Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 200092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: HÜRJET
« Yanıtla #400 : 08 Ağustos 2021, 14:31:24 »
Pakistan'da ihale kazandılar;  ama Atak teslimatlarına ABD  motor izni vermedi diye başlayamıyorlar.

Hürjet  de ihale ihale  dolaştırılacaksa güvendikleri bir şey vardır umarım.

ihale kazanıp teslimat yapamayan firma imajı pek de özenilecek bir şey değil.

Son günlerde sosyal medyayı takip ediyorsanız ( Burhan Kuzu,Sedat Peker,Ümitcan psikopatı vb) ülke rezil durumda...

Adamı olan , hatırlı bir kişi tanıyan herkes parası mukabilinde istediği tüm izinleri alıyor.

Bizimkiler de galiba tüm Dünya'yı öyle zannediyorlar . Yani ben ihaleyi alırım , motor için de bi telefon eder,araya hatırlı kişileri sokar istediğim işi kaparım...

Rezil olmaktan bıkmadılar , hala motorsuz ihale alma peşindeler... Ulan sen İsveç misin de bir tık yapınca ABD sana motor göndersin...

Abd ile ilişkiler iyiyken bile motor alamadın şimdi adamın sana seri üretim için motor vereceği bile mucize bir de yurtdışı ihaleye girecekmiş TEİ müdürümüz.
Ya sabır...
Benim anlamadığım; TEİ müdürü neden TAİ/Tusas konusunda fikir yürütüp beyanat veriyor? Kendi motor üretim işine odaklansa ya!!!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #401 : 08 Ağustos 2021, 15:58:58 »

Benim anlamadığım; TEİ müdürü neden TAİ/Tusas konusunda fikir yürütüp beyanat veriyor? Kendi motor üretim işine odaklansa ya!!!

Bu ülkede normal karşılanan bir durum. Mesela geçenlerde yangınlar konusunda dışişleri bakanı açıklama yapıyordu haberlerde. Şuralarda kontrol altına alındı, şuralarda devam ediyor vs...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #402 : 08 Ağustos 2021, 17:29:11 »
O biraz da Dışişleri bakanının Antalyalı olmasıyla alakalı bir durum...Bu tür olaylar da bölgelerine gider milletvekilleri...

Asıl şaşılacak durum şu;
Pakistan Atak ihalesinde imzalar 2018'de atıldı. 4 yıla yakındır ABD motor vermediği için ihale ortada kalmışken , daha ortada olmayan ABD uçak motoru ile vücut bulmamış Hürjet ile ihaleye girmekten bahsediyorlar...
Mikrofon bulunca coşuyor bunlar
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2021, 17:30:03 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #403 : 08 Ağustos 2021, 18:11:45 »
O biraz da Dışişleri bakanının Antalyalı olmasıyla alakalı bir durum...Bu tür olaylar da bölgelerine gider milletvekilleri...

Asıl şaşılacak durum şu; Pakistan Atak ihalesinde imzalar 2018'de atıldı. 4 Yıla yakındır ABD motor vermediği için ihale ortada kalmışken, daha ortada olmayan ABD uçak motoru ile vücut bulmamış Hürjet ile ihaleye girmekten bahsediyorlar...

+1. Trajikomedi resmen.

Motoru garantili olarak hazır olmayan platform projelerine girişip ihale kovalamak, güzide ülkemize has bir durum olsa gerek. Bu komedi kısmı idi.

Trajik olan kısmı ise ATAK ihalesinde olanlardan ders alınmaması...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #404 : 08 Ağustos 2021, 18:34:36 »

Asıl şaşılacak durum şu; Pakistan Atak ihalesinde imzalar 2018'de atıldı. 4 Yıla yakındır ABD motor vermediği için ihale ortada kalmışken, daha ortada olmayan ABD uçak motoru ile vücut bulmamış Hürjet ile ihaleye girmekten bahsediyorlar...

+1. Trajikomedi resmen.

Motoru garantili olarak hazır olmayan platform projelerine girişip ihale kovalamak, güzide ülkemize has bir durum olsa gerek. Bu komedi kısmı idi.

