Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 302781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1520 : 10 Şubat 2023, 22:52:44 »
kolonda 4 tane demir var etriyeler yarım metrede bir tane bu nedir ya

Error 404 (Not Found)!!1

Al işte dediğim gibi. Her saniye orada olup bakmazsan işçiler böyle demir döşeyip geçiyor. Adam kalıbın içine demir döşememiş sadece üstte 8 tane demir koymuş mesela… Mühendis bir işin teknik olurunu inceler kontrol eder. İşçi bilmiyor mu? Biliyor. Burada artık işçinin ahlakını da her dakika izleyemezsin. Birçoğunda ulaşamayacakları binalarda çalışıyor olmanın getirdiği bir mülk düşmanlığı seziyorum.

Japonyada neden yıkılmıyor binalar? Çünkü bisikletini sokakta bıraksan bile adamlar ahlaken onu çalmıyor. İşçiden mühendise herkes ahlaken sorumlu ve işinin bilincinde.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1521 : 10 Şubat 2023, 22:59:01 »
Aşağıda Antakya lı bir okul arkadaşımınyazdiklarini  sizlerle paylaşmak istiyorum

Sevgili dostlarım, arkadaşlarım, abilerim ablalarım, kardeşlerim, komşularım. Bu büyük trajedide nihayet annemi, ablamı ve yeğenimi sağ salim bulduk. Hepinize manevi destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Ancak akrabalarımın, arkadaşlarımın bir kısmını, çocukluk anılarımın tümünü kaybettim.Lütfen televizyonlarda gördüğünüz şeylere aldanmayın. Ben sadece Antakya genelinde konuşacağım. Diğer yerler hakkında bilgi sahibi değilim. 2323 yıllık bir şehir yok oldu. Ayakta kalan binalar kimseyi aldatmasın. Çünkü hepsi ağır hasarlı ve oturulacak durumda değil. Annemin sokağında tek ayakta kalan bina bizim apartman. Ama onunda üzerine iki bina devrildiği için ayakta olmasına rağmen oturulabilir durumda değil. Kum yığınına dönen binalardan sôz etmeye bile gerek yok. Kimseyi suçlayamayız. Herkes canla başla çalışıyor. Ama yıkılan bina sayısı okadar çok ki. Gelen ekiplerin hepsine yetişmesi mümkün değil. Ancak yapılan öyle büyük bir yanlış var ki... Bu konu üzerinde hepimiz çalışmalıyız. Mağrur ve gururlu Türk insanı sabırla beklerken gelen yardımın neredeyse tümünün Suriyeli mültecilere sunulduğunu görmek, bu yetmezmiş gibi heryerin bu insanlar tarafından yagmalandığını görmek  kanıma çok dokundu. Şimdi insanların çoğu şehri terketmeye başladı. Onlara yardım eli uzatan akrabalarının eşlerinin yanlarına gidiyorlar doğal olarak. Çadırların (Abartmiyorum çünkü annemi çadır çadır aradım)  %90,ını bunlar işgal etmişler. Annemi ararken beni çadırlara bile yaklaştırmıyorlardı. Fiziki güç bile kullanmak zorunda kaldım.Üzülerek söylüyorum ama şehir bunlara kalacak. Sizlerden ricam bu mesajı herkese yayın. Canlarımızı kaybettik. Ama topraklarımızı kaybetmeyelim.

Durum bu kadar vahim.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1522 : 10 Şubat 2023, 23:12:16 »
Aşağıda Antakya lı bir okul arkadaşımınyazdiklarini  sizlerle paylaşmak istiyorum

