Gönderen Konu: YUNANISTANDA KEPENKLER HEPTEN INIYOR  (Okunma sayısı 8007 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kapitalist

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
YUNANISTANDA KEPENKLER HEPTEN INIYOR
« Yanıtla #10 : 31 Mayıs 2011, 13:48:07 »
Sayın çiğil42, kapitalist'in belirttiği şey Yunanistan-Portekiz-İspanya üçlüsünün Almanya üzerindeki yükü, sadece Yunanistan değil. Aslında bunlara İrlanda'yı da katabiliriz. Ekonomisi sağlam ülkeler arasında saydığınız İngiltere Avrupa'nın en borçlu ülkelerinden biri bu arada, savunmadaki ciddi küçülmeyi biraz da buna bağlamak lazım sanırım...
Yazdıklarımı anlayabildiğin için Teşekkür Ederim :)  Anlatamıyorum ki adama Portekiz+İspanya = 4 Yunanistan eder diğer küçükleri ve bunların alacaklısı olan büyüklerin borçlarını yazmıyorum bile .

Çevrimdışı ZenCom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 31 Mayıs 2011, 14:12:57 »
Sadece Portekiz Yunanistan'ın 1,5 katı kadar sanırım; İspanya ise Yunanistan'ın GSYİH'sının 4-5 katı kadar.  1,3-1,4 trilyon dolarlık bir ekonomik büyüklüğe sahip. İrlanda ve Yunanistan'ın durumu Avrupa binasını sallayıp duvarlarını kısmen yıktı; eğer sorun çözülmez ve Portekiz de çözümsüzler arasına katılırsa sütunları çatlar. Arkasından İspanya'nın gelmesi halinde zincirleme reaksiyon gibi, İtalya, İngiltere'yi de içine almasından korkuyorum. Ayrıca kimimiz Yunanistan'ın bu halinden memnun oluyoruz ama unutmayalım ki bizim kapı komşumuz, onların sorunlarının bizi etkilememesi çoook zor...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #12 : 31 Mayıs 2011, 14:27:17 »
Sadece Portekiz Yunanistan'ın 1,5 katı kadar sanırım; İspanya ise Yunanistan'ın GSYİH'sının 4-5 katı kadar.  1,3-1,4 trilyon dolarlık bir ekonomik büyüklüğe sahip. İrlanda ve Yunanistan'ın durumu Avrupa binasını sallayıp duvarlarını kısmen yıktı; eğer sorun çözülmez ve Portekiz de çözümsüzler arasına katılırsa sütunları çatlar. Arkasından İspanya'nın gelmesi halinde zincirleme reaksiyon gibi, İtalya, İngiltere'yi de içine almasından korkuyorum. Ayrıca kimimiz Yunanistan'ın bu halinden memnun oluyoruz ama unutmayalım ki bizim kapı komşumuz, onların sorunlarının bizi etkilememesi çoook zor...
yunanlılar ne zaman bizimle  ekonomik ilişkilerini geliştirdiler ?  yunanistanın kırizinin bizi etkilemesi için  alış veriş  yapmamız  gerekmiyormu?  yunan üretmiyor  bizde almıyoruz  zaten  üretsede  alacağımızı sanmam ,  okadar  türkiye  düşmanlığı  varki  bizim  ürettiklerimizi  almıyorlar  ,  ne anlamda bizi sıkıntıya  sokacak acaba ???

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 31 Mayıs 2011, 14:31:25 »
pardon  sözümü geri alıyorum  araştırmadan  yazınca  tamamiyle  yalnış yazmışım  oysaki yunanistanla  lhracat ve ithalat anlamında ciddi alış verişimiz varmış  , kusura bakmayın  , yunanistan inşallah batmaz  , batarsa  ciddi  anlamda  bir  para kaynağını kaybetmiş oluruz.