Trajik olan kısmı ise ATAK ihalesinde olanlardan ders alınmaması...
+1

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #405 : 08 Ağustos 2021, 19:14:40 »
Daha geçenlerde 3 - 5 uçakla Ege'de dengeler değişmez diyenlerden ne beklersinki zaten. Halbuki Yunanın aldığı 3 - 5 uçak değil. O uçakların yanında alınacak (meteor) füzelerle bizim F-16'lar daha ne olduğunu bile anlamadan yüzlerce km öteden kuş gibi avlanırlar. Bunu bizim gibi savunma sanayi meraklıları bile biliyorsa koskoca Milli Savunma Bakanımızın bilmemesi imkansız ya da bilmezden geliyor.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #406 : 08 Ağustos 2021, 19:52:15 »
Daha geçenlerde 3 - 5 uçakla Ege'de dengeler değişmez diyenlerden ne beklersinki zaten. Halbuki Yunanın aldığı 3 - 5 uçak değil. O uçakların yanında alınacak (meteor) füzelerle bizim F-16'lar daha ne olduğunu bile anlamadan yüzlerce km öteden kuş gibi avlanırlar. Bunu bizim gibi savunma sanayi meraklıları bile biliyorsa koskoca Milli Savunma Bakanımızın bilmemesi imkansız ya da bilmezden geliyor.
Sn Fırtına06,
Hulusi Akar’ın zaten, hiç bir dediği doğru çıkmamıştır şu ana kadar. F35’ler içinde; gelecek, biz olayın bir parçasıyız diye attı tuttuydu zamanında.  Ben onun, hiç bir lafını ciddiye almıyorum.
Adamlar F16 uçak filolarının 1/2’sini V70 sınıfına yükseltiyorlar. 18 adet Rafale ile Ege’yi uçulmaz kılacaklar. Bu hala 3-5 uçak diyor.
Ne yazıkki büyük bir kesim var bu palavraya inanıyor.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #407 : 08 Ağustos 2021, 22:19:20 »
Alternatif BVR füzesi alabileceğimiz bir ülke yok mu?

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #408 : 08 Ağustos 2021, 22:21:26 »
Pakistan'da ihale kazandılar;  ama Atak teslimatlarına ABD  motor izni vermedi diye başlayamıyorlar.

Hürjet  de ihale ihale  dolaştırılacaksa güvendikleri bir şey vardır umarım.

ihale kazanıp teslimat yapamayan firma imajı pek de özenilecek bir şey değil.

Son günlerde sosyal medyayı takip ediyorsanız ( Burhan Kuzu,Sedat Peker,Ümitcan psikopatı vb) ülke rezil durumda...

Adamı olan , hatırlı bir kişi tanıyan herkes parası mukabilinde istediği tüm izinleri alıyor.

Bizimkiler de galiba tüm Dünya'yı öyle zannediyorlar . Yani ben ihaleyi alırım , motor için de bi telefon eder,araya hatırlı kişileri sokar istediğim işi kaparım...

Rezil olmaktan bıkmadılar , hala motorsuz ihale alma peşindeler... Ulan sen İsveç misin de bir tık yapınca ABD sana motor göndersin...

Abd ile ilişkiler iyiyken bile motor alamadın şimdi adamın sana seri üretim için motor vereceği bile mucize bir de yurtdışı ihaleye girecekmiş TEİ müdürümüz.
Ya sabır...

Benim merak ettiğim şu; bir çok ihalede eğer taahhüdünü yerine getiremezsen cezaya girersin. Mesela inşaat ihalelerinde iş bitim süresi aşıldığında her gün için binlerce liralık cezalar vardır. Peki bu firmalarımız böyle bir riske veya zarara giriyor mu? Giriyorsa neden.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #409 : 09 Ağustos 2021, 10:01:25 »
Pakistan ozelinde konusursak, belki de teknoloji transferi yerli uretim vs sozleri verildi ondan beklemeye ragzilar..

Sozlesemeye "motor icin onay verilmesi" sarti konduysa, firmadan kaynaklanmayan sebep sayilip ceza kesilmeyecegi belirtilmis olabilir..

Belki de ABD ile bilmedigimiz pazarliklar var, isi baglayacaklarina inaniyorlar..ne taviz verilecek artik orasini belki hic ogrenmeyebiliriz..
What is steel compared to the hand that wields it?