Sevgili dostlarım, arkadaşlarım, abilerim ablalarım, kardeşlerim, komşularım. Bu büyük trajedide nihayet annemi, ablamı ve yeğenimi sağ salim bulduk. Hepinize manevi destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Ancak akrabalarımın, arkadaşlarımın bir kısmını, çocukluk anılarımın tümünü kaybettim.Lütfen televizyonlarda gördüğünüz şeylere aldanmayın. Ben sadece Antakya genelinde konuşacağım. Diğer yerler hakkında bilgi sahibi değilim. 2323 yıllık bir şehir yok oldu. Ayakta kalan binalar kimseyi aldatmasın. Çünkü hepsi ağır hasarlı ve oturulacak durumda değil. Annemin sokağında tek ayakta kalan bina bizim apartman. Ama onunda üzerine iki bina devrildiği için ayakta olmasına rağmen oturulabilir durumda değil. Kum yığınına dönen binalardan sôz etmeye bile gerek yok. Kimseyi suçlayamayız. Herkes canla başla çalışıyor. Ama yıkılan bina sayısı okadar çok ki. Gelen ekiplerin hepsine yetişmesi mümkün değil. Ancak yapılan öyle büyük bir yanlış var ki... Bu konu üzerinde hepimiz çalışmalıyız. Mağrur ve gururlu Türk insanı sabırla beklerken gelen yardımın neredeyse tümünün Suriyeli mültecilere sunulduğunu görmek, bu yetmezmiş gibi heryerin bu insanlar tarafından yagmalandığını görmek  kanıma çok dokundu. Şimdi insanların çoğu şehri terketmeye başladı. Onlara yardım eli uzatan akrabalarının eşlerinin yanlarına gidiyorlar doğal olarak. Çadırların (Abartmiyorum çünkü annemi çadır çadır aradım)  %90,ını bunlar işgal etmişler. Annemi ararken beni çadırlara bile yaklaştırmıyorlardı. Fiziki güç bile kullanmak zorunda kaldım.Üzülerek söylüyorum ama şehir bunlara kalacak. Sizlerden ricam bu mesajı herkese yayın. Canlarımızı kaybettik. Ama topraklarımızı kaybetmeyelim.

Durum bu kadar vahim.

Sahadaki durum gercekten paragrafin sonunda yazilan ile ortusuyorsa.  Olagan ustu hal ilan edilmis olan bolgede .Sn icisleri bakani ve Savunma bakani neyi bekliyor?  Bu ulkenin yeterince guvenlik gorevlisi oldugu kadar kullanmak istedigi kadar askeri de mevcut. Bir zahmet yani.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1523 : 10 Şubat 2023, 23:12:56 »
Alıntı
Bugün Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ;  hani şu meşhur altın makas ile açılan sitenin tamamen yıkıldı diye soru sorulunca " Ben o müteahhitin işini doğru yaptığını düşünüyorum , deprem şiddetliydi " dedi belediye başkanı , kulaklarıma inanamadım.
Araştırma yok , bilimsel soruşturma yok beyefendi şimdiden yüzlerce kişinin öldüğü site müteahhitini aklama peşinde.

Sn Serkan1976,
Bu TV yayınıyla ilgili kaynağı paylaşabilirmisiniz acaba?

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2023/02/10/chpli-hatay-buyuksehir-belediye-baskani-lutfu-savas-ronesans-rezidansin-mimarini-savundu-idealist-bir-insandir

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1524 : 10 Şubat 2023, 23:24:58 »
kolonda 4 tane demir var etriyeler yarım metrede bir tane bu nedir ya

Error 404 (Not Found)!!1

Al işte dediğim gibi. Her saniye orada olup bakmazsan işçiler böyle demir döşeyip geçiyor. Adam kalıbın içine demir döşememiş sadece üstte 8 tane demir koymuş mesela… Mühendis bir işin teknik olurunu inceler kontrol eder. İşçi bilmiyor mu? Biliyor. Burada artık işçinin ahlakını da her dakika izleyemezsin. Birçoğunda ulaşamayacakları binalarda çalışıyor olmanın getirdiği bir mülk düşmanlığı seziyorum.

Japonyada neden yıkılmıyor binalar? Çünkü bisikletini sokakta bıraksan bile adamlar ahlaken onu çalmıyor. İşçiden mühendise herkes ahlaken sorumlu ve işinin bilincinde.