Çevrimdışı ZenCom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 31 Mayıs 2011, 14:49:19 »
Yunanistan'la doğrudan olmasa bile Avrupa-Türkiye arası kara bağlantısı Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden olduğu için dolaylı olarak da ekonomik bağımız var.. Türk firmalarına yol verseler onların yükünü almış olurduk, biz de faydalanırdık tabii.. :)

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 31 Mayıs 2011, 15:01:46 »
yunanistanda darbe muhabetleri var turkiyeyide ilgilendirir boyle bir konu
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #16 : 31 Mayıs 2011, 15:55:25 »
yunanistanda darbe muhabetleri var turkiyeyide ilgilendirir boyle bir konu
ne zamanki  halkı feraha erdirecek bir  lider  başa  geçerse  işte o zaman  fransız  locaları  devreye  girip  darbe yaptırır  eee koskoca  ülkeyi  kendi  haline  bırakmak  şeytana  yakışmaz , yunanistan  dediğimiz  ülke  bir  anlamda  fransanın  sömürgesi  gibi  fransaya  para akıtan bir  ülke  , yani  darbenin olması  için  yönetimin tamamiyle  değişmesi  lazımki  buda  yakın gelecekte  mümkün  görünmüyor  , avrupa birliği  kendi kanlarını içerek yaşıyor .

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 31 Mayıs 2011, 16:14:23 »
hocam darbe olur olmicak birsey degil ama suan zor gorunuyor ama yunanistanin abden atilmasi gundeme gelmisti almanya onay vermedigi icin atilmadi e tabi attirmazlar milyarlarca euro kredi verdiler atarlarsa milyarlarin uzerine guzel bir soguk su icmeleri lazim

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #18 : 01 Haziran 2011, 12:55:13 »
Sayın çiğil42, kapitalist'in belirttiği şey Yunanistan-Portekiz-İspanya üçlüsünün Almanya üzerindeki yükü, sadece Yunanistan değil. Aslında bunlara İrlanda'yı da katabiliriz. Ekonomisi sağlam ülkeler arasında saydığınız İngiltere Avrupa'nın en borçlu ülkelerinden biri bu arada, savunmadaki ciddi küçülmeyi biraz da buna bağlamak lazım sanırım...
Yazdıklarımı anlayabildiğin için Teşekkür Ederim :)  Anlatamıyorum ki adama Portekiz+İspanya = 4 Yunanistan eder diğer küçükleri ve bunların alacaklısı olan büyüklerin borçlarını yazmıyorum bile .

galiba bende sana anlatamıyorum senin dediğin alman ekonomisi yunan kriziyle birlikte çökecek fakat bunu olma olasılığı sıfır ilerki günlerde görürsün.almaya yunanistanın bundan daha kötü olmasına izin vermez

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 01 Haziran 2011, 14:37:44 »

galiba bende sana anlatamıyorum senin dediğin alman ekonomisi yunan kriziyle birlikte çökecek fakat bunu olma olasılığı sıfır ilerki günlerde görürsün.almaya yunanistanın bundan daha kötü olmasına izin vermez
evet almanya izin vermez neden vermez ama biliyormusun cunku ab de yunanistanin kredisi tukenmis durumda yukarda yazdigim gibi abden bile atilmasi gundeme geldi almanya izin vermedi cunku bu ulkeye en cok kredi veren ulke almanya fransa eger atilmaya onay verirlerse milyarlarin uzerine su ucmeleri lazim hatta bak bu son kredi mevzusunda hollanda kesinlikle biz kurus vermeyiz yeter artik dedi yunanistanin borclarin karsiliginda kefil gosterecegi adalari demiryollari hava alanlari var dedi bunlari borcuna kefil gosterirse yeni bir krediye onay veririz diye birsey soylemislerdi yani anlicagin almanyanin cabasi yunanistan degil verdigi kredileri geri almak ve yunanistan iflas ederse ab coker ve imaj kaybeder yani almanyanin derdi bu ama en buyuk cabasi verdigi kredileri geri almak