Gönderen Konu: netenyahu ve turkiye yorumu  (Okunma sayısı 3756 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
netenyahu ve turkiye yorumu
« : 14 Haziran 2011, 00:26:59 »
'Türkiye'de seçim yapılmasını övmeliyiz'
İtalya’yı ziyaret eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye’deki seçimleri değerlendirirken “Türkiye ile bağları iyileştirmekten mutlu oluruz” mesajını verdi.
Netanyahu, Türkiye ile kötü ilişkilerin devamını arzu etmek için bir nedenimiz yoktur” şeklinde konuştu.

Başbakan Silvio Berlusconi ile ortak basın toplantısını düzenleyen Netanyahu, Türkiye’de AKP’nin zaferiyle sonuçlanan seçimlere ilişkin ilk yorumunda “Türkiye’de seçim yapılmasını övmeliyiz” dedi ve Ortadoğu’da seçimlerin kesin bir şey olmadığını söyledi.

Türkiye ile İsrail ilişkilerini değerlendiren Netanyahu, “Biz daima kırılanı onarmaya ve Ankara ile bağlardaki bozulmaya son vermeye çalışacağız” dedi.

Netanyahu, dört yıl önce Türkiye’yi ziyaret eden İsrailli turistlerin sayısının 400 bine ulaştığını anımsatarak “Kötü ilişkilerin devamını arzu etmek için bir nedenimiz yoktur. İsteyen bir devlet ve bir lider ile ilişkileri iyileştirmek için bir yol bulmaktan mutlu olacağız” ifadesinde bulundu.
kaynak http://www.haber7.com/haber/20110613/Turkiyede-secim-yapilmasini-ovmeliyiz.php
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2011, 00:29:29 »
bu adam ne kadar karaktersiz bir insan biz kirilani onarmak isteriz diyo ama turkiyenin ozur tazminat istegini kabul etmiyor cok enterasan bir adam ve bir sorum olacak israilde secimler nezaman ?

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2011, 00:45:35 »
bu adam ne kadar karaktersiz bir insan biz kirilani onarmak isteriz diyo ama turkiyenin ozur tazminat istegini kabul etmiyor cok enterasan bir adam ve bir sorum olacak israilde secimler nezaman ?
Etmez tabi,adamlar ortadoğudaki otoritelerini sarsacak en ufak bir olaya izin vermiyor.

Çevrimdışı alicann16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2011, 01:13:26 »
Dündük herif

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2011, 01:30:29 »
Etmez tabi,adamlar ortadoğudaki otoritelerini sarsacak en ufak bir olaya izin vermiyor.

onun izin vermemesine gerek yok... eee izinvermedide ne oldu...?
mavi marmara olayinda 9 sehit verdik ama israil cok sey kayip etti ... karizmayi cizdirdi... israil tarihinde hangi devlet simdiye kadari en kisa zamanda bütün yuttasini israil elinde alabildi...? ben hatirlamiyorum... ama türkiye onu basardi... hemd ekendi ucaklarimizla onlari getirdik... birtane geri kalmamasi sartiyla ucaklarda kalkmadi... kendi yaralilarimizida kendimiz getirdik.. birda baska milletlerin insanlarinida... israil istemedi ama biz aldik .... türkiye baska ortadogu devletlerine benzemez... onlarda biliyor...

adamlarin dis devletlerde cigirtkan sesleri vardir ama buda herkez icin sökmez...

alicann16 kardesin yazdigi gibi düdük herif....
adan türkiyeye yukaridan asagi bakiyor konusrkende asagiliyor.... neymis “Türkiye’de seçim yapılmasını övmeliyiz”
ne demek oluyor... sanki türkiyede secim yapilmiyor muz cumhuriyetindeyiz.... ordada adamlar küstahliklarini utanmadan gösteriyorlar

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2011, 01:37:49 »

onun izin vermemesine gerek yok... eee izinvermedide ne oldu...?
mavi marmara olayinda 9 sehit verdik ama israil cok sey kayip etti ... karizmayi cizdirdi... israil tarihinde hangi devlet simdiye kadari en kisa zamanda bütün yuttasini israil elinde alabildi...? ben hatirlamiyorum... ama türkiye onu basardi... hemd ekendi ucaklarimizla onlari getirdik... birtane geri kalmamasi sartiyla ucaklarda kalkmadi... kendi yaralilarimizida kendimiz getirdik.. birda baska milletlerin insanlarinida... israil istemedi ama biz aldik .... türkiye baska ortadogu devletlerine benzemez... onlarda biliyor...

adamlarin dis devletlerde cigirtkan sesleri vardir ama buda herkez icin sökmez...

alicann16 kardesin yazdigi gibi düdük herif....
adan türkiyeye yukaridan asagi bakiyor konusrkende asagiliyor.... neymis “Türkiye’de seçim yapılmasını övmeliyiz”
ne demek oluyor... sanki türkiyede secim yapilmiyor muz cumhuriyetindeyiz.... ordada adamlar küstahliklarini utanmadan gösteriyorlar

Ben hiç te öyle düşünmüyorum,israil gazze ablukası benim iznim olmadan kalkmaz mesajını öyle yada böyle vermiştir.Adam senin 9 tane vatandaşını vuruyor gereksiz yere,sen uçakla yaralı taşımışsın çok mu?
not:Çok yazım hatası yapmışsınız,ileti zor okunuyor.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2011, 01:42:48 »
Ben hiç te öyle düşünmüyorum,israil gazze ablukası benim iznim olmadan kalkmaz mesajını öyle yada böyle vermiştir.Adam senin 9 tane vatandaşını vuruyor gereksiz yere,sen uçakla yaralı taşımışsın çok mu?
not:Çok yazım hatası yapmışsınız,ileti zor okunuyor.
[/quote]

kusuruma bakma türkcem zayiftir... zamanla almanyada paslandi türkcem...

vermemis olabilir... ama zor durumda kaldigida ortada...   

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2011, 10:03:36 »
bence sayin akrep guzel biryere deginmis sanki turkiyede secim yapilmiyormus gibi ovunmeliyiz demis netenyahu turkiyeyi sanki tunusa misira benzetmis turkiyede yillardir secim yapiliyor halk kendi iktidarini basa getiriyor bencede cok kustahca bir konusma olmus.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2011, 10:25:07 »
it ürüyor  >:(  kervan yürüyor

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2011, 10:30:17 »
bence varya turk israil savasi birgun olacak ama suan tayyip erdogan in gozu kesmiyor cunku kirmizi kitapta dusmanlar degisti israil yaziyor ve mavi marmara olayi hic unutulmicak gibi gorunuyor ama bu savas birgun olacak ama uzun ama kisa.