Gönderen Konu: Sarkisyan on kosulsuz gorusuruz  (Okunma sayısı 2043 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Sarkisyan on kosulsuz gorusuruz
« : 17 Haziran 2011, 14:47:41 »
Türkiye'de 12 Haziran seçimleri ardından dış politika, üçüncü dönem için iktidara gelen Recep Tayyip Erdoğan ve kurulacak yeni AKP hükümetinin başlıca önceliklerinden biri.

Ancak Ermenistan'la çıkmaza giren ilişkiler kalın bir dosya olarak rafta bekliyor.

Yeni hükümetin programını görmek gerektiğini belirten Sarkisyan "Umuyorum Türkiye, iki ülke arasındaki ilişkilerinin iyileştirilmesi konusunda tutarlı bir tutum izler." dedi.BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan, seçimlerin ardından 'bekle gör' tavrını benimsiyor.

"Ermenistan'ın tutumunda son 20 yılda bir değişiklik olmadı. Biz ön koşulsuz, diplomatik ilişkileri inşa etmeye hazırız" diyen Sarkisyan sözlerini, "Türkiye'yle imzalanan anlaşmalar da bu temel anlayış etrafında filizlenmişti. Türk muadillerimizin de bu sonuca varıp, 21'inci yüzyılda sınırları kapatmanın saçmalık olduğu sonucuna varacağını umuyorum." diye sürdürdü
http://www.gazeteci.tv/sarkisyan-yeni-hukumetle-onkosulsuz-gorusuruz-119719h.htm
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.