Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 107380 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #190 : 07 Eylül 2016, 15:34:19 »
Obama bu yönde bir teklif iletmiş Cumhurbaşkanına,birlikte girelim diye.Bakalım neler olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #191 : 07 Eylül 2016, 15:38:46 »
Yahu geçenlerde gerçekleşen kalkışma hareketinin ardında ABD yok muydu? Gülen nerede? Senelerdir kim kolluyor kendisini?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #192 : 07 Eylül 2016, 15:51:35 »
Cok guzel piskolojik teklif bence, Firati gecmeyi direten YPG icin buyuk bir tehdit, bir dusunun hele

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #193 : 07 Eylül 2016, 15:59:58 »
Vurulan tankların videosunu izledim bir kez daha ne kadar beceriksiz ne kadar amatör olduğumuzu gördüm.Zaten geçen yıl vurulan obüsler ne kadar rezil bir durumda olduğumuzu gösteriyordu ama neyse.Suriye de çok farklı bir savaş çok farklı bir tehdit var sizinde bu tehditlere karşı yeni stratejiler geliştirmeniz lazım ama biz ne yapıyoruz Tankl,ZMA ne varsa giriyoruz.Suriyede savaş başlayalı 5 yıl olmuş,BTÖ'yle 40 yıl savaşıyoruz binlerce canımızı kaybetmişiz ama görünen o ki hiçbir şeyden ders almamışız.

Çevrimdışı AltayBaba

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #194 : 07 Eylül 2016, 16:02:00 »
Rakka munbiçten çok daha mantıklı bir hareket bence . Rakka kırsalına öso ve bizim askerler iner ve oraya yerleşirse, Rakka ve türkiye arasındaki pyd hattı onlar için ciddi şekilde tehlikeye girer alt ve üstten sıkıştırmış olacağız. Tabi bunun yanında abd nin istekleri ne olacak asıl onları bilmek gerek. Amerikalılar birşey almadan vermezler

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #195 : 07 Eylül 2016, 16:28:59 »
Rakka nasıl  Münbiç'den daha mantıklı oluyor PYD bile rakka'ya gitmek istemiyor o kadar gereksiz bir yer.Amerikalılar bir şey alamadan vermez ama Rakka'ya gidersek biz birşey vermiş oluyoruz yani bizim ABD'den birşey almamız gerekiyor.ABD askerinin canına değer veriyor o yüzden PYD'yi kullanıyor PYD bile yeri geliyor adamına değer veriyor Rakka'ya gitmek konusunda direniyor burada en değersiz bizim askerimiz oluyor sanıyorum bizim gitmemizi herkes ister.Gerçi bu kafayla bu beceriksizlikle bırak Rakka'ya Bab'a gidene kadar elimizde ne tank kalır ne ZMA.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #196 : 07 Eylül 2016, 16:33:20 »
Vurulan tankların videosunu izledim bir kez daha ne kadar beceriksiz ne kadar amatör olduğumuzu gördüm.Zaten geçen yıl vurulan obüsler ne kadar rezil bir durumda olduğumuzu gösteriyordu ama neyse.Suriye de çok farklı bir savaş çok farklı bir tehdit var sizinde bu tehditlere karşı yeni stratejiler geliştirmeniz lazım ama biz ne yapıyoruz Tankl,ZMA ne varsa giriyoruz.Suriyede savaş başlayalı 5 yıl olmuş,BTÖ'yle 40 yıl savaşıyoruz binlerce canımızı kaybetmişiz ama görünen o ki hiçbir şeyden ders almamışız.

şu beceriksizlik ve amatörlüğümüzü bir açarımsın hangi husularda imiş onlar eğer Suriye'ye girip hiç zayiat vermeyeceğimizi düşünüyorsanız ........
çok hayalcisiniz derim
güneye baba, rakka veya menbiçe yaklaşınca çok daha ağır zayiatlar vereceğiz gönül kimsenin burnu kanamasın ister ama gerçekler var buna hazırlıklı olmak lazım

elimizde leo2ay,m1sep tipi ekipman yok diye oturup işid ve pkk/pyd nin cirit atmasına izin vereceksek ve şehit olmasın tank ekipman kaybetmeyelim dersek çatışmaları cerablus çobanbey hattında değil Kilis şehir merkezinde yaparız ki nitekim 1 yıldır yaptık

bir sürü yanlış basitersiz hatalı politika neticesi güneyimizde ta kuzey ıraktan başlayıp Akdenize devam eden teröristler devletçik yapılanmaları var...hükümet 2011 den beri çok yanlışlar yaptı açılım tam bir rezaletti bunların hepsi doğru

şu an bunların davasını göreme vakti değil mevcut durum tartışma götürmez derecede büyük riskler meydana getirmekte ve elimizdeki imkanlar ortada bu yüzden şahsi görüşüm
biz istesekte istemesekte bu işe girdik ve eldeki ordu ile kendi bekamızı korumak zorundayız
maalesef Milan Tow yada Kornete karşı yapacak fazla bir şey yok elimizde

elindeki tank m60t olunca onunla gireceksin yapacak bir şey yok
daha ilke zayiatlarda orda canla başla çarpışan adamlara beceriksiz demek hangi vicdana sığar
şunu da unutmayın bur ordu bu kıt imkanlar ve 15 temmuz sonrası travmaya rağmen Suriye de Hakkâri'de Tendürek te ırakta savaşıyor

Allah hepsini korusun ve muzaffer kılsın demek ve dua etmek elden gelen tüm desteği onlara vermek ve bu günlerde kullandığımız kelimelere dikkat ederek moralleri bozmaktan uzak durmak lazım

benim şahsi görüşüm 15 temmuz ve sonrası ile eldeki imkanlar nispetinde ordu elinden gelenin en iyisini yapıyor şu an

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 16:35:20 Gönderen: bostancıbaşı »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #197 : 07 Eylül 2016, 16:47:03 »
Gozler Suriyeye kilitlenmisken asil olay galiba Musul'da cereyan ediyor. Turk tanklari Musul kiyilarinda pozisyon aliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #198 : 07 Eylül 2016, 17:43:48 »
Gozler Suriyeye kilitlenmisken asil olay galiba Musul'da cereyan ediyor. Turk tanklari Musul kiyilarinda pozisyon aliyor.

:o :o :o
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #199 : 07 Eylül 2016, 17:44:26 »
Bölgede Amerika'nın derdi belli, Rusya'nın derdi belli. Bu iki ülkeyede istediği şeyleri verip denge politikası izleyerek ve bölge halkı üstünde yoğun istihbarat, yönlendirme faaliyetleri ile sizce Ata topraklarını almak için hatta almak değil oradaki halk bu yönlendirmeler sonucu referandum ile Türkiye'ye katılma üzerine faaliyetlerde bulundursak karşılığında Amerika'nın enerji güvenliği üzerine kapalı kapılar ardında anlaşma yapsak Rusya'yada istediği denize kıyı nusayri ülkesini vadedelim. Hatta benzer politikalar musul üzerinde K.Irak üzerinde faaliyetlerde bulunsak baya bir akıllı beyinler gerekiyor ama buna değilmi...

Becereksizlik değil daha fazla önlem alınabilirdi bu kabuldür ama muhtemel kayıplar olacağı kesindi geri adım yok, geri adım bizim işimize gelmeyen yoldur işi bitirmemiz gerekiyor.