysam özür dilerim

Sn Mehmet 75 komandoluk vazifenizde başarılar dilerim sizden özür dilerim
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2023, 10:51:53 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #512 : 18 Ekim 2023, 22:36:50 »
Tek temellim var bu saatten sonra umarım mühendislerimiz öyle bi standartta üretirler ki muadillerinin üstünde olur

Diğer temennim umarım öyle bir bütçemiz olur ki bu üretilen silahları envantere alabiliriz hemde bol miktarda

Kısaca eksiği yada makası umarım teknoloji ile aşarız

Çevrimdışı Bordo_43

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #513 : 18 Ekim 2023, 22:46:12 »
İhtiyaç duymadım. Ötesı var mı senin giremediğin kamp olayı ve denizcinin yazilarından sonra karar verdim. Benım ve benım gibilerin hayatı nasıldır bilmiyorsun senede birkaç gün rahatlamayı bile çok görüyorsun ömrü dağda geçenlere.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #514 : 18 Ekim 2023, 22:52:49 »
İhtiyaç duymadım. Ötesı var mı senin giremediğin kamp olayı ve denizcinin yazilarından sonra karar verdim. Benım ve benım gibilerin hayatı nasıldır bilmiyorsun senede birkaç gün rahatlamayı bile çok görüyorsun ömrü dağda geçenlere.

Hayat hiç bir yerde adil değil benle alakası yok konunun
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 49
« Yanıtla #515 : 19 Ekim 2023, 01:54:50 »
Adil olmasıyla alakası yok bu işi sadece bir grup insanın üstüne yıkarsak ve bir de zaten bu iş için para alıyorlar ölsünler bu onların işi zaten dersek olmaz, eğer bir kavgamız varsa bunu toplumun tüm kesimlerinin iliklerinde hissetmesi lazım yoksa olay ukraynadaki işe benzer fakir alt tabakalar canlarını hiçe sayıp savaşır toplumun gelir kaymağını yiyen kesi vur patlasın çal oynasında hayatını geçirir. Sonuç o dağda buz gibi soğukta pisliğin içinde ömür tüketen bir sonra yeter ulan al paranı başına çal der.

Bana sorarsanız ki kimse sormadı, sormuyor da :) senede bir kaç gün ile rahatlanmaz insanı daha kötü eder , şehre inip o affedersiniz şeyinde ,yani olan bitenin umurunda olmayan, zevk sefa peşinde koşan, olayı ucundan bile görmeyen görmek istemeyen anlamayan insanları fark edince kişi ulan ben bunlar için mi hayatımı rezil ediyorum ne için bu çektiğim diyebilir, bu insana dönüşte bir süre konsantrasyonunu kaybettirir hata yaparsın, bazı işlerde hatanı bedeli ise kendi canın olur yanındakinin ki olur ya da hiç tanımadığın bir grup olur.
O yüzden rotasyon vardır, sürekli aynı yerde bırakmaz devlet , seni uzun süre geçince bir yerde hele mahrumiyetin dibiyse kanıksarsın sonuçları ne denli ağır olsa da ne olacaksa olsun , yetti artık dersin bu da hata yaptırır, hatta bazılarını yoldan çıkarır.
Bu kısa mesaj alanında yazmakla anlatılamaz bu iş. Osman pamukoğlu ve birkaç insan daha kitaplarca anlatmaya çalıştılar , insanlar anladı mı olayın özünü hiç zannetmiyorum. Ne kadar profesyonel desek de bu iş sadece para için yapılmaz yapamaz insan. Paranın yanında başka motivasyon da gerekir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #516 : 19 Ekim 2023, 03:02:35 »

O kısmı sildim afedersin
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #517 : 19 Ekim 2023, 11:54:01 »
Artık askerlik işi sadece eline ver tüfeği, yatıp kalkmasın öğrensin, hedefe sıkmasını becersin değil artık. Ordunun çok büyük bölümü teknolojik açıdan kıymetli ve kullanımı beceri isteyen silahlarla donanmış durumda ve donanmakta. En basit bir zırhlı savaş aracının içerisinde dahi durumsal farkındalığa yardımcı olacak elektronik aksamlar var. Bu zırhlıların büyük kısmı uzaktan kumandalı silahlar taşıyor. 30-40mm top taşıyan savaş araçlarının atış kontrol sistemleri var. Bunları hakkını vererek kullanabilmenin yolu, iyi eğitilmiş bu işin uzmanı olmuş askerlerden geçer. Bu da ancak profesyonel asker demektir. Bundan sonra ordunun belkemiği profesyonel asker olacaktır. Deniz kuvvetlerinde profesyonel asker kullanımı daha da önem kazanır. Hava kuvvetlerinde çok daha önemlidir.
Bu mutlaka daha maliyetli olacaktır. Ama çok daha etkin ve savaşma kabiliyeti yüksek bir ordu ortaya çıkacaktır ki, çıkıyor da.