TOKİ evleri
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2023, 23:26:37 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1525 : 10 Şubat 2023, 23:51:55 »

Yalniz bu yorumunuz eksik kalmis Sn serkan1976.
Japonyada  oncelikle butun hepsini yoneten siyasiler yoneticiler  sorumluliklariniu biliyorlar.
" Hic bizim siyasilerden veya yoneticilerden birini .Isimi zamaninda tam olarak yapamadim.Halkima iscime mahcup kaldim deyip HARAKIRI yaptigini gordun veya duydunmu "

Hade bizimkiler HARAKIRI yapmasin ama bari istifa etmesini bilseler. Ne gezer bizimkilerin yuzune tukusen Allaha bin sukur yagmur yagar der"

Bakin Atalarimiz zamaninda neler demisler .

Balik bastan kokar.
Uzum uzume bakarak kararir
Kor ile yatan sasi kalkar

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1526 : 11 Şubat 2023, 00:06:43 »

Japonyada  oncelikle butun hepsini yoneten siyasiler yoneticiler  sorumluliklariniu biliyorlar.
" Hic bizim siyasilerden veya yoneticilerden birini .Isimi zamaninda tam olarak yapamadim.Halkima iscime mahcup kaldim deyip HARAKIRI yaptigini gordun veya duydunmu "

Hade bizimkiler HARAKIRI yapmasin ama bari istifa etmesini bilseler. Ne gezer bizimkilerin yuzune tukusen Allaha bin sukur yagmur yagar der"

Balik bastan kokar.

Bu yorumu ben yazmadım Metin hocam...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #1527 : 11 Şubat 2023, 00:11:58 »
Acaba bu ne olabilir?

Depremden 17 saniye önce görülen esrarengiz olay >> https://www.milliyet.com.tr/gundem/depremden-17-saniye-once-gorulen-esrarengiz-olay-6901543
.

Elektrostatik boşalma.

Ben onu sormuyorum. Videounun sesini açarak izlerseniz neden bahsettiğimi anlayacaksınız. O ışık patlamalarından önce gökten bir cismin düştüğünü söyülüyor oradakiler. Taş diyorlar. Videonun kalitesi iyi değil ve ben bir şey göremedim. Ancak videonun sonunda yaklaştırılmuş bir görüntü var. ORada arkadaşında siyah resnkli iz bırakan bir cisim görünüyor. Bir göktaşı falan olsa ışık saçardı. Ama kara bir cisim. O düştükten birkaç saniye sonra ışık patlamaları, oluyor. Onun ardından da deprem!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1528 : 11 Şubat 2023, 00:12:06 »
Empati yapacak zaman değil üç kağıtcı her yerde var ama bu işler birazda para meselesi. bunu adamları aklamak için yazmıyorum aksine bu gergin fiyat stresine birde faturasız filan iş yapan gözü kara taşeronlar filan girince layığı ile iş Türkiye gerçeklerinde olabilecek kalitede bile olamıyor. İnşaat sektörü o kadar vahşi ki bir mühendis layığı ile ahlaklı iş yapamıyor çünkü ona rakip on tane aynı köyden aşiretten rakip taşeron ekipler çıkıyor.

japonya da sıradan 70 m2 apartman dairesi ve fiyatı 800 000 dolar. Aşağı yukarı ben baktım fiyatlar bu fiyatta Japonya da. Yani 15 milyon lira. Orada işçilik farklı ama çimento demir fayans tuğla buradaki ile aynı fiyat aşağı yukarı.

Mesela duvara mantolama yaptıracaksınız bilen bilir kat kat malzeme var bir mantolamada. Japonya'da bizim mantolama metre kare fiyatımıza Japon iskeleyi bile kuramaz binaya.

https://www.century21global.com/tr/m%C3%BClk/%E4%B8%8A%E5%A4%A7%E5%B4%8E%EF%BC%93%E4%B8%81%E7%9B%AE-%E5%93%81%E5%B7%9D%E5%8C%BA-tokyo-141-0021-japan-C21128819559-USD-m

buradan bakın fiyatlara
https://www.century21global.com/tr/sat%C4%B1l%C4%B1k-konut/Japan/Tokyo

« Son Düzenleme: 11 Şubat 2023, 00:19:03 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1529 : 11 Şubat 2023, 00:38:26 »

Balik bastan kokar.

Bu yorumu ben yazmadım Metin hocam...

Pardon  ;)