Eskiden fabrikalarda üretim hattında çalışan işçiler neredeyse sokaktan toplanan ve 15 dakikalık bir eğitimden sonra işi bilen birisinin yanına verilerek işi öğrenen ilkokul mezunu elemanlardı. Şimdi tanesi milyon dolara varan makineleri çalıştırma görevi verilen bu işçilerin en az sanat okulu mezunu olmaları ve zeka derecelerine bakılıyor. Uzun bir eğitim sürecinden sonra makineler teslim ediliyor. Ona göre de ücret skalası oluyor.
Ordularda da aynı durum var artık. Teknolojiye ve eğitime ağırlık veren ordular başarılı olabilecekler önümüzdeki savaşlarda. Onun için profesyonel ordu şart.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #518 : 19 Ekim 2023, 14:01:49 »
Artık askerlik işi sadece eline ver tüfeği, yatıp kalkmasın öğrensin, hedefe sıkmasını becersin değil artık. Ordunun çok büyük bölümü teknolojik açıdan kıymetli ve kullanımı beceri isteyen silahlarla donanmış durumda ve donanmakta. En basit bir zırhlı savaş aracının içerisinde dahi durumsal farkındalığa yardımcı olacak elektronik aksamlar var. Bu zırhlıların büyük kısmı uzaktan kumandalı silahlar taşıyor. 30-40mm top taşıyan savaş araçlarının atış kontrol sistemleri var. Bunları hakkını vererek kullanabilmenin yolu, iyi eğitilmiş bu işin uzmanı olmuş askerlerden geçer. Bu da ancak profesyonel asker demektir. Bundan sonra ordunun belkemiği profesyonel asker olacaktır. Deniz kuvvetlerinde profesyonel asker kullanımı daha da önem kazanır. Hava kuvvetlerinde çok daha önemlidir.
Bu mutlaka daha maliyetli olacaktır. Ama çok daha etkin ve savaşma kabiliyeti yüksek bir ordu ortaya çıkacaktır ki, çıkıyor da.

Eskiden fabrikalarda üretim hattında çalışan işçiler neredeyse sokaktan toplanan ve 15 dakikalık bir eğitimden sonra işi bilen birisinin yanına verilerek işi öğrenen ilkokul mezunu elemanlardı. Şimdi tanesi milyon dolara varan makineleri çalıştırma görevi verilen bu işçilerin en az sanat okulu mezunu olmaları ve zeka derecelerine bakılıyor. Uzun bir eğitim sürecinden sonra makineler teslim ediliyor. Ona göre de ücret skalası oluyor.
Ordularda da aynı durum var artık. Teknolojiye ve eğitime ağırlık veren ordular başarılı olabilecekler önümüzdeki savaşlarda. Onun için profesyonel ordu şart.
+1

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #519 : 19 Ekim 2023, 14:12:40 »
Ben sadece sn.yaşardan farklı düşünüyorum

Hava kuvvetleri profesyonel asker
Deniz kuvvetleri profesyonel asker
Kara kuvvetlerinde ise

Belirli sayıda profesyonel komando
Belirli sayıda profesyonel piyade
Hava savunma grubu profesyonel ordu
Topçu ve füze sınıfı profesyonel ordu +(fen bilimleri öğrencileri yani mühendisler)

Tank zma ve zpt  şoförü ve nişancılarını ile birlikte
diğer birimler komando ve piyade'yi hala yükümlü askerlerden seçerdim.
O 25 mm kuleyi kullanmak bir meslek lisesi mezunu yada normal bir birey için Sega oyununu oynamak kadar kolay olsa gerek (eskiler bilir Sega oyununu play station gibi)

Yani ordunun büyük bölümünü yükümlü asker yapardım bunlara belirli bir maaş verip askerlik süresini uzatırdım.

Herşeyin başı benim zamanımda olan liselere milli güvenlik dersini tekrar geri getirirdim

Gata'yı tekrar kurardım...
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2023, 19:23:53 Gönderen: Denizci16 »